Dama Leonarda wraca z podróży

01.03.10

Do Krakowa wróciła dziś "Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci, wypożyczona przez Fundację Książąt Czartoryskich w połowie października 2009 roku

Kandydat PiS w wyborach prezydenckich Andrzej Duda uważa, że w telewizyjnych debatach z Bronisławem Komorowskim powinna być możliwość interakcji pomiędzy kandydatami i wymiany poglądów. Komentuje Paweł Rochowicz z działu prawa „Rzeczpospolitej”. W ubiegłym roku upadłość ogłosiło 926 firm. W porównaniu do 2012 r. ich liczba była mniejsza, ale tylko o 15 firm.Policjanci z Krakowa zatrzymali trzech młodych mężczyzn, podejrzanych o zabójstwo 23-latka. Zatłukli go łopatą a ciało zakopali w lesie. Pacjenci, którzy powinni mieć przeprowadzone pilne badanie rezonansem magnetycznym, muszą na nie czekać do przyszłego roku. Z powodów formalnych Sąd Apelacyjny w Warszawie umorzył w środę prawomocnie postępowanie lustracyjne wobec Bronisława Komorowskiego jako kandydata na prezydenta.

- Tadeusz Mazowiecki nigdy nie był łatwym partnerem, lecz cechowało go konstruktywne podejście do problemów - twierdzi były ambasador Niemiec w Polsce Johannes Bauch.

Konferencja klimatyczna COP 21 już od pierwszego dnia obrad potwierdza słusznš tezę walki o klimat oraz politycznš wolę przyjęcia globalnego porozumienia klimatycznego. Emisje gazów cieplarnianych należy redukować globalnie i kompleksowo, jednak nie z tš samš intensywnoœciš i dynamikš we wszystkich państwach. Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller oświadczył w poniedziałek, że nie weźmie udziału w referendum w Warszawie ws. odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

"Dziękuję za podejmowany codziennie wysiłek i osobiste zaangażowanie w tworzenie partnerskiej relacji z dziećmi i młodzieżą" - napisał Bronisław Komorowski z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskie to będzie nowe otwarcie dla PO i wyciągnie Platformę z kryzysu wizerunkowego – ocenia PAP prof. Norbert Maliszewski specjalista ds. marketingu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego. - Jedyną instytucją,co do której mamy pewność, że udostępniały mediom akta objęte tajemnicą śledztwa jest Prokuratura - mówi Antoni Macierewicz.Okoliczności śmierci Barbary Blidy badano rzetelnie, wszechstronnie,wielowątkowo i wielokierunkowo. Ocena śledztw nie doprowadziła do zakwestionowania wydanych w nich decyzji - uznał prokurator generalny Andrzej Seremet i zapowiedział "białą księgę" sprawy Nikt mi nie powie, że na stadiony przychodzi się, żeby rozrabiać - przekonuje prezes PZPN Prawica wraca, rodzi się prawa Polska. Mam nadzieję, że wrócimy na czas, żeby uratować Polskę. W was nadzieja, liczę na wasze poparcie – apelował do zgromadzonych na krakowskim Rynku Głównym zwolenników kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke.

RSS

Siwiec i Palikot ponawiają zaproszenie dla SLD do Europy Plus

29.03.13

SLD ma nadal propozycję przyłączenia się do Europy Plus iwspółpracy przeciwko PO i PiS.

RSS

Twój Ruch chce likwidacji przepisu o obrazie uczuć religijnych

15.07.14

Usunięcie z Kodeksu karnego przepisu o obrazie uczuć religijnych zakłada projekt ustawy, jaki złożyli w Sejmie posłowie Twojego Ruchu. TR przekonuje, że przepis ten jest nadużywany

RSS

Przyznał się do zbrodni na strzelnicy

29.09.14

Zarzuty zabójstwa, usiłowania zabójstwa oraz kradzieży broni postawiła prokuratura w Chorzowie 25-letniemu Hubertowi Ch, który zabił instruktora na strzelnicy.

RSS

Poprawił się stan górników rannych w kopalni Mysłowice-Wesoła

29.10.14

Poprawił się stan trzech najciężej poparzonych górników – ofiar katastrofy w kopalni Mysłowice-Wesoła, przebywających w oddziale intensywnej terapii Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich - poinformowano w lecznicy.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Schetyna przegrał u siebie z sojusznikiem Tuska

29.10.13

Po wyborach w powiatach przyszedł czas na głosowania w sprawie regionalnych liderów w PO. Najciekawszy pojedynek był na Dolnym Śląsku. Grzegorz Schetyna przgrał z faworytem Donalda Tuska - Jackiem Protasiewiczem

RSS

Piłka ręczna: Vive obroniło tytuł mistrza Polski

15.05.16

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce zdobyli pišty z rzędu tytuł mistrza Polski. W sobotę pokonali w Płocku Orlen Wisłę 27:25 (10:8) i wygrali finałowš serię 3-0.

RSS

Myślał, że jak wpadnie odpowie za wykroczenie. Grozi mu 5 lat więzienia

08.05.14

Policja zatrzymała 27-letniego mieszkańca Krakowa podejrzanego o kradzieże paliwa ze stacji benzynowych. Mężczyzna odpowie nie za wykroczenia, jak był przekonany, ale za przestępstwo.

RSS

Sprawa linczu: Kolejny akt oskarżenia

22.12.09

Marlena W., żona jednego ze skazanych za lincz we Włodowie jest oskarżona o składanie fałszywych zeznań. Kobieta sugerowała, że to jej ojciec zabił recydywistę.

RSS

Morderca wybierał ofiary przez telefon

08.07.15

Komórki sprawcy naprowadziły śledczych na trop głośnych zabójstw osób sprzedających mieszkania.

RSS

Kibice piromani z Chorzowa

08.10.14

Chcieli wzniecić pożar podczas meczu na stadionie Ruchu Chorzów. Takie zarzuty stawia prokuratura dwóm kibicom tego klubu.

RSS

Kobiety w wielkich miastach

08.03.15

Międzynarodowe badania, przeprowadzone w Warszawie, Krakowie, Paryżu, Marsylii i Madrycie wskazują, że kobiety na ogół są zadowolone z życia w metropoliach.

RSS

Sejm nie uczcił gen. Jaruzelskiego minutą ciszy

29.05.14

SLD złożył wczoraj wniosek o rozpoczęcie dzisiejszego posiedzenia Sejmu minutą ciszy dla zmarłego gen. Wojciecha Jaruzelskiego. - Sojusz wycofał ten wniosek. I dobrze - powiedziała Ewa Kopacz, marszałek Sejmu.

RSS

Kościół twittuje

22.03.14

Hierarchowie wzięli sobie do serca rady ekspertów. Z dnia na dzień chętniej korzystają z nowych form komunikacji.

RSS

Talaga: Terroryzm służy Rosji, szkodzi Polsce

15.01.15

Opada powoli kurz po zamachach w Paryżu i zaczyna się wyłaniać zarys interesów, jakie można ugrać na tych atakach. Na czele interesantów kroczy Rosja, która pomimo zatargu o dostawę okrętów typu Mistral w pełni solidaryzowała się z Francuzami. O co gra Putin?

RSS

Lepszy dojazd na lotnisko i do przystanków PKP

08.12.12

Od poniedziałku zmienią się rozkłady jazdy pociągów i niektórych autobusów dojeżdżających do stacji.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny