Szpiczak może być uleczalny

29.09.15

Rozmowa z prof. Romanem Hajkiem
, hematoonkologiem, przewodniczącym Czeskiej Grupy Szpiczakowej, Uniwersytet w Ostrawie

Największe ataki na Krzysztofa Kąkolewskiego 
– w tym zmowa milczenia – nastąpiły wtedy, 
gdy zajął się opisem skutków sowieckiego osaczenia, w jakim żyli Polacy od zakończenia wojny. SLD ma dziś ogłosić projekt zmian w kodeksie karnym – korzystnych dla ofiar przestępstw seksualnych. To efekt działań jednej z takich osób. Państwo dotąd nie oddało Kościołowi 31 proc. zagrabionych nieruchomości.Był dla mnie jednym z najważniejszych poetów Nowej Fali, a prawdę powiedziawszy: tym najważniejszym - pisze o Stanisławie Barańczaku Janusz Drzewucki. Panowie współpracowali przy tworzeniu "Plusa Minusa". Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik został doktorem honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego Kierownictwo PiS zobowiązało członków partii i jej pracowników do "przestrzegania najwyższych standardów" w trakcie wyjazdowych posiedzeń klubu i wyjazdów służbowych

Blisko 28 tysięcy złotych zebrano podczas dwutygodniowej aukcji pamiątek i gadżetów związanych z poznańskim Euro 2012

Pod zarzutem pobicia i spowodowania ciężkich obrażeń ciała łódzki sąd aresztował dzisiaj dwóch mężczyzn w wieku 28 i 64-lata. Polska Razem twierdzi, że ma dowód na to, że Adolf Hitler wiedział o Holocauście. "Rz" dotarła do pozwu, który partia złożyła przeciw Januszowi Korwin-Mikkemu.

Koalicja PiS-KORWiN jest możliwa - przekonuje były polityk PiS, obecnie sekretarz stanu w kancelarii premiera Michał Kamiński. Młody mężczyzna uzależniony od dopalaczy chciał się powiesić. Odwiedli go od tego zamiaru policjanci. W najbliższą niedzielę odbędzie się ogólnopolska akcja "Zerwijmy łańcuchy", która ma za zadanie uświadomić przeciętnemu Polakowi trudny los łańcuchowych psów.Temat finansowania partii politycznych nie może być tylko i wyłącznie własnością polityków - oświadczyła marszałek Sejmu Ewa Kopacz, otwierając debatę na ten temat w Sejmie Dawni żołnierze LWP próbują storpedować inicjatywę ustawienia popiersia Marii i Lecha Kaczyńskich w parku im. Jordana w Krakowie W związku z obecną sytuacją międzynarodową i działaniami podjętymi w ramach NATO oraz UE szef BBN Stanisław Koziej odwołał swój udział w czerwcowym międzynarodowym spotkaniu wysokich przedstawicieli do spraw bezpieczeństwa w Kazaniu – poinformowało BBN.

RSS

Nie można udawać, że nie ma mowy nienawiści

22.03.14

- Dlaczego zamalowujemy hejty? Robimy to po to, by pokazać wszystkim, że reagowanie jest bardzo proste – mówi Joanna Grabarczyk, koordynator projektu HejtStop

RSS

Gabinet Kopacz jeszcze porządzi

29.10.15

Wysokie zwycięstwo PiS może przyspieszyć start prac nowego rządu. Jednak nie nastąpi to wcześniej niż w połowie listopada.

RSS

Prokuratura: wniosek czwartej osoby ws. domniemanych więzień CIA

22.02.14

Do Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, prowadzącej śledztwo ws. domniemanych więzień CIA w Polsce, wpłynęło zawiadomienie pełnomocnika kolejnej osoby o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na jej szkodę - powiedział rzecznik tej prokuratury Piotr Kosmaty.

RSS

Dzieci podejrzane o kradzieże samochodów i wymuszenia

15.07.12

Dwóch chłopców w wieku 12 i 14 lat zatrzymano w Ostródzie pod zarzutem wymuszeń rozbójniczych, kradzieży samochodów i innych przestępstw. Pieniądze przeznaczali na słodycze i papierosy - poinformowała w czwartek policja.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Stankiewicz: Wysyp emerytów

15.07.15

Powoli odchodzi pokolenie Okrągłego Stołu

RSS

Petru szybko goni Platformę

08.11.15

Partia Razem, Nowoczesna oraz ruch Kukiz'15 zyskały najwięcej w pierwszym po wyborach badaniu poparcia dla partii politycznych.

RSS

RPO o klauzuli sumienia

15.06.14

Obecne przepisy 
nie pozwalają lekarzowi w pełni korzystać 
z wolności sumienia 
– uważa rzecznik praw obywatelskich.

RSS

Prezydent wysyła wojsko za granicę

29.12.14

Prezydent Bronisław Komorowski zgodził się na wydłużenie udziału polskiego wojska w misji w Kosowie, Macedonii oraz Bośni i Hercegowinie. Wcześniej zezwolił na wyjazd armii do innych krajów.

RSS

Złapali tego, który podpalił "Misia"

15.03.13

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali sprawcę podpalenia słomianego misia, który był repliką kukły z filmu Stanisława Barei "Miś"

RSS

Partia Kaczyńskiego walczy z komunistami

15.02.14

PiS próbuje zdelegalizować działającą w Polsce partię komunistyczną. – To wroga propaganda – odpowiadają działacze tej drugiej.

RSS

Najpierw przesłuchają Klimkę i Wojnarowskiego

01.11.13

W ciągu 30 dni legnicka prokuratura zdecyduje, czy wszcząć śledztwo w sprawie afery z kupowaniem głosów w dolnośląskiej PO.

RSS

Mają przeprosić dziennikarzy za krytykę tekstów

15.03.13

Trzej członkowie byłego prezydium Rady Etyki Mediów mają przeprosić autorów artykułów o uniewinnionym później Romualdzie Szeremietiewie za uznanie tych tekstów za "kompromitację dziennikarstwa śledczego" - orzekł w środę warszawski sąd.

RSS

Wyrzucony prezes wrócił jako doradca

22.09.13

Wieloletni szef Urzędu Dozoru Technicznego, choć stracił stanowisko po kontroli NIK, został ponownie zatrudniony.

RSS

Prawosławni świętują Wigilię Bożego Narodzenia

08.01.13

Prawosławni, a także wierni innych obrządków wschodnich, w tym grekokatolicy i staroobrzędowcy, obchodzą dziś wigilię Bożego Narodzenia według kalendarza juliańskiego

RSS

Z archiwum "Rz". 2009: Kto polubił euro?

08.01.13

Piotr Cywiński, publicysta „Wprost” akredytowany w Berlinie, w artykule „Euro nie jest lekiem na całe zło” („Rzeczpospolita” z 7 stycznia) przeanalizował zmiany, jakie dokonały się w krajach UE po wprowadzeniu wspólnej waluty euro.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny