Pieniężne przetasowania

08.09.18

Sprzedaż detaliczna w Strefie Euro wzrosła w lipcu o 1,1 proc, r/r, trochę słabiej niż oczekiwano, bo po rynku krążyła prognoza ustawiona na poziomie +1,3 proc, Z drugiej strony, podwyższono rezultat z czerwca - z 1,2 proc, r/r do 1,5 proc,, ,,,

Poinformuj innych kierowców o utrudnieniach. Dołącz do gorącego tematu Kontaktu24. Ostatnia sesja roku nie przyniosła wielu wrażeń, Za to cały rok dostarczył nie lada emocji, W pierwszej połowie bankructwo groziło Ameryce, w drugiej chwieje się Europa, Znalazło to wyraz na giełdach, Główny Urząd Statystyczny poinformował, iż inflacja w kwietniu w relacji do kwietnia 2009 roku wyniosła 2,4% R/R, tj, więcej od konsensusu rynkowego na poziomie 2,3% i naszej prognozy (2,2%), Zgodnie z naszymi oczekiwaniami znacząco wzrosły ceny paliw (+2Felix Baumgartner wzniósł się w niedzielę balonem na wysokość nieco ponad 39 km. Czy możliwa jest debata z Bronisławem Komorowskim przed I turą wyborów? Jaka będzie jego pierwsza decyzja, jeśli wygra? Czy po katastrofie pod Smoleńskiem jest szansa na społeczne pojednanie? A także, co powie Donaldowi Tuskowi prezydent Jarosław Kaczyński? O tym szef PiS opowiadał blogerom z portalu Salon24.pl.

Wtorek przynosi zauważalne umocnienie dolara amerykańskiego, czemu sprzyjają dobre dane z USA oraz poprawiające się nastroje na rynku, Słabo natomiast radzi sobie złoty, który nie tylko traci wobec USD, ale także nie jest w stanie ,,,

Tomasz Lis został nowym redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost”. Zastąpił Katarzynę Kozłowską, którą dotąd pełniła obowiązki redaktor naczelnej, po odejściu Stanisława Janeckiego 1 lutego br. Wraz z Tomaszem Lisem zespół tygodnika zasilili Tomasz Plata, Łukasz Ramlau i Aleksandra Karasińska.
Fot. M. Biedrzycki/Forum Najnowszy sondaż IPSOS dla OKO.press pokazuje, że elektorat Nowoczesnej i PO widzi na pozycjach liderów kogoś innego.

Na kary dożywotniego więzienia skazał Sąd Okręgowy w Poznaniu dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo poznańskiego architekta. Ofiara była dręczona przez napastników, krępowana kablem, upijana i na koniec uduszona. Jego ciało znaleziono w kolektorze ściekowym. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy może mieć trudności z wprowadzeniem powszechnego zakazu noszenia tak zwanych burek. Na temat projektu ustawy w tej sprawie negatywnie wypowiedziała się Rada Państwa, będąca we Francji organem kontrolującym zgodność ustaw z konstytucją. Opinia tej instytucji państwowej nie ma jednak charakteru wiążącego.
Członkowie Rady Państwa podkreślili w wydanej przez ten organ opinii, że całkowity zakaz noszenia strojów zakrywających twarz nie opierałby się na „żadnym niepodważalnym fundamencie prawnym”. Co więcej, ustawa w tej sprawie, której projekt ma być rozważany na środowym posiedzeniu Rady Ministrów, byłaby „narażona na bardzo niepewny los” ze względu na możliwą sprzeczność z konstytucją.
Zdaniem Rady Państwa, jeśli kobieta nosi burkę z własnej woli, trudno jej tego zakazywać, powołując się na pojęcie „godności kobiet”. Właśnie to pojęcie jest bowiem cytowane w projekcie ustawy jako argument za zakazem. Rada opowiada się raczej za zakazem dotyczącym pewnych miejsc lub pewnych sytuacji, w których pokazanie swojej twarzy byłoby obowiązkowe ze względu na bezpieczeństwo lub na konieczność walki z oszustwami.
Urząd premiera Francji nieoficjalnie podaje, że rząd zamierza mimo wszystko kontynuować prace nad nową ustawą.
Kompozytor i pieśniarz odszedł po ciężkiej chorobie.W szkole przy Leśnej Polanki na Białołęce nie działają grzejniki. Po pierwszym strzelaniu wszystko wyglądało świetnie - Tomasz Sikora mimo fatalnej pogody, strącił wszystkie pięć tarcz i na piątym miejscu wyruszył na trasę. Ale potem zaczął sypać śnieg i ci, którzy akurat strzelali, mieli utrudnione zadanie. Polak zaliczył dwa pudła i musiał pożegnać się z medalem. Zawody ukończył na 29. miejscu. Eksperci dzielą się z tvn24bis.pl swoimi przewidywaniami.

RSS

21 nalotów w dwa dni. Bomby spowolniły ofensywę dżihadystów?

15.10.14

Według USA sytuacja pozostaje "płynna".

RSS

Rewizje i skanery dla dobra podróżnych

15.01.10

Wśród nowych środków mających zapewnić bezpieczeństwo podróżnych latających samolotami, rząd brytyjski rozważa wprowadzenie dwóch rewizji osobistych, częstsze zastosowanie psów oraz zakaz przemieszczania się w samolocie na godzinę przed lądowaniem. Rozwiązania te wskazał minister transportu Andrew Adonis w wywiadzie dla tygodnika "Sunday Times".

RSS

Siedmiolatka przeżyła w dżungli trzy tygodnie

15.07.15

Odnalazła się cała i zdrowa.

RSS

Filmiki: Szop pracz gra na harfie

29.03.13

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Tragiczny wypadek koło Sztumu: Mężczyźni zginęli w wypadku motolotni

08.07.10

Dwaj mężczyźni zginęli w piątek po południu w wypadku motolotni w miejscowości Koniecwałd k. Sztumu (Pomorskie) - podała straż pożarna.

RSS

TVP1 i Polskie Radio napiętnowane: Obrońcy praw człowieka bronią Gargas

01.03.10

Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest "zaniepokojona" odwołaniem Anity Gargas z funkcji wiceszefa TVP1 i Magdy Jethon z funkcji dyrektora radiowej "Trójki". W liście otwartym do władz mediów publicznych pisze o obawach, że za tymi zwolnieniami stoją względy polityczne.

RSS

Resort drenuje kieszenie palaczy: Papierosy zdrożeją. Zobacz o ile

08.04.10

Palacze mocno dostaną po kieszeni. Resort finansów musi bowiem dostosować stawkę akcyzy do unijnych przepisów. Dlatego też cena paczki papierosów pójdzie w górę. O ile? Wszystko zależy od kursu euro. Im będzie on wyższy, tym papierosy będą droższe.

RSS

"Kolana kobiet powinny się stykać". Kościelny savoir-vivre dla wiernych

01.11.16

Niedobrze jest rozpraszać księży.

RSS

Sześciolatek zaatakowany przez kobietę, która wyłupiła mu oczy

29.08.13

Atak skazał chłopca na całkowitą ślepotę.

RSS

Wielki Gatsby a sprawa polska

01.04.11

Słynną powieść Francisa Scotta Fitzgeralda "Wielki Gatsby" zamyka następujące zdanie: "Tak oto dążymy naprzód, kierując łodzie pod prąd, który nieustannie znosi nas w przeszłość". Polscy politycy najwyraźniej "Wielkiego Gatsby’ego" nie czytali. A ci, którzy czytali, wspomnianego wcześniej zdania zapewne nie zrozumieli.

RSS

Mafia, Kościół i setki milionów

08.03.11

Sensacyjny trop w aferze kościelnej Komisji Majątkowej. Za jednym z głównych wątków stoi człowiek uznawany za finansistę gangu pruszkowskiego — wynika ze śledztwa dziennikarzy "Superwizjera" TVN.

RSS

Odszkodowanie dla nauczycielki, która zdjęła krzyż ze ściany

01.02.17

Sąd: była dyskryminowana.

RSS

Spoczęli na Warszawskich Powązkach: Pożegnano członków załogi Tu154

29.04.10

Na warszawskim cmentarzu Powązki Wojskowe w sobotę pochowano członków załogi prezydenckiego samolotu, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem - ppłk pil. Roberta Grzywnę, ppor. Andrzeja Michalaka oraz stewardessy, Barbarę Maciejczyk i Natalię Januszko.

RSS

Chcą leczenia Tymoszenko za granicą. "Chodzi o przetrwanie"

01.02.13

Ukraińska opozycja będzie domagać się umożliwienia wyjazdu byłej premier Julii Tymoszenko na leczenie za granicę - oświadczył w czwartek Arsenij Jaceniuk, jeden z przywódców opozycyjnych w parlamencie.

RSS

Wybierz z nami Człowieka Roku 2010

15.12.10

Od 19 lat redakcja „Wprost” wyróżnia tytułem Człowieka Roku osobę, która w mijającym roku dokonała czegoś niezwykłego i wywarła wielki wpływ na rzeczywistość oraz los ludzi. Wyboru laureata konkursu dokonuje redakcja „Wprost” – ale w tym roku chcemy skorzystać również z pomocy naszych czytelników. Każdy z was może zgłosić swojego kandydata na Człowieka Roku 2010.
W ubiegłym roku nagrodę otrzymał Jerzy Buzek. Kto zostanie Człowiekiem Roku 2010? To zależy również od was

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny