ESKA TV w Telewizji Cyfrowej UPC

15.03.10

Od 11 marca 2010r. kanał muzyczny Eska TV można już obejrzeć w Telewizji Cyfrowej UPC. Stację oglądać mogą wszyscy abonenci usługi cyfrowej UPC, bez względu na rodzaj posiadanego dekodera.

czytaj dalejPraca przed komputerem, zanieczyszczenia powietrza, klimatyzacja… to tylko niektóre z czynników, z jakimi poradzić sobie muszą oczy współczesnego człowieka. Efekty są łatwe do przewidzenia: zaczerwienienia, opuchnięcia, suchość i podrażnienia.

czytaj dalej

Po raz pierwszy od dziewięciu lat agencja Standard&Poor's obniżyła rating kredytowy Japonii do poziomu AA-. Przyczyną obniżenia pozycji jest przekonanie, że premier Japonii Naoto Kan nie zrobił wystarczająco wiele, aby zmniejszyć dług publiczny wysokości 11 bln dol, czyli prawie dwukrotności japońskiego PKB.

Loans for Unemployed everyone is availed in two strategies anchored and unleveraged. So that you can safe and sound loans are incredibly desirable to use character. The financial loan quantity is incredibly massive in varies from Bucks5,000 to Bucks75,000 to the payment term of 5-25 years or so. It could be refunded for the regular monthly payment system. For attached loans the consumers send the asset as collateral as opposed to bank loan.

czytaj dalej

Wrzesień to miesiąc pomidorów, które w tym sezonie stały się wyjątkowo modne. Ich odżywcze właściwości i składniki z likopenem w roli głównej przekonują, że te czerwone cudeńka, a także przetwory z nich wykonane są nie tylko smaczne, ale też niezwykle zdrowe.

czytaj dalej

W aranżacji wnętrz tak jak i w odzieży zmieniają się trendy. Zmiany wzornicze najszybciej widoczne są w kolekcjach dywanów, które najczęściej dzięki charakterystycznej kolorystyce lub designie odmieniają charakter wnętrza.

W obecnym sezonie jesień-zima projektanci wnętrz stawiają na szarość we wielu odcieniach.

czytaj dalej

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na przejęcie BZ WBK przez hiszpański Banco Santander - poinformowała KNF w komunikacie.

Telewizja Polska ma twardy orzech do zgryzienia. Z roku na rok spadają wpływy z abonamentu. W ciągu dwóch lat stopniały o ponad 200 mln złotych. Winna jest słaba ściągalność abonamentu. finanse.wp.pl

Amerykański koncern General Motors zamierza utrzymać wszystkie cztery zakłady spółki Opel w Niemczech,a Russelsheim pozostanie główną siedzibą Opla - poinformował prezes General Motors na Europę Nick Reilly. Objeżdża on wszystkie cztery niemieckie fabryki koncernu. PayPal, serwis umożliwiający płatności online, pozywa Google'a. Gigant oskarżony jest o kradzież technologii, która pozwoliła mu na stworzenie własnego systemu płatności.

Londyn sparaliżowany. Trwa 24-godzinny strajk w londyńskim metrze. Mieszkańcy metropolii mają problemy z dojazdem do pracy i na lotnisko. Władze miasta są przerażone, bo - jak wyliczyły - dzisiejszy strajk będzie kosztował co najmniej 50 mln funtów.

Miłośnicy wspólnych chwil przy filiżance kawy Jacobs, po raz kolejny mają szansę zdobycia wyjątkowych ceramicznych puszek z limitowanej serii. Niezwykły prezent został zaprojektowany przez trzy pary artystów
i jednocześnie bliskich sobie osób: Katarzynę Grocholę i Dorotę Szelągowską, Natalię i Paulinę Przybysz oraz Anitę Lipnicką i Johna Portera.

czytaj dalej

A choir and orchestra dressed in blue and adorned with white lilies accompanied the mass, while Spain's King Juan Carlos and Queen Sofia looked on4 million in annual hotel occupancy taxes and an additional $225,000 in annual meals taxes to the town Republicans control both houses of the LegislaturePlainview Church of Christ of Colorado City, Highwat 163 three miles south of Colorado CitySynopsis: In 1776, Thomas Jefferson presented a handwritten document to the Continental Congress Even Mel Gibson was popular 10 years ago Oh, and she also dabbled in trapeze in her 80's, though she's since g

czytaj dalej

Euro będzie słabnąć, a najgorsze jeszcze przed nim. Analitycy twierdzą, że w 2011 roku jedno euro może kosztować jednego dolara - poinformował we wtorek Bloomberg. Dzieje się tak, dlatego że Europejski Bank Centralny kupuje coraz więcej obligacji rządowych, aby wesprzeć gospodarki regionu.

Błyskawiczna kasza Kuskus marki Halina to niezwykle ciekawy i oryginalny produkt, który warto na stałe wpisać do codziennego menu nie tylko ze względu na wyjątkowe znaczenie oraz tradycję. Niepospolita kasza Kuskus jest prawdziwym urozmaiceniem, które bez wątpienia wprowadzi odrobinę egzotyki do codziennych potraw. Drobna kaszka Kuskus marki Halina wytwarzana jest z najwyższej jakości twardej pszenicy Durum.

czytaj dalej

Waldemar Pawlak chce się pozbyć umowy gazowej z resortu gospodarki i podrzuca ją MSZ. Wicepremier poinformował, że wystąpił do rządu, by upoważniła szefa MSZ do podpisania aneksu do umowy. Ta decyzja wicepremiera Pawlaka pokazuje, że rząd jest mocno podzielony w sprawach umów z Rosją - uważa ekspert rynku paliw, Andrzej Szczęśniak.

RSS

Węgiel o wiele droższy ma nie być

22.10.10

Kompania Węglowa nie przewiduje w kontraktach na przyszły rok żadnych znaczących podwyżek cen węgla dla energetyki - poinformowała spółka, dementując spekulacje, jakoby węgiel dla elektrowni mógł zdrożeć nawet o ok. 30 proc.

RSS

PKO BP: odchodzi wiceprezes od informatyki

22.07.10

Z PKO BP odchodzi wiceprezes Mariusz Zarzycki, który jednocześnie pełnił funkcję szefa pionu IT. Zarzycki złożył rezygnację. Rynek już od pewnego czasu spekulował, że do tego dojdzie ze względu na nieporozumienia między nim a prezesem Zbigniewem Jagiełłą.

RSS

KE i MFW o Polsce: Urośniecie. Ale o ile?

15.05.11

Międzynarodowe instytucje wróżą rozwój polskiej gospodarce. Według Komisji Europejskiej w tym roku tempo wzrostu naszego PKB wyniesie 4 proc. Mniej optymistyczny jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który prognozuje nam wzrost o 3,8 proc.

RSS

Gadające jabłko podrożeje?

08.07.10

Kończą się czasy taniej elektroniki - twierdzi "The New York Times". Apple zmaga się z rosnącymi kosztami produkcji iPhona, a podobne problemy mogą mieć inni producenci komórek, komputerów, odtwarzaczy i innych gadżetów.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Druga linia metra przegrywa z czasem. Przez urzędników

01.05.11

Coraz mniej realny staje się termin zakończenia budowy centralnego odcinka drugiej linii metra w 2013 roku. Po wstępnej ocenie wniosków o pozwolenie na budowę II linii metra wojewoda stwierdził, że w dokumentacji znów występują liczne braki - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.

RSS

Oszczędności milionów ludzi wyparują, a on się cieszy!!!

01.10.11

Upadek strefy euro, miliony ludzi tracą oszczędności swojego życia. A to dopiero początek. Tak twierdzi Alessio Rastani, niezależny makler w rozmowie z BBC. finanse.wp.pl

RSS

Kirk Cousins making his first career start against the Cleveland Browns

22.12.12

"'Peterson entered the day with more rushing yards than 23 teams, including the Rams, and accounted for more than two thirds Jacoby Jones Jersey of the Vikings' 322 yards New York had just two on Atlanta's 28 pass attempts while the Falcons deflected five of the Giants' 25 throws His Eli Manning Jersey son, Blake Williams, still works for the Rams as a defensive assistantPeyton has more wins but when it doesn"The compassion shown by Brown's family is extraordinary, considering the circums

czytaj dalej

RSS

Co wiesz o karczochu?

22.08.12

Karczoch to warzywo, które znane było już za czasów starożytnego cesarstwa rzymskiego, wtedy głównie ze względu na swoje właściwości moczopędne. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się także w Polsce.

czytaj dalej

RSS

Payday Cash Advance Loan Keep Away From - Obtaining Crisis Hard cash You Would Like Swiftly!

08.03.13

Rummaging all-around for any fast global financial assists without the need of work, you happen to be at the right way and introduced to the instant unemployed loans. These loans assist you with cash within the smallest attainable time. Beauty of these budget is always that any borrower may get the best these personal loan systems in the specific situation of unemployment and bad credit record. If you take the help of these loans anybody can productively dispose of day by day and urgent bills in a very short time period.

czytaj dalej

RSS

Polisy na życie nieważne?

29.07.10

Czy większość ubezpieczeń grupowych dla urzędników, nauczycieli czy policjantów zawarto łamiąc przepisy? Może tak się okazać, bo zgodnie z wyrokiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości grupowe ubezpieczenia powinny być zawierane po przeprowadzeniu przetargu, czego zwykle nie dopełnia budżetówka - donosi "Rzeczpospolita".

RSS

Z rozwiązaniami Sodexo głowa ma wolne!

08.09.10

„360° dla biznesu i głowa ma wolne!” – pod takim hasłem z początkiem września rusza kampania reklamowa segmentu Lojalność i Motywacja w Biznesie firmy Sodexo Motivation Solutions, wyspecjalizowanego doradcy w zakresie kompleksowych rozwiązań motywacyjnych. Akcja obejmie reklamy w prasie branżowej i Internecie oraz działania marketingu bezpośredniego.

czytaj dalej

RSS

Kolej do Modlina za pieniądze UE

08.09.10

Unijne dofinansowanie budowy linii kolejowej ze stolicy na lotnisko w Modlinie ma wynieść 102 mln zł, a nie jak wcześniej planowano 34 mln zł - poinformowała rzeczniczka mazowieckiego urzędu marszałkowskiego Marta Milewska.

RSS

Blisko 15 milionów gospodarstw domowych i firm w Europie ma dostęp do sieci światłowodowych FTTH. W Polsce nadal mniej, niż 1%.

15.02.15

Na koniec 2014 roku dostęp do szerokopasmowego Internetu doprowadzanego światłowodami do domów (FTTH) lub budynków biurowych (FTTB) miało prawie 15 milionów abonentów z krajów europejskich. Co ważne, w ciągu całego ubiegłego roku liczba łącz światłowodowych FTTH/B wzrosła na Starym Kontynencie o ponad 50 proc. – wynika z najnowszego Rankingu FTTH, zaprezentowanego przez FTTH Council Europe podczas dorocznej konferencji, która odbyła się w dniach 10-12 lutego br. w EXPO XXI Warszawa.

czytaj dalej

RSS

Za dwa lata wokół byłego młyna Sułkowice powstanie centrum wystawiennicze DomExpo

01.11.12

We Wrocławiu, Warszawie i Opolu powstaną centra wystawiennicze. Ich inwestorem będzie spółka DomExpo. Wrocławskie centrum powstanie w pobliżu Centrum Handlowego Korona, na 4-hektarowej działce wokół byłego młyna Sułkowice. Portal propertynews.pl pisze, że jako pierwsze, bo już w czerwcu 2013 roku, otwarte zostanie centrum DomExpo w Opolu. Na przełomie 2013 i 2014 roku planowane jest otwarcie centrum w Warszawie. Natomiast wrocławskie centrum DomExpo ma zostać oddane w 2014 roku.

czytaj dalej

RSS

Premier: 4 lata bez obniżki podatków

22.09.11

- Najbliższe cztery lata to nie czas na obniżkę podatków - powiedział premier Donald Tusk i podkreślił, że jedynie VAT może zostać minimalnie obniżony w 2014 roku.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny