Ciężkie dni frankowiczów. Dolar rośnie w siłę

15.11.16

Złoty słabnie w oczach, Frank powyżej 4,10 zł, Dolar od wyborów wciąż pnie się w górę, Rosną szanse na grudniową podwyżkę stóp, Prognozy NBP wskazują na wolniejszy wzrost gospodarczy w Polsce niż oczekiwano

Byki nie dają za wygraną, Poniedziałek był kolejnym dniem poprawy nastrojów na giełdach, Indeks warszawskich blue chipów wydostał się wyraźnie powyżej 2700 punktów, Rata kredytu hipotecznego niższa o 300 zł? Tak, jeśli bank zrezygnowałby z pobierania tzw, ubezpieczenia pomostowego, Jest pierwszy taki przypadek na rynku, Z podwyższonej marży zrezygnował Pekao Bank Hipoteczny, Stany Zjednoczone proponowały Hiszpanii spore sumy za przyjmowanie więźniów z Guantanamo - wynika z ujawnionych przez Wikileaks informacji. USA miały też wywierać presję w celu unieważnienia spraw dotyczących amerykańskich obywateli. Władze Hiszpanii zaprzeczyły we wtorek tym doniesieniom.Sprawa okoliczności śmierci i politycznych kulis śmierci byłej posłanki Barbary Blidy nie zostanie nigdy wyjaśniona. Konstatuję to ze smutkiem i stwierdzam, że winne jest temu ułomne państwo polskie, instytucje wymiaru sprawiedliwości i aparatu ścigania, ale przede wszystkim ci, którym powinno na wyjaśnieniu tej sprawy zależeć najbardziej - czyli politykom lewej strony sceny politycznej, z której wywodziła się Blida. Były premier w "Faktach po Faktach".Ponad połowa uprawnionych złożyła już wnioski o świadczenie z programu Rodzina 500 plus - podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jednocześnie resort zapewnia, że środków na realizację programu nie zabraknie.

Wy, zdrajcy – potrafił zażartować – będziecie jeszcze stać przed plutonem egzekucyjnym. Albo: Kamiński ma większe szanse na przeżycie niż Bielan, bo lepiej przygotuje samokrytykę.
- Dziękujemy bardzo z całego serca - mówią rodzice małych pacjentów.

Ostatnia podwyżka stóp procentowych w USA (tzn, najnowsza, bo mimo wszystko nie twierdzimy, że ostatnia w ogóle czy w tym cyklu), dokonana w środę wieczorem, najpierw umocniła dolara, ale potem albo jej interpretacja go osłabiła, albo też ,,, Brytyjczyk Chris Froome wygrał 100. edycję kolarskiego Tour de France. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma) ukończył wyścig na 11. miejscu. Z sześciu polskich skoczków, którzy udali się do Oslo na kolejny konkurs Pucharu Świata, tylko Klemens Murańka nie uzyskał kwalifikacji do niedzielnych zawodów. Najlepiej z biało-czerwonych wypadł Maciej Kot.To prawda: pił, i to dużo. Miał depresję. Ale z Europejskiego Centrum Solidarności odchodzi – jak twierdzi – z innych powodów. Ojciec Maciej Zięba mówi, że padł ofiarą rozgrywek politycznych.
fot. Wprost Internet zna jak własną kieszeń. Wieczorami i nocami aktualizuje blogi i konta na portalach społecznościowych. A na rozmowę do telewizji zabiera ze sobą najnowsze dziecko firmy Apple, którego oficjalnie nie można jeszcze kupić w Polsce. Waldemar Pawlak z iPadem pod pachą pokazał się w TVN24 jako "zwierzę sieciowe".

RSS

Gwiazdy NHL pod gołym niebem. Tego jeszcze w Kalifornii nie było

08.05.13

Stadion baseballowej drużyny Los Angeles Dodgers zamieni się w arenę zmagań hokeistów. 25 stycznia 2014 roku, po raz pierwszy w historii Kalifornii, pod gołym niebem zagrają tam zawodnicy Los Angeles Kings z Anaheim Ducks.

RSS

Bez dostępu do konta w weekend. Trzy banki

08.07.17

Nie będzie działać bankowości internetowa oraz aplikacje.

RSS

Zobowiązanie znanego dziennikarza: Tomasz Lis: Odgryzę sobie język

01.02.10

Czy znany dziennikarz postanowił zamilknąć na wieki, czy też chce pokajać się za jakąś wypowiedź? Nic z tych rzeczy. Tomasz Lis po prostu się założył. A skoro na szali położył tak cenną rzecz, jak swój własny język, to musi mieć pewność, że wygra. O co założył się Lis?

RSS

Paliwa: spadek cen hurtowych w rafineriach

15.06.13

W konsekwencji umacniania się złotówki po zeszłotygodniowej interwencji NBP oraz spadków na światowych rynkach surowcowych sukcesywnie spadają ceny hurtowe w polskich rafineriach, Na razie jeszcze w detalu ponosimy konsekwencje zwyżek z maja ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Prezydent proponuje datę referendum. Wiceprezes PiS: jeśli nas przekona...

15.05.17

Materiał "Faktów" TVN.

RSS

Zmiany personalne w rozgłośni: Prezes Radia Łódź został odwołany

08.03.10

Dariusz Szewczyk nie jest już prezesem publicznego Radia Łódź SA. Oprócz Szewczyka Rada Nadzorcza rozgłośni odwołała pozostałych dwóch członków zarządu - Małgorzatę Markowską i Krzysztofa Michalskiego. Radiem kieruje Marek Składowski.

RSS

Prezydent USA: Putin nie przechytrzył Zachodu

22.12.14

Prezydent Stanów Zjednoczonych w wywiadzie dla CNN oskarżył prezydenta Rosji Władimira Putina o doprowadzenie do spadku wartości rubla.

RSS

Huśtawka na parach złotowych

01.03.10

Kolejny tydzień z rzędu rozpoczęliśmy bez żadnych istotnych informacji makroekonomicznych, Inwestorzy skazani byli na ocenę rynku bazując na giełdach, psychologii i analizie technicznej, Jedyną informacją, która niespodziewanie napłynęła na rynek było zde

RSS

"Jak bylibyśmy zieloną wyspą, to sadzilibyśmy sobie palmy"

08.01.11

Przesunięcie części pieniędzy z OFE do ZUS jest "słusznym, jednostkowym posunięciem", ocenił w "Faktach po Faktach" prof. Grzegorz Kołodko. Zdaniem byłego ministra finansów takie działanie nie są jednak rozwiązaniem kompleksowym. - Jakbyśmy byli zieloną wyspą, to byśmy sobie sadzili palmy w ogródkach, a nie wprowadzali takich kontrowersyjnych i trudnych w realizacji przedsięwzięć - stwierdził ekonomista.

RSS

Zmiana zasad gry

08.05.16

Publikowane dziś o 14:30 dane z rynku pracy jeszcze ważniejsze niż zazwyczaj, Comiesięczna porcja informacji obrazujących kondycję tej sfery gospodarki zyskuje dodatkową rangę za sprawą zmian w treści komunikatu po kwietniowym posiedzeniu ,,,

RSS

Debata Kopacz - Kaczyński? "On ma problem w starciach z kobietami"

08.10.14

Adam Bielan i Paweł Piskorski w "Faktach po Faktach".

RSS

Urzędnicy o oczekiwaniu na zabieg: NFZ: Kolejki? Jakie kolejki

08.07.10

Kolejki do lekarza to mit - twierdzą pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia. Według nich wszystkiemu winni są sami pacjenci, którzy zapisują się do kilku specjalistów jednocześnie, robiąc sztuczny tłok. Gdyby posłusznie czekali tylko do jednego specjalisty, to czas oczekiwania byłby znacznie krótszy.

RSS

Strach padł na branżę porno. Trzeci aktor z HIV w miesiąc

08.09.13

Amerykańska branża filmów pornograficznych ma problem.

RSS

Udany miesiąc WIG20

01.09.14

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych nie przyniosły wielu emocji, O poranku rynek szukał solidarnego z otoczeniem odreagowania wczorajszej przeceny, ale próby szybko zmieniły się w konsolidacje,

RSS

Kto zapłaci za skradziony prąd?

15.06.11

Regulacje ustawy o podatku akcyzowym nie pozostawiają wątpliwości, iż podatnikiem akcyzy od energii elektrycznej pobranej nielegalnie jest podmiot, który dopuścił się kradzieży. Sytuacja ta nie zwalnia jednak przedsiębiorcy energetycznego, który stwierdził nielegalny pobór energii elektrycznej z pewnych wymogów o charakterze formalnym.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny