500+

15.05.17

Najnowsze informacje gospodarcze i opinie ekspertów. Zakupy, finanse osobiste, waluty, prawo i podatki. Sprawdź na WP Finanse!

Między PO a PSL trwa spór o zapowiedziane w expose przez Donalda Tuska stopniowe podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat - pisze "Polska The Times". Według gazety dziś Waldemar Pawlak przedstawi swoją kontrpropozycję w tej sprawie. W rozmowie z TVN24 wicepremier nie chciał komentować tych doniesień, ale zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową na godz. 15.00. W tym roku zadłużenie naszego państwa przypadające na obywatela zwiększy się o 2,1 tys. zł. Na koniec roku każdy z nas będzie obciążony kwotą ponad 19 tys. zł - donosi "Rzeczpospolita".

Niedawno przeprowadzone badania wskazują, że blisko połowa Polek tylko w niewielkim stopniu orientuje się w kwestii najczęściej występującego stanu zapalnego dolnego odcinka dróg moczowych – zakażenia układu moczowego (ZUM) . Problem ten uważany jest za wstydliwy a kobiety często nie wiedzą jakie mogą być konsekwencje zbagatelizowania jego objawów .

czytaj dalej

Niewybuch, prawdopodobnie z okresu II wojny światowej, znaleziono we wtorek podczas prac ziemnych prowadzonych w centrum Warszawy w związku z budową II linii metra - poinformowała PAP Komenda Stołeczna Policji. Z pobliskiego budynku NBP ewakuowano około 300 osób. finanse.wp.pl

W piątek 10 maja eksperci z Getin Noble Banku poprowadzą dla studentów i absolwentów wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego warsztat dotyczący rozwijania kreatywnego myślenia oraz innowacyjności w rozwiązywaniu problemów. To drugie spotkanie organizowane przez bankowców w ramach Akademii Dynamicznego Rozwoju GNB – bezpłatnego cyklu szkoleniowego skierowanego do narybka prestiżowych polskich uczelni wyższych.

czytaj dalej

Emeryci boją się obniżenia swoich świadczeń i ustawiają się w gigantycznych kolejkach w ZUS - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". finanse.wp.pl

To ostatni dzwonek, dla wszystkich pracodawców by poinformować urzędy skarbowe o odprowadzonych zaliczkach na podatek dochodowy swoich podwładnych. finanse.wp.pl

O 1/6 mniej niż dotąd zapłacą za prąd szkoły i instytucje edukacyjne na Ślasku, podległe tamtejszemu samorządowi wojewódzkiemu. Energia będzie tańsza dzięki wyłonieniu nowego, wspólnego dostawcy dla większości placówek. Na nowego dostawcę wybrano firmę PKP Energetyka.

Lato nie zawsze rozpieszcza nas tak, jak o tym marzymy. Raz jest za gorąco, raz za zimno – czasem słońce, czasem deszcz. Bywa też w sam raz, a wtedy łapiemy okazję i korzystamy, ile się da. Letnich okazji trafia się zresztą więcej, nie tylko pogodowych, trzeba więc umieć wybierać najlepsze dla siebie. A najlepiej zaczynać od A.

czytaj dalejCeny benzyny spadają od kilku tygodni i, zdaniem analityków, będą spadać również na początku przyszłego roku. Już teraz za paliwo płacimy najmniej od stycznia. Czy oznacza to, że za to paliwo zapłacimy poniżej 5 zł za litr? finanse.wp.pl Liczba rachunków inwestycyjnych od początku roku do końca listopada wzrosła o ponad 114 tys. i wyniosła 1,15 mln. "Te dane potwierdzają, że rok 2009 jest okresem powrotu inwestorów indywidualnych na parkiet i wzrostu ich aktywności" - napisał w swoim komentarzu Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Bez wymierzania kary zakończyło się w środę dochodzenie ws. gromadzenia danych podczas prac nad aplikacją Google Street View. Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) uznała, że kara nie jest konieczna, bo Google podjęło już działania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo danych.Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że zapisy przyjętej przez Sejm ustawy Prawo geologiczne i górnicze mogą doprowadzić do tego, że złoża polskiego gazu łupkowego znajdą się w rękach osób, które mają zupełne inne interesy niż Polska. finanse.wp.pl

Znane także na polskim rynku wino Zuccardi Q Malbec znalazło się na pierwszym miejscu prestiżowego rankingu najlepszych win argentyńskich The Top 100.

Fabricio Portelli, znany krytyk i ekspert, związany z koncernem medialnym El Conocedor, przyznał temu trunkowi (z rocznika 2011) 92 na 100 możliwych punktów. W ostatniej, czwartej już edycji rankingu, o miejsce w pierwszej setce rywalizowało ponad 3 tys. win.

czytaj dalej

- Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zatwierdziła prospekt emisyjny Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń - poinformowała KNF we wtorek w komunikacie. Debiut ubezpieczyciela na giełdzie planowany jest na połowę maja 2010 roku.

RSS

Złoża łupków w Polsce "opłacalne"

29.05.11

Złoża gazu łupkowego w Polsce są wystarczająco duże, można go wydobywać w sposób opłacalny i jego jakość jest bardzo wysoka - twierdzą amerykańscy eksperci.

RSS

W NEONET wyprzedaże zaczynają się już przed świętami

22.12.12

NEONET, największa sieć RTV, AGD i IT w Polsce, po raz kolejny wyprzedził konkurencję – świąteczne wyprzedaże rozpoczął już przed Gwiazdką i zaproponował najniższe na rynku ceny na wybrane produkty! TV Samsung 32” w NEONET jest dostępny już za 899 zł, konsola SONY PS3 z Wonderbookiem J.K.Rowling – w cenie 899 zł, a Laptop HP Pavilion G6-2235SW w cenie 1799 zł. Klienci mogą je kupić jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

czytaj dalej

RSS

Oryginalne kwiaty z … herbaty!

29.05.10

Historia herbaty jest prawie tak długa jak historia ludzkości. Białe, czarne, czerwone i zielone- od lat przyciągały swoim niepowtarzalnym aromatem. Dziś możemy nie tylko rozkoszować się tym wyśmienitym naparem o każdej porze dnia i nocy, ale sprawić także, by zakwitł na naszym stole.

czytaj dalej

RSS

Ceny owoców i warzyw koszmarnie wysokie. Fatalna pogoda odbije się na tegorocznych zbiorach

15.05.17

Pierwsze polskie truskawki są dwa razy droższe i dojrzewają później niż przed rokiem. Czereśni i jabłek może być dwa razy mniej. Później dojrzewają...

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Wszystko o emeryturach pomostowych. Przeczytaj!

22.10.10

Ustawa z dnia 19 grudnia 2008 r. o emeryturach pomostowych wprowadza wykazy prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Wymienione są one odpowiednio w załączniku nr 1 lub 2 do tej ustawy. finanse.wp.pl

RSS

Zimowe promocje na portalu OPENKontakt.com

08.12.11

Największa w Polsce Giełda Biznes Ofert funkcjonująca w ramach portalu OPENKontak.com z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadza Zimowe promocje obejmujące usługi: Oferta Płatna, Złoty Pakiet oraz wysyłkę e-mailingu reklamowego. Ważność kuponów promocyjnych mija z dniem 30 grudnia 2011 roku.

czytaj dalej

RSS

Nowe oblicze Sodexo Pass Polska

08.09.10

Warszawa, 9 czerwca 2010 roku – Sodexo, światowy lider i ekspert w zakresie skutecznych rozwiązań motywacyjnych, repozycjonuje swoją markę i w komunikacji z klientem zmienia się na Sodexo Motivation Solutions. Zmiana ma podkreślać kompleksowość oferty, wiedzę i międzynarodowe doświadczenie Sodexo, a także ma ułatwić wszystkim Klientom identyfikację obszarów działań firmy.

czytaj dalej

RSS

Balcerowicz polskim faworytem na stanowisko szefa MFW

22.05.11

Prof. Leszek Balcerowicz w ścisłym gronie faworytów w walce o schedę po aresztowanym szefie MFW. Dostał propozycję kandydowania od premiera i się zgodził - dowiedziały się "Fakty" TVN. Według b. premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, kandydatów "wagi ciężkiej" z Polski jest dwóch - Marek Belka i Balcerowicz właśnie. Jednak - w jego opinii - obaj bez szans w starciu z kandydatami z Europy Zachodniej.

RSS

Ale ulga podatkowa! Zobacz, ile na niej można skorzystać!

29.06.11

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z kredytu podatkowego polegającego na odroczeniu o rok płatności podatku. finanse.wp.pl

RSS

Przez zmianę przepisów pół tysiąca osób straci pracę?

08.08.10

Przez zmiany przepisów o finansach publicznych stracić pracę może pół tysiąca osób zatrudnionych w Wojskowym Zakładzie Remontowo-Budowlanym w Jarosławiu - pisze "Nasz Dziennik". finanse.wp.pl

RSS

Balloon Loans For A Low Credit Score Credit seekers

22.09.12

A rapid cash loan is acquired to meet up with your costs that is certainly needed of swift settlement. Using this loan it is simple to pay out your home or car mend expenses, an urgent situation medical bill, programs and expenses costs and other expenses that has to have induce action. You'll be able to lend about Usd1,000 to Usd1,500 on the fiscal home loan company in your local area or on the internet. You are generally given four or five 2 or 3 weeks to repay your loan.

czytaj dalej

RSS

Wynagrodzenia w dół, koniec premii!

01.01.13

Gospodarstwa domowe mogą w 2013 roku mocniej niż dotąd odczuć spowolnienie gospodarcze - alarmuje "Rzeczpospolita". finanse.wp.pl

RSS

Zima winduje niemieckie bezrobocie

29.01.10

Zima w Niemczech nie sprzyja gospodarce. W styczniu liczba bezrobotnych zwiększyła się o kolejne 342 tysiące - do 3,617 miliona. Oznacza to bezrobocie na poziomie 8,6 procent. Rok temu w styczniu było to 8,3 proc.

RSS

Nowe inwestycje w dolnośląskich strefach ekonomicznych

15.05.12

W tym roku dolnośląskie strefy ekonomiczne wydały dwanaście zezwoleń dla firm na prowadzenie działalności gospodarczej. Firmy łącznie zadeklarowały się zainwestować ponad 506 mln złotych oraz stworzyć ponad 250 nowych miejsc pracy.

czytaj dalej

RSS

Polska to żyła złota dla zagranicznych koncernów

29.11.10

Zobacz, jakie kokosy zbijają pracodawcy na każdym z podwładnych, jaką cześć przychodów stanowią wydatki na wynagrodzenia i jak wypadamy na tle Europy. finanse.wp.pl

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny