Biernat rezygnuje. "Nie widziałam, żeby go ktoś torturował"

08.08.15

O listach PO w "Faktach po Faktach".

Podporucznik Jeffrey Paul Delisle z kanadyjskiej marynarki wojennej sprzedawał Rosjanom informacje dotyczące bezpieczeństwa i strategii militarnej krajów należących do paktu "Five Eyes", który skupia USA, Kanadę, Wielką Brytanię, Australię i Nową Zelandię - donosi "New York Times", powołując się na źródła w amerykańskiej armii. Nie wiadomo jednak, jakie konkretnie dane wyciekły. Kanadyjczycy w tej sprawie milczą. Wygraną Polaka na antenie TVN24 komentował Wojciech Fortuna. Trzyletni chłopiec walczy o życie, po tym jak w czwartek po południu wypadł z trzeciego piętra kamienicy w Łodzi. Jego pijani rodzice zostali zatrzymani.Siedmiokrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych, Amerykanka Venus Williams spowodowała wypadek samochodowy. Jego skutki są tragiczne. Władze Gruzji chcą pomóc polskim rodzinom dotkniętym majowymi powodziami. Gruzińskie MSZ zaproponowało zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci z Polski, których rodziny najbardziej ucierpiały podczas powodzi.
Pobyt Polaków w Gruzji ma być sfinansowany w ramach programu „Patriot” pilotowanego przez administrację prezydenta Micheila Saakaszwilego. Dzieci z Polski będą mogły wypocząć w jednym z letnich obozów nad Morzem Czarnym. Gruzińscy dyplomaci przypominają, że nasze kraje łączą wieloletnie więzy przyjaźni, które zobowiązują do wzajemnej pomocy. Dwa lata temu podczas gruzińsko - rosyjskiej wojny o Osetię Południową nasz kraj przyjął kilkaset gruzińskich dzieci, których rodzice w wyniku działań zbrojnych stracili cały dobytek. Polska wspierała również finansowo budowę obozów dla uchodźców i przekazała pieniądze na odbudowę szkół i przedszkoli.
23-latek w rozmowie z TVN24 opowiada, że poznał ją w Krakowie. Podkreśla, że nie wiedział, z kim ma do czynienia i czuje się oszukany.

Ponad 250 tytułów z całego świata zostanie zaprezentowanych w ciągu 11 dni w ramach jednego z najważniejszych festiwali filmowych świata.

"Czy jest gdzieś jeszcze granica hipokryzji i szyderstwa? Precz z łotrami" - napisał na Twitterze Jarosław Zieliński. Złoty w czwartek traci na wartości, reagując na pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych, O godzinie 12:54 kurs USD/PLN testował poziom 2,8488 zł, wobec 2,8143 zł wczoraj na zamknięciu, Kurs EUR/PLN wzrósł z 4,0093 zł do 4,0387 zł, Natomiast CHF/PLN p

Nie żyje Anna Piaggi, dziennikarka, pisarka i legenda mody. Modzie poświęciła całe swoje życie, stając się żywą ikoną ekscentrycznego stylu. Miała 81 lat. Aż 84,5 tysiąca kibiców zgromadziła na trybunach 11. kolejka piłkarskiej Ekstraklasy. Na boisku działo się równie dużo. Zapraszamy do obejrzenia podsumowania przygotowanego przez nSport dla TVN24 i portalu tvn24.pl. Minął już czas na zgłaszanie komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta. Do PKW dokumenty i co najmniej tysiąc podpisów zdążyło dostarczyć 22 chętnych do prezydentury. Wśród nich politycy największych partii, ale nie tylko. Sprawdź, czy znasz wszystkich kandydatów na prezydenta.Wciąż nie udało się odnaleźć 26-letniego turysty, który w sobotę rano opuścił pensjonat w Zakopanem, udał się w góry i do dzisiaj nie wrócił. W poszukiwania zaangażowani są ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) oraz policjanci. W początkach listopada zupełnie realną perspektywą jest dalsze obniżanie się cen detalicznych, Jadąc na ?przedłużone? świąteczne weekendy nie musimy się obawiać podwyżek kosztów tankowania, Phillip Sjoeen groźnie wyglądający upadek zaliczył podczas treningu.

RSS

Na szczęście to tylko rutynowe badania: Andrzej Łapicki w szpitalu!

29.03.10

Andrzej Łapicki od czwartku przebywa w szpitalu na warszawskim Mokotowie. Czyżby ze zdrowiem mistrza było coś nie tak? Na szczęście nie! Aktor czuje się dobrze, a do szpitala trafił tylko na profilaktyczne badania. O zdrowie męża dba jego ukochana małżonka Kamila Mścichowska-Łapicka.

RSS

Karny z kapelusza? Zdecydowały milimetry

29.03.14

RSS

Złoto najdroższe od niemal 3 miesięcy

08.02.17

Notowania złota rozpoczęły bieżący tydzień mocno, od wzrostu o 1,3% do okolic 1237 USD za uncję, Tym samym, cena żółtego kruszcu dotarła do najwyższego poziomu od pierwszej połowy listopada ub,r, Dzisiaj rano cena złota spada, ,,,

RSS

Kokaina zamiast bananów trafiła do dyskontów. "To zupełny przypadek"

08.01.14

Niemiecka policja przechwyciła 140 kilogramów kokainy ukrytych w kartonach z bananami dostarczonymi do sieci sklepów dyskontowych w Berlinie - podał Urząd Kryminalny (LKA) w Berlinie. Wartość czarnorynkową narkotyków oszacowano na 6 mln euro.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Polska krzywa prawie zdyskontowała cykl obniżek… ex ante

22.07.12

Plasując na rynku 2-, 3- i 7-letnie obligacje, Hiszpania zapewne chciała udowodnić (bądź liczyła na to) iż istnieje jeszcze na rynku finansowym, Strzeliła sobie jednak tym posunięciem w nogę i na tle reszty Europy wyraźnie kulała,

RSS

"Nie kupiłam dziś francuskich serów". Posłanka PiS deklaruje bojkot, internet kpi

01.09.17

Materiał "Faktów" TVN.

RSS

Nieudany tydzień dla polskiej waluty

01.09.13

Koniec wakacji nie mógł przynieść inwestorom więcej emocji, Trwa dyskusja związana z wychodzeniem FEDu z QE3, co nie wspiera rynków wschodzących, W tym tygodniu rynki te otrzymały dodatkowy cios w postaci wydarzeń związanych z Syrią, ,,,

RSS

Sikorski "najprawdopodobniej powiedział to na offie"

01.11.14

O niesławnych słowach byłego szefa MSZ w "Faktach po Faktach".

RSS

Pokaz "Piratów" i dyskusje. Majówka z serialami na Netia Off Camera w Krakowie

01.05.16

Festiwal potrwa do 8 maja.

RSS

Polki kochają się często

22.07.10

Polki kochają seks i to prawie najbardziej w Europie. 43 proc. Polek uprawia seks częściej niż raz w tygodniu, co daje trzecie miejsce na Starym Kontynencie. Polki wyprzedzają tylko - i to nieznacznie - Greczynki i Rosjanki, wynika z badania GFK.

RSS

Możemy przegonić Hiszpanię. Jest szansa na kolejny awans w rankingu FIFA

29.03.17

Znakomite wyniki reprezentacji Polski mają odzwierciedlenie w rankingu FIFA.

RSS

Media: czas na utworzenie rządu w Irlandii Północnej przedłużony

22.04.17

Czas na stworzenie koalicyjnego rządu unionistów i republikanów w Irlandii Północnej został przedłużony do końca czerwca 2017 roku - poinformowała brytyjska telewizja BBC. Decyzja ta została podjęta w obliczu przedterminowych wyborów parlamentarnych na Wyspach.

RSS

"Krym Warszawa - wspólna sprawa". Protest przed ambasadą Rosji w Warszawie

01.03.17

"my Tatarzy krymscy, Ukraińcy i nasi przyjaciele na całym świecie nigdy nie zaprzestaniemy naszej walki o wolny Krym, o Krym w składzie Ukrainy".

RSS

USA: Wykonano wyrok na mężczyźnie, który zabił w odwecie za 11 września

22.07.11

W amerykańskim stanie Teksas wykonano wyrok na mężczyźnie, który zabił dwóch imigrantów w odwecie za zamachy z 11 września. O jego życie do końca walczył muzułmanin postrzelony przez Teksańczyka.

RSS

Chiny mają najszybszy komputer świata

29.10.10

Chiny pobiły USA na polu superkomputerów. Teraz to państwo środka dysponuje najszybszym komputerem świata. Tianhe-1A (Droga Mleczna), ma moc obliczeniową o 43 procenty większą, niż dotychczasowy rekordzista z Oak Ridge National Laboratory w Tennessee.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny