"Polska podtrzymuje zastrzeżenia". Znamy odpowiedź na zalecenia w sprawie praworządności

29.08.17

Polska nie zgadza się z zarzutami ze strony Komisji Europejskiej - to część odpowiedzi resortu dyplomacji, przesłanej dzisiaj do Brukseli. Do całości listu przekazanego Komisji dotarłÂ reporter TVN24 MichałÂ Tracz.

Białoruska prokuratura generalna zbada materiały w mediach o poniedziałkowym zamachu w Mińsku, zawierające według niej obraźliwe treści i insynuacje, i będzie przesłuchiwać niektórych autorów - podała gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti". Trzeba było w sobotę zamknąć lotnisko i kategorycznie zabronić lądowania. Ale to zostałoby odczytane jako skandal dyplomatyczny wobec Polaków - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" jeden z pracowników lotniska wojskowego w Smoleńsku, na którym miał lądować prezydencki tupolew. Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę stabilizacji PLN po wczorajszym, lekkim umocnieniu, Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3560 PLN za euro, 3,8361 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9492 PLN wobec franka ,,,W domu Teresy Sobol, prezeski oddziału w Iwieńcu Związku Polaków na Białorusi, milicja przeprowadziła w poniedziałek rewizję - poinformował wiceprezes Związku Andrzej Poczobut. Zestawmy ze sobą kilka faktów #8211; wczoraj rano w comiesięcznym biuletynie Europejski Bank Centralny stwierdził, iż zmuszanie prywatnych wierzycieli do akceptacji coraz większych strat na greckich obligacjach, może negatywnie zaważyć na reputacji ,,, Włoski pisarz i semiotyk Umberto Eco wyraził opinię, że w Italii za rządów Silvio Berlusconiego ma miejsce "pełzający zamach stanu". W felietonie na łamach tygodnika "L'Espresso" Eco, zagorzały przeciwnik premiera, wezwał Włochów do oporu.

Nieco lepszy od oczekiwanego oraz trochę słabszy niż zapowiadali analitycy wynik przedstawiły odpowiednio Bank Millennium oraz BZ WBK, Pierwszy z tych banków zarobił w IV kwartale na czysto 125,1 mln zł (112 mln zł rok wcześniej, 117 mln zł szacowane prze

Stany Zjednoczone: Budżet federalny w styczniu znalazł się na poziomie 9 mln USD przy oczekiwaniach wynoszących 25 mld USD, Australia: Dynamika PKB w Australii w IV kwartale ub,r, wyniosła 0,2% w ujęciu kdk oraz 2,3% w ujęciu rdr, Świetne dane z amerykańskiej gospodarki sugerowały dobrą sesję na Wall Street, stało się jednak inaczej i rozbudziło to nadzieje na bardziej jastrzębie komunikaty ze strony Fed, Oświadczenie było mieszane i można je uznać za neutralne,

E-mail krążący w internecie, informujący o tym, że prezydent Hugo Chavez nie żyje jest fałszywy. Zawiera on wirusa, który może zainfekować komputer - poinformowała policja na swojej stronie internetowej.

Śledztwo wszczęto na podstawie zeznań jednego z dzieci. Do jednego z mieszkań w bloku przy warszawskiej ul. Kameralnej zaniepokojeni sąsiedzi wezwali policję. Przez kilka godzin w wózku na balkonie płakało dziecko. Niemowlę zabrali strażacy.Dziesiątki lat, setki badań i w końcu wiadomo... Wychowywać dziecko czy robić karierę? To dylemat wielu kobiet w Polsce, także dlatego że często pracodawcy są przekonani, ze młode matki nie są wartościowymi i zaangażowanymi pracownikami. Czy te stereotypy mają jakikolwiek związek z rzeczywistością? Amerykański prezydent przyleciał z niezapowiedzianą wizytą do Kabulu. To pierwsza podróż Baracka Obamy do Afganistanu jako prezydenta USA. Ma się on spotkać z prezydentem Hamidem Karzajem, afgańskim rządem i odwiedzić amerykańskich żołnierzy stacjonujących w tym kraju. Biały Dom podał, że Hamid Karzaj został poinformowany o wizycie Obamy dopiero na godzinę przed jego przybyciem.
W ubiegłym roku Barack Obama zdecydował o wysłaniu do Afganistanu dodatkowych 30 tysięcy amerykańskich żołnierzy. Latem tego roku amerykański kontyngent w Afganistanie ma liczyć w sumie 100 tysięcy.
Administracja Waszyngtonu planuje, że w 2011 roku rozpocznie się wycofywanie wojsk z tego kraju.
Od początku amerykańskiej inwazji w 2001 roku w Afganistanie, Pakistanie i Uzbekistanie zginęło w sumie prawie tysiąc amerykańskich żołnierzy.


RSS

Zapadł drugi wyrok w tej sprawie: Dożywocie dla zabójczyni dziewczynki z Tarnowa

22.02.10

Na karę dożywocia za zabójstwo ośmioletniej dziewczynki skazał Sąd Apelacyjny w Krakowie 40-letnią Elżbietę M., poprzednio karaną za śmiertelne pobicie i spalenie ciała młodej kobiety. Jest to już drugi wyrok w tej sprawie.

RSS

Tomasz Terlikowski, publicysta: "W polskim Kościele cisza przed burzą"

22.03.10

Powinniśmy teraz zabrać się za wyjaśnianie spraw związanych z nadużyciami seksualnymi polskich księży. Gdy medialny skandal wybuchnie będzie za późno, by uratować dobre imię instytucji - pisze w "Dzienniku Gazecie Prawnej" publicysta, Tomasz Terlikowski.

RSS

Ruch Palikota: 1 proc. podatku na partie

08.04.12

Ruch Palikota chce, aby Polacy mogli odpisywać 1 proc. podatku na rzecz partii politycznych; opowiada się za likwidacją subwencji z budżetu państwa. Projektem w tej sprawie w przyszłym tygodniu zajmie się Sejm. Pozostałe kluby ostrożnie podchodzą do pomysłu Ruchu.

RSS

Uciekał przez 60 kilometrów, rozbił cztery radiowozy. Skończył na torach

09.04.17

W Gnieźnie policjanci chcieli zatrzymać samochód do kontroli.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Bravo i Gol. Legia podniosła puchar Deyny

08.07.13

RSS

Media na Wyspach: polska wódka zabiła brytyjskiego polityka

22.01.15

W fatalną podróż do Polski 73-letni szanowany parlamentarzysta wybrał się we wrześniu.

RSS

Majka wraca do pracy

15.08.16

Zaledwie dziesięć dni po zdobyciu brązowego medalu igrzysk w Rio de Janeiro Rafał Majka do ścigania wróci. Polski kolarz będzie liderem grupy Tinkoff w rozpoczynający się we wtorek Tour du Limousin.

RSS

Swetry, czapki i szaliki inspiracją dla Bjoergen. Wybrała imię dla syna

15.01.16

Marit Bjoergen, multimedalistka olimpijska i MŚ w biegach narciarskich, która 26 grudnia została mamą, zdradziła mediom, jakie imię wybrali z partnerem dla syna. Wyznanie zadziwia, bo inspiracją była dla nich nazwa m. in norweskiego sportowego swetra, noszonego w czasie wojny przez pilota RAF.

RSS

Premier krytykuje prezesa PiS:: "Kaczyński robi z nieszczęść kampanię"

08.06.10

"To jest wojna z żywiołem, a jak się jest na wojnie, to wszyscy powinni stawać w jednym szeregu, a nie marudzić" - powiedział Donald Tusk komentując oskarżenia PiS o brak aktywnych działań w obliczu powodzi. "Ludzie są na froncie i potrzebują wsparcia, a nie nieustannego kwękania" - dodał premier.

RSS

Wyznanie byłego kolarza: Tak, brałem. EPO, kortyzon...

29.07.13

Jeden z najlepszych sprinterów ostatniej dekady ubiegłego wieku Erik Zabel przyznał się do stosowania dopingu.

RSS

Z daleka od ryzyka

22.08.15

Awersja do ryzyka pozostaje głównym tematem napędzającym rynki finansowe, dziś dodatkowo wzmocniona najsłabszym od 6 lat odczyt PMI z Chin, Spadki na giełdach i dołujące ceny surowców wywierają presję na ryzykowne waluty rynków ,,,

RSS

Fed wprowadza lekkie zamieszanie na rynkach

22.02.10

Po poniedziałkowej przerwie na święto urodzin Waszyngtona, giełdy za oceanem rozpoczęły swój marsz na północ, Inwestorzy doszli do wniosku, że 10-procentowe spadki na tyle ostudziły nastroje, iż można dalej zdobywać kolejne szczyty, Problemy Grecji na Wal

RSS

Jak skorzystać z interpretacji podatkowych?

08.04.11

Nie masz pewności, jak stosować przepisy prawa podatkowego w określonej sytuacji, skorzystaj z interpretacji podatkowej. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko podatkowe i oszczędzić koszty podatkowe.

RSS

Osiem bramek w siatce Szczęsnego! United demoluje

29.08.11

Tej niedzieli Wojciech Szczęsny i jego Arsenal nie zapomną pewnie nigdy. "Kanonierzy" przegrali w Manchesterze z United aż 2:8 i udowodnili ostatnim optymistom, że bez Fabregasa i Nasriego na tytuł nie mają w tym sezonie żadnych szans.

RSS

Co Fed miał na myśli?

29.07.16

Patrząc na reakcję dolara i amerykańskiej giełdy trudno uwierzyć, że we wczorajszym komunikacie Fed znalazły się mocne zapisy na temat rynku pracy i podtrzymanie planów stopniowego wprowadzania podwyżek,

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny