Platformy kłopot z Dudą

15.08.15

Partii rządzącej nie opłaca się frontalnie atakować nowego prezydenta. Nie ma też powodu, by go chwalić. Dlatego do przekazu PO wkradł się chaos.

Polacy nie ufają lekarzom i nie są zadowoleni z ich usług - wynika z raportu przygotowanego przez New England Journal of Medicine (NEJM) 60 osób przesłuchano w śledztwie dot. przygotowań Brunona K. do zamachu bombowego. Prokuratura ma większość opinii biegłych, czeka m.in. na opinię o stanie zdrowia psychicznego mężczyzny - powiedział rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty W przyszłą środę zostaną zakończone badania genetyczne ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.Leszek Miller, komentując decyzję prezydent Warszawy o odwołaniu prof. Chazana z funkcji dyrektora szpitala św. Rodziny przyznał, że "postawiła prawo wyżej niż swój światopogląd". Z kolei Ewa Kopacz powiedziała, że Hanna Gronkiewicz-Waltz "wypełniła zapis konstytucji ". Trzyletnia żyrafa Lokatka padła w nocy w łódzkim ogrodzie zoologicznym. Przedstawiciele zoo nie wykluczają, że przyczyną śmierci był zawał serca; wcześniej zwierzę nie chorowało. To czwarta żyrafa jaka padła w łódzkim zoo w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz życzył parlamentarzystom, by "w przyszłym roku były takie sprawy, które potrafią wszystkich zjednoczyć". O przekazywanie Polakom "opartej o fakty nadziei, że mija zły czas dla polskiej gospodarki" prosiła marszałek Ewa Kopacz.

„Rzeczpospolita" ustaliła: Od znieważenia urzędników, przywłaszczenia pieniędzy za sprzedany samochód, aż po jazdę po pijanemu rowerem - za to stawał przed sądami przedsiębiorca o którym teraz głośno.

Częste zmiany pracy, przebranżawianie się mogą prowadzić do tego, że nie będziemy dobrymi specjalistami w swojej dziedzinie - mówi prof. Zbigniew Nęcki, dyrektor Instytutu Ekonomiii Zarządzania UJ Komendy policji alarmują, że bardzo popularna broń sprzedawana dotąd bez zezwolenia wymaga jednak koncesji.

Policja zidentyfikowała kilkanaście osób, które wywiesiły antylitewskitransparent podczas meczu Lecha z Żalgirisem Wilno. O kierunku rozwoju turystyki na Ukrainie decydować będzie agencja, której powołanie zapowiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Młodzieży i Sportu. Sumienie – to temat przewodni cyklu katechez dla dorosłych, które uruchamia archidiecezja warszawska. Pierwsza konferencja w czwartek 23 października.Adam Hofman, poseł Prawa i Sprawiedliwości Nowo otwarty tunel w Grodzisku Mazowieckim, przeznaczony dla samochodów osobowych i karetek, dla tych ostatnich jest za niski. Na poligon w Drawsku Pom. przyjechała właśnie wzmocniona kompania pancerna wojsk francuskich. Kirasjerzy przywieźli z sobą czołgi Leclerc.

RSS

Księża „ćwierkająâ€ na Twitterze o Bożym Ciele

15.06.14

Kościół. Specjalne tygodniowe rekolekcje ruszyły dziś. Prowadzi je ponad stu duchownych, którzy mają konta na TT.

RSS

Czy ABW zablokuje CBŚ

15.05.13

Szacuje się, że Centralne Biuro Śledcze przejmie z Agencji ponad 200 śledztw. A w biurze karuzela kadrowa.

RSS

Poroszenko odwiedził wielonarodową brygadę w Lublinie

22.12.14

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odwiedził tworzoną w Lublinie litewsko-ukraińsko-polską brygadę LITPOLUKRBRIG. Ta międzynarodowa jednostka wojskowa ma być m.in. wykorzystywana do udziału w operacjach pod auspicjami ONZ, NATO i UE.

RSS

Turcja - pijany Polak zdemolował komisariat

08.06.15

Polskie małżeństwo zostało deportowane z Turcji z zakazem wjazdu do tego kraju przez pięć lat za ekscesy, których dopuściło się pod wpływem alkoholu - informuje tvn24.pl, powołując się na turecki dziennik "Hurriyet"

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Mamy Święto Dziękczynienia

08.06.15

Pod hasłem „Maryjo, Królowo Rodzin – zawierzamy i dziękujemy” w tym roku po raz ósmy obchodzimy w Polsce Święto Dziękczynienia.

RSS

Polacy pozytywnie o Włochach. Źle o Turkach

22.08.15

Spośród 32 narodów największą sympatią Polaków cieszą się Włosi, Hiszpanie, Czesi, Słowacy, Szwedzi, Węgrzy, Szwajcarzy i Holendrzy, a niechęcią Turkowie, Palestyńczycy, Rumuni, Rosjanie - wynika z sondażu CBOS.

RSS

Kampania w stolicy: Sasin o szpitalu na Solcu, Wipler o kiermaszu dobroczynnym

08.11.14

Dziś kandydat PiS na prezydenta stolicy Jacek Sasin wyraził sprzeciw wobec likwidacji pododdziału proktologii szpitala na Solcu. Z kolei kandydat KNP Przemysław Wipler proponuje udostępnienie warszawiakom miejsca, gdzie byłyby organizowane kiermasze dobroczynne.

RSS

Centralna Agencja Wywiadowcza podzieliła polską lewicę

29.01.14

Czy w śledztwie dotyczącym tajnych więzień CIA kolejni wysokiej rangi urzędnicy usłyszą zarzuty? Prokuratura tego nie wyklucza.

RSS

Rosja przekazała dane konieczne do wydania opinii ws. nagrań z wieży

01.03.13

Prokuratura wojskowa otrzymała z Rosji dane konieczne do wydania przezpolskich biegłych opinii fonoskopijnej dotyczącej nagrań z wieży smoleńskiego lotniska - poinformowała Naczelna Prokuratura Wojskowa

RSS

Stankiewicz: Euro – straszak PiS

29.03.15

Polska nie wejdzie do strefy euro za prezydentury Bronisława Komorowskiego. Bez względu na to, jak długo ona potrwa. Przeszkodą będzie parlament.

RSS

Kłopoty z zębami mamy w nosie

15.04.15

Ponad 70 proc. bólów głowy ma swoje podłoże w chorych zatokach. A te często chorują w wyniku problemów stomatologicznych i złego leczenia zębów.

RSS

Wolność? Profanacja religijna? Wraca sprawa kontrowersyjnej rzeźby

15.05.13

Proces o uszkodzoną rzeźbę papieża przeobraża się w manifestację polityczną.

RSS

Gdzie jest laptop Szczygły?

01.05.10

W zaginionym laptopie szefa BBN nie było tajnych materiałów. Niemniej jednak komputer się nie znalazł - potwierdza wiceszef BBN Witold Waszczykowski

RSS

Przed sąd za "potworka z Downem"

26.11.09

Za takie nazwanie ustawy o CBA Tadeusz Iwiński stanie i przed Komisją Etyki Poselskiej, i przed sądem. Proces chce mu wytoczyć stowarzyszenie "Graal".

RSS

Baba w koszyku i prawdziwy ogień

08.04.15

Rozmowa z Aleksandrem Robotyckim, etnografem z Muzeum Etnograficznego w Warszawie

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny