Zmierzy się z Lechem Kaczyńskim: Ludwik Dorn chce zostać prezydentem

01.03.10

Nazywany był kiedyś "trzecim bliźniakiem", teraz chce zastąpić jednego z nich. Ludwik Dorn będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Wystawi go jego ugrupowanie - Polska Plus, skupiające między innymi byłych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Sierpień był kolejnym miesiącem, w którym Indeks Dostępności Kredytowej spadł w ujęciu rocznym, Od odczytu z 2011 roku jest on niżej o 1,64 proc, Samotny bieg dał Amerykankom finał Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie presji podażowej na złotego, gdzie kwotowania EUR/PLN ponownie znalazły się powyżej 4,40 PLN, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4020 PLN za euro,,,Kanclerz Angela Merkel jest przeciwna, by w Niemczech tworzyć gimnazja tureckie, jak zaproponował to premier Turcji Recep Tayyip Erdogan. Jak podaje dziennik "Passauer Neue Presse", zdaniem Merkel takie szkoły nie pomagają w integracji.       Uri Brodsky może być wydalony do Niemiec. Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył jego areszt o 60 dni. Wyrok jest nieprawomocny. Jest on podejrzewany przez niemieckie władze o szpiegostwo na rzecz izraelskiego wywiadu.
      Republika Federalna Niemiec wystąpiła o wydanie mężczyzny na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Warszawski sąd dwa dni temu zdecydował, że do wydania decyzji o ewentualnej ekstradycji potrzebne są kolejne dokumenty.
      13 kwietnia niemiecka prokuratura uzyskała w Federalnym Sądzie Najwyższym w Karlsruhe Europejski Nakaz Aresztowania Brodsky'ego. Jest on podejrzewany o pomoc izraelskiemu wywiadowi w zorganizowaniu zamachu na jednego z przywódców Hamasu.
      Na początku czerwca Brodsky został zatrzymany na lotnisku w Warszawie. Dwa dni później został aresztowany na 40 dni. Wówczas rozpoczęła się procedura zmierzająca do jego wydania do Niemiec. Polscy śledczy wystąpili do warszawskiego sądu z wnioskiem w tej sprawie.
"Zainteresowanie i dobra wola amerykańskich polityków nie może przekształcić się w pouczanie i narzucanie działań dotyczących wewnętrznych spraw mojej Ojczyzny" - pisze Szydło.

Kasper Hamalainen, Marcin Robak i Michał Żyro trzymają wysoką formę, więc po raz kolejny znaleźli się w naszej Jedenastce. Ale to tyle jeśli chodzi o stałych bywalców, bo kilku zawodników zasłużyło po raz pierwszy na takie wyróżnienie.

Włoski Sąd Najwyższy wydał w czwartek precedensowy wyrok: nielegalni imigranci mogą być wysiedlani z Włoch również wówczas, jeśli ich dzieci uczęszczają do włoskiej szkoły. Ekipa TVN24 przeżyła bliskie spotkanie z myszołowem. Gdy dziennikarze jechali drogą, w przednią szybę samochodu coś uderzyło. Okazało się, że to drapieżny ptak. Reporterzy zatrzymali się i zawieźli go do weterynarza. Na szczęście nic mu nie jest.

Sensacja na moskiewskich Łużnikach! Miejscowe CSKA grało do końca i zdobywając bramkę w 93. minucie zremisowało z Realem Madryt 1:1. Po raz pierwszy w karierze Jose Mourinho nie pokonał tego klubu, ale i tak jego ekipa będzie faworytem do gry w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Jako sprawę, na którą nie ma wpływu, wskazał ujawnienie teczek z domu Czesława Kiszczaka. Stany Zjednoczone zamroziły aktywa należące do libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego i jego rodziny na łączną sumę 34 mld dolarów - poinformował przedstawiciel amerykańskiego ministerstwa skarbu (finansów).Panie dyrektorze Sobala, niechże pan ustąpi, z fanatyzmem podobnym naszemu wygrać nie sposób - taki transparent zawisł naprzeciwko wejścia do siedziby radiowej "Trójki". To kolejna odsłona protestu słuchaczy, którzy chcą odwołania szefa stacji Jacka Sobali. Ale to dopiero początek. Można się nie zgadzać z partią rządzącą, ale w jednym trzeba jej przyznać rację - gospodarczo na pewno nie zasłużyliśmy na to co się teraz dzieje na złotówce, Rodzima waluta traci przez zawirowania polityczne, ale gospodarka ma się dobrze, Gdyby trenerowi Barcelony przyszło zmienić zawód, o miejsce w dyplomacji nie musiałby się martwić. Tito Vilanova nie przekreśla jeszcze Realu Madryt. Zapewnia też, że nie zrobi tego nawet, jeśli "Królewscy" stracą punkty w sobotnich derbach stolicy. - Jeszcze Real nie zginął - zapewnia Vilanova.

RSS

Zagrożenie groźniejsze od Korei Północnej? Ostrzeżenie wizjonera

15.08.17

Elon Musk, miliarder i prezes koncernu motoryzacyjnego Tesla o sztucznej inteligencji.

RSS

Celnicy złapali przemytnika: Zachód zasypuje Polskę śmieciami

22.06.10

Celnicy łapią zwykle na granicy papierosy, narkotyki, czy kradzione samochody. Tym razem złapali nietypową kontrabandę. Bo w ciężarówce z Anglii wykryli śmiecie. To nie pierwszy taki przemyt, bo z Zachodu płynie strumień nielegalnych odpadów - firmy tną koszty i taniej jest im wysłać odpady do Polski.

RSS

Szmal wart każdej kasy. Temu panu należy się pomnik

29.01.15

Kolejny fantastyczny mecz Sławomira Szmala.

RSS

Bez większych zmian

29.10.16

Na głównej parze walutowej mamy dziś rano 1,09, Nie ma tu wielkich zmian w porównaniu z wczorajszym wieczorem, Z jednej strony dolar nie jest tak mocny jak chwilami w dniach poprzednich (bo bywało i 1,0850-60), z drugiej ? nie jest ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Ułożono ją w Kancelarii Prezydenta: Wiadomo, kto przygotował listę pasażerów

08.05.10

Dzień przed katastrofą pod Smoleńskiem do 36. Pułku Specjalnego Lotnictwa Transportowego dotarła oficjalna lista pasażerów prezydenckiego tupolewa. Wysłano ją z Kancelarii Prezydenta - podały "Fakty" TVN, które dotarły do dokumentu.

RSS

Diabelski młyn dla nowego trenera

15.10.13

Czarnota - Bojarska dla sport.tvn24.pl

RSS

Jazda pod prąd, strzały i efektowne zatrzymanie. Policjanci ścigali złodzieja samochodów

22.03.17

W Zachodniopomorskiem.

RSS

Był w meczecie, spróbował specjałów: Książę Karol u Tatarów w Kruszynianach

22.03.10

Przebywający z wizytą w Podlaskiem książę Karol odwiedził Kruszyniany, gdzie spotkał się z polskimi Tatarami, wstąpił do zabytkowego meczetu i spróbował specjałów tatarskiej kuchni.

RSS

15 mln wydano w stolicy: Zima kosztuje nas miliony

15.01.10

Weekendowy atak zimy to nie tylko udręka dla pasażerów, których pociągi lub samochody utknęły na trasach czy setek tysięcy osób pozbawionych prądu. To też gigantyczne koszty: dla służb miejskich, przewoźników czy właścicieli firm transportowych. Zima od października do końca grudnia kosztowała stolicę ok. 15 mln zł.

RSS

Rekordowe notowania złota

08.12.10

Spekulujący na rynku złota i srebra powrócili do kupna kontraktów terminowych i opcji, wynika z raportu CFTC, Według ostatniego raportu z 30 listopada 2010 roku amerykańskiej komisji nadzoru nad rynkiem terminowym - Commodity Futures Trading Commission,

RSS

"Umiejętność połączenia pracy i grilla jest ważna"

29.10.13

Nawałka ma pomysł na kadrę.

RSS

Sarkozy porównany do "oszusta stulecia"

01.06.10

Martine Aubry, liderka socjalistów, głównej opozycyjnej siły we Francji, porównała prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego do słynnego "oszusta stulecia" Bernarda Madoffa - podają francuskie media. Oburzeni zwolennicy żądają od niej przeprosin.

RSS

Nadużycia finansowe - identyfikacja i zapobieganie

01.02.11

Po piątkowej korekcie dziś na parze EUR/USD nie ma już śladu, Kurs rósł przez cały dzień i pod koniec dnia dotarł do poziomu 1,3710, Obawy inwestorów związane z sytuacją w północnej części Afryki zmalały i znów byli oni skłonni do ryzykowniejszych inwesty

RSS

Miasto, które musi umrzeć

22.05.16

W tureckim Kurdystanie leży bajkowe miasto liczące sobie ponad 10 tys. lat. I więcej prawdopodobnie nie będzie.

RSS

Gigantyczne eksplozje obejmują całą Wenus. Mogą "odessać" jej jonosferę

22.02.14

Naukowcy odkryli ostatnio, że zjawiska kosmicznej pogody, które nie wyrządzają większych szkód Ziemi, w innych miejscach mogą mieć dramatyczne konsekwencje.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny