KUL zabiera katedrę europosłowi

08.11.15

Rada wydziału zdecyduje dziś czy w Katedrze Historii Najnowszej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, którą kieruje prof. Mirosław Piotrowski, pojawi się kurator

To może być koniec e-pożyczek. Planowane zmiany w prawie nałożą na pożyczkodawcę obowiązek każdorazowego uzyskiwania pisemnej zgody na sprawdzenie wiarygodności kredytowej klienta. Według Instytutu Globalizacji nowe zapisy ograniczą rozwój rynku. Po wypowiedzi w TV Trwam, w której prof. Jacek Rońda przyznał się do blefu na antenie TVP, naukowiec zrezygnował z funkcji Przewodniczącego Komitetu Naukowego Konferencji Smoleńskiej 2013 Od dziś kierowcy, którym zima unieruchomiła akumulator mogą w Legnicy (Dolny Śląsk) liczyć na niecodzienną pomocGen. Mieczysław Cieniuch za dwa dni zostanie mianowany szefem Sztabu Generalnego – zapowiedział Bronisław Komorowski Minister sprawiedliwości Marek Biernacki rozmawiał z klubem PSL o swoich zamierzeniach. Ludowcy potwierdzili, że nadal popierają obywatelski projekt znoszący rządową reformę sądów rejonowych Krakowska prokuratura oskarżyła Edytę M. o spowodowanie zagrożenia dla mienia i życia wielu osób. Kobieta spowodowała wybuch gazu i pożar domu.

Tak dla czarnych burgerów, dla uchodźców ekonomicznych nie – tak reklamuje się Katarzyna Anna Bielańska, kandydatka do Sejmu z krakowskiej listy Platformy Obywatelskiej.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski na antenie TVP Info przekonywał, że nowa ustawa o służbie cywilnej zlikwiduje "fikcyjne konkursy na urzędników, które były farsš" i pozwoli otworzyć drzwi przed młodymi ludŸmi, starajšcymi się o pracę w urzędach. Już w sobotę w Plusie Minusie pierwszy po wyborczym zwycięstwie wywiad z Andrzejem Dudą. Z prezydentem elektem rozmawia Robert Mazurek.

PZL Mielec zdobył pozycję ważnego członka amerykańskiej grupy Sikorsky w zakresie wdrażania nowych technologii w lotnictwie. W mieleckich zakładach trwają badania m.in. nad beznitowymi systemami łączenia blach. 21 lutego 2013 r. w Brodnicy zaginął Bartosz Jakub Studnik. Ma 17 lat, 180 cm wzrostu i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia ubrany był ubrany w czarną kurtkę, siwą bluzę z kapturem, granatowe spodnie i czarne adidasy. Były marszałek woj. śląskiego Adam Matusiewicz, który w grudniu ubiegłego roku stracił stanowisko w związku z chaosem po uruchomieniu Kolei Śląskich, został wykluczony z Platformy Obywatelskiej - podały regionalne struktury partii.Rafał Ziemkiewicz miał być kandydatem Ruchu Narodowego na prezydenta. Odmówił ze względów osobistych. Prezes WOPR w Kutnie odpowie za poświadczenie nieprawdy, oraz korupcję. Za łapówki wydawał zaświadczenia o ukończonych kursach ratowniczych. Za serię12 włamań odpowie 32-letni mieszkaniec Będzina. Zdradził go kod genetyczny.

RSS

Zuchwała kradzież miliona złotych

29.11.15

Około miliona złotych stracili handlarze walutą z Wólki Kosowskiej. Najpierw w ich BMW uderzyło daewoo, a potem sprawcy kolizji ukradli gotówkę.

RSS

Odpowiedzą za napaść na kibiców

08.10.14

Zarzuty rozboju postawiła prokuratura w Zgierzu pięciu młodym mężczyznom, którzy napadli na grupę kibiców żużlowych GKM Grudziądz.

RSS

Reprezentant Bułgarii w Legii

01.03.16

Piłkarz reprezentacji Bułgarii Michaił Aleksandrow podpisał półtoraroczny kontrakt z Legiš Warszawa, z możliwoœciš przedłużenia o dwa lata. 26-letni skrzydłowy poprzednio występował w Łudogorcu Razgrad.

RSS

Janusz Wojciechowski: W Brukseli fiasko szczytu budżetowego to nie dramat (wideo)

15.12.12

- Wszyscy do kasy Unii Europejskiej płacę 1 proc. PKB. Wsparcie dla krajów biedniejszych to nie żadna łaska. Należy nam się - mówi "Rz" europoseł PiS Janusz Wojciechowski

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Drugie życie Anny German

15.05.13

Dzięki sukcesowi telewizyjnego serialu zapomnianą przez lata piosenkarkę chcą upamiętnić miasta, 
z którymi była związana.

RSS

Prokuratura wyda na PR aż...

29.07.13

Aby poprawić wizerunek, prokuratura wykupiła za ponad 40 tys. zł usługi u ekspertów z pierwszej ligi PR.Komentuje Wiktor Ferfecki z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.

RSS

Sport – zdjęcie pojedyncze

15.04.16

Fotografie nagrodzone w konkursie BZ WBK Press Foto 2016 w kategorii Sport (zdjęcie pojedyncze).

RSS

Łatwiej zestrzelić terrorystów

15.05.14

Resort obrony szykuje zmianę przepisów, mającą pomóc przeciwdziałać atakowi z powietrza.

RSS

Dziura w budżecie policji

08.11.15

Wzrosły długi komend, zmalała wykrywalność. To skutki nowelizacji kodeksu postępowania karnego.

RSS

Prezydencki hazard władz PO

22.02.10

Pomysł był Tuska, ale premier nie obstawiał. Przyjął tylko zakłady od członków zarządu PO: czy w prawyborach górą będzie Komorowski, czy Sikorski

RSS

Likwidacja WSI. Macierewicz zaszkodził państwu?

29.01.14

- Działalność Macierewicza, kiedy zajmował się likwidacją WSI i powoływał nowe służby, była działalnością bardzo szkodliwą dla naszego kraju - mówił w Sejmie Leszek Miller.

RSS

Trudny wybór PO

08.03.15

Po rozpadzie klubu Janusza Palikota PO może stracić większość w Prezydium Sejmu. Wicemarszałka domaga się bowiem prawica.

RSS

Nie ignorujmy bezdomnych

22.12.09

W czasie mijającego weekendu w Polsce zamarzło aż 29 osób - wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji. Policjanci apelują, by nie przechodzić obojętnie obok osób pijanych, lub bezdomnych, którzy nie mają gdzie się schronić.

RSS

Przyszłego rezerwistę już w szkole nauczą musztry i obsługi broni

08.10.14

Armia szykuje przepisy, 
dzięki którym w tzw. klasach mundurowych i organizacjach paramilitarnych będzie można zaliczyć część szkolenia wojskowego.

RSS

Poseł PiS broni ministra i oskarża Tuska

29.05.13

- Zrzucanie na ministra środowiska winy za złą sytuację wokół gazu łupkowego w Polsce nie ma sensu i jest szukaniem kozła ofiarnego - ocenił poseł PiS Mariusz Orion Jędrysek

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny