Linda obraża Łodzian, Łodzianie - Lindę

01.11.15

- Łódź to miasto umarłe, miasto meneli - powiedział znany aktor Bogusław Linda w wywiadzie. Łodzianie się obrazili. Zakłócali pracę przy produkcji nowego filmu, w którym gra Linda.

VII Konferencja Krakowska będzie okazją do dyskusji na temat wyzwań dla regionów, Polski i Europy 
w nowej sytuacji geopolitycznej. Toto, amerykański zespół rockowy, który powstał w 1976 roku w Los Angeles z inicjatywy perkusisty Jeffa Porcaro, wystąpił w Warszawie. Największe sukcesy grupa odnosiła w latach 80. Zespół łączy pop i rock z elementami jazzu. Prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie telefonicznej pogratulował Francoisa Hollande'owi wyboru na urząd prezydenta Francji i zaprosił go do złożenia wizyty w Warszawie - poinformował minister w Kancelarii Prezydenta Jaromir SokołowskiZ kilkutygodniową regularnością Stanisław Stroński starał się kompromitować Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Jak długo premierem będzie ktoś, do kogo jak guma do żucia przylgnęło zdanie „Prezes ma zawsze rację”? Berlińska gazeta o możliwych scenariuszach na szczytach władzy i szansach Beaty Szydło. - Sorry, mamy taki klimat - tymi słowami minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska skomentowała na antenie TVN24 opóźnienia pociągów z powodu awarii i oblodzenia trakcji.

Mamy wspólne przekonanie, że uda się pokazać, iż monopol na przemoc ma państwo, a nie bandyci. Państwo będzie robić wszystko, aby izolować bandytów od zwykłych obywateli - powiedział po spotkaniu z premierem minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Po raz kolejny wraca debata na temat przerywania ciąży. Obrońcy życia, dotąd lekceważeni przez rządzących, dostali teraz poważne wsparcie prawników. Komentarz Cezarego Gmyza z działu krajowego "Rz"

Sąd Rejonowy dla Mokotowa ukarał Roberta N., ps. Frog, karą 5 tys zł grzywny za serię trzydziestu wykroczeń drogowych. Jesteśmy jednym z niewielu krajów, które nie mają obrony terytorialnej. Wojsko szykuje reformę. Wiceminister spraw wewnętrznych Marcin Jabłoński (PO) z kretesem przegrał kuriozalny proces 
o zniesławienie, który wytoczył samorządowcom 
ze Słubic.Krajowa Rada Prokuratury totalnie "zniszczyła" projekt ustawy o prokuraturze, który powstał w resorcie sprawiedliwości, kierowanym przez Jarosława Gowina. Komentuje Cezary Gmyz Były szef Rudzkiej Spółki Węglowej (RSW) Zbigniew Baranowski zeznał przed sejmową komisją śledczą badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy powiedział, że jednoosobowo nie mógł umorzyć odsetek od należności względem RSW. Polska gospodarka jest zdominowana przez bilateralne relacje biznesowe na linii dostawca – klient.

RSS

Brońmy się przed państwem totalnym

15.10.15

Jerzy Kwaśniewski, pełnomocnik prof. Bogdana Chazana | Władza nie ma prawa kwestionować obiektywnych, fundamentalnych zasad i wartości, poświadczonych w konstytucji. Nie ma prawa stawiać w ich miejsce całkowicie nowych tworów i ideologii.

RSS

Kto manipuluje słowami Tuska

08.09.12

Szczegółowa lektura listu Pawła Grasia do „Rz” potwierdza, że mieliśmy rację w sprawie notatki ABW

RSS

Duda prowadzi w sondażu CBOS

22.05.15

W II turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, na Andrzeja Dudę zamierza głosować 48 proc. zdeklarowanych uczestników głosowania; na Bronisława Komorowskiego - 44 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS. 5 proc. badanych nie wie jeszcze, na kogo odda głos.

RSS

PSL chce rozwiązać struktury na Dolnym Śląsku

08.06.13

PSL zamierza rozwiązać struktury partii na Dolnym Śląsku, w ciągu 2 tygodni powoła pełnomocnika, który przejmie kierowanie regionem. Tymczasem dolnośląski PSL w liście do prezesa partii Janusza Piechocińskiego zarzuca mu "ignorowanie i lekceważenie" władz Stronnictwa w regionie.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Dorota Jarecka: Za oknami kruszały zające...

22.04.14

Dorota Jarecka, etnograf, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie mówi "Rz", dlaczego Polacy częściej wracają do rodzinnych domów na Boże Narodzenie niż na Wielkanoc.

RSS

Pracodawcy boją się drenażu mózgów

01.03.10

Aż 78 proc. pracodawców uważa, że w ciągu najbliższej dekady kłopoty sprawi im odpływ najlepszych pracowników do innych krajów

RSS

Biskup Libera: Wykorzystywanie dzieci nas dotyczy!

22.06.14

W piątek wieczorem w krakowskiej bazylice Serca Jezusa odbyło się nabożeństwo pokutne, podczas którego biskupi przepraszali za nadużycia seksualne duchownych wobec nieletnich. Prowadził je biskup płocki Piotr Libera. Publikujemy pełny tekst jego homilii.

RSS

PKW krytykuje spoty. PiS: prawa nie złamaliśmy

22.02.14

Reklamówkami w telewizji PiS naruszyło zasady kultury politycznej 
i na przyszłość powinno się powstrzymać od takich działań – uważa Państwowa Komisja Wyborcza.

RSS

Premier w Elblągu wspiera kandydatkę PO na prezydent miasta

22.06.13

Premier Donald Tusk przyjechał rano do Elbląga, by wesprzeć ElżbietęGelert - kandydatkę PO na prezydenta tego miasta.

RSS

Kwaśniewscy: Kamiński ma obsesję na naszym punkcie, jesteśmy niewinni

15.06.14

Urzędy skarbowe nie miały zastrzeżeń co do naszych rozliczeń. Kamińskim kieruje obsesja - piszą Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy w opublikowanym oświadczeniu

RSS

"Należy ograniczyć politykę w dyskusji o uchodźcach"

22.09.15

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski skomentował w TVN24 Biznes i Świat kontrowersje związane z przyjęciem uchodźców do Polski.

RSS

Śmieci, czyli koniec i początek kariery

08.06.13

Jarosław Dąbrowski, dotychczasowy burmistrz Bemowa, został wczoraj wiceprezydentem stolicy.

RSS

Zawodowy oszust. Wpadł po raz kolejny

29.11.13

Potrafił oferować do sprzedaży czy wynajmu cudze mieszkania.– Kolumnę Zygmunta – mówią prokuratorzy o aresztowanym właśnie Ireneuszu G. Na mężczyźnie ciąży dziewięć zarzutów oszustwa.

RSS

Dziura w budżecie policji

08.11.15

Wzrosły długi komend, zmalała wykrywalność. To skutki nowelizacji kodeksu postępowania karnego.

RSS

Sześć lat batalii o adopcję

29.09.13

Adaś stracił rodziców 
w katastrofie lotniczej.
 Sąd przyznał opiekę nad nim rodzicom jego zmarłej matki, pomimo ich dojrzałego wieku. Wuj walczy o zmianę decyzji.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny