Spokojna sesja na rynku ropy naftowej

08.02.16

Po imponującej środowej zwyżce, notowania ropy naftowej wczoraj zniżkowały, Zgodnie z oczekiwaniami, cena amerykańskiej ropy WTI nie zdołała trwale wybić się ponad ważny poziom oporu w okolicach 33 USD za baryłkę i odreagowała część ,,,

Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie tendencji z godzin wcześniejszych ? słabego USD, co wspiera waluty EM, w tym PLN, Polski złoty kwotowany jest następująco: 4,1421 PLN za euro, 3,4324 PLN wobec dolara ,,, Wczorajsza sesja przyniosła inwestorom niewielką realizację zysków, spowodowaną głównie słabszymi danymi makro z Chin oraz strefy euro, Dziś wygasają wrześniowe serie kontraktów na giełdach światowych, Kalendarz makro jest pusty, Możemy spodziewać się ses Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nie będą grać z Rosją w jej grę - podkreślił w sobotę sekretarz stanu USA John Kerry.Rubel: Bilans tygodnia jest negatywny ? rosyjska waluta zyskała tylko w relacji do słabych w ostatnich dniach walut jak jen, turecka lira, korona szwedzka, czy meksykańskie peso, W dużej mierze jest to wina ropy naftowej, gdzie mamy coraz ,,, Na wrocławskiej arenie Euro 2012 rozpoczęła się wymiana murawy. Miesiąc od otwarcia stadionu i mimo tego, że na obiekcie nie odbył się żaden mecz piłkarski. Koszt? Ok. 100 tysięcy euro. W Małopolsce rzeki wyraźnie opadają. Stany alarmowe przekraczały rano - na Wiśle w Szczucinie o 11 cm i na Szreniawie w Biskupicach o 69 cm. W regionie uaktywniło się kilkanaście nowych osuwisk - podała Monika Frenkiel z biura prasowego wojewody małopolskiego.

Przedstawiciele Unii Europejskiej wezwali w sobotę Turcję do transparentnej reakcji na pogłębiający się skandal korupcyjny. Towarzyszą mu obawy, iż rząd usiłuje storpedować śledztwo przeciwko osobom zbliżonym do premiera Recepa Tayyipa Erdogana.

Początek bieżącego tygodnia, który jest równocześnie ostatnim tygodniem tego roku rozpoczął się słabo dla globalnych inwestorów, Powodem słabej sesji jest niska płynność, taniejące surowce oraz kolejny przypływ ryzyka - ponownie z Chin, W czasie dziękczynnych nieszporów za kończący się rok papież Franciszek w sobotę w Watykanie apelował o zapewnienie perspektyw i przyszłości młodym ludziom, którzy - jak dodał - są spychani na margines życia publicznego, dyskryminowani i zmuszani do emigracji.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT zdecydowało o rozszerzeniu składu rady nadzorczej z ośmiu do 10 osób - poinformował rzecznik spółki Jacek Balcer. Zmiany zaszły też w składzie zarządu LOT. Polak został pobity podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Zagrzebiu. Przebywa w szpitalu, jego stan jest stabilny. Projekt ustawy o formach opieki nad dziećmi do lat trzech jest gotowy; jeszcze w czwartek będzie przedmiotem obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów - poinformowała w Sejmie minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.Czterech polskich żołnierzy zostało rannych wskutek ataku na konwój, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował rzecznik polskich wojsk w Afganistanie por. Sebastian Kostecki. Po kilku dniach niepewności i rysowania się widoków na korektę kilkutygodniowej już fali wzrostów, inwestorzy przystąpili dziś nieco śmielej do zakupów, Trudno było jednak wskazać wyraźne przyczyny tego optymizmu, Informacje o aktywności europejskiego prz FOMC w komunikacie po swoim posiedzeniu praktycznie dał do zrozumienia inwestorom, że nie ma co liczyć na zwyżkę stóp procentowych we wrześniu ? a przynajmniej, że jest ona wtedy mało prawdopodobna, To zapoczątkowało wyraźny spadek ,,,

RSS

"Bronek wygrał" vs. "Melduję wykonanie zadania". Internauci po debacie

22.05.15

Najciekawsze momenty spotkania w memach.

RSS

Atak zimy sparaliżował USA

01.01.11

Atak zimy sparaliżował wczoraj zachodnią część Stanów Zjednoczonych po śnieżycach, które przeszły na początku tygodnia na Wschodnim Wybrzeżu USA. W niektórych rejonach spadło ponad 60 cm śniegu.

RSS

Obrona tytułu oddala się od City

08.02.15

Prowadzący w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarze Chelsea Londyn pokonali w Birmingham Aston Villę 2:1 i umocnili się na pozycji lidera. Mają już siedem punktów przewagi nad Manchesterem City, który w doliczonym czasie uratował u siebie remis z Hull City.

RSS

Gwiazdy, które potrafią się dzielić: Oto najwięksi dobroczyńcy show-biznesu

15.02.10

Honoraria gwiazd przyprawiają o zawrót głowy. Za rolę, oczywiście w Hollywood, dostają czasem kilkanaście milionów dolarów. Jednak nie wszyscy kolekcjonują te pieniądze. Wbrew pozorom gwiazdy, także polskie, potrafią się nimi podzielić. Oto najwięksi dobroczyńcy show-biznesu.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Gigantyczny rachunek za brexit. "Nie ma w tym żadnej logiki"

08.08.17

Londyn "nie uznaje" kwoty 40 miliardów euro, którą Wielka Brytania miałaby wpłacić do budżetu UE.

RSS

Co się dzieje w lubelskiej Platformie?: Hazard próbował osaczyć Palikota

08.01.10

Były asystent społeczny Janusza Palikota Piotr Sawicki przyznaje, że działacze lubelskiej Platformy Obywatelskiej przez niego chcieli umówić spotkanie posła z przedstawicielami branży hazardowej. Do spotkania nie doszło, ale Palikot z Sawickim o hazardzie rozmawiali.

RSS

Serwisy religijne przyciągają użytkowników: Kościół kusi internautów

22.02.10

Aż o jedną trzecią wzrosła w ciągu ostatniego roku liczba internautów, korzystających ze stron internetowych związanych z Kościołem katolickim. Tak wynika ze specjalnego badania przeprowadzonego dla polskiego Episkopatu przez ośrodek Megapanel PBI/Gemius.

RSS

WIG20 pokazuje siłę

08.07.16

WIG20 udanie rozpoczął środową sesję i po godzinie handlu zyskiwał ponad 1,30%, Nie jest to może najlepszy wynik w Europie, ale zyskujemy mocniej niż chociażby niemiecki DAX, Przy okazji całego zamieszania związanego z referendum GPW,,,

RSS

Tak wnioskowała jego obrona: Proces ws. Papały. Bogucki odmawia wyjaśnień

15.02.10

Ryszard Bogucki, oskarżony o nakłanianie i współudział w zabójstwie byłego szefa policji gen. Marka Papały, odmówił na prośbę obrony dalszego składania wyjaśnień. Przed Sądem Okregowym w Warszawie przez kilka godzin odczytywano jego zeznania ze śledztwa.

RSS

Poseł Brudziński znieważył strażnika? Skarga

15.04.11

Brudziński miał użyć wobec pełniącego służbę przed Pałacem Prezydenckim strażnika miejskiego słów powszechnie uznanych za obelżywe.

RSS

W Farmville grają 83 mln ludzi: To szaleństwo. Ta gra wciągnęła miliony!

29.03.10

Zasady gry Farmville są proste. Obsiewa się pola i zbiera plony. Za plony dostaje się pieniądze, za które można kupić nasiona i tak w kółko. W tę banalną grę bawią się obecnie 82 mln ludzi. Żadna inna nie osiągnęła takiego wyniku. "Nie sądzę, żeby sama treść gry była przyczyną jej sukcesu" - ocenił psycholog.

RSS

Ropa: firmy wydobywcze tną inwestycje

15.02.15

Po dwóch spadkowych sesjach, wczoraj indeks CRB zanotował wzrost o 1,85% do poziomu 226,10 pkt, Był to bezpośredni efekt czwartkowego wzrostu cen ropy naftowej, będącej najważniejszym składnikiem tego surowcowego indeksu,

RSS

Troszczy się o swoją 15-letnią córkę: Kolenda-Zaleska: Mam coś z kwoki

29.01.10

Popularna dziennikarka TVN jest bardzo zabieganą osobą. Ale zawsze znajduje czas dla swojej córki. I to mimo, że Ania już doskonale radzi sobie sama. W końcu ma już 15 lat. Ale Katarzyna Kolenda-Zaleska sama przyznaje szczerze: "Mam coś z kwoki".

RSS

Mróz powoli odchodzi. Od lutego odwilż i roztopy

29.01.17

Nie zimowo, ale i nie wiosennie.

RSS

Czy to cena za karierę?: Choć są piękne i znane, mają pecha w miłości

15.03.10

W życiu zawodowym odnoszą wielkie sukcesy. W życiu prywatnym niekoniecznie. Mimo że tysiące mężczyzn podziwiają ich urodę i kobiecy wdzięk, one wciąż mają problem ze znalezieniem tego, przy którym mogłyby się zestarzeć. Oto lista gwiazd polskiego show-biznesu, które mają pecha w miłości.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny