Makabryczne odkrycie. Szczątki ofiar Holokaustu w uniwersyteckim magazynie

22.07.15

Gromadził je tam hitlerowski lekarz August Hirt.

Wydaje się, że nic nie jest w stanie zmącić dobrego nastroju inwestorów giełdowych ze Stanów Zjednoczonych, Główne indeksy na Wall Street otwierają się rekordami w czym pomaga pierwsza dobra informacja dotycząca sporów handlowych od tygodni Żołnierze kilkunastu krajów afrykańskich, byłych kolonii francuskich, otworzyli na paryskich Polach Elizejskich tradycyjną defiladę z okazji święta państwowego 14 lipca. Gośćmi wojskowej parady byli przywódcy tych państw. Jest rozszerzona podstawa prawna do wprowadzania sankcji wizowych i finansowych.Podczas wtorkowych notowań opublikowane zostały dane o produkcji przemysłowej nad Wisłą, Dużo lepsze od oczekiwań dane nie pomogły w osiągnięciu nowych szczytów na WIG20, Sesja w Warszawie była kolejną z serii ?nudnych?, W sobotę zostanie przesłuchany. Materiał "Faktów po południu". Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje ochłodzenie się koniunktury gospodarczej Stanów Zjednoczonych oraz państw należących do strefy euro, Po tych informacjach inwestorzy jeszcze bardziej oczekują na finalne decyzje z posiedzenia FOMC, Wysoka ,,,

Siedmioro prokuratorów od sprawy Olewnika mogło usłyszeć zarzuty. ale prokuratura Apelacyjna w Gdańsku umorzyła śledztwo w sprawie oskarżycieli. Pogoda nie oszczędza mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego. Powodzie nękają Hiszpanię i Portugalię. Ulewne deszcze doprowadziły tam do wylania kilku rzek i spowodowały liczne podtopienia.

Wicemistrzyni świata juniorek w biegu na 100 m Ewa Swoboda została zawodniczką AZS AWF Katowice. - Jej przyjście do nas to początek nowej ery budowania wielkiej lekkoatletyki w klubie – oświadczył rektor uczelni i prezes AZS AWF Adam Zając. Duńska wolontariuszka w Nigerii adoptowała niechciane dziecko. O historii opowiadał w programie "24 Godziny" Michał Sznajder. Polscy eksperci pracujący przy śledztwie w Moskwie potwierdzają: piloci Tu-154M ignorowali rekomendacje wieży kontrolnej lotniska Siewiernyj w Smoleńsku. Ich zdaniem przyczyną katastrofy były bardzo złe warunki atmosferyczne, które doprowadziły do błędu pilota.Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała przy większej zmienności niż wczoraj, Eurodolar początkowo kontynuował wzrosty rozpoczęte jeszcze w czasie sesji azjatyckiej i zwyżkował dynamicznie aż do poziomu 1,3270, Druga połowa sesji przyniosła jednak Wyższa od oczekiwań inflacja oraz stosunkowo jastrzębie sugestie ze strony członków amerykańskiej Rezerwy Federalnej, a także bezpośrednie wypowiedzi na temat rynku walutowego spowodowały zauważalne wzmocnienie się dolara, Opony jak opony - czarne, okrągłe i z gumy. I letnie, i zimówki wyglądają niemal identycznie. Gdzie tkwi różnica? Zmieniać czy nie? Co z rozporządzeniem Unii, nakładającym obowiązek zmiany opon cztery razy w roku? A może ogumienie całoroczne? W dzienniku.pl ekspert raz na zawsze kończy z mitami.

RSS

Katarzyna W. trafiła do szpitala psychiatrycznego

08.04.12

Katarzyna W. trafiła do szpitala psychiatrycznego - dowiedziała się TVN24. Została tam przewieziona ze szpitala MSW w Katowicach, w którym przebywała w piątek po tym, jak połknęła dużą ilość leków.

RSS

Jest zawiadomienie do prokuratury: Ukarzą agenta CBA za Kwaśniewskich?

15.03.10

Czy CBA za Mariusza Kamińskiego złamało prawo, gdy zasadzało się na Aleksandra i Jolantę Kwasniewskich? Prokurator Generalny otrzymał zawiadomienie o podejrzeniu nadużycia władzy. Chodzi o operację z "lewym" zakupem domu w Kazimierzu. Transakcja miała sprawdzić uczciwość lub pogrążyć prezydenką parę.

RSS

Skrócił auto, ale pod wiaduktem przejechał

01.08.11

Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Przekonał się o tym kierowca dostawczego Mercedesa, który nie oszacował odpowiednio wysokości samochodu i wjechał pod, za niski dla akurat tego pojazdu, wiadukt. Efekt roztargnienia kierowcy można zaobserwować na nagraniu, który zamieścił w serwisie Kontaktu 24 @jacek 1008.

RSS

Rewelacyjna Jaśkowiec przez kontuzję straciła trzy lata

29.12.13

Trzecie miejsce zajęte w prologu Tour de Ski przez Sylwię Jaśkowiec to największa niespodzianka do jakiej doszło w Oberhofie. Przed biegiem nikt nie spodziewał się, że Polka uplasuje się tak wysoko.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

"Wielogodzinne rozmowy" o kamienicy? Ratusz o sprawie Noakowskiego 16

01.07.17

"Spotkania były".

RSS

Dolar wciąż na fali

22.10.18

WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Szef unijnych negocjatorów Michel Barnier powiedział dzisiaj rano, że umowa dotycząca Brexitu jest gotowa w 90 proc,, a punktem spornym pozostaje tak naprawdę kwestia irlandzkiej granicy, Z kolei wczoraj Europarlamentu,,,

RSS

Prognoza pogody na środę: upał przybierze na sile. Lokalnie zagrzmi

22.07.15

Temperatura maksymalna wyniesie 33 st. C.

RSS

Najpierw zemdlała, a potem zdobyła medal

29.07.12

Węgierska judoczka Eva Csernoviczki wykazała się wyjątkową siłą woli. W jednej walce zemdlała po ciosie przeciwniczki, ale kilka godzin później wróciła na matę, by zdobyć brąz.

RSS

Huebner wśród zwolenników pogłębienia integracji europejskiej

15.09.10

W środę swoją działalność zainauguruje Grupa Spinelli - zespół prominentnych polityków europejskich, opowiadających się za większą integracją wewnątrz Unii Europejskiej. Przedstawicielem Polski w tym gronie jest była unijna komisarz, obecnie eurodeputowana, Danuta Hubner. Grupa związana jest z niemieckimi think tankami.
Danuta Huebner (fot. Wikipedia)

RSS

Spała na rusztowaniu na 11. piętrze. "Nie wiemy, jakim cudem się tam znalazła"

22.08.16

W Krakowie.

RSS

Gowin: Niemcy "importują" embriony i na nich dokonują eksperymentów

22.04.13

Wypowiedź ministra sprawiedliwości dla "Czarno na białym" w TVN24 o handlu zarodkami do zabiegów in vitro wywołała burzę w środowisku lekarskim i wśród polityków.

RSS

Chuchanie na Pawlaka

29.05.10

Waldemar Pawlak nie poprze Bronisława Komorowskiego przed drugą turą – wynika z informacji „Wprost”. Platforma nie daje jednak za wygraną. Otoczenie Donalda Tuska od kilku tygodni konsekwentnie zabiega o względy lidera Ludowców.
fot. Wprost

RSS

Jeden system na wiele urządzeń. Windows 10 skazany na sukces?

01.02.15

Windows 10, który niebawem trafi do sprzedaży, ma nadać nowy kierunek firmie Microsoft i stać się przełomowym momentem w kadencji obecnego prezesa Satya Nadelli. Eksperci podkreślają, że kolejne "okienka" będą uniwersalne i funkcjonalne. To ma być recepta na sukces. Ale czy to wystarczy, aby zmierzyć się z legendarnymi poprzednikami.

RSS

Weszły na jezdnię, kierowca nie zdążył wyhamować

22.03.17

Nagranie zdarzenia w Legnicy.

RSS

Williamsówny mówią Radwańskiej "adieu"

01.06.10

Wielkoszlemowy French Open, jedna z czterech najważniejszych imprez tenisowych, ostatecznie bez najlepszej polskiej tenisistki. Powód? Porażka razem z Rosjanką Marią Kirilenko w ćwierćfinale turnieju debla. Porażka bezdyskusyjna, w czym zasługa amerykańskich sióstr Williams: Venus i Sereny.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny