Rozdźwięk, czy "powrót do normalności"? Duchowni coraz częściej krytykują PiS

01.09.17

Materiał "Faktów" TVN.

- Platforma nie reformuje państwa, bo może sobie na to pozwolić. I tak nie zniknie ze sceny - mówi w rozmowie z Wprost24 dr Wojciech Jabłoński, politolog, specjalista od marketingu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego.
Dr Wojciech Jabłoński (fot. FORUM) Pomimo przypływu optymizmu na fali poniedziałkowego porozumienia w sprawie pomocy finansowej dla Grecji euro nie zdołało trwale przełamać technicznego oporu na poziomie 1,30 USD, Impulsu do wzrostów nie otrzymały też waluty postrzegane, jako bardziej ryzy W bazie lotniczej Powidz odbyły się niecodzienne zawody. Pokazujemy wyjątkowe zdjęcia.Przed nami ciepły dzień. Notowania ropy naftowej pną się coraz wyżej, Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wybija się na nowe tegoroczne szczyty, przekraczając obecnie poziom 76 USD za baryłkę,

Po zdecydowanej przecenie z zeszłego tygodnia najważniejszy warszawski indeks otworzył się na plusie, Aktualnie WIG 20 rośnie o 0,35% Jednak poranny entuzjazm, który panuje wśród warszawskich byków należy traktować z przymrużeniem oka,

Kilkadziesiąt osób zebrało się w sobotni wieczór przed Pałacem Prezydenckim, by w rytm muzyki protestować przeciwko ACTA. Protest, z udziałem m.in. muzyków na co dzień występujących w stołecznych klubach, zorganizowała grupa "Violet Kivi". Pełna seksapilu Dita von Teese wie, jak przyspieszyć bicie serca mężczyzn - w końcu na co dzień rozbiera się w wielkim stylu w swoich show. Bladolica brunetka podczas występu w Paryżu nie tylko seksownie pozbawiła się odzieży, ale także wzięła prysznic na oczach rozemocjonowanych widzów.

Dziewięć lat od porwania Krzysztofa Olewnika sprawa wciąż zaskakuje niespodziewanymi zwrotami akcji. Sejmowa komisja śledcza w listopadzie pokaże raport w tej sprawie. – Szykujemy wstrząsającą lekturę – mówi szef komisji.
(fot. P.Kubicki/REPORTER) "Super Express" ma przeprosić Tomasza i Hannę Lisów oraz zapłacić im 250 tys. zł zadośćuczynienia za bezprawne i zawinione naruszanie ich dóbr osobistych - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny. W najbliższym czasie raty wszystkich kredytów mieszkaniowych w złotych spadną do najniższego poziomu w historii, Będzie to efekt spadku stawki 3-miesiecznego WIBORU, do rekordowo niskiego poziomu #8211; 3,82%, Jeśli ktoś spłaca dziś raty kredytu ,,,Najpiękniejszy, najmodniejszy, najmądrzejszy i najsłodszy - takie tytuły przyznawane były w trakcie wyborów "Miss i Mister Yorków". Sekretarz stanu USA John Kerry oświadczył w sobotę, że uczestnicy rozmów w sprawie konfliktu w Syrii uzgodnili, iż spotkania przedstawicieli rządu w Damaszku i opozycji powinny ruszyć do 1 stycznia. W ciągu 18 miesięcy powinny się odbyć wybory w tym kraju. Policja wyjaśnia sprawę śmierci kilkudziesięciu nietoperzy. Zwierzęta odkryto w jednym z poznańskich fortów, prawdopodobnie zostały zabite. Nietoperze objęte są ochroną.

RSS

Skrzypek o zysku NBP: na czasy kryzysu imponujący

22.01.10

Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek powiedział dziennikarzom, że zysk NBP za 2009 rok będzie znaczący. Dodał, że wynik ten będzie dobry, dzięki zarządzanym przez bank rezerwom i poczynionym oszczędnościom. finanse.wp.pl

RSS

Obama ma się spotkać z dalajlamą. Chiny ostrzegają

22.02.14

Chiny wezwały w piątek Stany Zjednoczone do odwołania zapowiedzianego na ten dzień spotkania prezydenta Baracka Obamy z Dalajlamą XIV, przebywającym na uchodźstwie duchowym przywódcą Tybetańczyków. Spotkanie zaszkodzi relacjom USA-Chiny - oznajmiło MSZ tego kraju.

RSS

Amerykanie mogą posiadać broń

29.06.10

      Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wzmocnił prawo Amerykanów do posiadania broni. Stosunkiem głosów 5-4 sędziowie uznali, że władze lokalne nie mają prawa wprowadzać w tej sferze zbyt dużych restrykcji.
      Sąd Najwyższy rozpatrywał przepisy wprowadzone w Chicago i na przedmieściach tego miasta, gdzie zakaz posiadania pistoletów obowiązuje od 30 lat. Legalność tego zakazu zaskarżyła grupa mieszkańców miasta twierdząc, że jest on zbyt restrykcyjny. Większość sędziów podzieliła ich zdanie uznając, że konstytucja  USA gwarantuje każdemu obywatelowi prawo do posiadania broni.
      Czwórka bardziej liberalnych sędziów nie zgodziła się z taką interpretacją. Ich zdaniem władze lokalne powinny mieć możliwość wprowadzania ograniczeń prawa dotyczącego broni, włącznie z zakazem jej posiadania.
      Decyzja Sądu Najwyższego oznacza, że od tej chwili żadne władze ani federalne, ani stanowe, ani lokalne nie będą mogły zakazać posiadania broni.
      Kwestią otwartą pozostaje jednak, jak daleko mogą iść regulacje dotyczące sprzedaży, rejestracji i przetrzymywania różnych rodzajów uzbrojenia.

RSS

Budowlaniec z Syrii Przedsiębiorcą Roku EY. Jego firma działa też w Polsce

08.06.15

Patronem wydarzenia była TVN24 Biznes i Świat.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Po latach na pustyni odrodziła się rzeka. Tubylcy to przewidzieli

22.03.14

Po kilku latach suszy przez pustynię Negew (południe Izraela) popłynęła rzeka.

RSS

Kobieta-lizak, kobieta-cegła, kobieta-rożek..: Czy Polki potrafią się ubrać?

15.06.10

Jak się ubierać a jak nie? Od lat w tych kwestiach doradzają Trinny i Susannah, które w swojej karierze zmieniły już styl 15 tys. kobiet. Słynne brytyjskie stylistki odwiedziły Polskę. Co sądzą o stylu i kształtach naszych rodaczek?

RSS

"Zdjęcie tego świata nie zmieni"

19.08.16

Szumowski i Rigamonti we "Wstajesz i wiesz".

RSS

Wall Street nie obawa się podwyżki stóp

01.06.16

Wall Street w środę nadal była w ?byczym nastroju, Indeksy wzrosły o 0,7% i dzięki temu DJIA zdecydowanie anulował przedtem utworzoną formację RGR (mocny sygnał kupna), a SP 500 anulował możliwość utworzenia takiej formacji,

RSS

Ostatni mail Andreasa Lubitza

08.03.16

"Gdyby nie oczy, byłoby w porządku".

RSS

Austria mobilizuje rezerwistów. Boi się migrantów

22.02.16

Ma to wzmocnić wojskową ochronę granic przed niekontrolowanym napływem uchodźców.

RSS

Symboliczne wzrosty na koniec tygodnia

22.01.11

WIG i WIG20 przy niewielkich obrotach zyskały w piątek po 0,3 proc, Za oceanem wynikami finansowymi rozczarował Bank of America,

RSS

Seria krwawych zamachów w Paryżu. Co wiadomo do tej pory

15.11.15

To najbardziej krwawe zamachy w historii Francji.

RSS

Trójkąt Weimarski i Rosja?

08.02.11

Radosław Sikorski zapowiedział konsultacje w sprawie ewentualnego spotkania prezydenta Rosji z przywódcami Trójkąta Weimarskiego

RSS

Oczyścili łokieć Kubicy

29.08.11

W niedzielę Robert Kubica przeszedł ostatnią już operację po lutowym wypadku w rajdzie, informuje korespondent onet.pl, Mikołaj Sokół. Lekarze oczyścili łokieć kierowcy, a jego menadżer Daniele Morelli zapewnia, że zabieg zakończył się pełnym sukcesem.

RSS

Mieszkańcy Smoleńska: dlaczego Polacy jeszcze nie postawili tu pomnika?

22.10.14

Rosyjski minister zmienia zdanie, a zwykli Rosjanie się dziwią. ["Fakty" TVN]

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny