BBC zaciska pasa

01.03.10

BBC musi zacisnąć pasa. Największa na świecie stacja radiowo-nadawcza planuje zamknąć dwie radiowe stacje, ograniczyć wydatki na ważne produkcje i o połowę zmniejszyć zawartość swojej strony internetowej. - Stawiamy na jakość, a nie na ilość - argumentują przedstawiciele Brytyjskiej Korporacji Nadawczej - donosi '"The Times".

Getin Noble Bank otrzymał od Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI)50 mln EURO kredytu na rozwój działalności w segmencie SME oraz wzmocnienie pozycji rynkowej spółki zależnej - Getin Leasing. Kwota finansowania została przyznana w ramach umowy kredytowej o wartości 100 mln EURO.

czytaj dalej

Poważna awaria systemów informatycznych w największych czeskich zakładach motoryzacyjnych Skoda Auto wstrzymała dystrybucję nowych samochodów i części zamiennych. W 2010 roku Rosja dostarczy Białorusi na rynek wewnętrzny 6,3 mln ton ropy naftowej bez cła eksportowego - przewidują porozumienia podpisane w środę wieczorem w Moskwie przez wicepremierów obu krajów, Igora Sieczina i Uładzimira Siemaszkę. O niektórych szczegółach umów informują w czwartek rosyjskie media i komentują, że Rosja będzie mogła teraz bez problemów przejąć białoruskie rafinerie.Miało być pięknie wyszło jak zawsze. Obietnice o bezpłatnych autostradowych obwodnicach miast odjechały w siną dal: bezpłatne będą tylko niektóre - i tylko w ruchu lokalnym. Co to oznacza dla kierowców? Czy ulice dużych miast zostaną rozjechane przez TIR-y, a wydane przez samorządy na ich remont pieniądze okażą się wyrzucone w błoto? Wal-Mart, amerykańska sieć supermarketów, już wkrótce może wejść do Polski. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, przedstawiciele amerykańskiej firmy rozmawiali w Polsce na temat możliwego przejęcia supermarketów Real od Metro Group. Jednak Wal-Mart nie komentuje sprawy, Metro Group oficjalnie zaprzecza, by takie rozmowy były prowadzone. finanse.wp.pl

A rapid cash loan is acquired to meet up with your costs that is certainly needed of swift settlement. Using this loan it is simple to pay out your home or car mend expenses, an urgent situation medical bill, programs and expenses costs and other expenses that has to have induce action. You'll be able to lend about Usd1,000 to Usd1,500 on the fiscal home loan company in your local area or on the internet. You are generally given four or five 2 or 3 weeks to repay your loan.

czytaj dalejKE zezwoliła na przejęcie firmy MAN SE produkującej m.in. autobusy i ciężarówki przez niemieckiego Volkswagena AG, który już kontroluje szwedzkiego producenta ciężarówek i autobusów Scania. W Polsce MAN ma zakłady koło Poznania, w Starachowicach i Niepołomicach.

Cudzoziemcy z prawem do stałego pobytu w Polsce są uprawnieni do otrzymywania 500 zł na dziecko - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi....

Uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, stres, siedzący tryb życia, nieprawidłowa dieta – przyczyn powstawania cellulitu jest wiele, a walczyć z nim – niezwykle trudno.

czytaj dalejJapoński potentat Lotte chce wybudować w Polsce pięć fabryk wartych łącznie blisko 200 mln euro. Coraz bardziej prawdopodobna jest także kolejna polska inwestycja światowego giganta w branży IT – amerykańskiego koncernu IBM. W grę wchodziłaby budowa centrum nowoczesnych usług - pisze "Rzeczpospolita". Przemieszczająca się nad Europą chmura pyłu wulkanicznego znad Islandii pogrążyła linie lotnicze w kryzysie, który - jak mówią - jest gorszy od tego po atakach na nowojorskie World Trade Center. Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", LOT, który ponosi ogromne straty finansowe, już zapowiada, że zwróci się do rządu o pomoc. Unia Europejska jest na mocnej skale dyscypliny budżetowej. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani - oświadczył premier Włoch Mario Monti po poniedziałkowym szczycie UE, w czasie którego 25 państw zawarło porozumienie ws. paktu fiskalnego. Dodał, że Włochy nie będą potrzebowały pieniędzy z antykryzysowego funduszu ratunkowego dla krajów strefy euro. Z kolei premier Grecji Lukas Papademos oznajmił, że jego kraj - pogrążony w długach - może potrzebować więcej pomocy niż zakładano.W styczniu hurtowe ceny jabłek wzrosły w ujęciu rocznym o 77 proc., zaś ceny gruszek o 39 proc. - podał Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. W porównaniu do grudnia 2010 r. jabłka podrożały o 1 proc. Jakie będą groziły kary za unikanie płacenia abonamentu? Czy będzie abolicja? Kogo nowy abonament nie obejmie? Czy trzeba będzie zapłacić wstecz?...

Sieć pogotowia komputerowego PCDOC na początku października uruchomiła nową usługę dedykowaną sektorowi MSP. W jej skład wchodzi stała ochrona informatyczna, zarówno za pośrednictwem jednostek terenowych, jak i pomocy zdalnej. Wszystko odbywa się w ramach opłaty abonamentowej, której koszt rozpoczyna się od 79 złotych za cały miesiąc opieki.

czytaj dalejRSS

Magiczny świat LEGO w Magnolia Park

29.06.11

Do grona najemców Magnolia Park dołączyła firma Intertoys, właściciel sklepów LEGO w Polsce. Otwarty 14 czerwca sklep oferuje największy na Dolnym Śląsku wybór produktów duńskiego producenta klocków, w tym także ekskluzywne zestawy niedostępne w innych sklepach. Lokal znajduje się na parterze największego wrocławskiego centrum handlowego i zajmuje powierzchnię ponad 35 metrów kwadratowych.

czytaj dalej

RSS

Drafting the rule figures to be complicated.

15.08.14

6. If baseball had never been invented, would pine tar exist? As a wood preservative, you say?

czytaj dalej

RSS

OPENMailing.pl – darmowy, funkcjonalny, intuicyjny system do wysyłki e-mailingów reklamowych

22.07.12

Informacja Prasowa
18 lipca 2012

OPENMailing.pl – darmowy, funkcjonalny, intuicyjny system do wysyłki e-mailingów reklamowych

Na rynku pojawił się zupełnie darmowy system do wysyłki e-mailingów reklamowych opierający się na algorytmach sztucznej inteligencji, a co za tym idzie niwelujący problemy z używaniem funkcji systemu. System składa się z 3 modułów: modułu zarządzania adresami e-mailowymi, modułu zarządzania kampaniami e-mailowymi oraz modułu statystyk.

czytaj dalej

RSS

Specjalistyczne tłumaczenia dla marynarzy

22.12.14

Dobry marynarz powinien bardzo dobrze posługiwać się językiem angielskim. Angielski dla marynarzy to kusząca oferta kursów, dzięki którym każdy marynarz z pewnością poprawi swoją znajomość języka angielskiego. Wszyscy chętni marynarze mogą dodatkowo zapisać się na test marlins, będący niejako sprawdzeniem ich wiedzy. Przystępujący do egzaminu otrzymują zestaw testowy uzależniony od poziomu odpowiedzialności na statku oraz rodzaju obowiązków. Marynarze zgłaszający się na egzamin muszą zabrać ze sobą Książeczkę Żeglarską.

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Prawdziwe pieniądze z wirtualnego biznesu

15.10.11

Wmarket.pl to nowoczesna platforma sklepów internetowych, pozwalająca dotrzeć do zupełnie nowej grupy klientów. Niezależnie, czy dany sklep już działa w rzeczywistym punkcie, czy ma dopiero zaistnieć samodzielnie w wirtualnej rzeczywistości — droga do biznesu online zaczyna się od jednej rozmowy z konsultantem.

czytaj dalej

RSS

Prace na A1 wstrzymane. Groźba zawalenia mostu?

15.04.12

Wstrzymano prace na odcinku Pyrzowice-Gorzycki autostrady A1. Decyzję podjął Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach na wniosek wykonawcy robót na tym odcinku, który wskazał na ryzyko katastrofy budowlanej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała, że odwoła się od tej decyzji.

RSS

Gargas odwołana za film o Jaruzelskim

22.02.10

Anita Gargas została odwołana z funkcji wiceszefa telewizyjnej Jedynki za emisję filmu dokumentalnego o Wojciechu Jaruzelskim. Pozostanie jednak w TVP przy realizowaniu programu "Misja Specjalna".

RSS

your boss will not wear this color dress

22.03.16

Referred dress collocation, we will take into jewelry, bags, shoes, this is a basic mix, of course, with the most practical way. Navy blue dress with a jump still not open these areas match.

czytaj dalej

RSS

Internetowy gigant ostro skręca w lewo

08.02.11

AOL (America Online), jeden z największych gigantów medialnych specjalizujący się w komunikacji internetowej, kupi za 315 milionów dolarów popularny lewicujący magazyn internetowy "Huffington Post". Obie firmy ogłosiły to w poniedziałek. finanse.wp.pl

RSS

Stalowy gigant zwolni 3 tys. osób? "To spekulacje"

22.10.11

Hutnicze związki alarmują, że do końca przyszłego roku grupa największego polskiego producenta stali - ArcelorMittal Poland - zamierza zmniejszyć zatrudnienie o ok. 15 proc., czyli ok. 3 tys. osób. - To spekulacje - zapewniają przedstawiciele spółki.

RSS

Brunelle scored once and set up three more as his Cape Breton

08.08.14

The Montreal Canadiens finally know when the bell will ring for their second round series with the Boston Bruins. The NHL has announced that the best-of-seven series will begin on Thursday night in Boston. Game time will be 7:30pm et. The league said it will release the rest of the second round schedule on Wednesday. The Canadiens have been idle since sweeping the Tampa Bay Lightning on April 22. The team will shaking off rust from an eight-day layoff between series.

czytaj dalej

RSS

Distressed Assets FIZAN w ofercie Noble Funds TFI S.A.

22.12.12

Noble Funds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z sukcesem zakończyło subskrypcję nowego funduszu zamkniętego Distressed Assets FIZAN. To pierwszy w Polsce fundusz inwestujący w przecenione aktywa korporacyjne, który spotkał się z pozytywnym odbiorem rynku, pozyskując niemal 30 mln zł w ramach pierwszej emisji certyfikatów inwestycyjnych.

czytaj dalej

RSS

"Pakt fiskalny jak kaftan bezpieczeństwa"

22.12.11

- Strefa euro zawiera pakt, który można nazwać kodeksem dobrych praktyk gospodarczych. Te zapisy są kaftanem bezpieczeństwa dla tych, którzy chcą prowadzić nieodpowiedzialną politykę - przekonywał w TVN24 unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski. Podkreślał, że Polska chce przyłączyć się do paktu, by pomóc w uzdrowieniu UE - "domu, w którym mieszkamy".

RSS

Miliony na unowocześnienie legnickiej oczyszczalni ścieków

08.09.12

Ponad 11 milionów złotych wyniesie koszt modernizacji instalacji gazowo - energetycznej w legnickim Zakładzie Oczyszczania Ścieków przy ulicy Spokojnej, należącym do Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

czytaj dalej

RSS

Słodka jesień, czyli korzenne nowości od Artura

29.10.10

Lider Artur – producent ciastek marki Artur proponuje nowe słodkości w jesiennym klimacie. Mocno aromatyczne, Ciasteczka Korzenne zaskakują swoim … pikantnym smakiem!

czytaj dalej

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny