Słowa szefa ECB osłabiły euro

22.11.15

W oczekiwaniu na grudniową decyzję Europejskiego Banku Centralnego i Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych rynki dużą wagę przykładają do wystąpień przedstawicieli banków centralnych,

Prokuratura stara się ustalić, czy prawnik pokojówki, która oskarżyła Dominique'a Strauss-Kahna o próbę gwałtu, rozmawiał z jego obrońcami o ugodzie, w ramach której wycofałaby sprawę karną w zamian za odszkodowanie. Adwokat kobiety stanowczo zaprzecza. Raport organizacji Save The Children. Polscy piloci, latający rządowymi maszynami, szkolą się na starych Iskrach i Orlikach. Nie mają nawet możliwości trenowania na symulatorach lotu - przyznaje płk Tomasz Pietrzak, były dowódca 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego w "Faktach po Faktach". My nie szkolimy na symulatorach, bo ich nie mamy - dodaje.Zdarzenie poruszyło francuską opinię publiczną. Butelka whiskey, piękna kobieta, szampański nastrój. Tylko pozazdrościć, nie każdy ma takie poranki. Większość ludzi idzie o ósmej do pracy. Ale nie Mateusz Damięcki. On jest artystą, a artyście wolno więcej. To dlatego śpieszący do pracy ludzie mijali go kręcąc znacząco głowami? W Australii zapyta o to prezydenta Rosji.

Sławomir Neumann (PO) do wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika (SP) w "Kawie na ławę" w TVN24.

Sam Allardyce we wtorek został zwolniony z posady trenera piłkarskiej reprezentacji Anglii, a w środę zapowiedziano, że jego obowiązki przejmuje Gareth Southgate. Krajowa federacja piłkarska (FA) rozwiązała umowę z Allardyce’em, bo ten chciał przyjąć łapówkę za pomoc w obejściu przepisów. FBi wszczęło śledztwo ws. opublikowania rozbieranych zdjęć Scarlett Johannson, rzekomo zhakowanych z jej telefonu - podała telewizja FoxNews.

Przed tygodniem napisaliśmy #8211; #8222;Końcówka miesiąca może jednak przynieść obniżkę na stacjach, ale będzie ona dotyczyć tylko benzyny#8221;, Podtrzymujemy dziś taką opinię, jednak w skali całego kraju spadek wcale nie jest jeszcze znaczący i ,,, JAPONIA: Opublikowane wstępne dane nt, dynamiki PKB w IV kwartale wypadły gorzej od szacunków ? wzrost wyniósł 0,1 proc, k/k (szacowano 0,2 proc, k/k), a w ujęciu zanualizowanym 0,5 proc, wobec prognozy 1,0 proc, W „Faktach po Faktach” Hanna Gronkiewicz-Waltz.Europejscy geje wydają rocznie 590 mld euro, w dodatku są lojalni wobec wybranych marek, W sumie – idealni klienci. Nic dziwnego, że producenci zaczynają o nich walczyć. Także w Polsce. Za tydzień w Warszawie odbędzie się międzynarodowe forum gospodarcze mniejszości seksualnych.
 Wnętrze butiku Horn & More, Fot. A. Jagielak Meteorolodzy nie mają dla nas dobrych wieści. W weekend lepiej nie wystawiać nosa z domu. Będzie sypać gęsty śnieg, a miejscami także spadnie marznący deszcz. Jeśli zamierzasz wybrać się gdzieś w podróż, lepiej to przemyśl. Chyba że chcesz zmagać się z oblodzonymi drogami. Małgorzata Papała, wdowa po zamordowanym w czerwcu 1998 r. gen. Marku Papale, oceniła w czwartek, iż jej zeznania złożone w sprawie w późniejszym okresie są bardziej wiarygodne od tych składanych w dniu zabójstwa.

RSS

Bjoergen broni zawieszonego kolegę

22.07.16

"Bez leków na astmę nie byłabym najlepsza".

RSS

Prowadzenie ewidencji VAT od 1 stycznia 2017 r.

29.05.17

Podatnicy VAT czynni są obowiązani prowadzić ewidencję zawierającą dane niezbędne do prawidłowego sporządzenia deklaracji podatkowej oraz informacji podsumowującej. Dodatkowo podatnicy zostali od 1 stycznia 2017 r. zobligowani do obowiązkowego prezentowania w ewidencji VAT NIP kontrahenta. Prawodawca wymaga też, aby podatnicy ujmowali również inne dane, które pozwolą na identyfikację poszczególnych transakcji.

RSS

Palikot: Chcemy wycofać religię ze szkół

15.09.11

Janusz Palikot, który jest jedynką na sejmowej liście wyborczej Ruchu Palikota w Warszawie, oświadczył, że jego ugrupowanie chce doprowadzić do wycofania lekcji religii ze szkoły.

RSS

W Lidze Mistrzów można się obłowić

15.09.15

Lech Poznań może sobie pluć w brodę. Każdy z 32. uczestników fazy grupowej Ligi Mistrzów w tym sezonie dostanie po 12 mln euro. Triumfator może zarobić nawet 54,5. Faza grupowa rozgrywek rozpocznie się we wtorek.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Tydzień stabilnego złotego

29.09.13

Sytuacja na rynku polskiego złotego była generalnie spokojna w tym tygodniu, Pomimo iż wielu inwestorów oczekiwało, że wiele może się zmienić pod wpływem wzrastającego napięcia wokół limitu zadłużenia USA i potencjalnego upadku rządu ,,,

RSS

Coraz ostrzejsza walka o prezydenturę: Komorowski nie pozwie PiS. Jeśli przeproszą

15.06.10

Bronisław Komorowski żąda przeprosin od Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli ten odwoła swe słowa, które sztab Platformy Obywatelskiej uznaje za nieprawdziwe, procesu nie będzie. Jednak politycy PiS twierdzą, że na razie nie wiedzą, za co powinni przepraszać.

RSS

Odbicie cen ropy od technicznego wsparcia

01.04.16

Podczas wczorajszej sesji na rynku ropy naftowej dominowała strona podażowa, Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych kontynuowała osuwanie się na południe i dotarła do technicznego wsparcia w okolicach 38 USD za baryłkę, Poziom ten okazał ,,,

RSS

Tajna broń Norweżek? Stroje jak piłeczka golfowa

15.11.12

RSS

Goodbye Napieralski?

29.04.10

Wybór Grzegorza Napieralskiego na kandydata SLD w przyspieszonych wyborach prezydenckich jest swoistym „pocałunkiem śmierci” jaki swojemu przewodniczącemu zafundował Zarząd partii. Napieralski, znakomity w partyjnych rozgrywkach, jest jednocześnie politykiem, który po prostu nie potrafi porywać tłumów. I trudno przypuszczać, by w ciągu dwóch miesięcy się tego nauczył.

RSS

"Jest syn, zadanie wykonane"

01.01.11

- Panie premierze, zadanie wykonane: jeden młody Polak więcej - raportował w osobistym podsumowaniu 2010 roku poseł Eugeniusz Kłopotek (PSL), wspominając kwietniowe narodziny swojego syna.

RSS

Trumny ustawione w Sali Hetmańskiej: Prezydenccy ministrowie wrócili do Pałacu

15.04.10

Trumny z ciałami prezydenckich ministrów: Władysława Stasiaka i Pawła Wypycha oraz pracowników Kancelarii Prezydenta: Katarzyny Doraczyńskiej i Dariusza Jankowskiego zostały w środę wieczorem przewiezione do Pałacu Prezydenckiego.

RSS

Paniczne nastroje na Wall Street

15.10.14

W poniedziałek w USA było święto (Dzień Kolumba), ale giełdy pracowały, Tyle tylko, że aktywność miała być (nie była) bardzo stłumiona między innymi dlatego, że zamknięty był rynek obligacji, Danych makro ani raportów kwartalnych ,,,

RSS

Warta nie powinna wylać: Do Poznania dociera kulminacja fali

01.06.10

Kulminacja fali na Warcie dociera do stolicy Wielkopolski. W samym Poznaniu sytuacja jest stabilna. Cały czas trwają prace w newralgicznych miejscach. Na Starołęce do umacniających zabezpieczenia przeciwpowodziowe dołączy wkrótce około stu żołnierzy.

RSS

Wjechał w pięcioosobową rodzinę

01.01.12

Nie udało się uratować 6-letniego chłopca rannego w wyniku wypadku, do którego doszło po południu w Straszynie (woj. pomorskie). 26-latek będący pod wpływem alkoholu wpadł w poślizg i wjechał w idącą chodnikiem pięcioosobową rodzinę. Pierwsze informacje, a także zdjęcia z miejsca wypadku otrzymaliśmy od naszych internautów.

RSS

Tydzień z przewagą czerwieni

22.08.11

Początek tygodnia w wykonaniu wspólnej waluty był bardzo udany, Od rozpoczęcia notowań w Azji aż po zamknięcie sesji amerykańskiej główna para walutowa wspinała się na coraz wyższe poziomy, Przyczyn takiego obrotu sprawy można upatrywać po pierwsze w kole

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny