Zagadka włosów premiera Berlusconiego

29.01.10

O "zagadce" włosów premiera Silvio Berlusconiego piszą włoskie gazety publikując jego trzy zdjęcia z pięciu ostatnich dni. Widać na nich wyraźnie, jak różnie prezentuje się szef rządu, gdy ma ufarbowane i uzupełnione nad czołem włosy i kiedy nie stosuje żadnej charakteryzacji.

Inwestorzy indywidualni kupują coraz mniej obligacji zmiennokuponowych, W zamian, na popularności zyskują dwulatki ze stałym oprocentowaniem, a do gry wchodzą także papiery 13-miesięczne, Czy rzeczywiście francuskie przedmieścia to "wylęgarnie dżihadystów"? I jeśli tak, co do tego doprowadziło? Śmierć chińskiego inwestora we Francji.W poszukiwaniu zbiegów bierze udział ponad 200 policjantów, wspieranych przez specjalne jednostki. Co miał na myśli Jens Weidmann mówiąc, że ECB mógłby obniżyć stopy procentowe, gdyby sytuacja w strefie euro się pogorszyła? I czy warto słuchać Wolfganga Schauble, który stwierdził, że bank centralny powinien podjąć działania ,,, Za całokształt twórczości.

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał wyrok, w którym orzekł, że wojska jugosłowiańskiej armii ludowej nie popełniły zbrodni ludobójstwa w Vukovarze.

Przygotowaliśmy subiektywny przegląd dziesięciu produkcji. Tak rozpoczęła się przygoda polskiego napastnika z Serie A, jak doniośle informuje serwis CalcioNapoli24.it.

Prezydent USA weźmie udział w obchodach 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Czekamy jeszcze na odczyty, które napłyną z USA o 14:30 (dynamika sprzedaży detalicznej za styczeń, zmiany cen importu i eksportu za ów miesiąc) oraz o 16:00 (indeks Uniwersytetu Michigan), Wydaje się jednak, że nie wstrząsną one rynkiem ,,, Ten tydzień to prawdziwy przeplataniec, Gdy jednego dnia indeksy rosną to z dużym prawdopodobieństwem w dniu kolejnym spadają, Wczoraj dominował kolor zielony, więc nietrudno się domyśleć, że dzisiaj się czerwieniło, Co prawda główny indeks dzień ,,,Szybko, szybciej, gaz do dechy... i nagle czerwony lizak. Wpadłeś, odstrzelił cię radar. Masz pecha i będzie mandat czy może policjant zmięknie i usłyszysz "a jedź pan"? Nie tym razem - nie będzie lekko, a kara zmroziłaby krew w żyłach każdego pirata drogowego. Zobacz nowy sposób drogówki. Przepisy prawa podają, że kwoty podatku na fakturze sprzedaży wykazuje się w złotych bez względu na to, w jakiej walucie określona jest sama kwota należności. Zatem należy pamiętać, że kwota należnego podatku wykazana w fakturze zawsze powinna zostać określona w PLN. Oczywiście podatnicy są uprawnieni do wykazania kwoty podatku zarówno w walucie obcej jak i złotówkach (vide § 5 ust. 6 zdanie pierwsze rozporządzenia w sprawie m.in. wystawiania faktur VAT). Czyli Brexit bez porozumienia z Londynem.

RSS

Najwięksi politycy świata pożegnają prezydenta

15.04.10

Barack Obama, Dimitrij Miedwiediew, Angela Merkel, Nicolas Sarkozy - najważniejsi politycy świata zapowiadają swoją obecność na niedzielnych uroczystościach pogrzebowych w Krakowie. Do MSZ jak dotąd wpłynęły oficjalne zgłoszenia 30 delegacji, które chcą wziąć udział w pogrzebie prezydenckiej pary.

RSS

Doping w bobie, zawiesili mistrza z Soczi

01.02.17

- To kolejna prowokacja wymierzona w cały rosyjski sport - broni się Dmitrij Trunienkow.

RSS

Reporter 24 znalazł ucztę dla grzybiarzy

29.07.12

Częste deszcze i dość wysoka temperatura sprawiły, że w polskich lasach pojawia się coraz więcej grzybów.

RSS

Bjoergen "musiała" wygrać. Miała proroczy plastron

22.02.13

MałąÂ wpadkę zaliczyli gospodarze MŚÂ w Val di Fiemme. Pomylili plastrony i przed rozpoczęciem sprintu omyłkowo ogłosili ją przedwcześnie mistrzynią świata. Pomyłka okazała się prorocza.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Rośnie poparcie dla europejskiego QE

22.04.14

Słowa Jensa Weidmanna oraz poprawa koniunktury w Rejonie Filadelfii przełożyły się na spadki kursu ERU/USD, Eurodolar nie był w stanie domknąć luki, która powstała po weekendowych, gołębich komentarzach Mario Draghiego, Tym samym po ,,,

RSS

Madera (Portugalia) - aktualne możliwości uzyskania rezydencji podatkowej

29.03.18

Do Portugalii przyciągają przyjemny klimat, piękne wybrzeża i niedrogie nieruchomości. Nic dziwnego, że wielu obcokrajowców wybiera ten kraj na emeryturę. Szczególnie atrakcyjny jest on dla posiadaczy jachtów. Nie muszą oni wcale się przeprowadzać, żeby czerpać korzyści z życia w Portugalii - mogą jedynie zmienić rezydencję podatkową.

RSS

Obyczaj demokratyczny

15.06.10

Wielu krytyków Bronisława Komorowskiego zarzuca mu, że podejmując decyzje jako sprawujący urząd prezydenta, narusza coś, co jest zwane "obyczajem demokratycznym". Uważają oni, że takie decyzje, jak desygnowanie na urząd prezesa NBP profesora Marka Belki, czy zwołanie Rady Gabinetowej powinny być podejmowane przez prezydenta wybranego w wyborach powszechnych. Krytycy ci jednak nie biorą pod uwagę tego, że Marszałek Sejmu, po pierwsze, sprawuje urząd z mocy Konstytucji, a nie z mocy decyzji partyjnej, a w demokracji obyczaj musi ustąpić prawu. Działania Komorowskiego mają znamiona precedensu i dlatego to on właśnie tworzy obyczaj, a nie jego krytycy.

RSS

Premier o kampanii dwóch kandydatów: Tusk: Śmiejmy się z wpadek Komorowskiego

15.06.10

"Wolę Komorowskiego, który popełni lapsus, ale z którym Polska będzie bezpieczna niż Kaczyńskiego, który może się przebrać za czerwonego kaptura, babcię lub wilka, a i tak wiemy jaki on jest" - powiedział Donald Tusk. Skrytykował też wybryki Palikota i zasugerował, że poseł powinien się przebadać.

RSS

Susza dokucza rolnikom. "Modlę się o deszcz, widać mało skutecznie"

15.08.15

Mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister rolnictwa Marek Sawicki.

RSS

Schymalla odchodzi z TVP

22.11.11

Odwołana ze stanowiska szefowej TVP1 Iwona Schymalla po prawie 20 latach pracy żegna się z telewizją publiczną. – Nie widzę możliwości współpracy na warunkach, które mi zaproponowano – mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Schymalla otrzymała propozycję stanowiska redaktora prowadzącego w Jedynce, ale ją odrzuciła.

RSS

CBA: Próba wyłudzenia VAT na 100 mln zł, trzy osoby zatrzymane

29.05.17

Centralne Biuro Antykorupcyjne udaremniło próbę wyłudzenia zwrotu VAT na kwotę 100 mln zł, zatrzymano trzy osoby - dowiedziała się PAP w CBA. Próbowano wpuścić do obiegu lewe faktury na 1,5 mld zł.

RSS

Mafioso przyleciał do Polski, dokumenty nie. I zaczęły się kłopoty

15.01.15

Minister sprawiedliwości włączył się w wyjaśnienia okoliczności ekstradycji z RPA Janusza G., “Grafa”, uchodzącego za jednego z najgroźniejszych polskich przestępców - dowiedział się portal tvn24.pl.

RSS

Forint i złoty liderami rynków wschodzących

22.01.12

Po czterech dniach wzrostów kursu EUR/USD, dziś euro traciło w stosunku do dolara, Po osiągnięciu poziomu 1,2985, eurodolar zniżkował do poziomu 1,29, Wczoraj euro znalazło się na najwyższym poziomie od ponad dwóch tygodni, co dziś skutkowało realizacja,,

RSS

Rejestracja VAT. Kiedy i dla kogo?

15.01.11

Świeżo upieczony przedsiębiorca może, ale nie musi płacić podatku od towarów i usług. Zakładając firmę może skorzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego VAT - do momentu, gdy nie przekroczy określonej z góry kwoty obrotów.

RSS

Tydzień dla rodzimej waluty

08.10.12

Pierwszy tydzień października na eurodolarze rozpoczął się niezbyt dobrze, Podczas sesji azjatyckiej kurs zanotował dołek na poziomie 1,2803, Było to efektem między innymi piątkowej przeceny wspólnej waluty oraz doniesień z Hiszpanii, gdzie okazało się, ż

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny