Pomnik politycznej niezgody

22.07.15

Przez spór kluczowych polityków zagrożona jest budowa monumentu Ignacego Daszyńskiego w Warszawie

Mam œwiadomoœć, że na wschodzie Ukrainy toczy się wojna. Ale doœwiadczenie IPN mówi, że odkładanie czegokolwiek na póŸniej oznacza, iż ten temat wróci po latach, możliwe, że ze zdwojonš siłš. Historia wišże się z konsekwencjami – mówi Piotrowi Zarembie prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek. Polityka to sprawa poważna, a nawet sprawa życia i śmierci. Taką tezę, dość odważną w czasach postpolityki, stawiają autorzy najnowszego numeru rocznika „Teologia Polityczna", zatytułowanego „Polityka i śmierć" Roman Polański stawił się w krakowskiej prokuraturze w związku z wnioskiem USA o zatrzymanie go. Po przesłuchaniu reżysera prokurator uznał, że zbędne jest stosowanie aresztu na wypadek ewentualnego postepowania ekstradycyjnego w tej sprawie - poinformował rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk.Ewa Kopacz traci pozycję 
w partii. Walkę o jej odzyskanie przypadkowo utrudnił prezydent. Korekta w rządzie: Jacek Rostowski na stanowisko wicepremiera, Jacek Cichocki szefem Kancelarii Premiera, Bartłomiej Sienkiewicz ministrem spraw wewnętrznych Po raz pierwszy od powołania unii bankowej siedem lat temu Bruksela pokazała, że jest zdolna do poważnych decyzji, że liczy się na œwiecie.

W w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych rozdano nagrody "Parkietu" dla najlepszych spółek, instytucji i menedżerów - statuetki Byka i Niedźwiedzia. Pokaz uświetnił jedyny w Polsce pokaz kolekcji Ewy Minge.

Premier obiecuje pomoc we wdrażaniu wynalazku wrocławskiego naukowca prof. Jana Szopy-Skórkowskiego Były gubernator Florydy Jeb Bush składa wizytę w Warszawie. Polityk w czerwcu ma ogłosić start w wyścigu o nominację Republikanów w amerykańskich wyborach prezydenckich w 2016 r.

Kościół zawsze jest blisko żołnierzy, wspiera ich moralnie i duchowo, a przez posługę kapelanów udziela sakramentów i błogosławi im w służbie - głosi przesłanie biskupa polowego WP gen. Józefa Guzdka, skierowane do żołnierzy z okazji Święta Wojska Polskiego. Dyrektor szpitala im. Św. Rodziny prof. Bogdan Chazan złożył w ratuszu zastrzeżenia do ustaleń miejskiej kontroli ws. pacjentki, której mimo przesłanek medycznych odmówiono aborcji. Końcowy raport ratusza ma być gotowy za kilkanaście dni. Listy Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego zostały przemyślane tak, by sukces w wyborach europejskich pomógł w wejściu do polskiego Sejmu.Prezydent Bronisław Komorowski po przegranych wyborach wycofał swój projekt powiązania wieku emerytalnego ze stażem pracy. Przejął go jednak PSL Eksport polskiego piwa rośnie. W 2013 roku wzrósł o 16,7 proc. w ujęciu rocznym i wyniósł 2,5 mln hektolitrów. To zasługa większej sprzedaży zarówno do krajów, w których mieszka i pracuje wielu Polaków, np. USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Irlandii, jak i ekspansji w Azji. Sejm wybierze nowego marszałka Izby w środę, 24 września - zdecydował w czwartek Konwent Seniorów.

RSS

Żeby lekarz nie był robotem

01.07.14

Trzeba zmienić przepisy 
o klauzuli sumienia – przekonuje rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński

RSS

Warszawa: Rolnicy manifestują

22.02.15

Sprzed Torwaru około godz. 11. wyruszyła manifestacja OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Podobnie jak rolnicy z NSZZ "Solidarność", kierują się przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Rolnicy domagają się m.in. odszkodowań za straty spowodowane przez dziki.

RSS

Kolejarze apelują: szlaban na głupotę!

29.05.14

Po raz dziesiąty ruszyła kampania społeczna „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj!". Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

RSS

Droga lewicy
 do 20 procent

15.12.12

Na lewicy odżyła walka 
o wpływy w środowiskach pozaparlamentarnych. SLD organizuje kongres lewicy społecznej, a Ruch Palikota chce budować obywatelskie porozumienie

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Unia chce walczyć ze słabymi stażami

29.03.14

Rada UE ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Konsumenckich (EPSCO) przyjęła wniosek Rady UE w sprawie Europejskich Ram Jakości Staży i Praktyk

RSS

Zalew pomników Piłsudskiego

15.11.14

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk, dzisiejsi wielcy antagoniści, za kilkadziesiąt lat mogą się stać patronami sąsiadujących ulic - mówi Antoni Dudek, politolog i historyk.

RSS

Kaczyński: PiS zrobi wszystko, żeby przetarg na śmigłowce dla armii był uczciwy

15.11.14

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas środowej konwencji wojewódzkiej tej partii w Rzeszowie powiedział, że jego ugrupowanie "zrobi wszystko", żeby przetarg na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii "był uczciwy".

RSS

Brązowy medal Pawła Korzeniowskiego w Berlinie

22.08.14

Paweł Korzeniowski z AZS Warszawa, czasem 1.55,74, zdobył brązowy medal w wyścigu na 200 m stylem motylkowym pływackich mistrzostw Europy w Berlinie.

RSS

Czarno-biały świat wycinany skalpelem

08.11.13

Wycinam obrazki w czarnym papierze. Dwa lata temu w pewnym momencie zupełnie przestałem rysować - mówi Andrzej Krauze, rysownik „Rzeczpospolitej"

RSS

Wielkanoc pod śniegiem. Spadnie nawet do 20 cm białego puchu

01.04.13

Zamiecie i zawieje śnieżne coraz bardziej komplikują warunki na drogach w Europie Środkowej. Na Węgrzech wezbrana woda zalała już 120 tysięcy hektarów. W ewakuacji mieszkańców Słowacji pomaga wojsko

RSS

Przechadzka po cmentarzu znikającego czasu

22.07.15

Rzeszowskie BWA to jedna z najbardziej malowniczych tego typu placówek w Polsce i znak szczególnego związku Rzeszowa z kulturą żydowską.

RSS

Genderowy projekt przyspiesza

15.07.14

Ruszają prace nad budzącą wiele emocji propozycją ustawy, która ma ułatwić zmianę płci transseksualistom.

RSS

Prezydent Gdyni: Meksykańscy goście byli stroną poszkodowaną przez chuliganów

22.09.13

Gospodarka morska wymaga świadomej polityki państwa, które powinno uznać fakt, że to sfera korzyści w wymiarze ogólnokrajowym - powiedział Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

RSS

Andrzej Talaga: Ślady materiałów wybuchowych na tupolewie (wideo)

01.11.12

Komentarz Andrzeja Talagi, zastępcy redaktora naczelnego "Rz"

RSS

Piasecki: Kim pan jest, panie Mikke?

29.05.14

Nowa Prawica - PiS może zyskać koalicyjnego partnera.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny