Słowa szefa ECB osłabiły euro

22.11.15

W oczekiwaniu na grudniową decyzję Europejskiego Banku Centralnego i Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych rynki dużą wagę przykładają do wystąpień przedstawicieli banków centralnych,

W czwartek na porannym fixingu London Bullion Market cena złota wyniosła 1278,75 USD za uncję i była niższa od wczorajszego zamknięcia o 0,04%, Złoto po wzroście o 11% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy znajduje się blisko rekordowych poziomów 1280 USD za Od godz. 20.00 mamy okres sede vacante. WYDARZENIE DNIA Spełnianie oczekiwań inwestorów jest groźne dla rynków ze względu na nieuniknioną realizację zysków, Lepiej - jak się okazuje - jest składać obietnice, pełniące rolę marchewki na kiju,Rynek ostrożnie podszedł do dzisiejszych danych z Kanady, Stopa bezrobocia okazała się wyższa od prognoz i wyniosła 6,8 proc, w lutym, Teoretycznie mniejszy był spadek zatrudnienia (o 1 tys,), ale spore przetasowania odnotowano po stronie ,,, Pies przez dziewięć lat pomagał funkcjonariuszom. W tym meczu Lewandowski grzeszył brakiem skuteczności, ale mógł się cieszyć po ostatnim gwizdku. Relacja z meczu minuta po minucie.

To nieuczciwa i niesprawiedliwa decyzja – oświadczyła rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Miał oddać w sumie pięć strzałów. Do ojca, matki i ich 16-miesięcznej córeczki. Już od 1 lipca 2014 wchodzi w życie jeden z obowiązków narzucanych sektorowi finansowemu przez amerykańską regulację FATCA, Wymogi amerykańskiej ustawy FATCA mają wpływ na większość instytucji finansowych na świecie, część Państw ,,,

Ten tydzień jest jak na razie dla złotego wyborny, Dobre dane, konsumowanie korzystnej decyzji Fitch, wreszcie nadal sprzyjające uwarunkowania zewnętrzne sprawiły, że para EURPLN wreszcie trwalej przebiła się przez barierę 4,40, Biegli złożyli już kompletną opinię na temat stanu zdrowia dyżurnego ruchu z posterunku w Starzynach, któremu postawiono zarzuty nieumyślnego spowodowania sobotniej katastrofy pod Szczekocinami. Ze względu na stan zdrowia wciąż nie został on przesłuchany. Prokuratura nie wyklucza jednak, że wkrótce skonfrontuje dyżurnego z kobietą, która kierowała ruchem w Sprowie.       Polski MSZ wezwał Izrael do szybkiego wyjaśnienia ataku na flotyllę statków z pomocą humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców strefy Gazy.   "Polska jest głęboko zaniepokojona wydarzeniami, które miały miejsce na wodach Morza Śródziemnego w dniu dzisiejszym. Wzywamy stronę izraelską do szybkiego wyjaśnienia sprawy w niezależnym śledztwie" - napisano w komunikacie przesłanym do mediów.
       Izraelskie okręty zaatakowały konwój z pomocą dla Strefy Gazy. Według izraelskiej telewizji Channel 10 w trakcie zatrzymywania przez wojska izraelskie konwoju statków z pomocą dla Strefy Gazy zginęło 19 osób, a 26 zostało rannych. Armia Izraela mówi o ponad 10 ofiarach śmiertelnych.
       Zatrzymany dziś konwój to już trzeci zorganizowany przez koalicję organizacji humanitarnych i praw człowieka "Flotylla Wolności". Izraelska armia wcześniej ostrzegała, że nie wpuści statków do rządzonej przez radykalny Hamas Strefy.
       Z informacji armii wynika, że komandosi weszli na pokład tureckiej jednostki, kiedy konwój zignorował ich ostrzeżenia. Doszło do strzelaniny, gdy aktywiści próbowali odebrać im broń. Organizatorzy konwoju twierdzą natomiast, że aby uniknąć konfrontacji, zmienili kurs. Przyznają jednocześnie, że byli zdeterminowani, aby dostarczyć pomoc Palestyńczykom w Strefie, której granice od ponad 3 lat są blokowane przez Izrael.
       Statki wiozły 10 tysięcy ton pomocy, w tym cement, materiały budowlane, elektryczne wózki inwalidzkie i oczyszczalnie wody.
       Działania Izraela są powszechnie krytykowane na świecie. Unia Europejska domaga się w tej sprawie śledztwa. Atak sił izraelskich potępiła Liga Arabska, która zwołała w tej sprawie na jutro spotkanie w trybie nagłym. Prezydent Autonomii Palestyńskiej i szef przeciwnego Hamasowi Al-Fatahu Mahmud Abbas określił akcję Izraela mianem masakry.  Palestyński Hamas wezwał Arabów do powstania przeciwko Izraelowi.
Mimo mocnych słów o rozmieszczeniu w Polsce rakiet patriot, Moskwa i Warszawa pogłębiają politykę odprężenia. Do Polski przyleci minister sprawiedliwości Rosji, który 4 czerwca podpisze memorandum w sprawie uproszczenia procedury w sporach cywilnych i gospodarczych. Ułatwi to życie polskim inwestorom na Wschodzie. W poniedziałek złoty odreagował wobec euro, jednak osłabł wobec dolara - ocenili analitycy. Ok. godz. 17.00 euro kosztowało 4,41 zł, dolar 4,11 zł, frank szwajcarski 4,12 zł, a funt 5,13 zł. Po wstępnym ustabilizowaniu się sytuacji w Grecji oraz na giełdzie w Chinach na pierwszy plan rynkowych tematów wchodzą surowce, Po kilku latach hossy przyszedł czas na gwałtowny spadek cen, Powodów jest kilka, Spowolnienie gospodarcze w Chinach,

RSS

W 2018 r. wejdą w życie największe w ostatnich latach zmiany w CIT

01.01.18

W 2018 r. przedsiębiorców czekają największe w ostatnich latach zmiany w CIT. Zdecydowana większość z nich ma jeden cel - zamknąć możliwe kierunki optymalizacji podatkowych - mówi menadżer, doradca podatkowy w Crido Taxand Monika Lewandowska.

RSS

Mocne kiwi

22.12.15

Dolar nowozelandzki to jeden z liderów dzisiejszych, przedświątecznych notowań, Trzeba jednak odnotować, że kiwi na tle pozostałych walut surowcowych wypadło nieźle w zeszłym tygodniu, co było wynikiem lepszych danych nt, PKB za III ,,,

RSS

W poniedziałek kardynałowie będą ustalać datę konklawe

01.03.13

Zbiorą się o godz. 10.30.

RSS

Rynek oczekuje zwyżek

22.06.14

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję, w trakcie której rynek próbował uwolnić się od zamieszania politycznego, Jednak już w pierwszej połowie sesji czytelny był podział na spółki drożejące i ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

"Lewy" w najlepszej piątce Europy? Klopp: Co najmniej

22.11.12

RSS

Złoty w obliczu technicznego wsparcia

15.03.18

W ostatnich dniach polski złoty nie radzi sobie najlepiej, Notowania rodzimej waluty spadały względem głównych globalnych walut, Odzwierciedlił to indeks BOSSAPLN, którego wartość wczoraj dotarła do okolic 96 pkt,, czyli do najniższego ,,,

RSS

"Tata bije mamę, proszę szybko"

08.03.16

11-latek poprosił o pomoc policjantów.

RSS

Raport się opóźnia, za słabe dowody? Dwa śledztwa ws. lotu MH17

01.09.14

Opóźnia się publikacja wstępnego raportu ws. katastrofy malezyjskiego boeinga nad Ukrainą. Jeszcze niedawno Holenderskie Biuro Bezpieczeństwa (OVV) twierdziło, że zespół 25 ekspertów ogłosi wstępne ustalenia w pierwszym tygodniu września. Ale w ostatnich dniach rzecznik OVV poinformował, że „nie może określić” daty publikacji raportu. Tymczasem Holandia wszczęła oddzielne śledztwo kryminalne.

RSS

Balansowanie przy poziomie 2300 pkt

01.05.13

Początek poniedziałkowych notowań na WGPW był łudząco podobny do przebiegu piątkowej sesji, Poranne uderzenie popytu pozwoliło na osiągnięcie poziomu dziennego maksimum 2 312,31 pkt, i sforsowanie kluczowego oporu,

RSS

Xabi Alonso jest już w Monachium. Najpierw testy, potem podpis

29.08.14

Xabi Alonso przyleciał do Monachium i przechodzi testy medyczne pod okiem lekarza Bayernu. Wg "Bilda" Hiszpan dogadał się już Bawarczykami w kwestii kontraktu i ma zarabiać 10 mln euro przez dwa lata.

RSS

Euro dalej traci na wartości

08.04.10

Kurs EUR/USD spadł w środę do 1,3331 dolara, testując najniższy poziom do 26 marca br, Spadki euro przyśpieszyły po południu, Wiązać je można z informacjami o zapytaniach greckich banków kierowanych do rządu dotyczących ustanowionego w 2008 roku pakietu p

RSS

Waluty przedświątecznie

29.12.15

Eurodolar odnotował dziś maksima rzędu 1,0965, po czym wykres zszedł trochę niżej, w rejon 1,0930-40, Generalnie jednak wydaje się, że odbicie od okolic 1,0870 ? 1,09 było w miarę konkretne i na razie dolar powinien zyskiwać,

RSS

"Mąż jakby się spieszył ze wszystkim"

22.04.11

- Te święta na pewno będą inne. Będą przypominały, że wtedy widzieliśmy się po raz ostatni. Na pewno mój ojciec powiedziałby: chłopaki żyjcie dalej – mówi Maciej Komorowski. Syn zmarłego w katastrofie smoleńskiej wiceministra Stanisława Komorowskiego i wdowa po generale Franciszku Gągorze – Lucyna Gągor – wspominają Wielkanoc sprzed roku.

RSS

Luksusowy hotel Waldorf Astoria w chińskich rękach. Hilton sprzedaje go za 2 mld dol.

08.10.14

Grupa Hilton Worldwide zamierza sprzedać luksusowy nowojorski hotel Waldorf Astoria chińskiej grupie ubezpieczeniowej Anbang za 1,95 mld dolarów.

RSS

Przemyt imigrantów. Tysiące dolarów za bilet po śmierć

22.04.15

Biznes przynoszący gigantyczne zyski.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny