Rozdźwięk, czy "powrót do normalności"? Duchowni coraz częściej krytykują PiS

01.09.17

Materiał "Faktów" TVN.

Warszawa przygotowuje się na uroczystość beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. W niedzielnej mszy uczestniczyć może nawet ćwierć miliona pielgrzymów. - Chcemy tego dnia wypowiedzieć szczególne słowo "dziękuję" za beatyfikację ks. Jerzego - człowieka dialogu i pojednania, a także stróża granicy między dobrem a złem - mówił na konferencji prasowej abp Kazimierz Nycz. Mieszkańców okupowanego przez Rosję Krymu czekają kolejne niedogodności. Reportaż Szymona Jadczaka w "Superwizjerze" w sobotę o godzinie 20 w TVN24.W trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej złoty zanotował 30-miesięczne minima wobec euro osiągając 4,5976 PLN, Ponadto polska waluta osłabiła się do poziomu 3,5309 PLN w zestawieniu z dolarem, Kurs CHF/PLN osiągnął 3,7336 PLN, Pięciu polskich żołnierzy zginęło w Afganistanie. Do tragedii doszło w wyniku eksplozji miny-pułapki. Pod pojazdem MRAP typu M-ATV eksplodowała mina o znacznej sile. Msza w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku zakończyła uroczystości związane z 36. rocznicą podpisania Porozumień Gdańskich.

Włoski premier Silvio Berlusconi krytykuje stołeczną policję. Jego irytację wywołało podanie przez policję wiadomości, że w sobotniej manifestacji prorządowej w Rzymie wzięło udział 150 tysięcy osób, a nie milion, jak twierdzili jej organizatorzy.
Szef klubu parlamentarnego partii premiera Lud Wolności Frabrizio Cicchitto oświadczył, że rzymska komenda policji utraciła wszelką wiarygodność podając, że na placu świętego Jana na Lateranie było 150 tysięcy osób, a nie milion. Dodał, że od jakiegoś czasu "coś nie gra w stołecznej komendzie". Do tych słów tych przyłączyli się inni współpracownicy premiera.
Opozycja natychmiast wezwała ministra spraw wewnętrznych, by wstawił się za krytykowaną policją, jednak bezskutecznie. Głos zabrały natomiast związki zawodowe policjantów. Potwierdziły nie tylko wiadomość o 150 tysiącach manifestantów, ale zwróciły uwagę na bezprecedensowy atak ze strony sprawujących władzę na siły porządkowe. Jak przypomniano, to dzięki policjantom wiec zwolenników Berlusconiego odbył się bez żadnych zakłóceń.


"Pozostanie źródłem wielkiej dumy, ogromnej satysfakcji, że wybrała formację naszą, Prawo i Sprawiedliwość" - mówił na pogrzebie Grażyny Gęsickiej Jarosław Kaczyński. "Byłaś czarodziejką mnożenia talentów - czarodziejką mnożenia własnych talentów i wyzwalania talentów u innych" - mówił z kolei minister Michał Boni. W środę w USA liczyło się tylko jedno ? posiedzenie FOMC, W kalendarium nie było istotnych danych makro, więc gracze musieli czekać na Janet Yellen, W Europie zresztą też nic się nie działo, Przez długi czas nudą wiało z rynku ,,,

Lewicowy kandydat na prezydenta ociepla swój wizerunek. W poniedziałek wystartuje nowa strona internetowa, na której Jerzy Szmajdziński wystąpi w wielu rolach: jako pilot F-16, tenisista, rycerz, a nawet miś marzący o baryłce miodu - donosi TOK FM. Upadł pomysł ubrania Szmajdzińskiego w strój Supermana. Na razie śledczy zdecydowali się postawić chłopakowi zarzut rozboju i ciężkiego uszkodzenia ciała, w wyniku którego doszło do śmierci nastolatki.Dwa nowoczesne włoskie samoloty szkoleniowe M-346 od dziewięciu miesięcy stoją nieużywane na lotnisku w Dęblinie. Pożar pod maską. Wadliwa pompa paliwowa. Rozpadający się układ kierowniczy. Pękające pasy i korozja. Źle poskładane fotele, przez które kierowca ląduje w rowie. Oto lista wad wykrytych w tysiącach aut na polskich drogach. Zobacz, który producent samochodów ma najwięcej na sumieniu. Ruch Chorzów wygrał swój szósty ligowy mecz z rzędu. W spotkaniu z Wisłą nie dominował, ale potrafił wyprowadzić decydujący cios, w momencie gdy rywal miał chwilę słabości. Najlepszy na boisku był Grzegorz Kuświk, który strzelił gola, trafił w słupek i raz po raz nękał obronę "Białej Gwiazdy". W ostatniej minucie meczu sędzia nie uznał bramki Semira Stilicia.

RSS

Rodzice 6-latków przekonują: szkoła nie odbiera dzieciństwa

22.06.13

Spoty MEN.

RSS

Powodziowe zaniechanie

29.05.10

Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi - pisał w XVI wieku zafrasowany Jan Kochanowski. Słowa "Mistrza z Czarnolasu" przypominają się, gdy stacje telewizyjne pokazują urzędników państwowych, którzy w świetle kamer dwoją się i troją, aby pokazać jak to bardzo leży im na sercu los poszkodowanych przez "wielką wodę". Minister Michał Boni zwołał nawet w miniony piątek specjalną konferencję prasową, na której poinformował, że rząd wyasygnuje około 600 milionów złotych na pomoc dla powodzian. O trosce o dotkniętych żywiołem ludzi zapewniają też premier, marszałek Sejmu, minister Miller i dziesiątki innych urzędników. Ministrowi Boniemu i jego kolegom łatwo dzielić państwowe pieniądze. Znacznie trudniej wyciągnąć z katastrofy konstruktywne wnioski i doprowadzić do tego, aby podobny kataklizm nie powtórzył się w najbliższych latach. A przecież gdyby Polak był mądry po szkodzie, po doświadczeniach sprzed 13 lat w ogóle nie mielibyśmy problemu powodzi.

RSS

"Al-Kaida w katastrofalnej sytuacji finansowej"

08.05.11

Po zabiciu Osamy bin Ladena pojawiło się dużo informacji, że lider Al-Kaidy, podobnie jak cała siatka, mają duże problemy finansowe. Z ujawnionej przez Wikileaks depeszy amerykańskich dyplomatów z Arabii Saudyjskiej wynika, że pieniędzy terrorystom zaczęło dramatycznie brakować już dwa lata temu. Mówił o tym we wrześniu 2009 były członek Al-Kaidy Fawaz Al-Otaibi - o czym donosiła ambasada USA w Rijadzie. Według Otaibiego finansowe problemy Al-Kaidy były wynikiem działań władz mających na celu odcięcie przepływu pieniędzy do organizacji.

RSS

Największy proces domniemanych puczystów. Ponad 300 oskarżonych

01.03.17

W pobliżu Ankary rozpoczął się we wtorek największy proces domniemanych uczestników nieudanego zamachu stanu w Turcji w lipcu ubiegłego roku. Rozprawa odbywa się w specjalnie zbudowanej i zabezpieczonej sali. Sądzonych jest 330 oskarżonych.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Coraz więcej Niemców popiera sankcje wobec Rosji

29.11.14

W ciągu miesiąca w Niemczech wzrosło poparcie dla sankcji nałożonych przez UE na Rosję w związku aneksją Krymu i interwencją we wschodniej Ukrainie. W listopadzie zwolennicy restrykcji stanowili 58 proc. ankietowanych, w październiku było ich 52 proc. Początkowo większość społeczeństwa niemieckiego, szczególnie ze wschodniej części kraju, deklarowała zrozumienie dla polityki Rosji i sprzeciwiała się restrykcjom.

RSS

Kto głosował za odebraniem prezesowi stołka: Jarosław Kaczyński ma 51 wrogów w PiS

08.03.10

Na kongresie PiS większość delegatów głosowała za tym, by we władzach partii nie było zmian. Ale 51 osób zagłosowało przeciwko ponownemu wyborowi Jarosława Kaczyńskiego na prezesa. Kim są renegaci? Czy prezes nie przekonał ich swym przemówieniem o... wakacjach w Egipcie?

RSS

Odliczanie VAT od imprezy integracyjno-szkoleniowej

22.10.11

Mamy zamiar zorganizować dla pracowników wyjazdowe spotkanie integracyjno-szkoleniowe. Organizację przedsięwzięcia zlecimy wyspecjalizowanej firmie, która zabezpieczy zarówno kwestie noclegowo-gastronomiczne jak i dojazd, rozrywkę oraz zapewni wykładowców. Dodatkowo prezes spółki dokona podsumowań dotychczasowej działalności. Czy będziemy mieli prawo do odliczenia podatku jaki zostanie wykazany na otrzymanej fakturze VAT?

RSS

Ustalenie dochodu ze zbycia udziałów nabytych w drodze darowizny - wyrok WSA

29.01.12

Przedsiębiorcy chcą wznowienia działania Pakietu Antykryzysowego w zakresie prawa pracy, który wygasł 1 stycznia tego roku. Jak powiedziała IAR prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan Henryka Bochniarz, byłoby to korzystne dla rynku zatrudnienia.

RSS

Wybierz materiał tygodnia na Kontakt 24

08.05.16

Zabraliście nas na indonezyjskie wesele i do kolebki diabłów tasmańskich.

RSS

PiS chce embarga na rosyjski węgiel

15.08.14

Posłowie PiS poinformowali w czwartek, że wystąpią z interpelacją do premiera Donalda Tuska. Chcą, by szef rządu wyjaśnił, czemu Polska nie wprowadza embarga na rosyjski węgiel i dlaczego nasza dyplomacja nie prowadzi rozmów ws. nałożenia takiego embarga przez całą UE.

RSS

Rynki po południu - wieczór z Rezerwą Federalną

29.10.15

Na dzisiejsze wydarzenia z niecierpliwością wyczekują inwestorzy na całym świecie, Już o godzinie 19:00 poznamy decyzję Rezerwy Federalną w sprawie poziomu stóp procentowych oraz komunikat do podjętej decyzji,,,

RSS

Spielberg we Wrocławiu. W rolach głównych Hanks, Rylance, Koch i Ryan

22.10.14

Ruszyła budowa scenografii do szpiegowskiego thrillera pod roboczym tytułem "St. James Place".

RSS

Trump tweetuje: jeśli Kuba nie chce lepszej umowy...

29.11.16

RSS

Trump wydał stalową dyrektywę. Przemysł wdzięczny

22.04.17

Prezydent Donald Trump podpisał dyrektywę nakazującą sprawdzenie wpływu importu stali na bezpieczeństwo narodowe USA i potencjalnych związanych z tym importem zagrożeń.

RSS

Opcją nie tylko Renault. Kubica pasuje do tej układanki

08.09.17

Decyzję podjął w ostatniej chwili, wpadł do padoku, przywitał się ze starymi znajomymi, porozmawiał z nimi i tyle, bez żadnych podtekstów. Tak miała wyglądać szybka wizyta Roberta Kubicy w padoku na Monzy, gdzie w weekend odbywało się Grand Prix Włoch F1.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny