Moskwa przygotowuje się do wielkiej parady

08.05.16

Mieszkańcy Moskwy mieli w sobotę obserwować ostatnie przygotowania do parady z okazji 9 maja. W poniedziałek w Rosji obchodzony jest dzień zwycięstwa nad III Rzeszą. Podczas święta tradycyjnie manifestowana jest militarna siła rosyjskiej armii.

Szybko rośnie liczba ofiar śmiertelnych wściekłego ataku sił natury na Maderze. Na tej portugalskiej wyspie ulubionej przez turystów, życie straciło już 38 osób. Ale władze alarmują, że to jeszcze nie jest ostateczny bilans nawałnicy. Rannych jest ponad sto osób. Działalność Jarosława Świeczkowskiego nie spodobała się jego zwierzchnikom. Msza święta w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie zainaugurowała obchody Roku Chopinowskiego. Mszę koncelebrował prymas Polski, arcybiskup Henryk Muszyński.
Prymas mówił w homilii, że prawdziwy artysta jest najbliższy świętemu - bo jeśli święty jest kimś, kto potrafi podarować światu Boga, to artysta daruje nam najpiękniejszą z rzeczy stworzonych na ziemi, to jest duszę ludzką.
Arcybiskup Henryk Muszyński podkreślał, że Fryderyk Chopin to geniusz i fenomen, gdyż porywa ludzi na całym świecie i przemawia do serc pod każdą szerokością geograficzną. Będąc kompozytorem najbardziej narodowym jest najbardziej uniwersalny. Hierarcha przypomniał słowa światowej sławy pianisty polskiego Artura Rubinsteina, że podbój każdego audytorium przez muzykę Chopina jest czymś fenomenalnym. Pianista mówił, że spotykał się z niezrozumieniem Bacha, małym wzięciem Mozarta we Włoszech, antypatią do Bramhsa w krajach łacińskich i niechęcią do Czajkowskiego we Francji - podczas gdy Chopin panuje wszędzie.
Prymas Muszyński podkreślał, że wbrew obiegowej opinii - rozpowszechnionej przez Ferdynanda Hoesicka - Fryderyk Chopin był człowiekiem wierzącym, na co jest wiele dowodów. O Fryderyku jako człowieku głęboko religijnym i szczerze przyznającym się do katolicyzmu pisał Franiszek Liszt, George Sand uważała go za człowieka wręcz zasklepionego w katolickich dogmatach. Prymas Muszński zaznaczył, że "poza epizodem z panią Sand" życie Chopina było bez zarzutu, a on sam nienawidził wszystkiego, co niskie.
Po mszy, w bazylice Świętego Krzyża odbył się Koncert Galowy w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Wojciecha Rodka, z udziałem laureata Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina z 1985 roku, Marca Laforeta. W programie koncertu Koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina.
Bank przyznał ci duży, bardzo tani kredyt na 15 lat? Nie ciesz się, bo mogłeś paść ofiarą oszustów. Policja ostrzega przed naciągaczami z Nigerii, którzy udając banki wyłudzają oszczędności od Polaków. Są już pierwsze ofiary tego procederu. A szansa na odzyskanie pieniędzy jest równa zeru. Las, pusta droga i nagle potężny huk! Kolizja samochodu z przebiegającą sarną, dzikiem czy łosiem to katastrofa. W najgorszym razie zwierzak nie żyje, a ty masz samochód rozwalony w drobny mak... Kto zapłaci za szkody? Zobacz, co zrobić, by nie dać zrobić z siebie jelenia. To był napad. W katowickim parku pod koniec maja kilku młodych mężczyzn zaatakowało 21-latka. Zażądali haseł do internetowego konta - ale nie bankowego, tylko do gry internetowej. Wszystko po to, by przejąć warte blisko tysiąc złotych postacie i artefakty. Staną za to przed sądem. Do więzienia mogą iść na nawet 12 lat.

Po poniedziałkowy uśpieniu początek dzisiejszych notowań na rynku głównej pary walutowej charakteryzował się znacznie większą aktywnością, Już w sesji azjatyckiej inwestorzy zaczęli dyskontować słowa szefa Eurogrupy Jean-Claude Junckera, który stwierdził

Były dowódca Wojsk Lądowych, generał Waldemar Skrzypczak będzie od 8 września doradcą szefa MON - poinformował rzecznik resortu Jacek Sońta. Skrzypczak ma się zajmować reformą dowodzenia i modernizacją techniczną armii. Policja w angielskim Birmingham, gdzie w tym tygodniu doszło do zamieszek, znalazła nowy sposób identyfikowania chuliganów: ich zdjęcia wyświetlane są na wielkim ekranie umieszczonym na furgonetce, która krąży po mieście. Odzew mieszkańców jest duży.

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun jest rozczarowany ostatnim wystąpieniem syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, ponieważ odrzuca ono rozmowy pokojowe z opozycją i tym samym nie przyczynia się do zażegnania konfliktu - podał w poniedziałek rzecznik ONZ. Sondaż MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24. Ma to wzmocnić wojskową ochronę granic przed niekontrolowanym napływem uchodźców.Absencja Cristiano Ronaldo w sobotę była niewidoczna, bo Portugalczyka wyręczył Gareth Bale. Walijczyk strzelił swojego pierwszego hat-tricka w barwach Realu, a madrytczycy rozbili Real Valladolid 4:0. Andrzej Wajda podkreśla, że Lech Kaczyński był dobrym, skromnym człowiekiem, ale nie ma żadnych przyczyn, dla jakich miałby spocząć na Wawelu wśród Królów Polski - obok Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jak zaznacza reżyser w oficjalnym liście do "Gazety Wyborczej", w jego ocenie Wawel to nie jest właściwe miejsce.
Andrzej Wajda zaapelował do władz Kościoła o wycofanie się z tej - jak ocenił - wysoce niefortunnej decyzji, podjętej pochopnie w chwili żałoby i współczucia.
Współautorką listu, opublikowanego na stronach "Gazety Wyborczej", jest Krystyna Zachwatowicz-Wajda. Andrzej Wajda dodał, że decyzja, o tym, że prezydent wraz z małżonką mają spocząć na Wawelu, wywołała ich najwyższe zdumienie.
"Uważamy, że wysoce niestosowne jest w takiej sprawie powoływanie się na wybór rodziny. Decyzja ta wywołuje poważne protesty i może spowodować najgłębsze od odzyskania niepodległości w 1989 roku podziały polskiego społeczeństwa." - pisze reżyser wraz z żoną.
Morawiecki rusza do pracy.

RSS

Ekstremalny tydzień

15.07.17

To był tydzień ekstremów, długoterminowe dołki lub szczyty ustanawiały m,in, eurodolar, USD/JPY, USD/CAD, EUR/GBP, AUD/USD czy USD/PLN, Nie wszystkie z tych tendencji mają potencjał, by być kontynuowanymi, Dużo w tej kwestii będzie ,,,

RSS

Ta choroba dotyka trzech milionów Polaków

15.11.16

Skutki ignorowania cukrzycy mogą być tragiczne. Materiał magazynu "Polska i Świat".

RSS

Ćma z grzywką jak u Trumpa

22.01.17

Nowy gatunek nazwano imieniem i nazwiskiem prezydenta USA.

RSS

Jest już wyrok: Chcesz takie auto? Błagaj ministra o zgodę

29.01.10

W Polsce nie ma definitywnego zakazu rejestracji auta z kierownicą po prawej stronie i wyprodukowanego z myślą o ruchu lewostronnym. Jednak w każdym przypadku minister do spraw transportu powinien udzielić zgody - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Co na to kierowcy?

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Brudziński: wyrok sądu? Smutek i zdziwienie

15.09.11

Joachim Brudziński (PiS) zapowiedział w rozmowie z "Wprost", że jego partia zastosuje się do wyroku sądu, który nakazał Jarosławowi Kaczyńskiego mu sprostowanie słów wypowiedzianych pod adresem PSL. - Kampania budzi emocje, ale nie można kłamać - stwierdził poseł ludowców Stanisław Żelichowski. - Być może będą kolejne sprawy - zapowiedział.
Joachim Brudziński, fot. Forum

RSS

Fala upałów opanowała Europę

22.07.16

Temperatura sięgnęła 42 st. C.

RSS

Rzym zalany, w Genui śnieżyce. Opady paraliżują włoskie miasta

01.02.14

Ruch w Rzymie jest kompletnie sparaliżowany.

RSS

Niespotykana operacja: Milion osób na Placu Piłsudskiego?

15.04.10

W sobotnim nabożeństwie żałobnym na Placu Piłsudskiego może wziąć udział nawet milion osób. "Przed nami niespotykana operacja, porównywalna tylko z wizytami papieskimi" cytuje stołecznych urzędników "Życie Warszawy".

RSS

W Tunezji wrze po zabójstwie polityka

08.02.13

Francuskie szkoły w Tunisie będą zamknięte przez dwa dni z powodu obaw przed zamieszkami po środowym zabójstwie przywódcy jednej z partii opozycyjnych.

RSS

"Słowo przepraszam nie padło"

08.05.12

- Mija tydzień od jego śmierci. Był to dobry moment, żeby powiedzieć "Przepraszam". Te słowa nie padły - powiedział w "Kropce nad i" Michał Kamiński, nawiązując do oskarżeń z 1992 roku, kiedy prof. Wiesławowi Chrzanowskiemu zarzucono współpracę z bezpieką.

RSS

Podatkowe rozliczenia firmowych wierzytelności

29.05.17

Bezproblemowa współpraca z kontrahentami, zwłaszcza w kwestiach regulowania przez nich zapłaty za towary i usługi, jest sytuacją komfortową. Dla wielu przedsiębiorców nie jest ona jednak codziennością. Coraz częściej dochodzi bowiem do sytuacji, w których kontrahenci nie spłacają swoich zobowiązań przez co powstają z tego tytułu wierzytelności.

RSS

Irlandia i Chiny psują nastoje

22.11.10

Miniony tydzień przyniósł za oceanem publikację wielu ważny danych makroekonomicznych, ale to nie one kreowały nastroje inwestorów, Liczyły się tylko wieści z Chin i Irlandii, które przeważnie miały wydźwięk negatywny, czyli nie dziwić może korekcyjne nas

RSS

W 3 sekundy dostał mandaty z fotoradarów oddalonych o 2 km

29.11.14

Straż "wszczyna czynności".

RSS

Włosi się ścisnęli

22.09.11

Niesamowity ścisk w czołówce Serie A. Po czwartej, czyli tak naprawdę trzeciej, kolejce w tabeli prowadzą trzy drużyny, które zgromadziły po siedem punktów.

RSS

"Kolej zostanie zamknięta". Narciarski kurort zostaje bez wyciągu

01.10.13

Od 1 października kolej gondolowa w Świeradowie-Zdroju zostanie zamknięta - poinformowali przedstawiciele spółki zarządzającej wyciągiem, mimo że gmina zaproponowała firmie pomoc w wyjściu z kłopotów finansowych.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny