Makabryczne odkrycie. Szczątki ofiar Holokaustu w uniwersyteckim magazynie

22.07.15

Gromadził je tam hitlerowski lekarz August Hirt.

Ministerstwo Obrony Rosji potwierdziło doniesienia mediów w sprawie rezygnacji szefa marynarki wojennej. Admirał Wiktor Czirkow, po trzech latach służby, złożył prośbę o dymisję. Oficjalnym powodem są problemy zdrowotne. "Czirkow nie jest pierwszym wysokim rangą dowódcą armii rosyjskiej, którzy w ostatnim czasie mieli problemy zdrowotne" – napisał rosyjskojęzyczny portal brytyjskiej korporacji BBC. Po wielkim śniegu na Ukrainie trwa wielkie odśnieżanie.WYDARZENIE DNIA Wtorek przyniósł słabe, lecz spodziewane, dane o dynamice włoskiego PKB oraz rozczarowujące informacje z niemieckiej gospodarki, Na rynku złotego pojawiła się dość płytka korekta, podczas gdy indeks SP 500 zwyżkuje powyżej 1400 pkt, Na Wiśle na Mazowszu w ciągu najbliższej doby będzie się utrzymywać stan alarmowy - ostrzegają meteorolodzy. Rzeką przemieszcza się fala wezbraniowa.
Na dopływach Wisły stany alarmowe będą utrzymywać się na Pilicy, w górnym brzegu Liwca i na Bzurze, a także na Bugu w Wyszkowie i na Wkrze.
W województwie pomorskim poniżej Tczewa Wisła przekroczy stany ostrzegawcze.
Z kolei na Wiśle w województwie kujawsko - pomorskim poniżej Włocławka stan wody będzie wzrastać i utrzymywać się w strefie stanów wysokich. W Toruniu i Bydgoszczy zostaną przekroczone stany ostrzegawcze. W Grudziądzu Wisła może taki stan osiągnąć. W zlewni Noteci nastąpi dalszy wzrost w strefie stanów ostrzegawczych, z kolei tendencja spadkowa zaznaczyła się na wodowskazie Nakło - Zachód, gdzie rzeka przekroczyła stan alarmowy.
W województwach łódzkim i wielkopolskim w zlewni Warty woda będzie się utrzymywać w stanie wysokim. W niektórych miejscach, między innymi, w Kole, Śremie i Sieradzu, rzeka przekroczy stany alarmowe. W zlewni Pilicy i Bzury wahania stanu wody powyżej stanów alarmowych.
W województwie świętokrzyskim stany alarmowe będą się utrzymywać na Czarnej Włoszczowskiej i Czarnej Malenieckiej.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega też przed podniesieniem się poziomu rzek w dorzeczu górnej i środkowej Odry. Na dolnej Odrze stan alarmowy prognozowany jest w Bielniku, a w Gozdowicach utrzyma się.
W województwie śląskim na Warcie poniżej Poraja utrzymają się stany wysokie, a w miejscowości Kręciwilk Warta może przekroczyć stan alarmowy.
Klucze do Białorusi są w Moskwie, nie w Warszawie i Brukseli - powiedział w "Faktach po Faktach" szef Partii Demokratycznej Andrzej Celiński, komentując wydalenie z Mińska ambasadorów Polski i Unii. Zdaniem Witolda Waszczykowskiego z PiS, polityka wobec kraju niedemokratycznego, jakim jest Białoruś, powinna trwać dłuższy czas i być oparta na wspieraniu opozycji i porozumieniu państw regionu przeciwko reżimowi.

Informację oraz zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

- Medal to medal, pewien niedosyt jednak jest - przyznaje sport.tvn24.pl Witold Suski. Twierdzi tak pełnomocnik rządu ds. górnictwa.

Dobre wiadomości dla kibiców FC Barcelony. Co prawda Leo Messiego czeka dłuższa przerwa, ale lekarze zapewniają, że będzie gotowy na hitowe starcie z Realem Madryt. Mecz na Santiago Bernabeu zaplanowano na 21 listopada. Były premier Jarosław Kaczyński i b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przed Trybunał Stanu, zarzuty karne dla b. szefów ABW Bogdana Święczkowskiego i Grzegorza Ocieczka - takie wnioski formułuje w projekcie raportu szef komisji śledczej ds. Barbary Blidy Ryszard Kalisz (SLD). Wczorajsza bardzo udana sesja narobiła apetytów wobec dzisiejszych notowań, ale mieszane dane z USA nie umożliwiły na większe wzrosty, Co prawda GPW wciąż prezentuje lepszą kondycję od otoczenia, ale przy utrzymujących się skromnych ,,,Matka braci Kaczyńskich, Jadwiga, jest w bardzo ciężkim stanie. Oddycha dzięki respiratorowi, nie ma z nią kontaktu. 84-letnia pani Kaczyńska leży w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie już niemal dwa tygodnie. Trafiła do szpitala, gdy zaczęły się problemy z sercem i oddychaniem. To, że partia jest jedna, wcale nie znaczy, że ma jedną wizję polityczną. ["Fakty z Zagranicy"] Oficer brytyjskiej policji z Thetford (w hrabstwie Norfolk) pozwała właściciela miejscowej stacji benzynowej po tym, gdy... przewróciła się na terenie obiektu.

RSS

Pójdzie z Palikotem do Kwaśniewskiego w lutym

22.12.12

Marek Siwiec w "Faktach po Faktach" w TVN24: przyniesiemy mu pewien pomysł, jak można by tę politykę po lewej stronie sceny politycznej wzbogacić.

RSS

Rosjanie stracili kontrolę nad ISS i satelitami

15.11.12

Bez kontroli pomieszczeń załogi i silników sterujących stacją.

RSS

Śmierć w Tatrach. Turysta uderzył głową w skałę

01.07.12

Ratownikom TOPR nie udało się uratować życia turyście, który najprawdopodobniej zasłabł i osunął się z Przełęczy Buczynowej w Tatrach. Nieprzytomnego 64-latka odnaleźli przypadkowi turyści.

RSS

Nerwowość na koniec roku

29.12.12

W cieniu politycznych negocjacji za oceanem przebiega handel na rynkach finansowych, a emocje z tym związane dobrze obrazuje znaczna zmienność na rynku EUR/USD, W Warszawie od początku sesji nastroje ulegały stopniowemu pogorszeniu, do czego później dołąc

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Były nerwy, jest złoto Włodarczyk

08.08.17

Druga polska młociarka też na podium lekkoatletycznych mistrzostw świata.

RSS

Grecja zbiera pochwały. Za postępy w realizacji reform

22.03.16

Ministrowie finansów Niemiec i Francji, Wolfgang Schaeuble i Michel Sapin, w poniedziałek z zadowoleniem wypowiedzieli się o postępach Grecji we wdrażaniu reform wymaganych w zamian za międzynarodową pomoc i to mimo że kraj zmaga się z napływem migrantów.

RSS

USA kończą z państwem opiekuńczym?

01.01.14

W USA w wyniku braku porozumienia w kongresie zakończono gigantyczny program zasiłków dla bezrobotnych, Minister finansów Niemiec zwraca uwagę na fakt, że niskie stopy procentowe są tylko środkiem w walce z kryzysem, a nie nową regułą, ,,,

RSS

Biała śmierć i trutka dla dzieci. Cała prawda o cukrze

15.05.15

Fakty i mity o cukrze.

RSS

Dwie osoby ranne po nawałnicach: Zobacz, jak pioruny szalały nad Pomorzem

15.06.10

Aż 300 razy wzywano strażaków po gwałtownych burzach i ulewach, jakie szalały nad Pomorzem. Upadające na samochody drzewa raniły dwie osoby. Do tego wiele piwnic zostało zalanych, a wiatr porozrzucał na ulicach połamane gałęzie. Zobacz, co działo się nad północną Polską.

RSS

Niejednoznaczne dane i zmienne nastroje

15.02.12

Inwestorzy na brak bodźców nie mogli we wtorek narzekać, Kłopot był jedynie ze zmieniającym się kierunkiem ruchu indeksów, Ostatecznie przeważyły spadki, Zakres zmian był jednak niewielki, Pierwsza część wtorkowej sesji przebiegała w zmiennych nastrojach

RSS

Plusy i minusy podatku liniowego

08.01.11

Niewątpliwy plus podatku liniowego? Niezmienna stawka, niezależna od dochodów. 19-proc. podatek zapłaci zarówno przedsiębiorca, który zarobił w ciągu roku kilkadziesiąt tysięcy złotych, jak i ten, którego roczny dochód liczony jest w milionach.

RSS

Po wypowiedzi, która oburzyła nawet Platformę: Palikot ma wrogów w PO. Chcą go wyrzucić

08.07.10

"Dość! Miara się przebrała. Głupoty, które opowiada poseł Palikot, są nie do przyjęcia" - napisał na blogu polityk PO Filip Kaczmarek. Europoseł chce przekazać do sądu koleżeńskiego patycję, by na jej podstawie wyrzucono Palikota z partii. Ale to nie takie proste. Palikot ma mocne plecy...

RSS

Euro pewne wygranej Macrona

08.05.17

Przed nami jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń ostatnich tygodni, czyli druga tura wyborów we Francji, Wynik wydaje się być już rozstrzygnięty, choć biorąc pod uwagę wydarzenia z zeszłego roku, niespodzianka, nawet ta negatywna jest ,,,

RSS

"Prosiliśmy prezydenta, by ustąpił dwa dni temu". Dziś przegłosowali jego usunięcie

01.06.14

Parlament prorosyjskiej Abchazji odwołał prezydenta.

RSS

Ukraiński kryzys wepchnie Polskę do strefy euro?

08.03.14

Powraca dyskusja o akcesji.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny