6:0 sparaliżowało Radwańską. Miał być półfinał, a jest katastrofa

15.08.15

A było tak pięknie. Agnieszka Radwańska perfekcyjnie rozpoczęła ćwierćfinał w Toronto z Simoną Halep. Pierwszego seta wygrała do zera i myślami pewnie była przy następnej rundzie, ale Rumunka się odrodziła.

Z Jarosławem Kaczyńskim rozmawiałem ostatni raz 10 lat temu - zdradza w rozmowie z Piotrem Najsztubem wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. Niesiołowski wspomina, że Jarosław Kaczyński w tamtym czasie ostro atakował rząd Jerzego Buzka nazywając go "kompromitacją polskiej prawicy". Obecny lider PiS zmienił zdanie na temat Buzka, gdy ten uczynił Lecha Kaczyńskiego ministrem sprawiedliwości. - Buzek wyhodował Kaczyńskiego, PiS i całe to nieszczęście, które wygląda na to, że się kończy, bo Polska z tej choroby się zaczyna właściwie otrząsać! - mówi Niesiołowski.
Stefan Niesiołowski Istotne spadki rentowności z czwartkowego popołudnia spowodowane strąceniem malezyjskiego samolotu na Ukrainie zostały w piątek częściowo skorygowane, Wczorajsza sesja miała dwa oblicza; w pierwszej, gdy dominowali inwestorzy europejscy trwała wielka fala wyprzedaży walut EMEA w tym Złotego, w drugiej, gdy dominowali inwestorzy amerykańscy, popyt na ryzyko znów uzyskał przewagę i doszło do ,,,Sześć nieznanych dotąd szerszej publiczności sztuk Sławomira Mrożka znalazło się w tomie "Sztuki odnalezione. Małe i mniejsze", który właśnie trafia do księgarń. Większość z nich to krótkie utwory z początków twórczości Mrożka.

Cztery osoby zostały zabrane do szpitala.

Dzisiejsza sesja na światowych rynkach giełdowych nie należała do bardziej zmiennych, W dalszym ciągu rynek nie jest pewny, co do podwyżki stóp procentowych przez Fed, natomiast rynki europejskie żyją spekulacjami na temat możliwości ,,,

Co najmniej 30 osuwisk w województwie śląskim, będzie wymagało badań geologicznych, monitoringu i zabezpieczenia. Władze gmin, w których występuje to zagrożenie, mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach rządowego projektu osłony przeciwosuwiskowej. Wieżowiec One WTC, powstający na miejscu dwóch wież zniszczonych w zamachu 11 września 2001 r., góruje już nad Manhattanem. Dosłownie. "W poniedziałek, 30 kwietnia wysokością zdeklasował Empire State Building" - napisał Piotr Sobilo, który zamieścił w Kontakcie Meteo najnowsze zdjęcia i nagrania z placu budowy.

Dokładnie tydzień po głośnej przegranej Samsunga z Apple przed amerykańskim sądem, role się odwróciły.
Transmisja gali już 1 czerwca o godz. 20:00 w TVN. Poznamy wtedy zwycięzców plebiscytu organizowanego przez TVN i "Gazetę Wyborczą" z okazji 25-lecia odrodzenia wolnej Polski.
Piłkarze Argentyny w historii mistrzostw świata zawsze wygrywali z zespołami z Azji. Jeśli w sobotę pokonają Iran w Belo Horizonte, zapewnią sobie już awans do 1/8 finału brazylijskiego mundialu. Receptą na Albicelestes ma być zatrzymanie Lionela Messiego. - Gdyby Messi był człowiekiem, mógłby zostać najlepszym zawodnikiem na świecie... - zażartował portugalski trener Iranu Carlos Queiroz.Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych były dobrym podsumowaniem całego miesiąca, Wprawdzie luty skończył się zwyżką WIG20 o 1,1 procent, ale dla obserwujących notowania dzień po dniu, był to miesiąc dwóch konsolidacji, Ten rok jest jak na razie fatalny dla notowań amerykańskiego dolara, Rozczarowująca polityka Trumpa oraz relatywnie słaba gospodarka przełożyły się na jego silną przecenę od początku stycznia, Opublikowane w piątek dane dają jednak ,,, Wrak leży na głębokości 35 metrów.

RSS

Giorgi podpadła Włochom

01.02.17

Włoszka Camila Giorgi została zawieszona na dziewięć miesięcy przez narodową federację tenisową za odmowę gry w reprezentacji w meczu Pucharu Federacji z Hiszpanią, który odbędzie się w kwietniu.

RSS

"Starszy brat" znów dał lekcję "smarkaczowi". Kanada niedoścignionym wzorem dla USA

22.02.14

Najbardziej utytułowana reprezentacja w hokeju na lodzie znów odarła USA z marzeń o złocie igrzysk olimpijskich. Kanada pokonała odwiecznego rywala 1:0 i po raz kolejny wysłała w świat wiadomość: "Hej, to my tu rządzimy!" W finale graczy z kraju "Klonowego Liścia" spróbują zatrzymać mistrzowie globu, Szwedzi.

RSS

Oto prawda o kryzysie: Ile zarabiają prezesi w Polsce?

08.04.10

Kryzys kryzysem, a pensje menedżerów wciąż gigantyczne. Zarządy Orlenu, czy PGNiG nie mogą narzekać - ich zarobki połączone z premiami naprawdę robią wrażenie. Są ludzie, którzy potrafią zarobić nawet kilka milionów złotych. Oto cała prawda o pensjach szefów największych polskich firm.

RSS

Książę William asystował przy dwóch operacjach

08.11.13

"Nadal stoję o własnych siłach".

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Afera "flakowa" w futbolu amerykańskim. Patrioci okazali się oszustami?

22.01.15

Różnych nieczystych chwytów dopuszczają się sportowcy, by oszukać rywali i osiągnąć upragniony sukces. Ale żeby umyślnie spuszczać powietrze z piłek? O to właśnie oskarżono ekipę New England Patriots, która w niedzielę awansowała do Super Bowl.

RSS

Ulga z powodu przegranej szefa PiS: Tak Niemcy cieszą się z Komorowskiego

08.07.10

Szef niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle powiedział, że Niemcy będą miały w Komorowskim "silnego partnera". Opinię podzielają politolodzy. Mówi się nawet o uldze po przegranej Jarosława Kaczyńskiego. Jego wygrana byłaby sensacją opisywaną na pierwszych stronach niemieckich gazet.

RSS

"Nagie" skanery wejdą na lotniska UE

15.11.11

Komisja Europejska zezwoliła na używanie na lotniskach UE skanerów bezpieczeństwa, które pozwolą na uzyskanie wyraźnego obrazu ludzkiego ciała. Zastrzegła, że mogą być one używane tylko według ściśle określonych zasad ochrony prywatności i zdrowia pasażerów.

RSS

Zabrakło jej 4 punktów na maturze. Przegrała proces o wynik egzaminu

22.12.15

Kinga Jasiewicz pozwała Okręgową Komisję Edukacyjną twierdząc, że egzaminator źle ocenił jej egzamin maturalny z biologii.

RSS

Pięć miedzianych monet zmieni historię Australii?

22.05.13

Kontynent mógł zostać odkryty już w X w. przez lud afrykański.

RSS

Paliwa nadal będą tanieć. Ale właściciele stacji nieskorzy do obniżek

22.08.15

Oceniają analitycy.

RSS

"Zostałem wystawiony". Wałęsa o "sporze" z Borusewiczem

22.05.13

Były prezydent w "Faktach po Faktach" mówił też, że "Henryka Krzywonos i inni" atakują go z powodu filmu Andrzeja Wajdy.

RSS

Pytanie o zarobki. Były szef Amber Gold: czy pani jest głucha?

29.06.17

RSS

Coraz tańsze wakacyjne tankowanie

29.07.10

Kolejny tydzień z rzędu w dół poszły ceny paliw na polskich stacjach, Sytuacja na międzynarodowych rynkach naftowych i walutowych sprzyja akurat polskim kierowcom, Ceny owszem, nadal są wysokie, patrząc historycznie, jednak w nadchodzących dniach powinny

RSS

Automaty do gier zatrzymane przez służby celne a odpisy amortyzacyjne

01.12.10

Wielu podatników prowadzi działalność polegającą na organizowaniu gier na automatach do gier o niskich wygranych. Ponieważ automaty wykorzystywane są w zakresie prowadzonej działalności i stanowią środki trwałe mogą one podlegać amortyzacji na podstawie art. 16a ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. Nr 21, poz. 86 ze zm., dalej "ustawa o CIT"). Pewne wątpliwości budzi jednak możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych w przypadku zatrzymania automatów przez służby celne np. dla celów prowadzonego postępowania.

RSS

Rosja: Fiasko pierwszej próby nowej rakiety strategicznej

29.09.11

Pierwsze próbne wystrzelenie nowej rosyjskiej międzykontynentalnej rakiety strategicznej z kosmodromu Plesieck zakończyło się niepowodzeniem - poinformowały źródła w rosyjskim sektorze zbrojeniowym.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny