Mała Kryształowa dla Riesch

15.03.10

Mistrzyni świata Niemka Maria Riesch zdobyła Małą Kryształową Kulę alpejskiego Pucharu Świata w slalomie. Finałowe zawody w niemieckim Garmisch-Partenkirchen wygrała wicemistrzyni olimpijska, Austriaczka Marlies Schild.

40-letni europoseł stanie na czele Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. komunikacji rowerowej, zastępca dyrektora ZTM Łukasz Puchalski będzie nowym dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich. Zastąpi Grażynę Lendzion. Założyciel i przewodniczący "Solidarności Walczącej" Kornel Morawiecki ogłosił, że będzie startował w tegorocznych wyborach prezydenckichDwaj mężczyźni na Lubelszczyźnie i 53-letni bezdomny mężczyzna z Nysy to pierwsze ofiary mrozów Gdy ktokolwiek urąga Krzyżowi Chrystusowemu, trzeba powiedzieć jasno: dosyć! – to słowa z listu episkopatu na Niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia Kwaśniewski o Ukrainie i UE: wartości w polityce to za mało. Potrzeba pieniędzy. Kuźniar: Unia nie mogła przelicytować Rosji.

Policjanci ze Środy Śląskiej zlikwidowali tzw. dziuplę samochodową, w którejukryte były skradzione luksusowe auta warte ponad 1,5 mln zł - poinformował rzecznikKomendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski.

Mieszkaniec wsi pod Gostyninem na Mazowszu zgłosił napad. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że mężczyźnie zabrakło papierosów. Mit „zaleszczyckiej szosy", którą 17 września 1939 roku tchórzliwie miał uciekać do Rumunii polski rząd, był latami wbijany do głów uczniom w PRL. I to wbijany tak skutecznie, że na dobre wyparł pamięć o „polskiej Riwierze"

Ukraińskie MSW poinformowało, że zatrzymano młodego człowieka, który w Łucku ubrudził jajkiem marynarkę prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wszczęto przeciwko niemu postępowanie karne z paragrafu mówiącego o chuligaństwie Duże państwowe firmy i instytucje rezygnujš z komercyjnych usług security. W ich miejsce, bez przetargu, wchodzš coraz częœciej pospiesznie organizowane własne „spółki ochrony wewnętrznej". Komisja Naciskowa: Nie tropiliśmy posłanki SLD, ale nieprawidłowości w obrocie węglem – mówił sejmowym śledczym były wiceszef ABW13 górników zostało rano podtrutych tlenkiem węgla podczas pracwykonywanych w Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej w Zabrzu - podały służby kryzysowe wojewody śląskiego i policja Jak wypromować mało popularny profil na Twitterze? Jednym ze sposobów jest zatrudnienie specjalisty, który wypromuje go na tyle, by sprzedać produkt, zareklamować płytę lub wykorzystać go w celach politycznych Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali w wagonie Warsa pijanego awanturnika.

RSS

Gliński dla "Rz": Nie jestem dyżurnym kandydatem

29.10.13

Rządy w Warszawie to jest sprawa polityczna. Opowieści o tym, że referendum powinno być inicjatywą całkowicie apolityczną, wyłącznie oddolną, są niepoważne – mówi Elizie Olczyk socjolog, ekspert PiS.

RSS

Akta nie do wykorzystania

08.02.10

Posłowie narzekają, że prace paraliżuje im niemożność korzystania z części dokumentów

RSS

Bartkiewicz i Zajdel-Kurowska w zarządzie NBP?

01.04.13

W środę prezydent Bronisław Komorowski ma powołać dwóch nowych członków zarządu NBP

RSS

PiS chce przejąć władzę na Podkarpaciu

29.04.13

Liderzy podkarpackich struktur Prawa i Sprawiedliwości chcą przejąć odpowiedzialność za losy województwa i stworzyć większość w sejmiku

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Euro promocja Sawickiego krytykowana w PSL

15.06.12

Kampania reklamowa ministra rolnictwa szkodzi jego ugrupowaniu. To kolejna – po  infoaferze – wpadka czołowego polityka ludowców

RSS

Przerwali poszukiwania 14-latka, którego porwała Warta. Jego siostry i brat nie żyją

08.08.13

Akcja poszukiwania 14-latka porwanego wraz z trójką rodzeństwa przez nurt Warty w pobliżu miejscowości Zalesiaki koło Działoszyna zostały przerwane. Z rzeki wyłowiono ciała trojga dzieci - dwóch dziewczynek w wieku 7 i 11 lat oraz ich 15-letniego brata.

RSS

Khat w przesyłkach z Afryki

08.05.15

Policjanci rozbili międzynarodowy szlak przemytniczy i przejęli 25 kilogramów khat - substancji odurzającej pochodzenia afrykańskiego. Zakazany towar docelowo miał trafić do Europy zachodniej, w tym do Holandii.

RSS

Łatwiej zostać weteranem

22.10.15

Czy uczestnicy zagranicznych misji zyskają nowe przywileje? MON je obiecuje, ale wszystkich życzeń nie spełni.

RSS

Wanda Nowicka zakłada stowarzyszenie "Równość i nowoczesność"

22.09.13

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka poinformowała, że zakłada stowarzyszenie "Równość i nowoczesność"

RSS

Nadszedł czas polsko-ukraińskiego przebaczenia!

29.06.13

Radykalną drogą odkrycia prawdy jest przyznanie się do trudnych, nawet najbardziej bolesnych faktów – mówi arcybiskup Józef Michalik, przewodniczący Episkopatu Polski w przeddzień podpisania polsko-ukraińskiej deklaracji Kościołów z okazji 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej. - Zapomnieć do końca się nie da, ale trzeba próbować leczyć rany. Rozpędzone tornado nienawiści można zatrzymać tylko w ten sposób, że ktoś nie odpowie nienawiścią. Zatrzymać można je wyłącznie na drodze przebaczenia – dodaje.

RSS

Kalisz: Policja wiedziała o ataku na squat

08.12.13

Poseł Ryszard Kalisz krytykuje działania policji w dniu Święta Niepodległości. - Mam potwierdzone informacje, że policja wiedziała o planowanym ataku na squat - wyjawił

RSS

Dziennikarze o swoich kolegach, którzy zginęli w katastrofie w Katowicach

29.10.14

Świetni dziennikarze o dużym dorobku i dobrym warsztacie, lubiani w środowisku – tak Brygidę Frosztęgę-Kmiecik i Dariusza Kmiecika wspominają ich koledzy-dziennikarze. Kmiecikowie i ich 2-letni syn Remigiusz zginęli w katastrofie kamienicy w Katowicach.

RSS

20 tys. Niemców protestowało przeciw wojnom

29.03.16

20 tys. osób uczestniczyło w tym roku w wielkanocnych marszach pokojowych - podał rzecznik organizatorów Willi van Ooyen we Frankfurcie. Uczestnicy protestowali przeciwko udziałowi Bundeswehry w misjach zagranicznych oraz broni atomowej USA. Wiece, marsze i festyny odbyły się w 80 miastach Niemiec.

RSS

Mazowsze: Dziesięć tysięcy odbiorców nadal bez prądu

29.10.12

W związku z obfitymi opadami śniegu w woj. mazowieckim wieczorem nadal bez prądu pozostaje ponad 10 tys. odbiorców; usuwanie awarii potrwa do poniedziałkowego popołudnia - poinformował Tomasz Pietrasieński z oddziału prasowego wojewody mazowieckiego.

RSS

Plus Minus: Przeciw mafii, przeciw gender

08.04.14

Wołomin. Kiedyś pierwszym skojarzeniem była mafia. Dziś znakiem firmowym podwarszawskiego miasta jest walka z radykalną lewacką ideologią i dbałość o prawa rodzin.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny