MON - procedury po katastrofie

15.04.10

 
Rzecznik wyjaśnił, że jeśli Biuro Bezpieczeństwa Narodowego podejmie pracę w tym temacie, MON będzie służył wszelką pomocą i udostępni wzory swoich procedur.
Na razie ministerstwo nie opracowało konkretnego planu czy projektu ustawy w tej sprawie. Rzecznik MON zapewnia jednak, że w każdej chwili fachowcy z resortu mogą zabrać się do pracy.
"Powinno się skorzystać z doświadczeń innych państw" - uważa były dowódca Wojsk Lądowych, generał Waldemar Skrzypczak. Dowódca twierdzi, że w większości państw dysponent samolotu po otrzymaniu listy pasażerów przetwarza ją przez tak zwaną "maszynkę", która dzieli osoby według specjalnego klucza.
Generał Skrzypczak przyznał w rozmowie z IAR, że do dziś zastanawia się, jak można było dopuścić do przelotu jedną maszyną tylu ważnych osób.
"To tak, jakby nikt nie wyciągnął wniosków z wypadku pod Mirosławcem, gdzie zginęło 20 lotników" - mówi były dowódca Wojsk Lądowych.
Po katastrofie samolotu CASA w Mirosławcu wojsko zakazało jedynie wspólnie latać dowódcom i ich zastępcom. W przypadku przewozu vipów procedury mówią jedynie, że na pokładzie samolotu w jednym czasie nie powinny być cztery najważniejsze osoby w państwie: prezydent, premier, marszałek Sejmu oraz marszałek Senatu.


Łódzka prokuratura, prowadząca śledztwo w sprawie 62-letniego Ryszarda C. podejrzanego o zastrzelenie w łódzkiej siedzibie PiS pracownika i ranienie drugiego mężczyzny, przesłuchała w piątek tego ostatniego. Tyson Fury, bokser, który odebrał mistrzowskie pasy Władimirowi Kliczce, znów zadziwia. Poszukują w Tatrach śladów, które mogą pomóc w identyfikacji znalezionych szczątków ludzkich.Emerytowany papież Benedykt XVI stwierdził zaś, że rozwodnicy powinni mieć prawo być rodzicami chrzestnymi. Powieje do 100 km/h. Prognoza pogody na jutro. Wobec braku danych makro wydarzenia z Ukrainy oraz operacja militarna w Strefie Gazy będą rządzić nastrojami na rynku, Jutrzejsze odczyty o inflacji z USA mogą dać impuls wzrostowy dolarowi, Rand mocniejszy po czwartkowym podniesieniu stóp ,,,

W czwartek na stronach MSWiA pojawił się długo zapowiadany projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej.

Tragiczny wypadek w Gliwicach. Incydent podczas debaty.

Marcin Wasilewski zdobył bramkę dla Leicester City w meczu 23. kolejki Premier League przeciwko Manchesterowi United. Żaden ekspert nie postawi prognozy, w którym miejscu i o której godzinie zejdzie lawina. Ale to nieprawda, że schodzą nagle. Większość wysyła sygnały alarmowe, które odczytać potrafią nieliczni. Już niedługo ostrzeganiem przed lawinami zajmie się państwowa służba. Czyli kto? I kiedy? "Każdy kto grozi przerwaniem wolności żeglugi po międzynarodowej cieśninie stawia się poza wspólnotą narodów. Żadne zakłócenia nie będą tolerowane" - to odpowiedź amerykańskiej V Floty operującej na wodach Zatoki Perskiej na irańskie groźby zablokowania cieśniny Ormuz. Również Unia Europejska zapowiada, że nie zrezygnuje z sankcji gospodarczych wobec Iranu mimo gróźb Teheranu."Jest potrzeba, aby władza sądownicza oceniła działania premier w sprawie TK" - mówił w "Kropce nad i". Oświadczenie Pentagonu ws. syryjskiej operacji. Ulewne opady deszcz w stolicy Wielkiej Brytanii.

RSS

Jaka matka, taka córka?: Znane córki znanych matek

29.05.10

Niedaleko pada jabłko od jabłoni, jaka matka taka córka - te powiedzenia w ich przypadku sprawdzają się w stu procentach. Te kobiety poszły śladem rodzicielek i udowodniły, że odziedziczyły po swoich matkach nie tylko koneksje i znane nazwisko, ale również talent i osobowość. Oto znane córki znanych matek.

RSS

Węgry są za słabe na euro

15.09.16

Przyłączenie się Węgier do strefy euro będzie celowe dopiero wówczas, gdy kraj będzie wystarczająco silny i w całej rozciągłości osiągnie poziom rozwoju strefy euro – powiedział szef Węgierskiego Banku Narodowego (MNB) Gyoergy Matolcsy.

RSS

BMW skradzione w Niemczech, znalazło się w Sopocie

08.01.13

Auto jest warte ok. 200 tys. zł.

RSS

Aktualności z rynku walutowego: Grający na zwyżki USD, proszę powstać!

08.03.15

Wczorajsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego przebiegło w dużej mierze zgodnie z oczekiwaniami, a Mario Draghi jasno dał do zrozumienia, że w poniedziałek rozpocznie się skup ze strony EBC,,,

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Busy do Holandii są bardzo wygodną i niedrogą opcją podróżowania do tego kraju. Możesz znaleźć szeroki wybór tras i rozkładów jazdy, dostosowanych do Twoich potrzeb. Busy (busy do Holandii) są zazwyczaj wyposażone w komfortowe siedzenia, dostęp do Wi-Fi i przyjazny personel, co czyni je doskonałym wyborem dla osób podróżujących na dłuższych dystansach. Odbieramy swoich pasażerów pod wskazanym adresem w wybranej lokalizacji. Tak, dowozimy naszych pasażerów pod wskazany adres w wybranej lokalizacji. Czyli odbieramy z dowolnego miejsca w województwie pomorskim i zachodniopomorskim i zawozimy do dowolnej lokalizacji w Niemczech i Holandii. Aby zapewnić wygodny i bezpieczny transport, zalecamy wcześniejsze zgłoszenie podróży i wybranie odpowiedniego pojazdu. Wszystkie pojazdy są komfortowo wyposażone i zapewniają bezpieczną i szybką podróż. Naszym priorytetem jest zapewnienie wygodnego transportu dla naszych klientów do wskazanej lokalizacji. Busy Bytów Holandia. busy do Holandii Gdańsk - Busy Gdańsk Holandia Aby przejechać busem z Gdańska do Holandii, należy wybrać odpowiednią trasę na stronie internetowej nbus.pl. Strona ta oferuje bezpośrednie połączenia autobusowe z Gdańska do wielu miast w Holandii, w tym do Amsterdamu, Rotterdamu, Utrechtu, Groningen i wielu innych. Aby zarezerwować bilet, wystarczy wybrać trasę, rodzaj biletu i termin, a następnie wykonać płatność. Busy Gdynia Holandia. Busy Kartuzy Holandia. Busy Kościerzyna Holandia. busy do Holandii Koszalin - Busy Koszalin Holandia. Koszalin to miasto położone w północnej Polsce. Holandia jest oddalona od Koszalina o około 1400 km, więc wycieczka do Holandii jest dość czasochłonna i wymaga wcześniejszego planowania. Koszalin jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w regionie, a różnorodność atrakcji turystycznych sprawia, że jest to idealne miejsce do wycieczek. Można tam korzystać z wielu atrakcji turystycznych, w tym zabytków, muzeów, parków, centrów handlowych, restauracji i wielu innych. Są tam też liczne możliwości uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku. Poza tym Koszalin oferuje wiele wycieczek, w tym do terenów zielonych, parków narodowych i innych miejsc.. Busy Łeba Holandia. Busy Lębork Holandia. Busy Malbork Holandia. Busy Puck Holandia. Busy Sławno Holandia. Busy Słupsk Holandia. Busy Starogard Holandia. Busy Szczecin Holandia. Busy Ustka Holandia. Busy Wejherowo Holandia. Busy do Niemiec. Przewóz osób busami.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Białoruś: W procesie ws. zamachu prokurator żąda kary śmierci

15.11.11

Kary śmierci zażądał prokurator dla oskarżonych: Dźmitryja Kanawałaua i Uładzisława Kawalioua na trwającym w Mińsku procesie w sprawie zamachu bombowego w metrze z 11 kwietnia, w którym zginęło 15 osób, a kilkaset zostało rannych.

RSS

Amerykańska gospodarka ma się gorzej

01.02.13

Środa minęła pod dyktando odczytów makroekonomicznych za oceanem, Okazały się one słabsze niż oczekiwano, Kurs EUR/USD bije kolejne rekordy, FED potwierdził ciąg dalszy luzowania polityki monetarnej na amerykańskim rynku,

RSS

Przez decyzję ministra zabierają pamiątki z muzeum. "To nie jest stadnina koni"

08.05.16

Dziesiątki rodzin zgłosiły się do władz Muzuem II Wojny Światowej po zwrot przekazanych na jego rzecz pamiątek. Materiał magazynu "Polska i Świat".

RSS

W środę deklaracja programowa PJN

08.12.10

W środę w Katowicach ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza ogłosi deklarację programową - poinformowała wiceszefowa klubu PJN Elżbieta Jakubiak. W niedzielę w Warszawie odbędzie się pierwsza konwencja PJN.

RSS

Straci posadę 26 września?

15.09.12

RSS

Paliwo: wariacje na tematy złotówkowe

08.06.10

Ropa naftowa i paliwa gotowe na światowych rynkach znów tanieją, na fali wydarzeń w sferze makroekonomicznej, Jednocześnie jednak cały czas słabnie polska waluta, a to powoduje, że na polskim rynku wciąż nie odczuwamy skutków globalnej ,,,

RSS

Szykuj się na droższe ciuchy

22.04.11

Ostatnie kilkanaście miesięcy mogło przyzwyczaić nas do cenowej stagnacji w sklepach z odzieżą. Ale od tegorocznej wiosny wszystko zaczyna się zmieniać - tak przynajmniej uważają handlowcy. Ich opinie potwierdzają twarde statystyczne dane: w marcu ceny odzieży wzrosły o ponad 3 procent w porównaniu do lutego.

RSS

500 plus z poślizgiem trafia do rodzin. Szydło zabiera głos

15.06.16

Nie ma w tej chwili żadnych przeszkód ku temu, żeby pieniądze wpływały do osób, które złożyły wnioski, bez zbędnej zwłoki - zapewniła we wtorek premier Beata Szydło pytana, dlaczego w niektórych samorządach opóźniają się wypłaty świadczeń z programu 500 plus.

RSS

Rozpędzona gospodarka

22.02.18

Eurodolar startował dziś nieco powyżej 1,24, ale tak naprawdę po ósmej rano błądził już w rejonie wsparcia lokalnego, testując obszary rzędu 1,2320 ? 1,2360, W zasadzie można nawet powiedzieć, że to wsparcie przebił, stąd pojawiła ,,,

RSS

Polski złoty pod silną presją

22.01.13

Nowy tydzień rodzima waluta zaczyna od bardzo silnej wyprzedaży, którą zapoczątkowały piątkowe wyniki makroekonomiczne dla polskiej gospodarki, Słaba publikacja danych ekonomicznych na koniec zeszłego tygodnia, przyczyniła się do wzrostu ,,,

RSS

Debata w kancelarii premiera: Blogerzy przepytają Tuska o internet

29.01.10

Internauci szykują się do debaty z premierem. 15 starannie wyselekcjonowanych blogerów spotka się z Donaldem Tuskiem w jego kancelarii, ale za pomocą sieci pytania będą mogli zadawać wszyscy chętni. Zaproszenie do dyskusji wystosował do internautów szef rządu.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny