Nowa usługa lotniska na Mazurach

22.01.17

Port lotniczy Olsztyn-Mazury będzie mógł świadczyć usługi meteo dla lotniska w Szymanach, ale też dla innych zainteresowanych - np. drogowców czy energetyków. W sobotę wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał w Olsztynie decyzję w tej sprawie.

Niecałe dwa promile. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski przyznał, że nie jest zadowolony z funkcjonowania krakowskiej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, szkolącej aplikantów. Minister dostrzega jej słabe punkty. Nic dziwnego. Były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zaapelował do weteranów UPA i Armii Czerwonej o pojednanie. Ukraińcy są jednak podzieleni w sprawie porozumienia dwóch stron walczących w II wojnie światowej.
Zdaniem Wiktora Juszczenki, pojednanie weteranów oznaczałoby zwycięstwo nad radzieckimi mitami. Były szef państwa podkreślił, że wiedza o własnej historii, w tym o przemilczanych w czasach radzieckich wydarzeniach, jak Wielki Głód, jest warunkiem stworzenia silnego społeczeństwa.
Za czasów swojej prezydentury, Wiktor Juszczenko starał się pojednać weteranów UPA i Armii Czerwonej. Te próby nie zakończyły się jednak większym sukcesem i odbywały się zazwyczaj w przededniu Dnia Zwycięstwa, czyli 9 maja. Ówczesny szef państwa starał się podkreślić, że w II wojnie światowej Ukraińcy walczyli nie tylko w Armii Czerwonej. Obecnie idee pojednania popiera 1/3 obywateli Ukrainy, 1/3 jest jej przeciwna, a 1/3 podchodzi do tej kwestii obojętnie.
Wraz z dojściem do władzy Wiktora Janukowycza, zbliżające się uroczystości ograniczają się jedynie do przypomnienia radzieckiej wersji historii i są przygotowywane w koordynacji z Rosją. Delegacja ukraińskich weteranów wyjechała już do Moskwy, jutro dołączy do nich na kilka godzin Wiktor Janukowycz. Z kolei dziś w Kijowie zostali uroczyście powitani weterani z Białorusi i Rosji. 9 maja parada wojskowa w ukraińskiej stolicy odbędzie się w tym samym czasie, co w Moskwie.
Partie polityczne żyją dostatnio, nic nie stoi na przeszkodzie, by zawiesić finansowanie partii z budżetu państwa. Liczymy, że przynajmniej nasz koalicjant nas poprze - mówi w Przesłuchaniu w RMF FM rzecznik rządu Paweł Graś. Zaginięcie czy zniszczenie oryginału faktury może zdarzyć się w każdej firmie. Z VAT-u można się jednak z fiskusem rozliczyć. Podstawą do odliczenia będzie duplikat brakujących dokumentów. Ostatni tydzień lipca rozpoczął się od prawdziwego trzęsienia ziemi w postaci potężnej wyprzedaży na światowych parkietach, Sytuacja ta nie trwała jednak zbyt długo, a kolejne dni przyniosły lekką stabilizację na giełdach,

Choć ugrupowanie Donalda Tuska zwiększa przewagę nad PiS, rośnie liczba krytycznych ocen samego premiera.

W grudniu dochody Amerykanów wzrosły o 0,4 proc, Z kolei, wydatki amerykańskich konsumentów zwiększyły się w tym samym okresie o 0,7 proc, Dochody były zgodne z prognozami, a tempo wzrostu wydatków było wyższe od oczekiwań o 0,3 proc, Bazowy indeks cen P W II i III kwartale resort finansów deklaruje, że #8222;nie będzie sprzedawał środków unijnych na rynku, tylko wymieniał je w większym stopniu w NBP#8221;, poinformował we wtorek posłów z komisji finansów, prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), ,,,

Ostatnie dni pokazały, że pomimo jastrzębich wypowiedzi członków RPP, zachowawczości FOMC ws, kolejnych podwyżek stóp procentowych w USA (które teoretycznie powinny wesprzeć polską walutę) czy nawet pozytywnych danych z polskiej gospodarki,,, W "Faktach po Faktach" dyskusja o pracy zespołu Macierewicza i emocjonalnych słowach Owsiaka.Wczorajsza sesja na rynku miedzi była dość nerwowa, Przez większość dnia notowania tego metalu spadały, schodząc chwilowo poniżej poziomu 2,64 USD za funt, jednak w późniejszych godzinach część tych strat została zniwelowana, Tymczasem ,,, WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Minister finansów w rządzie May, Philip Hammond w wywiadzie dla BBC dał do zrozumienia, że wynegocjowane porozumienie z UE jest najlepsze z możliwych dla brytyjskiej gospodarki, Dzisiaj o godz, 17:30 opublikowane zostaną,,,RSS

"Macierewicz podzielił społeczeństwo". Bliscy ofiar opuszczają spotkanie

15.09.16

Wśród nich był wzburzony Paweł Deresz.

RSS

Chcą sprzedać Iranowi reaktor jądrowy

12.07.16

Bułgaria rozpoczęła negocjacje z Iranem w sprawie sprzedaży rosyjskiego reaktora jądrowego, zamówionego kilka lat temu dla siłowni w Belene nad Dunajem, z której budowy władze zrezygnowały w 2012 roku. Wstępne rozmowy przeprowadzono podczas dwudniowej wizyty premiera Bojko Borysowa w Teheranie, która zakończyła się we wtorek.

RSS

Na podpis czeka ponad 30 ustaw: Tych ustaw prezydent nie zdążył podpisać

15.04.10

Tragicznie zmarły prezydent popierał zakaz kandydowania do parlamentu ludzi z wyrokami skazującymi. Ale z pewnością zakwestionowałby przepisy dokonujące rewolucji w wyborze władz Instytutu Pamięci Narodowej. Nie zdążył podjąć tych decyzji. Co zrobi Bronisław Komorowski?

RSS

"Uzyskane nagranie". Lasek: w takim tempie za 2 lata "znajdą" raport komisji Millera

09.04.17

Były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych o nagraniu "odnalezionym" przez kontrwywiad".

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

WIG20 najwyżej od pięciu miesięcy

22.09.10

Dzięki solidnym wzrostom cen akcji dużych banków, WIG20 kontynuował dziś zwyżkę rozpoczętą w ostatnich minutach wczorajszych notowań, Przy wysokich obrotach znalazł się na najwyższym poziomie od 21 kwietnia, Inwestorom, którzy przegapili pierwszą godzinę

RSS

Tragiczna noc w Donbasie. Ofiary w Doniecku, "rekordowe" bombardowanie w Ługańsku

08.12.14

"Pozycje ukraińskich żołnierzy ostrzelano ponad 80 razy - to rekord od czasu podpisania rozejmu 5 września".

RSS

Franciszek ma nowego sekretarza. Rusza reforma Watykanu

01.09.13

Papież Franciszek mianował nowym sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej włoskiego arcybiskupa Pietro Parolina - ogłosił Watykan. 58-letni dotychczasowy nuncjusz w Wenezueli zastąpi odchodzącego na emeryturę kardynała Tarcisio Bertone.

RSS

Janukowycz: nie chcę walczyć. Chcę ocalić państwo

15.02.14

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył w nadanym w piątek wieczorem wywiadzie telewizyjnym, że nie chce z nikim walczyć, a jego celem jest ocalenie państwa. Zapewnił, iż gotów jest na kompromisy z opozycją pod warunkiem, że i ona pójdzie na ustępstwa.

RSS

Krewni smoleńskich ofiar idą na Wiejską

08.07.11

Nie muszą startować, ale wielu krewnych ofiar smoleńskiej katastrofy chce iść na Wiejską. I tych z prawa, i tych z lewa. W obu wypadkach do końca nie wiadomo po co.

RSS

Polak startuje z piątej linii: Kubica dziewiąty. Musi się postarać

15.03.10

Ciekawie zapowiada się debiut Roberta Kubicy w barwach teamu Renault. Polak w Grand Prix Bahrajnu wystartuje z piątej linii. Musi się postarać, żeby na mecie zdobyć dobrą lokatę. Dla Kubicy to jednak nic nowego. Początek sezonu Formuły 1 będzie wielkim widowiskiem.

RSS

Obama nad fiskalnym urwiskiem

08.11.12

Nowy-stary prezydent USA nie będzie miał czasu na świętowanie zwycięstwa, Republikanie tuż po ogłoszeniu wyników wyborów przypomnieli o fiskalnym klifie, Inwestorzy już się zaczęli bać,

RSS

Koncern ukarany za nieprawdziwe dane o spalaniu aut

29.01.17

Japońskie władze nakazały firmie motoryzacyjnej Mitsubishi Motors zapłacenie ok. 4,2 mln dol. grzywny za podawanie nieprawdziwych informacji o zużyciu paliwa przez auta koncernu - podała w piątek agencja Kyodo. "Nakaz potraktujemy poważnie, a nasza reakcja będzie szybka".

RSS

Czerwone flagi na gdańskich kąpieliskach. W weekend się nie wykąpiesz

22.07.16

Wszystko przez ubiegłotygodniowe ulewy.

RSS

Polak już zrównał się z legendami

08.05.16

Czas na śrubowanie strzeleckich dokonań.

RSS

Śledczy wyjaśniają zagadkę: Nowy trop w sprawie chłopca bez imienia

29.06.10

Policjanci z Cieszyna robią co mogą, by wyjaśnić zagadkę śmierci chłopca znalezionego w stawie. Nie udało się ustalić tożsamości dwulatka, dlatego został pochowany w bezimiennym grobie. Teraz jednak pojawiła się szansa na to, by śledztwo ruszyło z miejsca. Jest nowy trop.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny