Gibraltar - nic się nie zmieniło po brytyjskim referendum

22.04.17

Kraj zależny od Wielkiej Brytanii wciąż kusi bardzo niskim podatkiem CIT (stawka 10 lub... 0 proc.) oraz brakiem np. podatku od zysków kapitałowych. Eksperci uważają, że nawet jeśli opuści on Unię Europejską razem z Wielką Brytanią, to nie straci na atrakcyjności. Jedynym zagrożeniem dla Gibraltaru jest dostanie się pod jurysdykcję hiszpańską, co jest jednak mało prawdopodobne.

Pierwszy kurs czwartkowej sesji na warszawskim rynku terminowym wypadł na poziomie 2 797 pkt, 2 pkt powyżej poprzedniego zamknięcia, W pierwszych minutach handlu kurs FW20H11 osiągnął sesyjne maksimum na wysokości 2 798 pkt, po czym do głosu doszła strona Dzisiejszy dzień przyniósł nam sporo zmienności na rynku głównej pary walutowej, Kurs po nieudanym nocnym testowaniu poziomu 1,43 obsunął się nieco w kierunku 1,4250, Trudność w przejściu na wyższe poziomy sprawiała bykom przede wszystkim sytuacji w Grec Rakieta wystrzelona wcześnie rano ze Strefy Gazy, kontrolowanej przez radykalną organizację palestyńską Hamas, spadła na izraelskie miasto Aszkelon nie powodując ofiar w ludziach, jedynie straty materialne.Produkty, które podkręcają spalanie tłuszczu, nie pochodzą z laboratorium wielkich koncernów farmakologicznych, a z natury. Chwile grozy pod siedzibą telewizji publicznej. Około godziny 17 do bramy przed budynkiem przykuł się mężczyzna, który oblał się benzyną i zagroził, że się podpali. Desperat zażądał spotkania z jednym z redaktorów TVP. Chodziło o Jana Pospieszalskiego. "Jedno z najpiękniejszych miast w Europie".

Detektyw Krzysztof Rutkowski znów w tarapatach. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie dysponuje zeznaniami świadka koronnego, który twierdzi, że współpracował z Rutkowskim przy porwaniach i wymuszeniach - informuje TVP Info.

Przed kanonizacją Jana Pawła II włoskie media popełniają liczne błędy w nazwisku: Wojtyła. W agencjach prasowych, w gazetach i na portalach informacyjnych nazwisko polskiego papieża stale pojawia się w różnych wersjach.

Deputowany ukraińskiej Partii Regionów Nestor Szufrycz zostałÂ zaatakowany i pobity w Odessie przez grupę rozwścieczonych mężczyzn.

Dwie drużyny, dwaj bohaterowie i podział punktów pod Wawelem. Po trafieniach Sebastiana Stebleckiego i Jana Pawłowskiego Cracovia zremisowała z Jagiellonią. Tym razem to drużyna z Białegostoku goniła wynik. Decydującą bramkę wbiła dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Sondaże popularności polityków pokazują tak różne, sprzeczne z sobą wyniki, ponieważ prowadzone są na zbyt małych grupach ankietowanych Zbliżający weekend na pewno zadowoli fanów wysokich temperatur. W najbliższych dniach nie zabraknie słońca, a słupki rtęci w termometrach poszybują wysoko i pokażą wartości powyżej 30 st. C. Dla równowagi nie zabraknie deszczu oraz burz.Delegaci już w Polsce. Materiał "Faktów" TVN. OPEC nie ograniczy wydobycia ropy, by podbić jej cenę. Ceny złota wprawdzie zaczęły rosnąć, reagując na większe prawdopodobieństwo QE3 w USA, ale generalnie złoto w ostatnich miesiącach prezentują się dość stabilnie na tle pozostałych rynków ryzykownych aktywów,

RSS

W nocy zagrzmi na Pomorzu

22.07.12

Zbliżająca się noc będzie spokojna w większości kraju. Grzmoty mogą zakłócić sen jedynie mieszkańcom Pomorza. Najcieplej będzie na południu kraju, gdzie słupki rtęci pokażą 12 st. C.

RSS

"W Syrii są mordercy, którzy rozczłonkowują żywych ludzi na kawałki"

01.10.13

Syryjski minister spraw zagranicznych Walid el-Mualim oświadczył w poniedziałek na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że w jego kraju trwa wojna z terrorystami z Al-Kaidy, a nie wojna domowa.

RSS

Biało-czerwoni tylko w telewizji publicznej: TVP utrzyma monopol na reprezentację

08.07.10

Firma SportFive handlująca prawami do meczów naszej drużyny narodowej dogadała się z telewizją publiczną To już niemal przesądzone. TVP utrzyma monopol na pokazywanie meczów reprezentacji Polski co najmniej do Euro 2012 włącznie. W tej sprawie finalizowane są już negocjacje.

RSS

EURPLN – przełamany trend rosnący

01.12.11

Skoordynowana akcja głównych banków centralnych świata połączona z interwencją naszych instytucji finansowych spowodowała, że złoty gwałtownie się umocnił, Trend rosnący na parze EURPLN został przełamany,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Kosmiczna turystyka. Wielkie marzenie Richarda Bransona

01.11.14

Katastrofa statku SpaceshipTwo stawia pod znakiem zapytania program turystycznych lotów suborbitlanych.

RSS

Sytuacja polityczna w Grecji kreuje sytuację na rynkach

15.05.12

Od początku minionego tygodnia na rynki trafiały informacje , które były negatywnie odbierane przez inwestorów, Pogorszenie nastrojów nastąpiło już po wyniku wyborów we Francji, gdyż wzrosły obawy o kontynuowanie cięć fiskalnych w ramach wprowadzania os

RSS

PSL - Pawlak - wybory

22.04.10

Konwencja Polskiego Stronnictwa Ludowego wskazała Waldemara Pawlaka jako kandydata w wyborach prezydenckich. Minister Jolanta Fedak poinformowała, że podczas głosowania nie było żadnego głosu "przeciw".
Waldemar Pawlak wyraził nadzieję, że kampania prezydencka będzie spokojna i merytoryczna z poszanowaniem dla różnych środowisk politycznych. Lider ludowców nie zaprezentował dzisiaj programu wyborczego i wizji prezydentury, ze względu na szacunek do ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Program zaprezentuje w przyszłym tygodniu, po pogrzebach wszystkich ofiar.
Stanisław Żelichowski uważa, że Waldemar Pawlak ma szanse wejść do drugiej tury w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem Polacy mogą zagłosować na kandydata, który nie uczestniczy w wojnie politycznej pomiędzy PiS-em a Platformą.
Szef klubu parlamentarnego podkreślił, że był pomysł, aby w wyborach wystawić innego mniej znanego kandydata, ale na to zabrakło czasu. Jego zdaniem w tak krótkim czasie dla mniej znanego kandydata trudno było by nawet zebrać 100 tysięcy podpisów nie mówiąc już o odpowiedniej promocji.
Wyznaczenie terminu wyborów na 20 czerwca oznacza, że najpóźniej do 26 kwietnia należy złożyć w Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienie o powstaniu komitetu wyborczego i dołączyć tysiąc podpisów. Potem do 6 maja wszystkie komitety będą miały czas na zebranie 100 tysięcy podpisów dla listy kandydata.

RSS

Niepokojąco na złotym

15.04.16

Kaplan nie popiera kwietniowej podwyżki stóp procentowych przez Fed, Wzrosty na rynku surowców sprzyjają deprecjacji dolara, Jastrzębi głos z RPP, Ogólna wycena złotego pozostaje względnie stabilna, ale brak aprecjacji przy pozytywnym ,,,

RSS

W Kielcach prawie jak na Wyspach. 90 minut walki i tempa

15.03.14

Po toczonym w szybkim tempie od pierwszej do ostatniej minuty spotkaniu - Korona zremisowała u siebie z Zawiszą 1:1. Było więc prawie jak w Premier League. Czemu tylko prawie? Na Wyspach poziom sportowy jednak nadal jest nieco wyższy.

RSS

Szpiegował dla służb wojskowych GRU: ABW złapała rosyjskiego szpiega

08.01.10

Nad Wisłą mieszkał od ponad 10 lat. Mówił po polsku, miał niewielką firmę. O jego istnieniu mogła nie wiedzieć nawet rosyjska ambasada. Ale ABW udało się go namierzyć. Wiosną Rosjanin, który szpiegował dla rosyjskiego GRU, został aresztowany - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

RSS

Fed wycofuje się z zapowiedzi

22.09.13

Od pewnego czasu było wiadomo, że wrześniowe posiedzenie Fed, podczas którego jak oczekiwano, miała zapaść historyczna decyzja o rozpoczęciu ograniczania miesięcznych zakupów obligacji

RSS

Przy okazji projektu ustawy medialnej: Platforma chce odciągnąć SLD od PiS

01.03.10

Środowisko twórców przygotowuje kolejny projekt ustawy medialnej. Chce to wykorzystać Platforma. Próbuje odciągnąć SLD od koalicji z PiS w mediach publicznych. Ważną rolę odegra w tym minister skarbu - to od jego zgody zależy finansowa przyszłość TVP.

RSS

Konsolidacja kursu EUR/USD w pobliżu 1,2700

15.07.10

Przez całą dzisiejszą sesję europejską kurs EUR/USD pozostawał w pobliżu poziomu 1,2700, Chwilową presję spadkową w jego notowaniach stworzyły gorsze od prognoz dane ze strefy euro na temat produkcji przemysłowej, z kolei presję wzrostową #8211; ,,,

RSS

Tragiczny weekend w Tatrach

29.08.16

Zginęło dwóch turystów.

RSS

Czego chce SLD? Władzy!

22.03.11

SLD pnie się po sondażowej drabinie, a wygłodzeni opozycyjną dietą działacze już dzielą ministerialne fotele i limuzyny. To jest czas młodych wilczków pod wodzą Grzegorza Napieralskiego i ludzi Ordynackiej Włodzimierza Czarzastego.
(fot. Forum)

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny