MON - procedury po katastrofie

15.04.10

 
Rzecznik wyjaśnił, że jeśli Biuro Bezpieczeństwa Narodowego podejmie pracę w tym temacie, MON będzie służył wszelką pomocą i udostępni wzory swoich procedur.
Na razie ministerstwo nie opracowało konkretnego planu czy projektu ustawy w tej sprawie. Rzecznik MON zapewnia jednak, że w każdej chwili fachowcy z resortu mogą zabrać się do pracy.
"Powinno się skorzystać z doświadczeń innych państw" - uważa były dowódca Wojsk Lądowych, generał Waldemar Skrzypczak. Dowódca twierdzi, że w większości państw dysponent samolotu po otrzymaniu listy pasażerów przetwarza ją przez tak zwaną "maszynkę", która dzieli osoby według specjalnego klucza.
Generał Skrzypczak przyznał w rozmowie z IAR, że do dziś zastanawia się, jak można było dopuścić do przelotu jedną maszyną tylu ważnych osób.
"To tak, jakby nikt nie wyciągnął wniosków z wypadku pod Mirosławcem, gdzie zginęło 20 lotników" - mówi były dowódca Wojsk Lądowych.
Po katastrofie samolotu CASA w Mirosławcu wojsko zakazało jedynie wspólnie latać dowódcom i ich zastępcom. W przypadku przewozu vipów procedury mówią jedynie, że na pokładzie samolotu w jednym czasie nie powinny być cztery najważniejsze osoby w państwie: prezydent, premier, marszałek Sejmu oraz marszałek Senatu.


"Żelazna Kanclerz" Angela Merkel przybyła z wizytą do Waszyngtonu. Została podjęta z wszystkimi honorami i otrzymała od Baracka Obamy Prezydencki Medal Wolności - najwyższe amerykańskie odznaczenie przyznawane cudzoziemcom. Merkel i Obama zjedli również prywatny obiad w towarzystwie najbliższych współpracowników. Podczas wczorajszej sesji notowania ropy naftowej odzyskały siłę do zwyżek, Cena ropy gatunku WTI dynamicznie przekroczyła poziom 55 USD za baryłkę i obecnie porusza się w okolicach 55,50 USD za baryłkę, Z kolei notowania ropy,,, Dzięki solidnym wzrostom cen akcji dużych banków, WIG20 kontynuował dziś zwyżkę rozpoczętą w ostatnich minutach wczorajszych notowań, Przy wysokich obrotach znalazł się na najwyższym poziomie od 21 kwietnia, Inwestorom, którzy przegapili pierwszą godzinę"Pozycje ukraińskich żołnierzy ostrzelano ponad 80 razy - to rekord od czasu podpisania rozejmu 5 września". Wszystkie główne europejskie indeksy giełdowe spadały w czwartek po publikacji serii słabych danych o kondycji europejskiej gospodarki,

Partie polityczne są finansowane w Polsce z budżetu państwa. A potem za ciężkie miliony wykupują kampanie reklamowe na billboardach, albo w telewizji. Ale jeśli plan posłów Platformy powiedzie się, to koniec z takim wydawaniem pieniędzy. Bo będzie ustawowy zakaz.

Dziś będziemy zaglądać do sypialni Polaków. I nie tylko sypialni. Nasze erotyczne fantazje są coraz śmielsze, coraz odważniej je realizujemy i jesteśmy coraz bardziej zadowoleni z życia seksualnego - to teoria potwierdzana przez kolejne raporty seksuologów analizujących ankiety. Więcej, kto wie czy nie dużo więcej, można dowiedzieć się jednak obserwując prężnie rozwijający się rynek sklepów i klubów ze słowem "sex" w nazwie. Wczoraj wartość indeksu CRB była stabilna ? ten surowcowy agregat zanotował wzrost o symboliczne 0,02% do poziomu 253,08 pkt, Ponownie mocno spadły ceny surowców energetycznych, jednak notowania wielu metali oraz niektórych towarów rolnych ,,,

Bestie! Bracia Paweł i Tomasz Sidorowie z Augustowa okrutnie zgwałcili i zamordowali 29-letnią Anetę. Całe ciało kobiety było zmasakrowane, a czaszka pęknięta. Kiedy straciła przytomność, zwyrodnialcy wrzucili ją do rzeki, by utonęła. Przyznali, że skatowali Anetę, bo... była brzydka. Sąd skazał ich na 25 lat więzienia. Skandal doprowadziłÂ do odsunięcia od władzy prezydent Korei Południowej. 25-letnia Lais Souza fatalnie upadła podczas treningów w USA.Jedno jest pewne - w irańskim Isfahanie doszło do eksplozji. Agencje prasowe, co ciekawe irańskie, różnią się tylko co do tego, co eksplodowało. Tajemniczość eksplozji już skutkuje przypuszczeniami, że wybuch mógł nastąpić w irańskim zakładzie konwersji uranu. Mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister rolnictwa Marek Sawicki. Prezydent zapowiedział, że USA i ich sojusznicy eliminują przywódców tzw. Państwa Islamskiego "jednego po drugim".

RSS

Paryż szykuje się na powódź stulecia

08.03.16

W 1910 r. miała miejsce Wielka Powódź w Paryżu, w wyniku której centrum miasta znalazło się pod wodą.

RSS

Rynek wyczekuje na decyzje odnośnie programu płynnościowego w USA

01.11.10

Za nami tydzień, w którym zdecydowanie przeważały pozytywne wiadomości makroekonomiczne, W przypadku Strefy Euro okazało się, że mocniej od oczekiwań wzrosły zamówienia przemysłowe (wyniosły 24,4% r/r) oraz inflacja CPI (wyniosła 1,9% r/r),,,

RSS

Shrek i Władca Pierścieni zakazane. Jest taki kraj

22.12.10

"Shrek", "Władca Pierścieni", "Oczy szeroko zamknięte" - to tylko kilka przykładów z listy 744 filmów, których dystrybucji i oglądania zakazano w Uzbekistanie w ostatnich pięciu latach. Na liście znalazły się głównie horrory, porno i kreskówki. Produkcje zachodnie, rosyjskie i uzbeckie.

RSS

Miedwiediew: Nie budujmy struktur władzy "pod konkretnego człowieka"

15.05.11

Jako "niebezpieczne" określił prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew próby budowania w jego kraju struktur władzy "pod konkretnego człowieka". Ostrzegł, że może to doprowadzić do stagnacji lub nawet wojny domowej.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

DM BOŚ: Raport walutowy 7 września 2015 r.

08.09.15

Nowa Zelandia: Większość ankietowanych ekonomistów nie ma wątpliwości, RBNZ zdecyduje się na cięcie stóp procentowych o 25 p,b, do 2,75 proc, na posiedzeniu w środę późnym wieczorem (decyzja o godz, 23:00),

RSS

Komentarz surowcowy DM BOŚ - ropa naftowa, soja

22.12.18

Chińczycy niezainteresowani amerykańską ropą naftową, Po trzech tygodniach względnej konsolidacji, na rynek ropy naftowej powróciły dynamiczne spadki, Bieżący tydzień dla cen tego surowca najprawdopodobniej zakończy się na sporym minusie

RSS

Preferencje mieszkaniowe Polaków

22.04.10

Warszawiacy kochają Mokotów #8211;od tej dzielnicy najczęściej zaczynają poszukiwania mieszkań i tu faktycznie je kupują, Poznaniacy deklarują, że chcą mieszkać przede wszystkim na Starym i Nowym Mieście, ale na etapie zakupu często wybierają inne,,,

RSS

Na kurs dolara wpłyną payrollsy

08.08.16

Tzw, non-farm payrolls to jedne z najważniejszych amerykańskich danych makroekonomicznych, przynajmniej w kontekście polityki monetarnej banku centralnego, Formalnie bowiem bank ów (Rezerwa Federalna) ma kierować się w swojej działalności ,,,

RSS

Wypadek, złamany obojczyk i ze startu w Rio nici

19.08.16

Katarzyna Solus-Miśkowicz nie wystartuje na igrzyskach w Rio. Dwa dni przed zaplanowanym startem polska kolarka górska doznała na treningu koszmarnej kontuzji i musi przejść operację. Zawodniczka złamała obojczyk, ale gdyby nie kask wszystko mogłoby skończyć się dla niej znacznie gorzej.

RSS

Późne dojrzewanie

01.03.10

Mężczyźni to wieczni chłopcy. Tak mówią o nich kobiety, czasami jedni chłopcy mówią o innych. Jest nawet taki żart, że mężczyzna dorasta do 6 roku życia, później już tylko rośnie... Coś w tym jest - małe samochodziki zamieniamy na duże, jedne gry - innymi, choćby dziecinne corso czy swojskiego palanta na coraz mniej ekskluzywnego golfa...

RSS

"Męska gra" wciąż bez pierwszego geja. "Będę kontynuował swoje wysiłki"

01.09.14

Michael Sam, pierwszy otwarcie zadeklarowany homoseksualista wybrany w drafcie do NFL, póki co nie będzie miał okazji do debiutu w lidze. Zawodnik nie zmieścił się w 53-osobowym składzie zgłoszonym do rozgrywek przez St. Louis Rams.

RSS

Waluty: Szokujące prognozy na 2011 r.

22.12.10

Saxo Bank opublikował swoje coroczne #8222;Szokujące Prognozy#8221;, w tym roku zwracając szczególną uwagę na waluty, które mogłyby poradzić sobie nadzwyczaj dobrze, a także na te, które mogłyby osiągnąć historyczne minima #8211; analitycy ,,,

RSS

Bójka na A4. "Kilkadziesiąt zamaskowanych osób z siekierkami w dłoniach"

08.06.16

Film dostaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Niepewny rynek pracy w USA

15.06.16

Po katastrofie sprzed tygodnia, rynek pracy w USA trafił pod lupę inwestorów, nic więc dziwnego, że każde dane w jakiś sposób z nim powiązane, mniej czy bardziej bezpośrednio, mają wyjątkowe wzięcie,

RSS

Dług Grecji. Produkcja przemysłowa w Europie.

08.02.17

Perspektywy, które maluje Międzynarodowy Fundusz Walutowy na temat greckiego długu nie są wesołe, Słabe odczyty produkcji przemysłowej w Niemczech, Czechach i na Węgrzech, Rezerwy walutowe Chin

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny