Kompozytor lubi wygodę: Rubik sprawił sobie luksusowe BMW

08.03.10

Mocny silnik, opływowy kształt, komfort i wiele udogodnień. Piotr Rubik kupił właśnie warte 360 tysięcy BMW X6. Oficjalnie - bo powiększyła mu się rodzina. Ale wiadomo, że w takim aucie można nieźle zaszpanować, a odbrobina lansu nigdy nie zaszkodzi.

Gęste mgły, oblodzenie i śnieg, które w nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpiły na drogach Czech, były przyczyną kilkunastu kolizji z udziałem kilkudziesięciu aut. Jak poinformowała czeska policja, co najmniej dziewięć osób zostało rannych. Komisja Europejska ogłosiła komunikat, w którym wyraża "poważne zaniepokojenie" napływającymi informacjami o torturach stosowanych w chińskich więzieniach.Pamiętamy o zbrodni, pamiętamy o tych, którzy oddali życie tu i w wielu innych miejscach w całej sowieckiej Rosji - powiedział premier Donald Tusk w wystąpieniu podczas uroczystości w Lesie Katyńskim. Nawiązał też do sporu o uznanie mordu na polskich oficerach za ludobójstwo. Na ponad 343 tys. osób przystępujących do obowiązkowych egzaminów maturalnych w tym roku nie zdało ich ponad 84 tys. abiturientów. To prawie jedna czwarta wszystkich zdających. Bez prawa powtarzania matury w tym roku pozostało 7 proc. uczniów - informuje CKE. Przypomnijmy tę historię, dobrze już znaną: w początkach roku 2017 eurodolar pozycjonował się na 1,0350 ? w każdym razie uchwycono takie minimum, Później uformował się trend wzrostowy i przez siedem miesięcy dolar systematycznie tracił

Częściowe zaćmienie księżyca osiągnęło maksimum w poniedziałek o godzinie 20.22.

W miejscowości Kije (woj. lubuskie). Sąd administracyjny w Sztokholmie ma orzec, czy Pokojowa Nagroda Nobla będąca w gestii komitetu norweskiego parlamentu jest przyznawana zgodnie z testamentem Alfreda Nobla. Wniosek złożył norweski prawnik i działacz na rzecz pokoju Fredrik Heffermehl. Wśród "niewłaściwych laureatów" znalazł się Lech Wałęsa.

Nowym premierem zostanie najprawdopodobniej przewodniczący Partii Socjaldemokratycznej 57-letni Stefan Loefven. Jest on kandydatem czerwono-zielonego bloku; do 2012 roku kierował związkiem zawodowym pracowników przemysłu metalowego. Miniony tydzień upłynął pod wpływem publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC oraz wystąpień przedstawicieli najważniejszych banków centralnych, Istotne były także kwestie polityczne w Europie, a w szczególności informacje ,,, Gorsze dane z USA Dzisiejsza sesja przynosi odreagowanie po ostatnich mocnych spadkach kursu głównej pary walutowej, Można powiedzieć, że dziś byki wykorzystały swoją szansę i sprawiły, że obecna wartość eurodolara to 1,2831EBC pożycza prawie pół biliona Od początku dzisiejszych notowań europejskich inwestorzy pozostawali w dobrych nastrojach, Eurodolar wraz z indeksami giełdowymi rozpoczął dzień od wzrostów, Sprzyjający klimat inwestycyjny wynikał,,, Sześciu ekspertów Airbusa, czterech z MAK i po dwóch ekspertów z Francji i Niemiec jedzie do Egiptu. To może być najgorętszy poniedziałek tej zimy. 8 lutego premier Donald Tusk ma się stawić przed hazardową komisją śledczą - podaje RMF. Członkowie komisji nie dostali jeszcze z kancelarii premiera oficjalnego potwierdzenia. Póki co przygotowują się do dwóch kolejnych przesłuchań, które także zapowiadają się ciekawie.

RSS

Tego domaga się Prokuratura Krajowa: Będą zarzuty za finanse kampanii Palikota?

15.02.10

Byłemu asystentowi posła PO Janusza Palikota można postawić zarzuty - uważa Prokuratura Krajowa. Sprawa ma związek z finansowaniem wyborów w 2005 roku. Kilku studentów, którzy byli na liście rzekomo wspierających kampanię Palikota darczyńców, zeznało, że pieniądze dał im Krzysztof Ł.

RSS

Syn Kaddafiego zginął w rocznicę śmierci ojca

22.10.12

Chamis, najmłodszy syn libijskiego dyktatora został zabity podczas walk w Bani Walid - podała agencja EFE.

RSS

Komentarz Marcina Piaseckiego: "O gospodarce kandydaci nie mieli pojęcia"

01.07.10

To naprawdę nie miało większego sensu. W gospodarczym wątku debaty kandydaci wypowiadali się o sprawach, o których albo nie mieli większego pojęcia, albo na które nie będą mieli większego wpływu. Albo jedno i drugie - pisze Marcin Piasecki.

RSS

Generał "Sokołow" i dwa tysiące zabitych Rosjan

08.03.16

Wywiad publikuje nazwiska.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Sikorski o pieniądzach na drogi: Wykrycie nieprawidłowości buduje nasz autorytet

01.02.13

- Daje to nam dodatkowe argumenty w naszych negocjacjach o szczodry budżet europejski - stwierdził w rozmowie z TVN24 Radosław Sikorski.

RSS

Rynki po południu - NZD pod presją

29.05.15

Czwartkowe popołudnie przynosi nieznaczne zmiany na rynku dolara, którego indeks rośnie zaledwie o +0,05% do poziomu 97,39,

RSS

Istotne dane, płytki rynek

08.04.12

Wielki Piątek to dzień, w którym nie pracują giełdy po obu stronach Atlantyku, W poprzednich latach należał do najspokojniejszych dni na rynku eurodolara, Zmienność mierzona rozstępem, czyli dystansem między dobowym maksimum i minimum kursu,,,

RSS

Na zachodzie bez zmian

08.03.19

Wczorajsza przecena na Wall Street, która nie została wywołana żadnymi poważnymi czynnikami fundamentalnymi, sprawiła, że z technicznego punktu widzenia w USA wróciliśmy do punktu wyjścia, a poziom 2800 pkt, na SP500 dalej może być ,,,

RSS

Rząd zachęca Niemców do robienia zapasów. Pierwszy raz od zimnej wojny

22.08.16

Zapasy pozwalające przetrwać przez 10 dni w przypadku poważnego kryzysu.

RSS

Wzrasta liczba śmiertelnych ofiar. Górnicy ginęli zaczadzeni

15.05.14

Po katastrofie w tureckiej kopalni.

RSS

Tydzień spekulacji i plotek ze szczytem przywódców w tle

22.10.11

Cięcia ratingów znów straszą inwestorów Początek tygodnia w wykonaniu eurodolara nie był zbyt udany, Od początku poniedziałkowego handlu w Europie do wtorkowego zamknięcia, kurs paru EUR/USD zanotował spory spadek do poziomu 1,3660,

RSS

Papież Franciszek nagrał się telefonem: Mówię do was jako brat

22.02.14

Papież Franciszek po raz pierwszy skierował słowa pozdrowień nagrane smartfonem. Papieskie przesłanie do amerykańskiej wspólnoty zielonoświątkowej zarejestrował podczas wizyty w Domu świętej Marty w Watykanie jej biskup Tony Palmer. To nagranie wyjątkowe - podkreślają media.

RSS

Leśna bitwa o odpady nuklearne

08.11.10

Nawet 50 tys. ludzi, kilkaset traktorów i aktywiści z łopatami próbujący zatrzymać pociąg, po drugiej stronie 16 tys. policjantów - tak wyglądają w Niemczech protesty przeciwko transportowi odpadów radioaktywnych na składowisko w Gorleben w Dolnej Saksonii. Starcia z policją trwały cały dzień, ale pociąg dotarł do Lauenbergu, przedostatniej stacji na swojej trasie.

RSS

Dekret imigracyjny Trumpa złagodzony. Przez sędziego z Hawajów

15.07.17

Nie można wykluczać dziadków bądź innych członków rodziny z kategorii "bliskie więzy rodzinne".

RSS

Wyborcza wojna w PO. Tusk i Schetyna wezwani na świadków?

29.08.11

Michał Marcinkiewicz, poseł Platformy skreślony z list wyborczych partii, zamierza donieść do prokuratury na szefa zachodniopomorskich struktur partii i wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego – ustalił „Wprost”. Twierdzi, że Gawłowski posługiwał się dokumentami wykradzionymi z prywatnej skrzynki mailowej. Jeśli śledczy zajmą się sprawą, to na świadków mogą zostać wezwani Donald Tusk i Grzegorz Schetyna.
fot. Forum

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny