Rekordowa nadwyżka handlowa Chin

15.07.18

Wczorajsza sesja przyniosła pewną ulgę dla złotego, co podyktowane było rzecz jasna poprawą nastrojów na światowych parkietach i wzrostem apetytu na ryzyko, Piątkowy poranek nie przynosi większych zmian w notowaniach polskiej waluty, ,,,

Podatnicy VAT, co do zasady, mają obowiązek wystawiania faktur. Terminy, w których powinny być one wystawione, zostały określone w przepisach. W praktyce zdarza się jednak, że podatnicy wystawiają faktury wcześniej niż to określają przepisy. Jak z takiej faktury rozliczyć VAT? Wzrost poparcia dla konserwatywnego Ricka Santoruma w wyścigu republikanów do nominacji prezydenckiej wzbudza popłoch wśród partyjnych strategów i prawicowych komentatorów. Z najnowszych sondaży wynika, że republikańscy wyborcy wolą Santoruma jako kandydata partii w tegorocznych wyborach, mimo że jednocześnie uważają, iż większe szanse na pokonanie prezydenta Baracka Obamy ma były gubernator Massachusetts Mitt Romney. Cezary Grabarczyk ma zostać kandydatem PO na wicemarszałka Sejmu - poinformowały źródła zbliżone do kierownictwa Platformy. W poniedziałek zbierze się zarząd krajowy PO, który ma rozmawiać o stanowiskach w rządzie i w Sejmie.57-letnia kobieta z Sheboygan w stanie Wisconsin została aresztowana przez policję po tym, jak odgryzła swojemu 79-letniemu mężowi pół języka podczas pocałunku - poinformowały we wtorek miejscowe władze. Spadek cen ropy i innych surowców spowodował, że rynki wschodzące znalazły się pod silną presją, Jednak według Saxo Bank to właśnie one mają w tej chwili najlepsze rokowania, Internauta nagrał płonącą kamienicę w Słupsku.

Słupki rtęci wskażą od 19 do 25 st. C.

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się wzrostem wszystkich indeksów, Najsilniejszy okazał się koszyk spółek średnich, który zyskał 1,54 procent, ale zwyżka w segmentach spółek innych niż ,,, Grupiński kontra Biernat.

Dzisiejsza sesja nie przyniosła nam przebicia ważnego oporu na 1,37 (o możliwości wystąpienia takiego scenariusza pisaliśmy już rano), co więcej nastąpił mocniejszy spadek wartości tej pary, a obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3655 PLN, Po raz pierwszy od 5 lat brytyjskie wskaźniki aktywności gospodarczej PMI wyprzedziły odpowiadające im wskazania z USA, Chin i strefy euro (w tym z Niemiec), Ostatnie wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego to czysta groteska polityczna, w której mamy do czynienia z pozorami realizmu i czystą fantastyką. Zdumienie może budzić tylko fakt, że w dalszym ciągu tak wielu przyjmuje słowa Kaczyńskiego za jakąś racjonalną strategię.Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze warszawskiej Legii w sparingu z Pilicą Białobrzegi. Lider Ekstraklasy rozbił czwartoligowców 11:0, a hat-tricka ustrzelił sprowadzony zimą Ismael Blanco. Mają po 30 lat, są wykształceni, pracują. Wychowali się na grach komputerowych. I wciąż grają. Bo wirtualna rozrywka jest nie tylko dla dzieci.
Walki w klatce 8-latków? Brytyjski "Daily Telegraph" prezentuje nagranie wideo z "gali MMA" w Preston, na której widać jak pięściami i nogami okładają się dzieci. Organizator imprezy nie widzi w tym nic złego. Rodzice chłopców też. Protestują lekarze.

RSS

Śledztwo w sprawie m.in. blokowania wyjazdu posłom z Sejmu

22.12.16

Chodzi o noc z piątku na sobotę.

RSS

Powrót do przyszłości: osiem szalonych idei. Co się udało, a co nie

22.10.15

Sprawdzamy, które z futurystycznych wizji z filmu w reżyserii Roberta Zemeckisa udało się przenieść do realnego życia.

RSS

Senat USA: Hołd dla prezydenta RP. Aklamacja

15.04.10

Senat USA przyjął przez aklamację rezolucję oddającą hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

RSS

Co zmienić się w podatkach?

08.01.10

Kończą się parlamentarne wakacje. Jutro, po raz pierwszy po letniej przerwie, zbiera się Sejm. Dla posłów oznacza to okres wytężonej jesiennej pracy. Kilka ważnych projektów zmian, które będą rozpatrywane w pierwszej kolejności, dotyczy podatków.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Zwabił psa, przerzucił przez płot i uciekł. "Mówiłam: Messi nie szczekaj, zaraz wrócę"

29.07.15

Ukradzionego psa szuka teraz rodzina, policja, pomagają internauci.

RSS

Sprawny jak iluzjonista. Policja poszukuje kanciarza

15.07.17

Oszukał kasjerkę w sklepie.

RSS

PLN nieco słabszy, rynek czeka na NFP

08.03.16

Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN po wczorajszym lekkim osłabieniu, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3363 PLN za euro, 3,9588 PLN wobec dolara amerykańskiego, ,,,

RSS

Papież nie powiedział o księżach pedofilach tego, co "usłyszał" dziennikarz

15.07.14

Oświadczenie rzecznika Watykanu.

RSS

Rekordowy tegoroczny deficyt palladu

22.05.14

Wzrost cen surowców energetycznych, spadek cen większości towarów rolnych ? tak pokrótce można scharakteryzować wczorajszą sesję na rynkach towarowych, Indeks CRB znów zakończył dzień praktycznie neutralnie ? symbolicznym wzrostem o ,,,

RSS

komentarz Zuzanny Dąbrowskiej: "Przecież my name is Mirek!"

01.03.10

Drzewiecki popełnił błąd, wierząc w złudne poczucie bezpieczeństwa, jakie miały mu gwarantować media. Oburzenie byłego ministra sportu jest szczere, ma dla nas walor poznawczy i jest prawdziwym materiałem źródłowym do nauki o polskiej polityce - pisze Zuzanna Dąbrowska.

RSS

Polski podróżnik pobił rekord Guinnessa: Grał na fortepianie przez... 103 godziny!

01.02.10

Po tym wyczynie Romuald Koperski może na długo odpuścić sobie koncerty fortepianowe. Muzyk i podróżnik pobił rekord Guinnessa w nieprzerwanej grze na tym właśnie instrumencie. Wstał od klawiatury po 103 godzinach i 8 sekundach! "Nie chcę już grać" - oświadczył po wszystkim.

RSS

Kto może składać kwartalne deklaracje VAT?

01.05.10

Najczęściej podatnicy wybierają miesięczny sposób rozliczania VAT. Jednak obecnie wszyscy podatnicy mogą wybrać możliwość rozliczania tego podatku raz na kwartał. Ustawodawca w przypadku podatników niebędących małymi podatnikami dodatkowo nałożył na nich pewne obowiązki.

RSS

Większy od oczekiwań spadek zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych

15.06.18

Ostatnie półtora tygodnia na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem niewielkich, ale systematycznych wzrostów, Cena tego surowca gwałtownie spadła pod koniec maja i w pierwszych dniach czerwca, dlatego późniejsze zwyżki traktowane są,,,

RSS

Najnowszy sondaż CBOS: Platforma lepsza od PiS o 16 procent

15.03.10

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się już teraz, na kandydatów Platformy Obywatelskiej głosowałoby 39 procent zdeklarowanych uczestników głosowania. Kandydaci PiS mogliby liczyć na 23-procentowe poparcie - wynika z marcowego sondażu CBOS.

RSS

Najsilniejszy, najszybszy, najzwinniejszy. LeBron James sportowcem kompletnym

08.08.14

Zastanawialiście się, kto zasługuje na miano najlepiej zbudowanego sportowca na świecie? Z pomocą przychodzą amerykańscy dziennikarze. Magazyn Sports Illustrated wybrał LeBrona Jamesa jako sportowca idealnego. W pokonanym polu koszykarz Cleveland Cavaliers pozostawił same znakomitości.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny