Śledztwo będzie wznowione: Minister zdecydował, co z zabójcą Olewnika

15.03.10

To jest "jedyna prawidłowa decyzja", jaką można podjąć - tak minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski tłumaczy wznowienie śledztwa w sprawie śmierci szefa grupy morderców Krzysztofa Olewnika. Okazuje się bowiem, że prokuratorzy dotarli do informacji, które mogą rzucać nowe światło na okoliczności śmierci Wojciecha Franiewskiego.

Norwegia: Opublikowane dzisiaj dane nt, sprzedaży detalicznej w listopadzie ? liczonej z pominięciem wolumenu samochodów ? pokazały na jej wzrost o 0,6 proc, m/m wobec 0,9 proc, m/m odnotowanych w październiku, Dziś zaczyna formalnie obowiązywać ustawa powołująca do życia Polską Agencję Kosmiczną. Już sama nazwa zobowiązuje i przywodzi na myśl choćby amerykańską NASA. Co jednak kryje się za tą nazwą, czego możemy się spodziewać po działalności takiej instytucji. Między innymi o tym mówi w wywiadzie dla tvn24bis.pl prezes Polskiej Agencji Kosmicznej prof. Marek Banaszkiewicz. Córka rosyjskiego miliardera Dmitrija Rybolovleva kupiła grecką wyspę Skorpios, należącą od 48 lat do rodziny magnata transportu morskiego Arystotelesa Onassisa, na której w 1968 roku odbył się ślub greckiego przedsiębiorcy i byłej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych, Jacqueline Kennedy - poinformowało biuro inwestycyjne Rybolovlev.Jak poinformował rzecznik rządu Paweł Graś, prokuratura badać będzie dwa możliwe źródła przecieku zeznań Ryszarda Sobiesiaka. Musimy, jako państwo, stosować metody bardziej zdecydowane, choć nie jest to metoda, która mi odpowiada - powiedział premier Donald Tusk. Znana serialowa aktorka Roseanne Barr opublikowała na swoim Twitterze zdjęcie opuchniętej i pokiereszowanej twarzy. A pod nim napisała, że dostała się w ręce Billa Cosby'ego.

W Polsce powstanie największa elektrownia świata. Firma GdF Suez chce zbudować blok o mocy 190 MW, w którym energia będzie powstawać z biomasy. Tak potężnej ekologicznej siłowni nie ma jeszcze nigdzie. Jej moc wystarczy, by zapewnić prąd dla aż 400 tysięcy domów. Gdzie stanie ta elektrownia?

Kiedy w grudniu ubiegłego roku ruch polityczny Joanny Kluzik-Rostkowskiej przedstawił swoją deklarację ideową, widać było, że założyciele nie bardzo wiedzieli jaki kierunek powinna obrać ich formacja. Minęły trzy miesiące – i kierunek ten wciąż jest nieznany. Człowiekiem Roku 2009 został przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. To już drugie takie wyróżnienie w karierze tego polityka – poprzedni tytuł odebrał w 1998 roku. Wówczas był premierem koalicyjnego rządu AWS-UW.
Jerzy Buzek (fot. A. Jagielak /Wprost)

Kampania samorządowa ruszyła oficjalnie. Wciąż jednak wiele niewiadomych na liście kandydatów na prezydentów największych miast wystawionych przez partie parlamentarne. Na razie najwięcej miast obsadziła Platforma Obywatelska, a najmniej Prawo i Sprawiedliwość. Sąd Rejonowy w Goleniowie (Zachodniopomorskie) zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 24-letniego mężczyzny, podejrzanego m.in. o usiłowanie zabójstwa 10-latki - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz. - Byliśmy na urlopie w Grecji, panował okropny upał, a on nie mógł oddychać, od dwóch tygodni miał temperaturę 38 stopni. Wróciliśmy do Polski, ale objawy nie ustępowały - tak o początkach choroby Nergala mówi jego zyciowa partnerka Dorota Rabczewska (Doda).
fot. WprostNasza giełda dotychczas nie grzeszyła siłą, ale dzisiaj potrafiła wykrzesać z siebie niezłe zachowanie, Chodzi głównie o duże spółki, tak doświadczone w minionym roku, które w trudnym globalnym środowisku zdołały wygenerować ,,, Po udanych eksperymentach z bronią laserową na okrętach. Tragicznie zakończyło się polowanie myśliwych na jelenia w wielkopolskich lasach. Spłoszone zwierzę wpadło na 49-letniego mężczyznę, który uczestniczył w nagonce myśliwskiej i śmiertelnie go poturbowało.

RSS

Czy znów inwestorzy uciekną od złotego przed długim weekendem?

01.05.14

Rząd opublikował raport na 10-lecie polskiej obecności w Unii Europejskiej, Rano poznaliśmy znacznie słabsze od oczekiwań dane z Hiszpanii, Wieczorem czeka nas najważniejsze spotkanie tego tygodnia, czyli posiedzenie Federalnego Komitetu ,,,

RSS

Atmosfera strachu na Krymie. Znikają nie tylko Tatarzy

08.10.14

Human Rights Watch alarmuje, że zaostrzają się represje wobec przeciwników rosyjskich władz oraz krymskich Tatarów.

RSS

MEN chce skrócić rok szkolny

12.07.16

Ministerstwo szykuje zmiany.

RSS

Pół roku za kopanie zniczy

22.07.10

Pół roku prac społecznych - na taką karę krakowski sąd skazał 22-latkę oskarżoną o "znieważenie miejsca pamięci zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego". Pijana dziewczyna wraz z koleżanką kopała znicze i rozsypywała kwiaty pozostawione na Rynku Głównym. Wyrok jest prawomocny.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Włochy powrócą jak bumerang we wrześniu

29.05.18

USA / DANE: Opublikowane w piątek po południu dane nt, zamówień na dobra trwałego użytku wskazały na ich spadek w kwietniu o 1,7 proc, m/m (szacowano -1,3 proc, m/m), ale w ujęciu bazowym (bez transportu) wzrosły one o 0,9 proc, m/m wobec ,,,

RSS

Niezbyt imponujące odreagowanie spadków

08.06.11

Po czterech dniach spadków wtorkowa sesja przyniosła odreagowanie, Jego skala nie wskazywała na nadmiar optymizmu na rynkach, Raczej na niepokój przed wieczornym wystąpieniem szefa Fed,

RSS

Koszmar Legii w Łęcznej. Sensacyjny triumf Górnika na koniec roku

15.12.14

W pierwszej połowie Legia przeżyła szok, na koniec meczu zostało niedowierzanie.

RSS

Podróżnik malkontent

22.08.11

Bill Bryson to mistrz podróżniczej kpiny – pisarz, który wie, że śmiechem można nie tylko obrażać, lecz także podbijać serca. Właśnie ukazuje się u nas „Śniadanie z kangurami”, jego relacja z wyprawy po Australii.

RSS

Mecz bez przełamania. Śląsk i Pogoń na remis

29.11.15

Śląsk i Pogoń znów nie doczekały się zwycięstwa. W ich sobotnim spotkaniu we Wrocławiu padł bezbramkowy remis. Podział punktów nie móże cieszyć, ani jednych, ani drugich.

RSS

Koniec z unijnymi dotacjami: Polska zapłaci za ratunek Grecji

15.05.10

Za wyciągnięcie Grecji za uszy z tarapatów wcale nie zapłacą tylko bogate kraje. Najgorzej wyjdzie na płaceniu za greckie długi Polska. Bo Bruksela obetnie miliardy euro na dotacje, dzięki którym powstają najważniejsze inwestycje w Polsce. Zabraknie więc pieniędzy na drogi, czy oczyszczalnie ścieków.

RSS

Złoty bez większych zmian w piątek rano

22.03.10

Piątkowy handel na krajowym rynku FX rozpoczął się bez większych zmian wartości naszej waluty #8211; o godz, 9:31 euro oscylowało wokół 3,8750 zł, a dolar 2,8450 zł, Niewykluczone, że po części jest to wynikiem pewnej stabilizacji notowań EUR/USD w ,,,

RSS

Prezydent Izraela w pierwszą zagraniczną podróż uda się do Polski

22.09.14

Pod koniec października Reuven Riwlin przyjedzie do Warszawy i weźmie udział w uroczystym otwarciu Muzeum Historii Żydów Polskich.

RSS

Nie ma litości

01.06.15

EUR/USD po wzroście w okolice 1,0975 cofa się do wczorajszych maksimów, Rynek oczekuje od kilku dni na porozumienie w sprawie wypłaty ostatniej transzy w ramach programu pomocowego, Ponad 7 miliardów euro to kwota, która na kilka miesięcy ,,,

RSS

Będzie sypać i wiać: Gdzie ta wiosna? Na razie wraca zima!

15.03.10

Synoptycy nie mają dla nas dobrych wieści i wygląda na to, że na lepszą pogodę jeszcze poczekamy. Ten weekend pod względem aury da się wszystkim mocno we znaki. Praktycznie w całej Polsce będzie mocno sypał śnieg, a do tego możemy spodziewać się silnego wiatru.

RSS

Prokurator Generalny za tydzień w Moskwie: Seremet jedzie dopilnować śledztwa

29.04.10

Na początku przyszłego tygodnia prokurator generalny Andrzej Seremet jedzie do Moskwy, by osobiście ustalić sposób realizacji wniosków polskiej prokuratury o pomoc prawną Rosji, w których wnosi się o przekazanie dowodów jej śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny