Ciężkie dni frankowiczów. Dolar rośnie w siłę

15.11.16

Złoty słabnie w oczach, Frank powyżej 4,10 zł, Dolar od wyborów wciąż pnie się w górę, Rosną szanse na grudniową podwyżkę stóp, Prognozy NBP wskazują na wolniejszy wzrost gospodarczy w Polsce niż oczekiwano

Wybory w Wałbrzychu przebiegały bez zakłóceń. O godzinie 8. otwarto 70 lokali wyborczych. Mieszkańcy miasta do 22. mogli oddawać swoje głosy w przeprowadzanych powtórnie wyborach na prezydenta. O urząd ubiegało się czterech kandydatów: dwóch lekarzy, architekt i ekonomista. Poprzednie głosowanie unieważniono, ponieważ doszło podczas niego do korumpowania wyborców. Kilkaset tysięcy Polaków, którzy korzystają z opodatkowania w formie ryczałtu, ma czas do końca stycznia, żeby rozliczyć się z fiskusem za 2011 rok. Dotyczy to także osób, które wynajmują swoje mieszkania i wybrali zryczałtowaną stawkę 8,5 proc. O tym się mówiło od dłuższego czasu, jest potwierdzenie.Pasażerowie, którzy trafili na dworzec w Białymstoku, utknęli tam na dobre. Kilkudziesięciu pracowników spółki PKP Polskie Linie Kolejowe zablokowało tam ruch pociągów. Domagali się m.in. podwyżek płac o 200 zł. Pracownicy blokowali tory przez ponad dwie godziny. Dwie dziewczyny z ciężkimi obrażeniami trafiły do szpitala. Pijany kierowca uciekł, nie udzielając im pomocy. Maska wielkości lądowiska dla helikopterów, a pod nią V8. Napęd na tylną oś zwija asfalt przy każdym kopnięciu gazu. Oto maszyna dla prawdziwych mężczyzn. Panowie, amerykański muscle car w nowym wcieleniu już gotowy do drogi. Polska na trasie? Zobacz tajny plan podróży tego auta.

Duński dziennik "Politiken" poinformował w piątek, że przeprosił muzułmanów za opublikowanie w 2008 roku karykatur proroka Mahometa. Ich przedruk spowodował gwałtowne antyduńskie protesty w świecie islamskim.

      Ekonomista Marek Zuber uważa, że nieudany debiut Tauronu  odstraszy wielu drobnych inwestorów od giełdy papierów wartościowych. Akcje sprywatyzowanej spółki energetycznej zakończyły notowania na poziomie 5 złotych i 5 groszy, czyli poniżej ceny emisyjnej wynoszącej 5 złotych i 13 groszy.
      Marek Zuber uważa, że dla części inwestorów dzisiaj zakończyła się przygoda z giełdą, co nie wróży dobrze prywatyzacji. Ekonomista przypuszcza, że to właśnie inwestorzy indywidualni zaniepokojeni niepewną sytuacją na rynkach przyczynili się do spadku cen akcji spółki.
      Według eksperta któraś z dużych instytucji finansowych, widząc spadające notowania Tauronu, zaczęła je skupować zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ministerstwa skarbu. Marek Zuber uważa, że bez włączenia się do gry takiego stabilizatora spadki byłyby jeszcze większe.
 
Rynki nie zwalniają tempa i choć dziś z parkietów zdaje się bić mniejszy pesymizm, podwyższona zmienność nie jest gwarantem spokoju, Dziś ważny dzień nie tylko dla USD, ale dla szerszego spektrum aktywów, gdyż raport z rynku pracy USA ,,,

O zadeklarowanie w rozpoczynającym się w piątek spisie powszechnym, narodowości polskiej zaapelowało do mieszkańców Górnego Śląska Prawo i Sprawiedliwość. Ruch Autonomii Śląska zachęca Ślązaków do podawania narodowości śląskiej. Wałęsa po raz kolejny zabiera głos w internecie.

Ten facet musiał przegrać jakiś zakład. Bo kto dobrowolnie wsiadłby na maleńki motorek i przemierzał nim ulice, odziany jedynie w... kask? Kierowcy oraz przechodnie, którzy byli świadkami tego zjawiska, nie wierzyli własnym oczom. Sam bohater zamieszania bawił się całkiem nieźle. - Tym, jak powstawały "Orliki" powinna zająć się NIK - mówi SLD i składa stosowny wniosek. Zbadania ewentualnych nieprawidłowości domaga się także PiS, które we wtorek wysłało list w tej sprawie do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. To pierwsze reakcje polityków po poniedziałkowym materiale "Superwizjera". Polska młodych. "Debata Faktów".

RSS

Kiedy organ podatkowy sprawdza zasadność zwrotu VAT?

22.12.11

Podatnik sam deklaruje wysokość podatku należnego i naliczonego za dany okres rozliczeniowy. Zdarza się, że w danym okresie rozliczeniowym powstaje u niego nadwyżka podatku naliczonego nad należnym, którą wykazuje do zwrotu na rachunek bankowy. Zanim jednak zwrot otrzyma, urząd skarbowy może zweryfikować jego zasadność.

RSS

Wjechał samochodem pod pociąg. "Zapory były podniesione"

15.10.13

O sporym szczęściu może mówić jeden z kierowców, w którego samochód uderzył pociąg na przejeździe kolejowym we Wrześni (woj. wielkopolskie).

RSS

Policja podzieli pięć tysięcy złotych: Nagroda za tablicę do podziału na dwóch

08.01.10

Nagrodę pieniężną od policji za informacje w sprawie skradzionego napisu "Arbeit macht frei" dostaną dwie osoby.

RSS

Topi się asfalt, nie latają samoloty. Przetacza się fala upałów

22.06.17

Mieszkańcom wielu regionów świata doskwierają bardzo wysokie temperatury.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Negocjacje stanęły w miejscu: Francuzi zbudują u nas łodzie podwodne?

01.04.10

Łodzie podwodne chce budować w Polsce francuski państwowy koncern zbrojeniowy DCNS. Miejsce produkcji: upadająca Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni. Ale trwające od kilku miesięcy poufne rozmowy między władzami obu krajów stanęły w miejscu. Zdaniem MON Paryż stawia zbyt wygórowane warunki.

RSS

Generałowie GROM walczą przed sądem

22.02.11

Byli dowódcy GROM starli się przed sądem. Gen. Roman Polko pozwał twórcę tej jednostki gen. Sławomira Petelickiego za jego wypowiedzi m.in. o tym, że Polko nie miał żadnych kompetencji do dowodzenia tą jednostką ani prawa do odznaki GROM.

RSS

"Zagrożenie narasta". Brytyjczycy ostrzegają

08.03.16

Tzw. Państwo Islamskie chce przeprowadzić "olbrzymie i spektakularne" ataki.

RSS

„Potrzebujemy e-myta, bo utrzymanie dróg jest kosztowne”

29.07.11

Utrzymanie dróg będzie nas sporo kosztować. Dlatego musimy zbudować system, w którym drogi będą finansowane z kilku źródeł: budżetu, dotacji unijnych, a także opłat pochodzących od użytkowników dróg – mówi w rozmowie z Wprost24 Henryk Klimkiewicz, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR uzasadniając w ten sposób decyzję o zamianie winiet na system elektronicznego myta. - Wprowadzenie e-myta będzie generowało większy strumień pieniędzy niż system winiet – podkreśla Klimkiewicz.
Fot. FORUM

RSS

Wyprzedaż obligacji szkodzi akcjom?

08.07.17

Wall Street w czwartek mogły zareagować na publikowane w USA dane makro (o czym niżej), ale na początku mogło szkodzić bykom słabe zachowanie giełd europejskich, Tam zaszkodziły akcjom dwie sprawy

RSS

Mocny ruch na USD/JPY

08.04.16

Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4707 wobec 6,4754 wczoraj, Opublikowane zostały dane nt, stanu rezerw walutowych w marcu, które wyniosły 3,21 bln CNY wobec 3,20 bln CNY w lutym,

RSS

Włoski rząd się chwieje, amerykański nie ma pieniędzy

01.10.13

Ostatnia sesja września, kończąca jednocześnie kwartał, nie przyniosła tradycyjnego podciągania kursów akcji, Indeksy na większości giełd traciły na wartości, Powodów nie brakowało, Należały do nich kłopoty z amerykańskim limitem ,,,

RSS

Prezydent frankowiczom. Czesi podnoszą stopy

08.08.17

Znamy prezydencki projekt ustawy antyfrankowej, Poczekajmy co zrobi z nią parlament, Dane z USA neutralne dla rynków, Czesi podnoszą stopy procentowe

RSS

Reakcja z Chin oraz dane z Polski

15.08.15

Chiński Bank Centralny podczas konferencji prasowej stara się uspokoić rynek, Nadal nie jest jasne, co zrobią Niemcy i ich sojusznicy w sprawie greckiego planu pomocy, Złoty nieco silniejszy do euro, ale dzisiejsze dane o rachunku obrotów ,,,

RSS

"W sprawie zabójstwa Niemcowa władze rosyjskie płyną z prądem"

15.07.17

Proces w sprawie zabójstwa opozycjonisty Borysa Niemcowa to kolejny proces polityczny zatrzymany w pół drogi. Nawet po wyroku nieznane pozostają motywy zabójstwa i jego zleceniodawcy - ocenił w piątek rosyjski dziennik "Wiedomosti".

RSS

NBP: mieszkania drożeją, przybywa biurowych pustostanów

22.09.15

W drugim kwartale nieznacznie rosły ceny mieszkań na rynku pierwotnym, na wtórnym raczej się nie zmieniały - wynika z opublikowanej w poniedziałek przez NBP informacji o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny