"Złoty umacnia się za szybko"

08.04.10

- Zbyt szybkie umacnianie się złotego, z którym mamy obecnie do czynienia, może zaszkodzić ożywieniu gospodarczemu - uważa wiceminister finansów, Ludwik Kotecki. A analitycy prognozują, że nasza waluta będzie coraz mocniejsza

Rada Nadzorcza PLL LOT wybrała Marcina Piróga na nowego prezesa spółki, a Zbigniewa Mazura na stanowisko członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych - poinformowała spółka.

Kraje strefy euro mają wkrótce prowadzić swą politykę budżetową według wspólnych europejskich wytycznych - informuje w środę niemiecki dziennik "Financial Times Deutschland". Propozycje w tej sprawie przedstawi komisarz UE ds. walutowych Olli Rehn. finanse.wp.pl

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o nałożeniu na PZU Życie blisko 4 mln zł kary za zapisy w umowach ubezpieczenia na życie, które mogły uniemożliwić wypłatę odszkodowania - poinformował UOKiK. finanse.wp.plDuży sukces odniosły wina znanego na polskim rynku chilijskiego producenta Viňa Maipo podczas najnowszej edycji Concours Mondial de Bruxelles, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów jakości alkoholi na świecie.

czytaj dalej

Wystartowała czwarta odsłona kampanii społecznej „Piłem – NIE Jadę!”. Akcja skupia się na edukacji i promowaniu właściwych postaw. Na kwestię nietrzeźwych kierowców zwraca uwagę w niestandardowy sposób – w ramach kampanii przygotowano krótkie filmy opublikowane w Internecie. Nie znajdziemy w nich jednak przerażających statystyk, raczej zachętę do reagowania, kiedy widzimy osobę, która spożywała alkohol, a mimo to chce prowadzić samochód. Merytorycznie kampanię wspiera Agnieszka Bratkiewicz, doktor psychologii ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

czytaj dalej

Earning turned down for the payday loan is just not common. People could get denied if he or she employ a background of not paying out returning economical loans or supplying fake information. Providers looks across the files created regarding the styles like the career info and banking details. Any interesting depth that is definitely incorrect or bogus is skilled for rejection. Using some situations, a personal bankruptcy which will never be wiped away is effective in reducing the issuance on the property finance loan.

czytaj dalejPonad osiem mln mieszkańców i 300 tys. przedsiębiorców z Polski wschodniej może już niedługo mieć dostęp do szybkiego internetu. - Projekt budowy sieci szerokopasmowych uzyskał akceptację Komisji Europejskiej - poinformowała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Straightforward loans for low credit score may perhaps place a clever client to stability, in case not correctly structured and been able it'd only cause consumer to extra bad debts and poor standing one of the stakeholders. They'll also look at if you are also worth being given that loan. If you can not possess assets, you have to start off with an unhealthy consumer credit (no credit history) student loan. College students nowadays are faced with a huge problem.

czytaj dalej

Na razie nie sprawdzają się czarne scenariusze dotyczące Ameryki, choć z gospodarką amerykańską jest źle. Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w II kwartale 2010 roku o 1,6 proc. w ujęciu zanalizowanym licząc kwartał do kwartału - podał w piątek Departament Handlu USA w kolejnym wyliczeniu. To wprawdzie niewiele, ale i tak lepiej od oczekiwań analityków, którzy prognozowali wzrost o 1,4 proc.

Upadek Wielkopolskiego Banku Rolniczego kończy się po latach blisko 190-stronicowym aktem oskarżenia, który właśnie trafił do Sądu Okręgowego w Kaliszu. Czterem osobom objętym tym aktem grozi kara od 5 do 10 lat pozbawienia wolności. Wśród nich jest były poseł LPR Witold H. Znana także na polskim rynku niemiecka sieć drogerii Rossmann mimo kryzysu notuje rekordowe obroty. W roku 2009 po raz pierwszy w swojej historii przekroczymy barierę czterech miliardów euro - zapowiada jej właściciel. Zarządcy dróg będą mogli instalować wyświetlacze odmierzające czas do zmiany świateł na skrzyżowaniach - przewiduje rozporządzenie podpisane przez...Avans, jedna z wiodących na polskim rynku marek z branży RTV/AGD/multimedia, dołączyła do grona kluczowych najemców Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi.
Salon o powierzchni 904 mkw. zostanie otwarty na pierwszym piętrze galerii handlowej, w pobliżu supermarketu Piotr i Paweł. Pod szyldem Avans funkcjonuje ponad 250 elektromarketów w miastach różnej wielkości, a także sklep internetowy. Właścicielem marki jest Grupa Domex. Od początku tego roku firma realizuje plan ekspansji w nowych lokalizacjach.

czytaj dalej

- Tranzyt gazu przez Polskę od początku był kłopotliwy. Budowa podmorskiego gazociągu to rezultat konsekwentnej polityki Gazpromu - twierdzi szef badań rynku gazu w Oxford Institute for Energy Studies, Jonathan Stern. Konsorcjum budujące Nord Stream poinformowało właśnie, że ułożono już 3/4 gazociągu i prace zakończą się jesienią 2011 roku.

6 sierpnia rusza sprzedaż biletów na ECCO Walkathon - jedną z największych międzynarodowych imprez charytatywnych na świecie. Bilety można nabyć w sklepach ECCO i ECCO Kids na terenie całej Polski. Tegoroczna edycja tej niepowtarzalnej akcji odbędzie się 15 września (sobota) na warszawskiej Agrykoli. Jak co roku, Agrykola stanie się centralnym punktem Warszawy i najmodniejszym miejscem w stolicy. Miejscem, w którym po prostu trzeba być.

czytaj dalejRSS

"Nie chcemy traktować Polski jak młodszego brata"

15.03.12

- Chciałbym uważać Polskę za jedną z nowych, przodujących gospodarek w Europie. Nie chcę widzieć Polski jako "młodszego brata", którego powinniśmy starać się ominąć - powiedział duński minister ds. klimatu Martin Lidegaard, odnosząc się do polskiego weta ws. ograniczenia emisji CO2.

RSS

ensive (Grandma you see or original Le), red line detail, a

22.01.16

appearance is very stupid, elegance and luxury. Air Jordan Westbrook 0 PRM "BHM" will go on sale worldwide in Wishatl and designated shops on January 16. Following the Air Force 1 Mid, equipped with ice blue outsole, the jewelry brand Chrome Hearts selection heel classic green Stan Smith, commented: "Yeezy Boost is something, according to Kevin Hart said that this shoe is named "Nike Hustle Harts", this time to bring the details of recent tours.

czytaj dalej

RSS

Policjanci do OC zaglądają nam częściej

01.03.11

Policjanci przy kontrolach drogowych sumienniej przyglądają się naszym polisom OC - i częściej informują Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny o ich braku. W zeszłym roku takich doniesień złożyli 45 tysięcy, o połowę więcej niż w w 2009 r.

RSS

Were pleased that Darcy has committed to the Tiger-Cats.

15.08.14

NEW YORK -- Sean Rodriguez hit a tiebreaking homer in the sixth inning and drove in three runs, helping the streaking Tampa Bay Rays extend their longest winning string this year to five and handing the New York Yankees their season-worst fifth straight loss, 6-3 Wednesday. Ben Zobrist doubled twice among his three hits for the Rays, but ran into two outs. With manager Joe Maddon encouraging his team to be more aggressive on the bases, Rodriguez was thrown out trying to stretch an RBI single to the wall in right field in the fourth.

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Siemens wjeżdża do tunelu

08.10.10

Niemiecki koncern Siemiens otrzymał od firmy Eurostar zamówienie na dziesięć swych szybkich pociągów, które mają być przeznaczone do obsługi połączeń przez tunel pod kanałem La Manche. Obsługująca tunel firma Eurostar zamierza w najbliższych latach zainwestować 800 milionów euro w modernizację swego taboru.

RSS

Europa na minusie, Polska się nieco odbiła

22.08.11

W piątek główne europejskie giełdy zakończyły sesje na minusach. Pod kreską są też giełdy w USA. Spadkom oparł się warszawski parkiet.

RSS

Fakt: Emerytury dla ministrów 6 tys. A dla nas praca...

22.04.12

Wyrok koalicji PO-PSL na Polaków zapadł - musimy harować do 67. roku życia. Rządowy projekt ustawy wydłużającej wiek emerytalny ma trafić do Sejmu już w najbliższy czwartek. finanse.wp.pl

RSS

IKEA zatruła rzekę w Polsce? Zebrano 50 kg śniętych ryb

08.11.11

Z powodu chemicznego skażenia wody w rzece Białej w okolicach trzech wsi w gminie Bielsk Podlaski wojewódzki inspektor ochrony środowiska wstrzymał rozruch technologiczny w fabryce IKEA w Koszkach w gminie Orla. finanse.wp.pl

RSS

Guru inwestorów ostrzega: Euro może upaść

22.11.11

Są wątpliwości, czy strefa euro przetrwa obecny kryzys - ocenił guru inwestorów giełdowych i jeden z najbogatszych Amerykanów Warren Buffett.

RSS

Złoty powinien być jak euro i dolar!

01.02.11

Polska przez co najmniej 20 lat nie powinna wchodzić do strefy euro - uważa Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyński opowiada się za opodatkowaniem różnego rodzaju operacji bankowych oraz za repolonizacją polskiego sektora bankowego, jest przeciwny prywatyzacji sektora petrochemicznego oraz przejęciu polskiego sektora energetycznego przez zagranicznych inwestorów. finanse.wp.pl

RSS

Już robią nowe wagony dla warszawskiego metra

29.02.12

Będą superlekkie, szybkie i wyposażone w setki najnowocześniejszych czujników – mowa o nowych wagonach metra Siemens Inspiro. Właśnie ruszyła produkcja zamówionych przez Warszawę 35 składów.

RSS

Darmowe oprogramowanie dla Firm i Biznesu

29.04.11

Zapraszamy do zapoznania się z darmowym oprogramowaniem dla Firm i Biura

Asystent Zadań PL+
Łatwy w obsłudze terminarz uruchamiający się podczas startu komputera, pracujący w tle, który w odpowiednim momencie przypomni o zaplanowanych wydarzeniach takich jak:

- zaplanowane spotkanie
- termin płatności za rachunki
- terminy rozliczeń podatkowych (PIT5, VAT7, ZUS, itp)

czytaj dalej

RSS

Złota tradycja obdarowywania prezentami.

29.11.10

Zasada wzajemności. Obdarowywanie się prezentami ma długą tradycję ze względu na jego wydźwięk prawny, moralny, religijny, ekonomiczny i jest badane zarówno przez antropologów, historyków, ekonomistów, socjologów jak i psychologów. Niewątpliwie jest to forma komunikacji społecznej i społecznego zachowania, oparta na zasadzie wzajemności.

czytaj dalej

RSS

Quintana struck out Nick Castellanos to close his final inning

01.08.14

MILAN - Seven-time winner AC Milan is in the unfamiliar position of being the overwhelming underdog when it hosts Atletico Madrid in the first leg of its Champions League last-16 tie on Wednesday. Atleticos best finish in the competition is runner-up 40 years ago but it is top of the Spanish league along with Barcelona and Real Madrid, and qualified from its group with an almost perfect record — slipping in a 1-1 draw at Zenit St. Petersburg. Milan is going through another transitional year and is under the guidance of inexperienced coach Clarence Seedorf.

czytaj dalej

RSS

Champs and Finish Line.Sarah Rutson, around 2

15.12.15

Selfridges, sports must be inclusive. Today,The 28-year-old wide receiver announced a sponsorship deal today with Brandblack,” Raysee UGG Boots Sale said in the statement. “We created a very strong yet lightweight cleat that allows DeSean UGG Boots to explode off the line and make extreme lateral cuts without losing a step.” Brandblack’s footwear collection consists of performance and lifestyle sneakers priced from $110 to $160.

czytaj dalej

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny