Moskwa przygotowuje się do wielkiej parady

08.05.16

Mieszkańcy Moskwy mieli w sobotę obserwować ostatnie przygotowania do parady z okazji 9 maja. W poniedziałek w Rosji obchodzony jest dzień zwycięstwa nad III Rzeszą. Podczas święta tradycyjnie manifestowana jest militarna siła rosyjskiej armii.

Dzisiejszy dzień z dość dużą dozą prawdopodobieństwa przerwie świetną passę na amerykańskim rynku akcyjnym, który notował wzrosty przez cztery ostatnie sesje, Wyraźne spadki były widoczne już rano w Azji, Hang Seng zamknął się o ,,, Rynek eurodolara skierował się we wtorek na południe, Realizację zysków przyspieszają gorsze od oczekiwań dane makroekonomiczne ze Stanów, Pomimo interwencji Banku Gospodarstwa Krajowego, złoty stracił do głównych walut, Adedeji Sunday Akintayo żąda, by uczelnia oddała mu 6,5 tys. euro.Ostatnie piesze pielgrzymki przed uroczystościami święta Wniebowzięcia NMP doszły do Częstochowy. Optymistyczne sygnały z chińskiej gospodarki pozwoliły na niezły początek notowań, brak oznak poprawy w Europie ostudził zapał byków, a szalę przechyliły przepychanki nad klifem, Mimo nakładu zwiększonego do trzech milionów, najnowszy numer satrycznego tygodnika błyskawicznie zniknął z kiosków.

Na dane, które Narodowy Bank Polski publikował o godz, 14:00 wielu inwestorów czekało z dużym napięciem, Okazało się jednak, że rewizja względem podawanych wcześniej danych wyniosła niecałe 300 mln EUR #8211; deficyt wzrósł w IV kwartale do 5,28 mld ,,,

"Na razie nie ma decyzji prezydenta, co dalej robić". "Wkurzy się, jeśli jeszcze...". "No to mamy problem". Kto wypowiedział te słowa w kokpicie tupolewa, gdy okazało się, że maszyna może nie wylądować pod Smoleńskiem? Według PAP drugą postronną osobą w kabinie pilotów był Mariusz Kazana. Puchar Niemiec dla Bayernu.

Reprezentacja Francji zdobyła mistrzostwo Europy w piłce ręcznej mężczyzn. "Trójkolorowi" pokonali w finalowym meczu Chorwatów 25:21.
Chorwatom nie udało się wziąć rewanżu za ubiegłoroczne mistrzostwa świata, kiedy w finale takze ulegli Francuzom. Podopieczni Claude'a Onesty znów okazali się lepsi, zdobywając trzecie trofeum z rzędu - po mistrzostwie olimpijskim i mistrzostwie świata.
Po pierwszej, wyrównanej połowie, w wiedeńskiej Stadthalle był remis 12:12. Początek drugiej połowy należał do Francuzów, którzy szybko odskoczyli rywalom na cztery bramki. Chorwaci pieczołowicie odrabiali straty, na kwadrans przed końcem meczu zostały im jeszcze dwa gole (16:18). "Trójkolorowi" wytrzymali jednak napór rywali, i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.
W zespole Francji najskuteczniejszy był Nikola Karabatic, który zdobył 6 bramek. W ekipie Chorwacji 7 goli strzelił Vedran Zrnić.
Brązowe medale z wiednia przywioza piłkarze ręczni Islandii, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali dziś Polaków 29:26.
       Komandosi z Centralnego Biura Śledczego przejęli 34 kilogramy amfetaminy o czarnorynkowej wartości miliona złotych.  Podczas akcji w miejscowości Glinojeck na Mazowszu ujęto czterech mieszkańców okolic Płocka.
       Policjanci zatrzymali 54-letniego szefa grupy zajmującej się handlem narkotykami i jego trzech wspólników.
       Rzecznik CBŚ Krzysztof Hajdas powiedział IAR, że przestępcy rozprowadzali narkotyki na obszarze województw mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego. Gangsterzy byli śledzeni od czterech miesięcy, a zatrzymanie odbyło się podczas transakcji sprzedaży narkotyków. Według policyjnych specjalistów z przechwyconych narkotyków na czarnym rynku wyprodukowanoby 340 tysięcy "działek" narkotyku.
       Przestępcy zostali już tymczasowo aresztowani. Szef grupy nie był dotąd karany, ale jego kompani są notowani za handel narkotykami, kradzieże i włamania. Zabezpieczono ponad sto tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.
Poniedziałkowa sesja rozpoczyna ostatni tydzień handlu w tym roku, W nadchodzących dniach nie zostaną co prawda opublikowane żadne istotne dane, niemniej jednak końcówka roku często charakteryzuje się sporymi ruchami na rynku walutowym, ,,,Przedłużające się oscylacje EUR/PLN wokół 3,88 i USD/PLN wokół 2,90, skłoniły część inwestorów do zamknięcia części pozycji w złotym na koniec tygodnia, stąd obserwowane nieznaczne osłabienie naszej waluty dzisiaj po południu, W efekcie euro nieco naruszy Ostatnimi czasy na rynek trafiają dobre wiadomości dla posiadaczy kredytów, O ile tym posiadającym zobowiązania w złotych nikt nie chce ich korzystnie przewalutować, to dobre dane nadeszły z prognoz banków, Spodziewany termin podwyżki stóp ,,, Najwyższe wieżowce w Europie mogą powstać na obrzeżach Krakowa. Jest już działka, projekt i zainteresowanie inwestorów. Nie ma jeszcze żadnych decyzji, ale magistrat pokazał już makietę firmy Capital High na oficjalnym stoisku miasta na targach w Cannes.

RSS

Niemcy wzmacniają granicę ze Szwajcarią. Z powodu migrantów

22.08.16

Niemcy wzmocniły kontrole na swojej granicy ze Szwajcarią ze względu na rosnącą liczbę imigrantów z tego kierunku - podała w niedzielę szwajcarska gazeta "Neue Zuericher Zeitung".

RSS

Lewandowski przeszedł do historii Bundesligi

15.05.16

Co oznacza 30. gol w sezonie?

RSS

Tak ma wyglądać dworzec w Poznaniu. "Absurd 2012 roku"

29.11.12

RSS

May ? opóźnienie Brexitu możliwe, ale tylko na krótki czas

01.03.19

W dzisiejszym wystąpieniu w Izbie Gmin, szefowa rządu dała do zrozumienia, że 14 marca (a więc dwa dni po zaplanowanym na 12 marca ponownym głosowaniu nad projektem porozumienia rozwodowego z Unią Europejską), może dojść do głosowania nad ,,,

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Gen. Petraeus: Spalenie Koranu może narazić wojska

08.09.10

Dowódca sił międzynarodowych w Afganistanie gen. David Petraeus ostrzegł, że jeśli członkowie małego Kościoła na Florydzie spalą w sobotę Koran, życie żołnierzy amerykańskich oraz obywateli USA na całym świecie będzie w niebezpieczeństwie.

RSS

Masakra w Orlando szokująca? "To się dzieje każdego dnia"

22.06.16

Masakra w klubie nocnym w Orlando, w której zginęło 49 osób, wstrząsnęła Amerykanami. Liczby pokazują jednak, że to nic niezwykłego.

RSS

PO: Niech Macierewicz zwróci 46 uposażeń poselskich

22.05.11

Posłowie PO Krzysztof Tyszkiewicz i Cezary Tomczyk zaapelowali do Antoniego Macierewicza (PiS), aby zwrócił Skarbowi Państwa równowartość 46 uposażeń poselskich. Tyle bowiem - według wyliczeń PO - kosztuje Skarb Państwa tzw. raport z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

RSS

Flaga wzrostowa na EUR/USD

01.05.12

Widoczna na wykresach H1 i H4 flaga wzrostowa premiuje tych, którzy zajęli długie pozycje i ryzyko dalszych wzrostów EUR/USD z godziny na godzinę rośnie, Nie można jednak zapominać, że już powrót poniżej 1,3200 może zanegować tą formację,

RSS

Szef sztabu Bronisława Komorowskiego:: "Polska nie zasługuje na Kaczyńskiego"

22.06.10

Jeśli ktoś szukał odpowiedzi, jaka będzie kampania przed drugą turą, już znalazł odpowiedź. Dzień po pierwszej turze szef sztabu Bronisława Komorowskiego nie patyczkuje się. "Polska nie zasługuje na to, żeby mieć takiego prezydenta jak Jarosław Kaczyński" - mówi Sławomir Nowak.

RSS

Droższe lekarstwa, znikające apteki? Debata "Wprost24"

08.11.10

Wzrost cen leków, likwidacja rynku farmaceutycznego w Polsce i zamiana aptekarzy-przedsiębiorców w aptekarzy-funkcjonariuszy państwowych – takie będą, zdaniem uczestników organizowanej przez Wprost24 debaty, skutki przyjęcia nowych przepisów dotyczących leków refundowanych proponowanych przez Ministerstwo Zdrowia.
Fot. Jakub Czermiński (WPROST24)

RSS

Nie ma jak u mamy? 60 proc. 25-latków korzysta z pomocy rodziny

01.03.14

Polscy 20- i 30-latkowie nie są samodzielni finansowo - wynika z badania dla Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. 37 proc. młodych musi korzystać ze wsparcia rodziny. Najgorzej jest w przypadku 25-latków, spośród których aż 60 proc. korzysta z pomocy rodziców.

RSS

Ruch na podium. Widzewa nic nie uratuje?

01.03.14

Mecz przyjaźni tylko z nazwy. "Zakumplowani" ze sobą kibice Ruchu i Widzewa obejrzeli, jak "Niebiescy" w Chorzowie ograli RTS 2:1. Sytuacja ostatniegio w tabeli Widzewa staje się beznadziejna, a Ruch jest trzeci.

RSS

Eurodolar nadal w górę

01.07.14

Zapoczątkowany 16 czerwca tego roku trend wzrostowy na głównej parze walutowej nadal jest kontynuowany, a wartość eurodolara znajduje się obecnie na najwyższym poziomie od 9 czerwca i wynosi 1,3627 PLN,

RSS

Proces podejrzanych o morderstwo dobosza ruszy w listopadzie

29.06.13

22-letni Michael Adebowale i 28-letni Michael Adebolajo dziś w sądzie pojawili się za pośrednictwem przekazu wideo z więzienia, w którym czekają na proces.

RSS

Potwierdzenie wcześniejszych intuicji

08.12.17

Dolar systematycznie zyskiwał dziś na wartości, W ten sposób sytuacja zmieniła się dość wyraźnie w relacji do ostatnich dni ? z okolic 1,1850 przeszliśmy do 1,1780 ? 1,18, Takie rejony są nadal badane dziś późnym wieczorem

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny