Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne: Groźna katastrofa w Elektrowni Dolna Odra

29.01.10

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w wielkim wybuchu w Gryfinie w województwie zachodniopomorskim. Po eksplozji pyłu węglowego w Elektrowni Dolna Odra zawaliły się pobliskie budynki. Trwa akcja ratunkowa.

Weterynarz zaaplikował środek usypiający. "Zanim zaczął działać, jeleń ruszył w stronę ludzi". Zapisy projektu umowy o transatlantyckim partnerstwie handlowo-inwestycyjnym (TTIP) między USA a UE powinny być znane jeszcze w tym roku - ocenił szef MSZ Grzegorz Schetyna. Według wicepremiera Janusza Piechocińskiego umowa ta jest nieuchronna. Podczas czwartkowej sesji uwaga rynków ponownie przesunie się w stronę publikacji makroekonomicznych, jako, że forum dotyczące bankowości centralnej w Portugalii zakończyło się, W dzisiejszym kalendarium na pierwszy plan wysuwa się wstępny,,,WYDARZENIE DNIA Euro w piątek po południu było najsilniejsze względem dolara od początku września, a na europejskich rynkach akcji indeksy, z warszawskim WIG20 na czele, rosły nawet o ponad 3 proc, Prof. Monica Moore, psycholog z Webster University w St. Louis, obliczyła, że niektóre z pań wysyłają na godzinę nawet do 35 sygnałów zachęcających do rozpoczęcia flirtu . Bo, wbrew stereotypom to kobieta, a nie mężczyzna zaczyna flirt. Mężczyzna jedynie odpowiada na wezwanie - uważają naukowcy.
Około 240 tys. zł udało się zebrać podczas sobotniego Charytatywnego Balu Dziennikarzy - poinformowała organizująca imprezę fundacja. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka w najuboższych rejonach Polski.

Libia spróbuje rozmawiać ze zbuntowanymi miastami, nim użyje siły wobec rebeliantów - powiedział na konferencji prasowej w Trypolisie wiceminister spraw zagranicznych Chaled Kaim.

"Taka sytuacja się nie powtórzy",

Niepewny kompromis OPEC i Rosji w sprawie porozumienia naftowego, Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej jak dotychczas pokazuje siłę strony popytowej, Mimo prób silniejszego odreagowania spadkowego, notowania tego surowca mają duże szanse,,, W poniedziałek od rana na giełdach panowały kiepskie nastroje, Pod koniec dnia zapachniało paniką, Spadki w Paryżu i Frankfurcie przekraczały 3 proc,, wskaźniki na Wall Street traciły po 2,5 proc, Poniedziałkowa sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła Zaczęły się wakacje, zapraszamy więc na dwie wycieczki. Jedna do tętniącego życiem japońskiego miasta - Tokio. Zobaczcie co robią jego mieszkańcy, jak jedzą, jak się bawią.- Sport to zdrowie, a pole dance to normalna dyscyplina sportowa – przekonuje Marika Domozych, 20-letnia radna miasta Gdyni. Podczas lotów treningowych przed Air Show. Będzie śnieżnie i mroźno?

RSS

Koterski jest jakiś inny

15.10.11

Jego aktorzy mówią trzynastozgłoskowcem. Jeszcze zanim wezmą się do pracy, dostają od reżysera listy ze szczegółowymi biografiami swoich postaci. Jeden z najbardziej osobnych i niepodrabialnych polskich reżyserów zrobił nowy film – „Baby są jakieś inne”.

RSS

"Czekamy na wasze filmy, na waszą energię"

15.01.17

Wszystko, co uznacie za ciekawe, wystarczy nagrać i oznaczyć hashtagiem. ("Fakty" TVN)

RSS

Plotki o QE windują europejskie giełdy

08.12.14

Wczorajsze plotki na temat wprowadzenia rozszerzonego QE w Europie wywindowały europejskie indeksy bardzo wysoko, w przypadku DAXa były to nowe historyczne szczyty,

RSS

"Szkatuła" aresztowany. Usłyszał kilkanaście zarzutów

15.05.11

Rafał S., ps. Szkatuła, jeden z najgroźniejszych polskich przestępców, został w piątek aresztowany. Jak dotąd usłyszał 13 zarzutów, w tym kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym i podżegania do zabójstwa Tomasza S., ps. Komandos.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Poniedziałkowa słabość dolara

15.04.16

Poza wypowiedzią amerykańskiego sekretarza skarbu Jacka Lew, który krytycznie odniósł się do interwencji walutowych w celu wspierania konkurencyjności gospodarki (słowa bardziej mogły i najpewniej były adresowane pod względem Chin, ale ,,,

RSS

"Załadowują w deszczu". Rosyjski sprzęt opuszcza Białoruś

22.09.17

RSS

Pudło kolejki. Przed obrońcą Piasta była tylko bramka

08.10.13

Ta sytuacja będzie się śniła obrońcy Piasta po nocach. Csaba Horvath miał piłkę na nodze metr od bramki i udowodnił, że chcieć nie zawsze znaczy móc. Zresztą zobaczcie sami.

RSS

Jakubiak: Ziobro nie miał żadnego pomysłu na kampanię wyborczą

29.08.10

Zbigniew Ziobro nie miał żadnej alternatywnej wizji kampanii wyborczej. Opowiadanie, że on mógłby doprowadzić do zwycięstwa... Równie dobrze mogę powiedzieć, że ja będę wysoką brunetką - w taki sposób posłanka PiS Elżbieta Jakubiak odpowiada na zarzuty Zbigniewa Ziobry w stosunku do sztabu wyborczego kierowanego przez Joannę Kluzik-Rostowską. Jakubiak ubolewa też, że po zakończeniu wyborów członkowie sztabu Kaczyńskiego udali się na urlopy pozwalając przejąć kontrolę nad wydarzeniami radykalniejszemu skrzydłu PiS. - Tamta grupa zadziałała profesjonalnie. Przeczekali kampanię i zajęli pozycje. A myśmy nie zadziałali profesjonalnie. Zapomnieliśmy, że ta gra nigdy się nie kończy - przyznaje Jakubiak w rozmowie z Tomaszem Machałą.
Elżbieta Jakubiak

RSS

Fed stara się utrzymać kurs

01.04.17

Członkowie Fedu starają się utrzymać perspektywę przynajmniej trzech podwyżek w tym roku, Niższa inflacja z niemieckich krajów związkowych wraz z ostatnimi doniesieniami z EBC, wywołuje presję na EUR/USD, Złoty pozostaje silny, EUR/PLN ,,,

RSS

Kontrowersyjny wyrok

29.01.10

Zapadł wyrok w procesie, który Marek Król wytoczył Jerzemu Urbanowi i tygodnikowi „Nie”. Sędzia Agnieszka Matlak oddaliła powództwo byłego redaktora naczelnego „Wprost”, pisząc w uzasadnieniu iż: „celem postępowania o ochronę dóbr osobistych nie jest (…) wykazanie, czy Marek Król rzeczywiście był, czy też nie był tajnym współpracownikiem służb bezpieczeństwa, ale ocena, czy dziennikarze zbierający informacje do publikacji korzystali z wiarygodnych źródeł tych informacji (…) czy dochowali rzetelności dziennikarskiej w powyższym zakresie”. Jednakże uzasadnienie wyroku sądu I instancji budzi – zdaniem wybitnych prawników, których poprosiliśmy o komentarz – wiele kontrowersji.
Marek Król i Jerzy Urban (fot. Wprost)

RSS

Nowy naczelny na ratunek "Wprost": Tomasz Lis lekiem na całe zło?

29.05.10

Mam nadzieję, że pod moimi sterami "Wprost" będzie latał - miał powiedzieć na spotkaniu z dziennikarzami tygodnika nowy redaktor naczelny, Tomasz Lis. Zaangażowanie jednego z najbardziej znanych polskich dziennikarzy ma pomóc zahamować topniejącą sprzedaż pisma. Czy Lis sobie poradzi?

RSS

Złoty cierpi przez region

29.06.10

Pierwsza sesja nowego tygodnia upłynęła pod znakiem niepewności spowodowanej brakiem istotnych publikacji makroekonomicznych (poznaliśmy jedynie dynamikę wydatków konsumentów w USA, która wyniosła symbolicznie więcej niż się spodziewano, bo 0,2% m/m), Na

RSS

Nie żyje Monika Dzienisiewicz-Olbrychska

29.06.16

Miała 77 lat. Doznała wylewu krwi do mózgu podczas jazdy samochodem.

RSS

Polski rynek nieruchomości - raport październik 2011

08.10.11

We wrześniu aż 7 banków obniżyło marże kredytów w złotych a 6 banków marże kredytów w euro, Już tylko Nordea udziela kredytów we frankach na rozsądnych warunkach, Niestety we wrześniu bank ten dokonał podwyżki marż takich kredytów aż o 0,5 p,p,

RSS

Amber Gold otwiera Oddział w Warszawie

01.09.11

W dniu 31 sierpnia 2011 otwarty został Oddział Amber Gold w Warszawie, Siedziba Oddziału mieści się przy ul, Brackiej 16, Nowy Oddział jest trzecią placówką Amber Gold otwartą w stolicy,

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny