Miały być nadzieją, a stają się kulą u nogi. Chiny ciągną Rosję na skraj przepaści

15.01.16

Rosja znajduje się w najdłuższej recesji od 26 lat.

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie miały być zdominowane przez oczekiwanie na dwa wydarzenia, Pierwszym było solidarne z innymi rynkami czekanie na komunikat amerykańskiego banku centralnego, ZTM: Zachowanie było poniżej wszelkiej krytyki. Internauci podzieleni ws. obowiązkowego wyposażenia samochodów w alkomaty.Rośnie inflacja, a to dobre wieści dla emerytów i rencistów - dzięki temu dostaną wyższe emerytury. Wzrost świadczeń wcale nie będzie taki mały, bo pójdą one w górę aż o prawie 5 procent. Zobacz, ile dostaną w marcu emeryci i renciści. Złoty pozostaje stabilny w oczekiwaniu na popołudniową serię raportów makroekonomicznych z Polski, które mogą rzucić nowe światło na perspektywę kształtowania się polityki pieniężnej, Zwłaszcza po tym, jak dziś PAP doniósł, że kwietniową i majową podwyżkę Prokuraturze Okręgowej w Warszawie przekazano materiały dotyczące rozpowszechniania bez zezwolenia wiadomości ze śledztwa dotyczącego katastrofy prezydenckiego samolotu. Chodzi o zeznania kontrolera lotów ze Smoleńska i zeznania pilota Jaka-40, które wyciekły do mediów.

Jarosław Kaczyński napisał to w swoim "Raporcie o stanie Rzeczpospolitej", że "śląskość" jest formą odcięcia się od polskości i przyjęciem „zakamuflowanej opcji niemieckiej".Nic tego nie tłumaczy – ani kontekst tego fragmentu, ani to, że prezesowi PiS chodziło przede wszystkim o nadmiernie – jego zdaniem - eksponowaną kaszubską tożsamość Donalda Tuska.

– Nie widzę realnego zagrożenia, które mogłoby doprowadzić do rozpadu strefy euro – uważa prof. Dariusz Rosati polski polityk i ekonomista, były minister spraw zagranicznych. – Trzeba jednak pamiętać, że rynki finansowe bardzo często postępują nieracjonalnie – zaznacza. Zdaniem Rosatiego wybuch paniki wśród inwestorów mógłby być katastrofalny w skutkach. – W Europie zapanowałby chaos – ostrzega ekonomista.
Dariusz Rosati (fot. FORUM)

Niemiecki minister transportu Peter Ramsauer po wizycie brytyjskiego premiera Davida Camerona powiedział, że ma nadzieję na powrót torysów do Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. Aby tak się stało, brytyjscy konserwatyści musieliby opuścić współtworzoną z PiS oraz czeskim ODS frakcję Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, której przewodniczy Michał Kamiński. "W Internecie pojawił się film nakręcony tuż po katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Słychać na nim strzały" - donosi "Radio ZET" na swojej stronie internetowej. Radiom dowiedziało się też, że film zamierza zbadać prokuratura. Trafił mi się w filmie „Pogoda na jutro", gdzie moją córkę gra Roma Gąsiorowska, taki tekst: „Kinga, a może byśmy pogadali sobie", a ona wtedy tak patrzy na mnie, jak to Gąsiorowska, i mówi „A co ty mi możesz powiedzieć? O czym? Co ty mi możesz powiedzieć, czego ja bym w internecie nie znalazła?" Koniec rozmowy - wspomina w rozmowie z Piotrem Najsztubem Jerzy Stuhr, który przyznaje, że rozmawiając z młodymi aktorami ma wrażenie iż "cały sztafaż jego wiedzy jest im niepotrzebny".
Jerzy StuhrKrzysztof Dudek uważa, że zagrożenie ze strony kleszczy, choć poważne, jest jednak często wyolbrzymiane. Im bliżej posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku tym większą nerwowość obserwować można na amerykańskich giełdach, Umiarkowane spadki na wczorajszej sesji wynikały z niepokoju, że Fed zdecyduje się na udzielenie mniejszego wsparcia dla gospodark Wicepremier Wielkiej Brytanii Nick Clegg potwierdził we wtorek, że brytyjska misja bojowa w Afganistanie zakończy się do 2015 roku.

RSS

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej odwołany

22.12.15

Na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji.

RSS

Dziecko wałęsające się po ulicy. Mocny film organizacji humanitarnej

01.07.16

UNICEF zorganizował dającą do myślenia prowokację.

RSS

Zagraniczne przygody, burzowe relacje, drogocenne odkrycia. Wybierzcie materiał tygodnia

15.05.16

Czekamy na Wasze głosy!

RSS

Bomba zabiła żołnierza na wschodzie Ukrainy

29.04.14

Do zdarzenia doszło w obwodzie donieckim.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Nowy prezes IPN komentuje swoje słowa o Jedwabnem

22.07.16

Sejm przyjął ślubowanie dr. Jarosława Szarka, są już też wiceprezesi.

RSS

Platforma z widzami przechyliła się podczas wodowania statku

08.11.15

Ewakuowano kilkaset osób

RSS

Artystka wzięła prysznic na scenie: Dita von Teese wykonała mokry striptiz

08.02.10

Pełna seksapilu Dita von Teese wie, jak przyspieszyć bicie serca mężczyzn - w końcu na co dzień rozbiera się w wielkim stylu w swoich show. Bladolica brunetka podczas występu w Paryżu nie tylko seksownie pozbawiła się odzieży, ale także wzięła prysznic na oczach rozemocjonowanych widzów.

RSS

Powtórka finału konferencji już na starcie. Znamy wszystkie pary play-off

15.04.16

Ostatniej nocy zakończył się sezon zasadniczy w lidze NBA. Znamy więc wszystkie drużyny, które zagrają w fazie play-off. Pierwsza runda startuje już w najbliższą sobotę.

RSS

Cesarskie cięcie na miejscu wypadku. Życia matki i dziecka nie udało się uratować

08.09.14

RSS

Tysiące ludzi przeszło przez Kraków: Marsz Pamięci o Katyniu bez gospodarza

15.04.10

Marsz Pamięci, który przeszedł przez Kraków, miał wyglądać zupełnie inaczej. Zebranych przed Krzyżem Katyńskim miał witać Janusz Kurtyka. On też miał wygłosić pierwsze przemówienie. Tysiące osób, które przeszły przez krakowskie Stare Miasto, choć już bez szefa IPN, zrealizowało jego pomysł upamiętnienia zbrodni katyńskiej.

RSS

Rosyjscy deputowani proponują cofnięcie embarga. "Musimy to jakoś odkręcić"

01.03.15

Chcą zmniejszyć władzę Putina?

RSS

Zabici w katastrofie rosyjskiego samolotu. "Niedźwiedzie" uziemione

15.07.15

Bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu Tu-95 rozbił się na wschodzie Syberii.

RSS

Bo przeszkadzał w libacji: Zabił psa. Wyrzucił go z drugiego piętra

08.06.10

39-latek z Katowic usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Grożą mu dwa lata więzienia. Obrońcy zwierząt uznają, że to za mało. 39-latek wyrzucił psa przez okno z drugiego piętra kamienicy. Wyjaśnienia mężczyzny są po prostu żenujące.

RSS

Prezydent Trump naprawdę chce niższych stóp

08.08.19

Patrząc na wczorajszą sesję w Europie można było momentami przecierać oczy ze zdumienia, Wprawdzie wszystkie rynki rozpoczęły dzień pod kreską, co wydawało się naturalne po dość jastrzębim przemówieniu J,Powell’a po posiedzeniu FOMC ,,,

RSS

Zalewski będzie patrzył na ręce Seremetowi?

15.09.10

Wśród kandydatów do Krajowej Rady Prokuratury rozważanych przez Bronisława Komorowskiego jest Edward Zalewski, który pięć miesięcy temu przegrał walkę o fotel prokuratora generalnego – wynika z nieoficjalnych ustaleń „Wprost”. Kandydaturę forsuje Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.
Edward Zalewski (fot. FORUM)

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny