Rezygnują z pracy przez 500 plus?

01.06.17

Program 500 plus nie powoduje dezaktywizacji zawodowej kobiet, dane tego nie potwierdzają - przekonywała w środę szefowa resortu rodziny Elżbieta Rafalska. Dodała, że każdego miesiąca, w stosunku rok do roku, rodzi się więcej dzieci. W pierwszym kwartale tego roku urodziło się ich 100 tysięcy.

Lech Kaczyński złożył prezydentowi Rosji kondolencje w związku z zamachami w metrze. Przekazał mu "wyrazy solidarności i poparcia dla działań zmierzających do wyeliminowania terroryzmu". Do premiera Władimira Putina napisał zaś szef polskiego rządu Donald Tusk. Krzysztof Brejza napisał list do premier Beaty Szydło. Inwestorzy obawiali się słabych danych z amerykańskiego rynku pracy, Tymczasem te okazały się lepsze od prognoz, Zyskał dolar, a ucierpiały giełdy,Porzuceniem zwierząt zajęła się policja. Podczas konferencji prasowej TVN Kuba Wojewódzki nie zachował się, jak na dżentelmena przystało. Prowadząc imprezę wraz z Andrzejem Sołtysikiem, pozwalał sobie na złośliwości wobec obecnej na sali Ani Muchy. Niestety, nie ma mowy o żartach na wysokim poziomie.

Producent napoju energetycznego Red Bull w USA, firma Red Bull North America złamał zasady dotyczące sankcji wobec Kuby - poinformował Departament Skarbu i nałożył na firmę grzywnę.

Telewizja ITV uchwyciła bardzo poirytowanego Radosława Sikorskiego strofującego opozycjonistów.

- Najpierw Klich (Edmund - red) przychodzi z raportem, który zawiera prawdę. A później, nagle zupełnie zmienia stanowisko. Otóż zmienia, bo wie, że władza chce inaczej - tak nagranie rozmowy specjalisty od katastrof lotniczych z byłym szefem MON podsumowuje Jarosław Kaczyński. Mowa o słowach, które Edmund Klich nagrał podczas spotkania z Bogdanem Klichem w siedzibie ministerstwa kilkanaście dni po katastrofie prezydenckiego Tupolewa. Rozmowa z kwietnia 2010 roku wraca, bo choć miała być tajna nagle stała się jawna, a powstała tam, gdzie tajne nagrywanie powinno być niemożliwe. Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły kolejną sesję zwyżek cen akcji i wartości indeksów, WIG20 zyskał 1 procent przy skromnym, jak na skalę zwyżki, obrocie 530 milionów złotych,

Nie ma dziś danych makro z USA, nie ma tam handlu, bo obchodzone jest święto państwowe, mianowicie Dzień Prezydenta, Z tego względu na eurodolarze dzieje się niewiele, Euro się delikatnie wzmocniło, ale w istocie to wszystko ruchy w granicach,,,       UNICEF zainaugurował ogólnopolską kampanię na rzecz dzieci "Reszta w Twoich rękach". Aby pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom na całym świecie wystarczy podczas codziennych zakupów poprosić o wydanie reszty w Dobrych Dukatach - monetach wybitych specjalnie na tę okazję przez Mennicę Polską. Dobry Dukat to równowartość 4 zł. To pierwszy tego typu program charytatywny w Polsce - tłumaczy dyrektor wykonawczy UNICEF Polska Magdalena Hernadez.
      Dobre Dukaty są dostępne w oznakowanych punktach handlowych i usługowych w całym kraju. Cztery złote to dla nas niewiele, ale nawet tak mała kwota przekłada się na bezpośrednią pomoc dla dzieci w najbiedniejszych krajach świata. Organizatorzy kampanii tłumaczą, że za cztery złote można kupić 8 szczepionek przeciwko polio, 27 saszetek z lekarstwem przeciw odwodnieniu, 3 zeszyty i ołówki lub 4 wysokokaloryczne posiłki dla niedożywionych dzieci.
      Kampanię wspiera aktorka Magdalena Różdżka - nowy Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Wraz z Arturem Żmijewskim, który Ambasadorem UNICEF jest już od kilku lat, zainaugurowali akcję "Reszta w twoich rękach", własnoręcznie uruchamiając produkcję Dobrych Dukatów w Mennicy Polskiej.
      Obok Dukatów mosiężnych UNICEF i Mennica Polska przygotowały także wyjątkową, kolekcjonerską edycję srebrnych i złotych Dobrych Dukatów.
      Monety UNICEF będą w obiegu do 1 czerwca.
      Według danych UNICEF z 2 miliardów dzieci na świecie na każde 100 ponad 30 cierpi z powodu głodu, 26 jest niezaszczepionych, 19 nie ma dostępu do wody pitnej, 17 nie pójdzie nigdy do szkoły, a 40 to dzieci nierejestrowane, a co za tym idzie, narażone na handel i wykorzystywanie.
To piękny dzień, jestem szczęśliwy, że go dożyłem - powiedział dziennikarzom reżyser "Katynia" Andrzej Wajda po środowych uroczystościach w Lesie Katyńskim upamiętniających polskich oficerów zamordowanych przez NKWD w 1940 r.Złożył w czwartek zawiadomienie do prokuratury. Cena kontraktów terminowych na miedź przekroczyła w ostatnich dniach września poziom 8000 dolarów za tonę surowca, w okolicach którego znajdował się opór z kwietniowego szczytu, co otworzyło drogę do dalszych wzrostów, Czynnikami sprzyjającymi aprecjacji Kolejny rajd pod prąd na polskich drogach. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy film, na którym widać fiata pandę, który mknie na przeciwnym pasie przez most w Modlinie na trasie krajowej nr 7. Na szczęście tym razem nie skończyło się tak tragicznie jak wczoraj w Oleśnicy.

RSS

Nastroje spokojniejsze- kluczowe będą dane o sprzedaży detalicznej

15.08.15

Od początku tego tygodnia uwaga koncentruje się wokół działań Ludowego Banku Chin, który zdecydował się na dewaluację CNY, Dziś w nocy już po raz trzeci chiński bank centralny obniżył kurs referencyjny juana wobec dolara o 1,1%,,,

RSS

Odzyskiwanie długów w UE będzie łatwiejsze

08.10.15

Parlament Europejski opowiedział się w środę za przepisami, które mają pomóc w ponadgranicznym odzyskiwaniu niewielkich długów w UE. Europosłowie opowiedzieli się m.in. za tym, by w uproszczonej procedurze można było odzyskać dług do wysokości 5 tys. euro.

RSS

Czerwona kartka anulowana. Nakoulma może zagrać z Cracovią

29.10.13

Komisja Ligi, po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN, postanowiła anulować czerwoną kartkę, którą Prejuce Nakoulma ujrzał w piątkowym meczu Górnika z Jagiellonią. Popularny "Prezes" został wyrzucony z boiska po starciu z Alexisem Norambueną, który najpierw chciał brutalnie sfaulować napastnika zabrzan, a następnie - jak zapewnia Nakoulma - obrzucił go rasistowskimi obelgami. Reprezentant Burkina Faso będzie mógł zatem zagrać w dzisiejszym spotkaniu Górnika z Cracovią.

RSS

Internetowa wpadka Netanjahu. Polubił "perski seks" na Twitterze

15.10.13

Premier Izraela na kilka godzin dołączył do fanów konta Persian Hot Book, czyli "biblioteki książek na temat seksu" na Twitterze..

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Raport NIK jest bezlitosny: Dramat w armii. Żołnierze jak żebracy

29.06.10

Zeszłego roku polskie wojsko nie zaliczy do udanych. Wręcz przeciwnie. Śmiało można mówić o zapaści finansowej w armii. Pieniędzy brakuje dosłownie na wszystko. Najwyższa Izba Kontroli nie ma wątpliwości, że to złamanie obowiązującego prawa.

RSS

Policja zatrzymała 120 osób: Ponad stu pedofilów z sieci wpadło w sidła

29.01.10

To była wielka policyjna akcja w całej Polsce. Wszystkie działania podczas akcji o kryptonimie "Roxana" skrupulatnie skoordynowano. Funkcjonariusze zatrzymali ponad stu amatorów dziecięcej pornografii, którzy wymieniali się nią w internecie. A wszystko zaczęło się od Radomia.

RSS

Piszą o silnym centroprawicowym rządzie: "Economist" wychwala Polskę i rządy Tuska

01.02.10

Polska nigdy nie była bezpieczniejsza, zamożniejsza czy lepiej zarządzana - taką laurkę naszemu rządowi wystawił opiniotwórczy brytyjski tygodnik "The Economist". Gazeta pisze o spektakularnym tempie wzrostu gospodarczego, o tym, że Lech Kaczyński tak naprawdę nie chce być prezydentem, i o tym, kto powinien go zastąpić.

RSS

Maj jak z przysłowia

08.05.17

Globalny apetyt na ryzyko został utopiony w wielkiej plamie ropy naftowej, kiedy WTI przelewa się przez poziom 44 USD/b ? pierwszy raz od listopada, Na dno ciągnięte są inne towary, waluty surowcowe i azjatycki rynek akcji, To złe wieści dla ,,,

RSS

Znany polityk z partii Janukowycza popełnił samobójstwo

01.03.15

Zostawił list.

RSS

Piguła ministra

29.03.11

Szef polskiej dyplomacji jest jak sinusoida. Góra, dół, góra, dół. Raz o nim głośno, a potem znika, jakby zapadł się pod ziemię. Teraz mamy czas „górki”. I trwa.
Szef MSZ Radosław Sikorski (fot. A. Jagielak/Wprost)

RSS

Główkę Laury przebiły widły. Miała jeden procent szans na przeżycie

12.07.16

Udało się. Teraz potrzebuje implantu.

RSS

Biskup Trypolisu: Bomby nie złamią Kadafiego

01.08.11

Wikariusz apostolski Trypolisu, biskup Giovanni Innocenzo Martinelli, wyraził w piątek opinię, że przywódca Libii Muammar Kadafi wciąż wydaje się "silny" mimo zintensyfikowania ostatnio bombardowań przez siły międzynarodowej koalicji.

RSS

Inwestorom puszczają nerwy, olbrzymia wyprzedaż złotego

29.08.13

Dzisiejszy dzień przyniósł bardzo duże i gwałtowne osłabienie złotego względem wszystkich głównych walut, Prawdopodobieństwo ataku państw zachodnich na Syrię sprawia, że apetyt na ryzyko zdecydowanie maleje i tracą wszystkie waluty ,,,

RSS

Obawy rynków o wypłacalność Włoch na tle politycznych zmian

15.11.11

Podsumowanie tygodnia należy zacząć od poniedziałkowej informacji nt, ewentualnego ustąpienia z urzędu premiera Włoch Silvio Berlusconiego,

RSS

Rosyjscy chodziarze wyplenieni przez EPO

29.08.15

Rosyjski chodziarz Aleksander Jargunkin nie wystartuje w trwających w Pekinie lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Rosyjska Agencja Antydopingowo (RUSADA) poinformowała, że 33-letni zawodnik miał pozytywny wynik testu na obecność zabronionej substancji.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny