Graś prosi TVP o Katyń

15.03.10

Zarząd Telewizji Polskiej zdecyduje w poniedziałek, czy transmitować uroczystości z udziałem premierów Polski i Rosji

Halny, sięgający w porywach do 144 kilometrów na godzinę, powalił drzewa na linię energetyczną odcinając prąd dla mieszkańców Zakopanego. Zakopiańska straż pożarna apeluje o pozostanie w domach. Ponad 20 tys. firm stoi w obliczu bankructwa, bo resort finansów zmienił interpretację dotyczącą podatku. Polskie Stronnictwo Ludowe wyłożyło karty na stół. Pawlak oskarża Rząd m.in. o opieszałość w kwestiach ważnych dla polskiego budżetuZnani politycy koalicji rządzącej i opozycji znaleźli się w facebookowej grupie „Premier – Jarosław Kaczyński (kartofel nr 2)" Lech Wałęsa uważa, że jeśli prezes PSL Janusz Piechociński nie wejdzie do rządu, to premier będzie musiał utworzyć nową koalicję rządową lub jego gabinet będzie mniejszościowy Na pytania "Rzeczpospolitej" odpowiada Michał Boni, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Platformy Obywatelskiej.

Na podstawie ankiet Sojusz chce ustalić priorytety wyborcze, ale o poprzednich sondażach zapomniał.

26 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet i startuje akcja "16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet". Wanda Nowicka ogłosiła, że na czas akcji uruchomiła telefon (506 039 676), pod którym będzie można uzyskać poradę prawną. Cmentarz Powstańców Warszawy na stołecznej Woli nie powinien zmienić nazwy – uważa Rada Ochrony Pamięci Walk 
i Męczeństwa.

12 samochodów spłonęło w pożarze autokomisu w miejscowości Bielany nieopodal Oświęcimia. Właściciel oszacował straty na około 2 mln zł 380 dokumentów Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii z lat 1942 – 1947 odtajniono w 70. rocznice ludobójstwa na Wołyniu – ustaliło „Uważam Rze”. Religia nie może zamknąć się jedynie w kulcie – mówi Tomaszowi Krzyżakowi kardynał Gianfranco Ravasi, szef Papieskiej Rady ds. Kultury.Przy współpracy 10 środowisk laboratoriów naukowych i nakładem ponad 380 milionów złotych na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powstało Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii. Wcześniejsza dymisja Marka Belki, by nowego szefa banku centralnego mianował jeszcze Bronisław Komorowski? Nikt tego nie potwierdza, wszyscy 
o tym mówią. Leszek Miller pogratulował nowym ministrom, którzy dziś otrzymali nominacje i złożył deklarację współpracy - Istnieją obszary życia publicznego i politycznego, gdzie można wznieść się ponad partyjne uprzedzenia i zrobić coś wspólnie. W imieniu SLD składam taką deklarację - powiedział przewodniczący SLD.

RSS

Święczkowski: raport może nie być obiektywny

15.03.10

Jestem przekonany, że końcowy raport komisji śledczej może nie być do końca obiektywny, jestem na to przygotowany - powiedział na zakończenie swego wysłuchania przed komisją badającą śmierć Barbary Blidy były szef ABW Bogdan Święczkowski.

RSS

Lekarze: Arłukowicz okłamuje pacjentów

15.11.14

Pakiet onkologiczny jest propagandową próbą oszukania pacjentów - alarmują lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego. I apelują do ministra zdrowia, by przestał okłamywać pacjentów.

RSS

Com-bridge, czyli jesienią pojedziemy nowocześnie

22.07.15

W Błażowej powstaje pierwszy w Polsce most z tworzyw sztucznych. 
To wspólny projekt nauki i biznesu.

RSS

"Frog" znów szaleje po Warszawie?

29.08.14

Na profilu YouTube, gdzie zostały zamieszczone wcześniejsze popisy Roberta N., ps. Frog, pojawiło się kolejne nagranie. Kierowca białego BMW szaleje po pl. Zbawiciela

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Grodzka chce walczyć z gender. Kempa odpowiada

22.01.14

Posłanka Twojego Ruchu zapisała się do parlamentarnego zespołu Beaty Kempy, "Stop ideologii gender”. Jego przewodnicząca Beata Kempa oceniła, że Grodzka zapisała się do zespołu, "by robić awanturę".

RSS

Zaginęła Joanna Szponarska

01.12.12

8 listopada 2012 r. w Nottingham (Wielka Brytania) zaginęła Joanna Szponarska. Zaginiona ma 34 lata, 175 cm wzrostu i piwne oczy

RSS

Obchody bez polityków

29.08.12

Ani premier, ani prezydent nie pojawią się na obchodach 30. rocznicy zbrodni lubińskiej. Powód? Nie zostali zaproszeni

RSS

Co można przynieść do kancelarii głowy państwa

01.06.13

Jeszcze nigdy wniesienie materiału wybuchowego do Kancelarii Prezydenta nie było tak łatwe.

RSS

Ministerstwo Kultury myli poetę z wokalistą

29.06.12

Zmarł Henryk Bereza a Ministerstwo Kultury uświetniło jego pamięć nekrologiem, w którym pomyliło nazwisko pisarza i poety Edwarda Stachury ze Stachursky'm

RSS

Przemoc w kolejnej zerówce?

22.05.15

Prokuratura w Ostródzie bada czy nauczycielka zerówki w Łukcie znęcała się nad uczniami.

RSS

Akademię Nauk trawi kryzys

15.12.14

Najważniejszą polską korporacją uczonych wstrząsnął spór dotyczący wyboru nowego prezesa.

RSS

Na rowerze w szczytnym celu

01.09.12

Coraz więcej młodych ludzi wyrusza w podróż rowerem po Europie. Przy okazji zbierają pieniądze dla chorych

RSS

Ofiara księdza pedofila pozwała Kościół

08.10.13

Po raz pierwszy w Polsce ofiara molestowania przez księdza pozwała Kościół o odszkodowanie. Dziś w Koszalinie pierwsza rozprawa.

RSS

Prezydent: 1945 r. był nie tylko triumfem militarnym, ale i klęską wolności

15.02.15

Zakończenie II wojny światowej było nie tylko triumfem militarnym, ale też klęską wolności na Śląsku i w całej Polsce - mówił Bronisław Komorowski

RSS

Wyrok za komentarz w Internecie

22.11.12

"Kolejny okupant nie żyje, brawo dla afgańskich bojowników owolność" - napisał w 2011 roku Piotr G. Dziś Sąd Rejonowy wOstrowie Wielkopolskim ogłosił wyrok skazujący

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny