Rezygnują z pracy przez 500 plus?

01.06.17

Program 500 plus nie powoduje dezaktywizacji zawodowej kobiet, dane tego nie potwierdzają - przekonywała w środę szefowa resortu rodziny Elżbieta Rafalska. Dodała, że każdego miesiąca, w stosunku rok do roku, rodzi się więcej dzieci. W pierwszym kwartale tego roku urodziło się ich 100 tysięcy.

Bal służb specjalnych (SAPO) kosztował 5,3 mln koron, czyli ponad 600 tys. euro. Szef SAPO tłumaczy, że impreza miała być odskocznią od presji jakiej podlegali agenci. Status quo na szczycie tabeli Premier League zostało zachowane. W hitowym starciu 23. kolejki liderująca Chelsea zremisowała w Londynie z Manchesterem City 1:1, dzięki czemu wciąż ma pięć punktów przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem w walce o tytuł. Wojskowa prokuratura w Warszawie bada sprawę wysadzenia ponad 200 pocisków do "Rosomaka" i zniszczenie wiejskiej chaty podczas VI zmiany polskiego kontyngentu w Afganistanie. Trzem żołnierzom postawiono w tej sprawie zarzuty; ci nie przyznają się."Wytęż wzrok! Znajdź choć jeden szczegół różniący te dwa obrazki" - napisała "Solidarność" na swoim portalu. Powyżej umieściła dwa zdjęcia - Lecha Wałęsy i brudnej świni. W ten sposób "S" (nie) skomentowała wypowiedzi byłego prezydenta i szefa "S" o protestach związkowców przed Sejmem po głosowaniu nad ustawą emerytalną. Jeep'a Renegade to całkiem dobrze wyposażony samochód. Ale, no właśnie lista wad tego samochodu też jest dość pokaźna. Może problemem jest to, że nie jest ani terenówką, ani miejskim SUV-em, ani tym bardziej rodzinnym VAN-em. Czyli do czego tak naprawdę służy? Zamachowiec z Manchesteru Salman Abedi sam kupił większość komponentów do zbudowania bomby, która zabiła w ubiegły poniedziałek 22 osoby - poinformowała brytyjska policja.

Znakomite 11,12 s, czyli rekord życiowy, dało Ewie Swobodzie srebro mistrzostw świata juniorów rozgrywanych w Bydgoszczy. Amerykanka Candace Hill była szybsza o 0,05 s.

Na rynkach finansowych w chwili ograniczonego wolumenu w okresie świątecznym wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, Poniedziałek przyniósł inwestorom otwarcie recesji na Wall Street, środa odwróciła ten ruch, czwartek był mocno burzliwy,,, Nie tak miało wyglądać otwarcie nowoczesnej hali w Koszalinie. Polscy koszykarze ulegli niedocenianym Finom 79:81 i ponieśli już drugą porażkę w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Prokuratura w Rzymie wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie doniesień włoskiej gazety, która napisała, że anonimowi "emisariusze" pojechali do Maroka z misją zmiany w urzędzie daty urodzin Ruby. Bardzo pomogłoby to premierowi Silvio Berlusconiemu w procesie, który wytoczyła mu mediolańska prokuratura. W wakacyjnym zastoju każda nowa informacja się liczy, więc sygnały z OPEC o stabilizacji rynku ropy pchnęły ceny w górę, Traderzy na rynku FX zdają się być bardziej zainteresowani śledzeniem wydarzeń w Rio niż utrzymywaniem pozycji, Zwiastun filmu "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego laureatem nagrody Golden Trailer. Zwiastun zwyciężył w swojej kategorii, pokonując trzy inne duże nieanglojęzyczne produkcje. Jest to pierwsza w historii konkursu nagroda dla trailera zrealizowanego w Polsce.Nowelizacja ustawy o finansach publicznych.

Jak dowiedział się portal tvn24.pl, najprawdopodobniej - mimo monitorowania celi - mężczyzna się powiesił. W maju indeks Chicago PMI, obrazujący aktywność sektora przemysłowego w okolicach Chicago, spadł do 56,6 pkt, z 67,6 pkt, miesiąc wcześniej, To najniższy odczyt od listopada 2009 roku, Dane mocno rozczarowały, Rynek oczekiwał spadku tego indeksu w ,,,

RSS

Śledczy: myśliwy trafił sarnę, pocisk poleciał dalej i zabił rowerzystę na drodze

29.10.16

Balistycy przyznają, że nigdy takiej sprawy nie badali.

RSS

Komentarz walutowy - potwierdzają się obawy Moody?s

01.09.16

Kolejny dzień przynosi nam dalsze osłabienie złotego, na co wpływają nie najlepsze dane z polskiej gospodarki, wskazujące na ograniczanie inwestycji, a także sytuacja na rynkach światowych, gdzie wraz z silniejszym dolarem tracą waluty krajów,,,

RSS

"Lejdis end dżentelmen, ajm dilajtid...". Putin przemówił po angielsku

15.06.13

Nagranie robi furorę wśród internautów.

RSS

W Sandomierzu nadal dramatycznie

08.06.10

       Poziom wody w Wiśle w Sandomierzu opadł o kilka centymetów, ale sytuacja w mieście jest nadal dramatyczna. Pod wodą znajduje się niemal cała prawobrzeżna część miasta. Mieszkańcy i służby toczą walkę o uratowanie pobliskiej huty szkła, która daje zatrudnienie kilku tysiącom osób.
       Wojskowe śmigłowce co chwila zrzucają tonowe worki z piaskiem na osłabione wały. O hutę walczą nie tylko służby, ale i zwykli mieszkańcy. Mówią, że skoro nie udało się uratować domów, może chociaż uda się uratować miejsca pracy. Jeśli się tak nie stanie, będzie to dla regionu prawdziwą tragedią, ponieważ huta daje ponad 2000 miejsc pracy. Na szczęście - jak mówi burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski - są duże szanse na to, że zakład  ocaleje.
       Woda w prawobrzeżnej części miasta powoli opada. Ludzie pływają łodziami ze strażakami sprawdzać, co pozostało z ich domów.
 

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Słowacja - onaleziono odłamki meteorytu

01.04.10

Po miesiącu poszukiwań słowaccy astronomowie odnaleźli fragmenty meteorytu "Koszyce". Meteoryt spadł przy granicy słowacko - węgierskiej w nocy 28 lutego. Ze wstępnych analiz wynika, że jest to meteoryt chondrytowy typu H5.
64 fragmenty meteorytu odnaleziono na polu w okolicach wsi Vyżny Klatov w pobliżu Koszyc. Największy 12-centymetrowy odłamek waży ponad dwa kilogramy.
Do eksplozji meteorytu, który ważył kilka ton, doszło na wysokości 35 kilometrów nad Ziemią. Przybliżone miejsce upadku ustalili specjaliści z Obserwatorium Astronomicznego w Tatrańskiej Lomnicy przy współpracy z naukowcami polskimi, węgierskimi i czeskimi.
28 lutego kwadrans przed północą setki mieszkańców wschodniej Słowacji obserwowały świetlistą łunę na niebie. Jej jasność tysiąckrotnie przewyższała blask Księżyca. Potem słychać było dudnienie i wybuch. Niektórzy mieszkańcy Koszyc zarejestrowali zdarzenie na kamerach video.

RSS

Rynki rozwijające się w niełasce

08.12.17

Wall Street w środę powinna była dać odpowiedź na pytanie: czy nadal obowiązuje zasada kupowania spadków, która powinna być dodatkowo wzmocniona przez zbliżający się koniec roku, czy może giełdy weszły zdecydowanie w fazę realizacji ,,,

RSS

Sikorski pyta: Czy prezes PiS jest na proszkach?

01.10.10

- Opozycji oczywiście zawsze wolno powiedzieć więcej niż rządowi. Ale jeśli chodzi o kolejne wystąpienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego to, wybaczą państwo, ale ja zadaję sobie zawsze pytanie, czy tym razem pan prezes jest na proszkach, czy nie - tak szef MSZ Radosław Sikorski skomentował w rozmowie z dziennikarzami artykuł Jarosława Kaczyńskiego, który otrzymali m.in. ambasadorowie akredytowani w Polsce.

RSS

Trybunał ludowy

01.03.10

Dla mnie sprawa jest dość oczywista. Z jednej strony trybunał uznał, że ustawa odbierająca przywileje emerytalne dla pracowników służb specjalnych PRL jest zgodna z konstytucją, z drugiej strony natomiast wydając wyrok zadziałał wbrew tejże ustawie, ponieważ zakwestionował prawa nabyte funkcjonariuszy - zagwarantowane już po roku 1989. Jednym słowem, najpierw konstytucję zinterpretował na tak, potem ją spalił...

RSS

Dane z USA. Zmiany w ustawie anty franko

01.10.17

Odczyty makroekonomiczne z USA nie zmieniły na rynkach niemal nic, Dalszy ciąg podnoszenia temperatury wokół Korei Płn, NBP o ustawie anty frankowej

RSS

Państwa członkowskie sprzeciwiają się unijnemu podatkowi

22.08.10

Państwa członkowskie Unii Europejskiej nie aprobują ostatnich propozycji Komisji Europejskiej, zgodnie z którymi niektóre podatki będą bezpośrednio nakładane i pobierane przez unijne organy, Komisarz ds, Budżetu Unii Europejskiej, Janusz Lewandowski, w p

RSS

"Płaca minimalna powinna wynosić średnio 2535 zł"

15.12.15

Wynika z opublikowanego w poniedziałek badania TNS.

RSS

Bielecki zagrozi koalicji?

22.03.10

Teraz wicepremierowi Pawlakowi jako ministrowi gospodarki pozostał już tylko węgiel – w taki sposób powołanie Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku skomentował poseł PiS Maks Kraczkowski. A Eugeniusz Kłopotek z PSL ostrzega: - Jeśli Jan Krzysztof Bielecki wkraczałby w kompetencje ministra Pawlaka, albo gdyby był szykowany na jego następcę, oznaczałoby to, że koalicji już nie ma.
fot. WPROST

RSS

Sabotaż w PiS-ie?

08.01.10

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość rozgłaszając swoje doniesienie na członka własnej partii, uzasadnia to bezkompromisową walką z nadużyciami we własnych szeregach, powinno natychmiast donieść także na Przemysława Gosiewskiego.

RSS

Przeciek z PO do PiS?

22.05.10

30 maja na pl. Teatralnym w Warszawie ma się odbyć konwencja wyborcza Bronisława Komorowskiego – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. To o tyle ciekawe, że tydzień wcześniej w tym samym miejscu wystartuje kampania Jarosława Kaczyńskiego. Politycy PO, z którymi rozmawialiśmy, twierdzą jednak, że to oni pierwsi wpadli na ten pomysł a PiS jedynie go skopiował.
fot. Forum

RSS

Serce Muamby nie biło 78 minut. Przedstawił się i zemdlał

22.03.12

Jak ujawnił klubowy lekarz Boltonu, serce Fabrice'a Muamby nie biło przez 78 minut. - Był wtedy martwy - powiedział Jonathan Tobin. Gdy piłkarz w sobotę miał atak serca w trakcie meczu w Londynie, z pomocą ruszył też medyk Tottenhamu. To on rozmawiał z Anglikiem podczas dramatycznej akcji.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny