Zmierzy się z Lechem Kaczyńskim: Ludwik Dorn chce zostać prezydentem

01.03.10

Nazywany był kiedyś "trzecim bliźniakiem", teraz chce zastąpić jednego z nich. Ludwik Dorn będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Wystawi go jego ugrupowanie - Polska Plus, skupiające między innymi byłych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Relacjonowała w programie "Tak jest" Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Partii Razem. Policja szuka Janusza K. Syryjska opozycja zgrupowana w Wysokim Komitecie Negocjacyjnym poinformowała, że popiera organizowane przez Rosję, Iran i Turcję rozmowy w sprawie pokojowego uregulowania konfliktu w Syrii. Mają się one odbyć 23 stycznia w stolicy Kazachstanu, Astanie.Najważniejszym ruchem cen energii w ostatnim miesiącu był powrót deportu ropy WTI, Deport opisuje krzywą cen forward kontraktów terminowych, w ramach której koszt ropy do bezpośredniej dostawy jest wyższy, niż w przypadku przyszłych dostaw, Julija Stiepanowa, Darja Kliszyna i Alena Łutkowska to jedyne rosyjskie lekkoatletki, które najprawdopodobniej zobaczymy na igrzyskach w Rio de Janiero. Jarosław Kaczyński zaapelował do rządu o znowelizowanie budżetu w związku z powodzią. Obiecał, że PiS może współpracować z rządem w tej sprawie. Przy okazji wytknął zaniedbania. "Najpierw rozbito wał, żeby spuścić wodę, a później się go nie odbudowuje" - powiedział prezes PiS.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje wydobywać w Norwegii 0,5 mln ton ropy naftowej i 0,4 mld m sześc. gazu rocznie - powiedział wiceprezes PGNiG Radosław Dudziński. Wydobycie ma ruszyć w drugiej połowie roku.

Solidne dane ze strefy euro dalej wspierają wspólną walutę i wyraźnie kontrastują z gorszymi od oczekiwań publikacjami z Wielkiej Brytanii, Sytuacja na amerykańskim rynku pracy wydarzeniem popołudnia, Złoty na tle innych walut krajów ,,, Czy nowa partia Jarosława Gowina może zagrozić PiS?

Prezydent Francji Emmanuel Macron zaproponował w poniedziałek, że aby ograniczyć niekontrolowany napływ migrantów z Afryki do Europy, już w Afryce powinno rozpoczynać się procedurę przyznawania azylu tym, którzy mają do niego prawo. Migracji poświęcony był szczyt w Paryżu Tym razem w Liege. Czy Polska będzie drugim Kuwejtem? O tym przekonamy się wkrótce. Wszystko zależy od próbnych wierceń w miejscach, gdzie może być gaz z łupków. Dziś ruszyły pierwsze poszukiwania. Już za dwa miesiące dowiemy się, co na Pomorzu znaleźli Kanadyjczycy.Senne sobotnie popołudnie mogło skończyć się tragicznie dla 17-miesięcznego Jessiah z Leland w Północnej Karolinie. Chłopiec spadł z krzesła prosto na ogrodową pomywaczkę i nadział się głową na metalowy pręt. Cudem uniknął śmierci.

Poseł zapewnia jednak, że nie wypisze się z partii. Marek Ostrowski z "Polityki" i Paweł Zalewski (PO) w programie "Świat" w TVN24 BIS.

RSS

Szef Platformy w Krakowie krytykuje: "Kampania Komorowskiego szkodzi PO"

29.06.10

Sztab Bronisława Komorowskiego i sam kandydat Platformy na prezydenta smalą cholewki do SLD i wyborców Grzegorza Napieralskiego. Jednak nie wszystkim w partii Donalda Tuska to w smak. Liczący się w PO polityk oskarża, że to błąd, który mocno szkodzi ugrupowaniu.

RSS

Od północy Rosjanie odcinają Białorusi prąd

22.06.11

Rosyjski koncern energetyczny Inter RAO od północy wstrzymuje dostawy energii elektrycznej dla Białorusi. Powodem jest wzrastające zadłużenie białoruskiego holdingu "Biełenergo".

RSS

Udawała doktor etyki, musi oddać ponad milion

29.09.12

Oszukała 22 osoby, skazana na 6 lat więzienia.

RSS

Wstrzelił sobie gwódź w mózg i nie zauważył

22.01.12

34-letni Dante Autullo z przedmieść Chicago może mówić o niesamowitym szczęściu. Przez przypadek wstrzelił sobie w mózg mierzacy 8,25 cm gwóźdź. Nie tylko przeżył, ale lekarzom udało się wyciągnąć przedmiot, a on sam wraca do zdrowia - pisze BBC.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Draghi nie jedzie do Jackson Hole - wiadomość tygodnia?

29.08.12

Informacja podana o godz, 11:30 przez rzecznika prasowego ECB, iż Mario Draghi nie będzie jednak gościem na sympozjum FED w Jackson Hole i tym samym nie wygłosi w sobotę wystąpienia, na które liczyła już część inwestorów, sprawia, iż uwaga rynków przesuwa

RSS

Najzdolniejsze kobiece nogi polskiej piłki w wielkim świecie

08.07.15

Uważana za najlepszą polska piłkarkę 18-letnia Ewa Pajor zaczyna nowy rozdział w karierze. Kontrakt z gigantem z Wolfsburga już podpisany, w czwartek pierwszy trening. - Jest stres - opowiada TVN24 utalentowana zawodniczka przed podróżą w nieznane.

RSS

Tadeusza Mazowieckiego pożegnamy w niedzielę

29.10.13

Spocznie w grobie rodzinnym.

RSS

Ostatni dzień negocjacji

01.04.15

W ubiegłym tygodniu, dyplomaci donosili, iż porozumienie w sprawie programu nuklearnego Iranu miało zostać osiągnięte do zeszłej niedzieli, Weekend nie przyniósł przełomu w rozmowach, a wczoraj mogliśmy się spotkać z opiniami, iż ,,,

RSS

NAR - Analiza techniczna EUR/USD, EUR/PLN, USD/PLN

22.12.14

Ostatni tydzień na rynku walutowym był bez wątpienia bardzo interesujący oraz pełen ciekawych zdarzeń, które spowodowały dużą zmienność kursów par walutowych, Wpływ na to miały zarówno zdarzenia o znaczeniu makroekonomicznym, jak i ,,,

RSS

Czachórski i Chełmoński sprzedani. Każdy za około milion złotych

08.12.15

RSS

Sposoby na zmniejszenie ostatniej zaliczki

08.11.10

Konstrukcja przepisów dotyczących wpłacania przez przedsiębiorców zaliczek na podatek dochodowy w systemie miesięcznym powoduje, że ostatniej w roku wpłaty zobowiązani są oni dokonać w podwójnej wysokości.

RSS

XTB Raport walutowy - jaki wpływ miał Brexit na Euro?

08.09.16

Postawa Mario Draghiego na sierpniowym posiedzeniu EBC nie zapowiadała żadnych działań w najbliższym czasie, A jednak niemal połowa analityków uważa, że w ten czwartek Bank ogłosi przedłużenie programu QE, obecnie rozpisanego ,,,

RSS

Olszewski o Glińskim: Prezes przykrył go iPadem. Brudziński: Było warto

08.03.13

Komentarze po niecodziennej debacie w Sejmie nt. wotum nieufności dlka rządu.

RSS

Anglicy docenili Biało-Czerwonych

12.07.16

Dwóch Polaków w jedenastce marzeń Euro.

RSS

Spadkowy lipiec

01.08.14

Ostatni dzień miesiąca w opinii niektórych przynosić powinien pozytywne stopy zwrotu w procesie tzw, ?strojenia okien?, Czasami rzeczywiście mamy do czynienia z tym zjawiskiem, ale dzisiejsza sesja jego z pewnością nie przypominała,

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny