Czarny dym widoczny z daleka. Pożar w sortowni śmieci

08.09.16

Informację, zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Posiedzenie Szwajcarskiego Banku Narodowego było powodem by odświeżyć temat franka, Poza deklaracjami gotowości nic się jednak nie wydarzyło, Złoto i złoty tracą po ostatniej decyzji FED-u Mężczyzna, który rzucił się z balkonu galerii w parlamencie Rumunii, żeby zaprotestować przeciwko zmniejszeniu zasiłku dla jego autystycznego syna mówi, że zrobił to, by zwrócić uwagę na to jak władze dzielą społeczeństwo, wprowadzając drastyczne oszczędności. W "Klubie szalonych dziewic", nowym serialu telewizji TVN, Anna Przybylska po raz pierwszy gra kobietę dojrzałą. Aktorka zapewnia, że czuje się młoda duchem. Zapowiada jednak, że jeśli się brzydko zestarzeje, skorzysta z pomocy chirurga plastyka - donosi "Fakt".Jak wokalista radzi sobie z presją sukcesu? Poważne debaty nas interesują. Niepoważne propozycje nas nie interesują - tak Jarosław Kaczyński skomentował oświadczenie premiera Donalda Tuska, że jest gotów do debaty z prezesem PiS nawet tego samego dnia. Podczas środowej sesji rynki będą pozostawały pod wpływem informacji napływających z forum bankowości centralnej w Portugalii, Najwięcej uwagi będzie przykuwał panel dyskusyjny, w którym wezmą udział szefowie banków centralnych strefy ,,,

Miejscami znowu zrobi się biało.

Niewiele można powiedzieć nowego o sytuacji na eurodolarze ? w porównaniu np, z dniem wczorajszym czy w ogóle z kilkoma poprzednimi sesjami, Dolar jest umocniony, ale napotkał pewne ograniczenia i para rezyduje teraz przy 1,0870, a wczorajsze ,,, Tak dobrego roku polskie kina nie miały od czasu upadku komunizmu. W 2009 roku sprzedano aż 38 milionów biletów, czyli jeden na statystycznego Polaka. Tylko w ostatnim tygodniu grudnia do kin poszło aż milion osób, głównie na hitowy "Avatar".

"Świadomość wagi sieci w Kościele jest coraz większa" – mówi ksiądz Piotr Wiśniowski, który nawraca ludzi poprzez Youtube, Facebooka, Naszą-Klasę, Skype'a czy Moją Generację. Opowiedział nam m.in. jak dzięki Gadu-Gadu uratował dziewczynę, która zdążyła odkręcić już kurki z gazem. Na Śląsku, przynajmniej piłkarsko, rządzi Chorzów - Ruch pokonał w Zabrzu Górnika 2:1. Spotkanie nie zawiodło oczekiwań, ale nie miało takiej oprawy jak poprzednie "Wielkie Derby Śląska" - z powodu przebudowy stadionu przy Roosevelta na trybunach zasiadło zaledwie 3 tysiące kibiców gospodarzy.

Wcześniej, po wykryciu w pobliżu niewielkiej erupcji szczelinowej, podniesiono ten alert do poziomu czerwonego.Setka robotników sprowadzonych z "bratniej" Korei Północnej buduje w Mińsku Pałac Niezależności, oczko w głowie prezydenta Aleksandra Łukaszenki - podaje telewizja Biełsat. Białorusini nie mogą się nachwalić sprawności dalekowschodnich gości. Niektórzy sugerują, że spadki eurodolara po wygranej Trumpa to przejaw tego, że rynek pozytywnie ocenia jego wolnorynkowy program fiskalno-ekonomiczny, Stąd też miałaby się umacniać wiara w przyszłą siłę amerykańskiej gospodarki oraz w ,,, Same wały problemu nie rozwiążą, bo polskie metody walki z powodzią doprowadzają tylko do coraz większych klęsk - alarmuje ekspert. Według niego wielkiej wody nie da się powstrzymać, można jedynie ograniczyć szkody Jedynym wyjściem jest wprowadzenie europejskich metod walki z żywiołem.

RSS

Pod Grunwaldem książę Witold - na co dzień chirurg

15.07.11

Dr Adam Domanasiewicz na co dzień jest chirurgiem transplantologiem, a w tegorocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem odegra rolę księcia Witolda. Członkami bractw rycerskich, którzy co roku ściągają na pola pod Stębarkiem, są ludzie wykonujący różne profesje.

RSS

Wraca charyzmatyczny kaznodzieja z Ugandy

22.04.17

Na Stadion Narodowy.

RSS

Decydujące starcie

22.01.11

W politycznej wojnie wywołanej raportem MAK nie chodzi tylko, a nawet przede wszystkim o prawdę o katastrofie smoleńskiej. Dla Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego to batalia o wynik najbliższych wyborów.
(fot. Forum)

RSS

Inflacja niższa, złoty minimalnie słabszy

15.08.11

Roczna dynamika cen konsumenta obniżyła się w lipcu do 4,1% z 4,2% w czerwcu, podczas gdy rynek (włącznie z nami) oczekiwał wzrostu do 4,3%, Niska inflacja to w dużej mierze znacznie mniejszy od zakładanego przez nas wzrost cen paliw (jedynie o 0,2% m/m),

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Bogatych Polaków przybywa

08.12.16

Rynek dóbr luksusowych w Polsce rośnie szybciej niż gospodarka - ocenia współautor raportu KPMG Tomasz Wiśniewski. Zaznacza, że "luksus po polsku" nie oznacza, że nasi bogaci rodacy kupują samoloty. Dobra luksusowe to w naszym kraju raczej samochody warte 215 tys. zł, czy zegarki za ponad 6 tys. zł.

RSS

Somalijscy piraci uwolnili włoski tankowiec

22.12.11

Porwany na początku lutego bieżącego roku przez somalijskich piratów włoski tankowiec jest znów wolny - poinformowały w środę włoskie media.

RSS

Walka o lepsze nastroje już prawie przegrana

01.10.11

Od początku tygodnia kurs głównej pary walutowej systematycznie wspinał się na coraz wyższe poziomy, Mimo, że spotkanie grupy G20, Banku Światowego i MFW nie przyniosło konkretnych rozwiązań to rozczarowanie rynku nie było zbyt duże, Inwestorzy na początk

RSS

CKE prezentuje wyniki zbiorcze: Matma nie taka straszna? Tak wypadła matura

01.07.10

Pierwsze koty za płoty. Okazuje się, że nie taka matematyka straszna, jak ją malują. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, jak wypadła tegoroczna matura. Wyniki pokazują jasno: na poziomie podstawowym matematykę zdało więcej uczniów niż... język angielski!

RSS

Front Polisario stracił przywódcę

01.06.16

Nie żyje Mohamed Abd al-Aziz, długoletni przywódca Frontu Polisario, walczącego o niepodległość Sahary Zachodniej. Służba prasowa Polisario poinformowała, że Abd al-Aziz zmarł we wtorek w wieku 68 lat po długiej chorobie.

RSS

Trzy miesiące samozatrudnienia i masz kredyt hipoteczny

29.01.11

Wybrałeś własną firmę zamiast etatu? O kredyt hipoteczny możesz się ubiegać już po trzech miesiącach pracy na własny rachunek, Co więcej aż w trzech bankach właściciel firmy może też liczyć na wyższą kwotę kredytu niż pracownik o tych samych dochodach,

RSS

"Chłopiec płakał, krzyczał: mama. Niesamowite, ale to jego pies doprowadził nas do domu"

22.07.17

Na podłodze leżała nieprzytomna matka.

RSS

Nowe obowiązki podatników od 2018 r.

08.11.17

Rząd nie próżnuje - od początku swojej kadencji intensywnie i bardzo szybko wprowadza kolejne zmiany w prawie podatkowym. Tak intensywnie i tak szybko, że na ten moment podatnicy de facto nie mogą być pewni, co ich czeka w 2018 r.

RSS

TGV wypadł z torów koło Strasburga. Nie żyje 10 osób

15.11.15

Katastrofa podczas jazdy testowej.

RSS

Błysk Kubicy w Szwecji. Polak wygrał OS

15.02.15

Robert Kubica wygrał 17. odcinek specjalny, ale na następnym miał słabszy czas i zajmuje 16. miejsce.

RSS

Funt w centrum uwagi

12.07.16

Wycofanie się z wyścigu o fotel następcy premiera Davida Camerona, Andrei Leadsom sprawia, że jedynym mocnym kandydatem staje się Theresa May, która już wcześniej była liderem wyścigu, który swój finał będzie miał na początku września,

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny