"Polska podtrzymuje zastrzeżenia". Znamy odpowiedź na zalecenia w sprawie praworządności

29.08.17

Polska nie zgadza się z zarzutami ze strony Komisji Europejskiej - to część odpowiedzi resortu dyplomacji, przesłanej dzisiaj do Brukseli. Do całości listu przekazanego Komisji dotarłÂ reporter TVN24 MichałÂ Tracz.

PiS wezwało Lecha Kaczyńskiego do ubiegania się o reelekcję w wyborach prezydenckich. - Cieszę się na tę rywalizację - mówi jeden z kandydatów PO w prawyborach na prezydenta Radosław Sikorski. - To stronnicza i partyjna kandydatura - dodaje kandydat niezależny Andrzej Olechowski. Podobnie myślą politolodzy, którzy uważają, że zbytnia zażyłość z PiS może skazać Kaczyńskiego na porażkę. Jedynie chwilowa reakcja kursu EUR/USD na doniesienia o dodatkowych działaniach, jakie zamierza podjąć Europejski Bank Centralny, żeby uniknąć rozszerzenia kryzysu długu, doskonale obrazuje trwającą od kilku godzin słabość euro, Już 7 maja do urn wybiorą się Brytyjczycy by zadecydować o nowym układzie sił w Izbie Gmin, To czy premierem zostanie Ed Miliband, czy stanowisko utrzyma David Cameron będzie miało bardzo poważne implikacje,,,Czy środowa debata dwóch kandydatów na prezydenta odbędzie się? Zdaniem PO partia Jarosława Kaczyńskiego robi wszystko, żeby do starcia nie doszło. Dowodem na to ma być majstrowanie przez PiS przy scenografii. Mariusz Błaszczak ze sztabu PiS odparł, że to niepoważne.

Wypadek na terenie Wałbrzycha (woj. dolnośląskie). Laureat Pokojowej Nagrody Nobla w obronie skazanych członkiń Pussy Riot.

Rosja ma żołnierzy i struktury dowodzenia na Ukrainie, łamie też porozumienia z Mińska - oświadczył rzecznik Pentagonu.

Zbigniew Ziobro zapowiedział, że Solidarna Polska nie zgodzi się na zmiany traktatowe w UE ograniczające suwerenność Polski. Apelował też do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego o poparcie stanowiska SP dotyczące najbliższego szczytu UE w Brukseli 8-9 grudnia. Szefowie dyplomacji obu państw koreańskich spotkali się w niedzielę w stolicy Filipin - podała południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap. Szef MSZ Korei Północnej Ri Jong Ho powiedział swej odpowiedniczce z Korei Południowej Kang Kiung Wha, że wysuniętej przez Seul propozycji poprawy stosunków z Pjongjangiem "brakuje szczerości".

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość rozgłaszając swoje doniesienie na członka własnej partii, uzasadnia to bezkompromisową walką z nadużyciami we własnych szeregach, powinno natychmiast donieść także na Przemysława Gosiewskiego. Jak to się stało, że zdeklarowany biały rasista James Gregory, strażnik czarnoskórych więźniów politycznych w RPA zmienia poglądy i zostaje wrogiem apartheidu? Kolejny film z kolekcji "Wprost", "Goodbye Bafana", opowiadający o Nelsonie Mandeli, przywódcy Afrykańskiego Kongresu Narodowego, przybliża historię walki o swoje prawa czarnoskórych mieszkańców Republiki Południowej Afryki.
Fot. Wprost Prezydent Rosji Władimir Putin, który wspierał reżim prezydenta Baszara el-Asada w Syrii, próbuje teraz przedstawić Asada jako ostoję walki przeciw Państwu Islamskiemu - ocenił szef Human Rights Watch Kenneth Roth. Ostrzegł, by nie dać się na to nabrać.Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w kwietniu, PO mogłaby liczyć na 38 proc. głosów, a PiS - na 25 proc. Do Sejmu weszliby także przedstawiciele SLD (7 proc.). PSL znalazło się na granicy progu wyborczego - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Chiński premier Li Keqiang oświadczył na szczycie Chiny-UE w Pekinie, że Państwo Środka "mocno wspiera proces integracji Unii Europejskiej" i wierzy, iż UE będzie się nadal rozwijać mimo Brexitu. Na szczycie dominują kwestie gospodarcze. Niewiele zmieniają się dziś nastroje na rynkach finansowych, Brakuje ku temu powodów, Drugi tydzień każdego miesiąca to tradycyjnie okres, kiedy brakuje publikacji ważniejszych danych gospodarczych, Dziś poznaliśmy czerwcową produkcję przemysłową w Wielki

RSS

Surowce na rozdrożach

22.04.18

Rynki towarowe rozpoczęły 2018 r, mocnym akcentem, jednak wkrótce znalazły się pod silną presją, ponieważ coraz większe napięcia w handlu międzynarodowym zagroziły dalszym spowolnieniem i tak już hamującego tempa wzrostu gospodarczego

RSS

Jest trzecią osobą, która przeżyła. Lekarze zwalczyli u 12-latki mózgożerną amebę

15.08.13

12-letnia dziewczynka, do mózgu której w lipcu br. dostała się ameba, wraca do zdrowia.

RSS

Zakupy przez internet za granicą mają być łatwiejsze

29.11.16

Ministrowie państw UE przyjęli w poniedziałek projekt przepisów, przewidujących zakaz nieuzasadnionego geoblokowania, które uniemożliwia konsumentom dokonywanie zakupów albo dostęp do usługi online za pośrednictwem stron internetowych w innym kraju Unii.

RSS

Wjechał mercedesem do dyskontu

29.06.14

Kierowca osobowego mercedesa, który wjechał do jednego z dyskontów w Ligocie (woj. śląskie), najprawdopodobniej pomylił bieg. 62-latek był trzeźwy.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Ryzyko polityczne osłabia złotego

22.06.14

Kurs EUR/USD wybił się górą z kilkudniowej stabilizacji i osiągnął maksimum na 1,3640, Słabość dolara nie trwała jednak długo i tydzień eurodolara zakończył poniżej 1,36,

RSS

Wielkie problemy Japończyków: Europejskie toyoty też są popsute

29.01.10

Gigantyczne problemy japońskiego koncernu trwają. Po zawieszeniu produkcji i sprzedaży w USA, teraz nadszedł czas na akcję w Europie. Władze koncernu zapewniają, że sprawdzają ile milionów aut ma podobne, wadliwe części, co amerykańskie modele i ile trzeba będzie wezwać na naprawę.

RSS

Decydujące starcie coraz bliżej

22.01.12

Wielomiesięczne poziomy oporów są właśnie testowane na bezpiecznych i ryzykownych rynkach a inwestorzy nie mogą długo pozostawać w zawieszeniu, Ważne rozstrzygnięcia mogą zapaść lada dzień,

RSS

Bądźcie ostrożni. Powieje z prędkością nawet 90 km/h

08.02.15

Mieszkańcy całego kraju muszą liczyć się z silnym wiatrem.

RSS

"Dominatorzy" uszkodzili ster, ale potwierdzili klasę

29.07.12

RSS

Ponowne rozkręcanie tempa

01.12.15

Po apatycznym zakończeniu ubiegłego tygodnia pierwsze takty po weekendzie jeszcze są wolne, ale tempo będzie się rozkręcać z każdym dniem, Seria decyzji banków centralnych, NFP i OPEC to główne pozycje w najbliższych dniach, choć i tak ,,,

RSS

Stołeczny ratusz odpowiada burmistrzowi: debaty nie będzie

22.08.13

"Hanna Gronkiewicz-Waltz nie weźmie udziału w debacie z burmistrzem Ursynowa".

RSS

Brak informacji, to dobra informacja

15.07.18

Brak nowych informacji w temacie wojen handlowych to dobra wiadomość i aktywa ryzykowne starają się wykrzesać z siebie siłę na korektę, Obawy o eskalację są jednak wciąż obecne na drugim planie i niewiele potrzeba, by zmącić spokój, ,,,

RSS

O krok od przyjęcia konwencji przeciw przemocy. Prezydent podpisał ustawę

15.03.15

"Dostrzegam raczej pozytywny wpływ na polskie prawo".

RSS

Ogromna strata polskiej kadry. Na Euro zagramy bez Grzegorza Tkaczyka

29.11.15

Zawodnik Vive Tauron Kielce Grzegorz Tkaczyk z powodu kontuzji nie zagra przez pół roku. Jego problemy zdrowotne to kłopot nie tylko dla mistrzów Polski. Powody do zamartwienia ma teraz także selekcjoner naszej reprezentacji Michael Biegler. Doświadczony rozgrywający miałe pełnić ważną rolę w druyżnie narodowej podczas zbliżających się mistrzostw Europy.

RSS

Goście wyjechali, nad Pekin wrócił smog

01.12.14

Błękitne niebo było tylko dla Obamy i Putina.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny