Wyszczuplała, zmieniła image...: Zobacz, jak pięknieje posłanka Kempa

08.02.10

Beaty Kempy nie trzeba nikomu przedstawiać. Jako jedyna kobieta zasiadająca w komisji badającej aferę hazardową, ściąga na siebie flesze fotoreporterów. A one bywają bezlitosne. Jednak ostatnio zwróciliśmy uwagę na pewną metamorfozę, jaką przeszła pani posłanka. Co się stało?

Już za kilka tygodni światło dzienne ujrzy narodowy program transplantacji. To szansa na poprawę sytuacji, bo brak systemowych rozwiązań doprowadził do zapaści. W zeszłym roku dokonano o blisko 300 przeszczepów mniej niż pięć lat temu. Kilka tysięcy osób wzięło udział w Manifie - demonstracji zorganizowanej w Warszawie przez Porozumienie Kobiet 8 Marca. Pikieta przebiegła w miarę spokojnie, pomimo napotkania pod Sejmem kontrmanifestacji narodowców.
Uczestnicy Manify domagali się poszanowania praw kobiet, które - ich zdaniem - są w Polsce łamane. Hasłem tegorocznej manifestacji było "Solidarne w kryzysie, solidarne w walce". Wśród postulatów znalazły się między innymi żądania wypłaty podwyżek pielęgniarkom czy przywrócenia bezpłatnej sieci państwowych żłobków.
Pomimo oficjalnego zakończenia demonstracji pod Sejmem trwały jeszcze słowne utarczki uczestników Manify z narodowcami. Nie doszło jednak do żadnych starć. Porządku pilnowało tam kilkudziesięciu policjantów. Do przepychanek mogło jednak dojść w innych rejonach stolicy. Reporterka IAR tuż po oficjalnym zakończeniu Manify widziała w pobliżu parlamentu zakrwawionego mężczyznę w eskorcie policji.
Poza tym incydentem uczestnicy Manify byli zadowoleni z jej przebiegu. Jedna z kobiet powiedziała IAR, że feminizm stał się teraz modny. Jej zdaniem na Manifie pojawiło się więc wiele osób, które tak naprawdę nie wiedzą do końca o co walczą, ale pojawiły się na demonstracji, bo podoba im się jej forma.
W Manifie brali też udział mężczyźni. Jeden z nich podkreślił, że walka o prawa kobiet leży też w interesie płci brzydkiej. Jego zdaniem nie tylko mężczyźni powinni bowiem podejmować kluczowe decyzje dla państwa. Jak powiedział - całe społeczeństwo musi brać w tym udział i dlatego popiera on chociażby parytet wyborczy dla kobiet.
Nowa strategia PiS na najbliższy okres? Do marca jak najmniej pokazywać się w mediach - ustaliła "Rzeczpospolita". Dziś z tego pomysłu partii Jarosława Kaczyńskiego kpi poseł PO Janusz Palikot. Na swoim blogu tłumaczy, dlaczego plan PiS jest nie do wykonania.Weź udzial w sondzie. Chwilowo obawy o sytuację na rynkach wschodzących ustępują miejsca publikowanym danym makroekonomicznym, To one będą kształtować nastroje na rynkach finansowych dziś i na początku przyszłego tygodnia, Pożar pod maską. Wadliwa pompa paliwowa. Rozpadający się układ kierowniczy. Pękające pasy i korozja. Źle poskładane fotele, przez które kierowca ląduje w rowie. Oto lista wad wykrytych w tysiącach aut na polskich drogach. Zobacz, który producent samochodów ma najwięcej na sumieniu.

Zasady opodatkowania zysków z inwestycji w przyszłym roku nie zmienią się. To dobra informacja dla towarzystw, bo likwidacja tzw. podatku Belki spowodowałaby konieczność wycofania się z oferowania tzw. polisolokat, z których w tym roku ubezpieczyciele zbiorą nawet 7-8 mld zł. To krótkoterminowe umowy ubezpieczenia na życie i dożycie, które pełnią takie funkcje jak lokata bankowa. Ponieważ od polis nie płaci się podatku Belki, bank sprzedający takie produkty może zaoferować wyższe oprocentowanie.

Przed właściwym startem sympozjum w Jackson Hole przedstawiciele Fed rozgrzewali atmosferę, ale gołębie pozostawali gołębiami, a jastrzębie ? jastrzębiami, Wszyscy czekają na kluczowe wystąpienie wiceprezesa Fischera, choć nie zabraknie ,,, Czy Wy również ją widzieliście? Czekamy na zdjęcia i filmy!

Relacjonując rozmowy hotelowej pokojówki, która w maju oskarżyła b. szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna o próbę gwałtu, z przebywającym w więzieniu znajomym błędnie przedstawiono ją jako żądną pieniędzy osobę - twierdzi adwokat kobiety, cytowany w czwartek przez "NYT". USA: Popołudniowa paczka czwartkowych danych z USA nie przyniosła wielu zaskoczeń na plus poza cotygodniowym bezrobociem, które spadło do 215 tys, wniosków, Dane nt, dochodów i wydatków w lutym były zgodne z szacunkami (0,4 proc, m/m i 0,2 ,,, Krajowy rynek walutowy w dalszym ciągu pozostanie pod wpływem impulsów generowanych przez czynniki globalne, Uwaga inwestorów powinna koncentrować się z jednej strony na rynku długu, z drugiej natomiast na publikowanych po południu danych z ,,,Następca brytyjskiego tronu książę Walii Karol wraz z żoną Camillą Parker Bowles złożył w ostatnim dniu pobytu w Polsce wizytę w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej. Około 9,5 tysiąca dzieci powodzian ma otrzymać tysiączłotowe zasiłki na zakup podręczników i przyborów do nauki z Ministerstwa Edukacji Narodowej - zapowiedział szef zespołu doradców strategicznych premiera Michał Boni. Była niewiara, zdziwienie i przerażenie. Wszyscy byli w podobnym stanie... Pamiętam dosyć emocjonującą rozmowę z ambasadorem Rosji, człowiekiem o wyglądzie i zachowaniach niedźwiedzia, kiedy łamiącym się głosem powiedział: „Teraz sobie zdaję sprawę, że Katyń to rzeczywiście miejsce przeklęte…" - wspomina wydarzenia z 10 kwietnia Tomasz Orłowski ambasador RP we Francji, który sprawował nadzór protokolarny nad organizacją uroczystości pogrzebowych prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu.
Pogrzeb Lecha Kaczyńskiego na Wawelu

RSS

Pokłóceni o pogrzeb

15.04.10

Trwa spór przeciwników i zwolenników pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Demonstracje odbywają się w największych miastach kraju. W samym Krakowie na transparentach jednych manifestantów czytamy: "Czy na pewno godzien królów?", a na innych "Dajcie odpoczywać w pokoju".

RSS

Wartość jena w górę po komunikacie BoJ

01.08.16

Bieżący tydzień przynosił liczne spekulacje dotyczące dalszych działań Banku Japonii w kwestii polityki monetarnej tego kraju, Dzisiaj ta niepewność została zlikwidowana za sprawą publikacji decyzji BoJ dotyczącej kolejnych kroków ,,,

RSS

Demonstracja siły nad granicą Syrii. Izrael przećwiczy "eskalację konfliktu"

01.05.13

Ruszyła mobilizacja rezerwistów.

RSS

Amerykańska inflacja pomoże złotemu?

15.05.18

Wczorajsza sesja na rynku amerykańskiego dolara w relacji do polskiej waluty przyniosła największe cofnięcie od dłuższego czasu, co było bezpośrednią konsekwencją słabszego odczytu dynamiki cen konsumpcyjnych za oceanem, Biorąc pod uwagę,,,

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Nowacka: czuję wewnętrzną potrzebę, żeby poprosić o weryfikację

29.10.15

O lewicy w "Kropce nad i".

RSS

Bezpieczna rata kosztuje

29.10.12

Można mieć kredyt hipoteczny i spać spokojnie bez stresu związanego z podwyżkami stóp procentowych ? to kredyt o stałym oprocentowaniu, Warto jednak pamiętać, że ten kij ma dwa końce,

RSS

Krasnodębski: Polska jest w stanie rozsypki, a media widzą tylko Kaczyńskiego

15.09.10

- Wolność jest zagrożona, państwo polskie jest w stanie rozsypki, czego dowiodła katastrofa smoleńska. Usłyszałem ostatnio w czasie dyskusji w małym gronie, że może znowu nadejdzie w Polsce taki czas, że trzeba będzie dawać świadectwo – stwierdza w rozmowie z Tomaszem Machałą prof. Zdzisław Krasnodębski.
Zdzisław Krasnodębski (fot. WPROST)

RSS

Co z Nową Kompanią Węglową?

22.12.15

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski oznajmił, że na przełomie stycznia i lutego 2016 r. będą znane szczegóły dotyczące Nowej Kompanii Węglowej. Wcześniej odbędą się konsultacje ze stroną społeczną.

RSS

Decyzja Rady nie zaszkodzi złotemu

08.06.18

Środa przynosi sporo ciekawych ruchów na rynku walutowym, po części związanych ze zbliżającym się szczytem G7 oraz posiedzeniem EBC, Wracające do gry euro pomaga też notowaniom złotego i wydaje się, że dzisiejsza decyzja RPP nie powinna ,,,

RSS

Paixao chce, Śląsk nie? "500 tysięcy euro za napastnika"

22.05.14

Marco Paixao to niekwestionowany lider Śląska. Portugalczykowi tak podoba się we Wrocławiu, że wyraził chęć pozostania na Dolnym Śląsku.

RSS

Złamał porsche na pół

08.01.11

Jechał z dużą prędkością i stracił panowanie nad kierownicą. Kierowca porsche carrera na ulicy Lubleńskiej w Krakowie uderzył w znak drogowy z taką siłą, że auto przełamało się na pół. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

RSS

"Skrzypczak ofiarą nagonki" kontra "Dymisja powinna nastąpić wcześniej"

29.11.13

W "Kropce nad i" o dymisji wiceministra obrony narodowej.

RSS

Sprzedaż poprawia nastroje

15.10.11

We wrześniu sprzedaż detaliczna w USA wzrosła o 1,1% M/M, natomiast sprzedaż z wyłączeniem sprzedaży samochodów zanotowała wzrost o 0,6%, Dane pozytywnie zaskoczyły, dodatkowo poprawiający nastroje na europejskich giełdach i podnosząc notowania kontraktów

RSS

"Banał i patos w stylu Rubika"

29.06.11

Filmik promujący polską prezydencję raczej się podoba – 35 proc. głosujących w sondzie tvn24.pl uznało, że "trafia w sedno", a 26 proc. – że przynajmniej dobrze się ogląda. Gorzej było z oceną przesłania. - Polska przyczyną rozpadu Unii? – pytają internauci.

RSS

Opole: Zabity w hipermarkecie. Sceny jak z filmu

08.01.10

Jedna osoba zginęła w strzelaninie, do której doszło w czwartek po południu w jednym z opolskich centrów handlowych "Galeria Opolanin". Zabity jest prawdopodobnie członkiem gangu, który próbował napaść na kantor wymiany walut. Policja potwierdza tylko informację o strzelaninie i ofierze śmiertelnej.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny