Odbudowa Łazienkowskiego idzie zgodnie z planem

29.06.15

Odbudowa Mostu Łazienkowskiego, po pożarze z lutego br. idzie zgodnie z harmonogramem, termin zakończenia określony na 30 października, nie jest zagrożony - zapewnili przedstawiciele firmy Bilfinger Infrastructure, wykonawcy remontu.

Program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie", 
w ramach którego młode osoby mogą dostać pożyczki na korzystnych warunkach, bije rekordy popularności. Partia Jarosława Kaczyńskiego proponuje wspólną pracę PO, PSL i Lewicy. Koalicja kwituje: – To tylko propaganda Po wstępnej analizie można stwierdzić, że prawdopodobnie naruszono prawa pacjenta do informacji i do dokumentacji medycznej - powiedziała Rzecznik Praw Pacjenta Krystyna KozłowskaJestem "patriotą PO" i jej twórcą, tutaj nic się nie zmieniło - zapewnił polityk Platformy, były wiceszef partii Grzegorz Schetyna, odnosząc się do doniesień mediów, że był krytykowany przez premiera Donalda Tuska na czwartkowym posiedzeniu zarządu PO. Jedenaście koni zginęło nad ranem w pożarze stadniny Botoja w Korzkwi (pow. krakowski)- poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Andrzej Siekanka. Funkcjonariusze ABW wkroczyli do redakcji „Wprost”

Minister sprawiedliwości Borys Budka podkreślił w Gdańsku, że budzi jego zdziwienie podsłuchiwanie prezesa konstytucyjnego organu państwa czyli NIK, Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Wzrasta liczba napaści na funkcjonariuszy Służby Więziennej ze strony osadzonych - wynika z danych centralnego zarządu tej służby. Prawo i Sprawiedliwość doprowadzając do odrzucenia projektu zmian w konstytucji ws. lasów, okazało się szkodnikiem, nie wiadomo czemu teraz stawiają nam zarzuty - przekonywali w czwartek posłowie PO i PSL.

17 tysięcy podrobionych krawatów o szacunkowej wartości 2 mln zł zarekwirowała policja podczas akcji przeprowadzonej w ekskluzywnych sklepach Prof. Janusz Ostoja-Zagórski stał się szerzej znany, gdy usunął krzyż ze swego gabinetu na uczelni Do wypadku doszło dziś rano na stacji Warszawa Śródmieście. Część pociągów Kolei Mazowieckich w kierunku zachodnim została odwołana.Marian Pękalski vel Kotarski z powstałej w czasach podziemia solidarnościowego oficyny Rytm przyznał się do służby w komunistycznym kontrwywiadzie Jeśli upadnie biuro podróży, jego klientów do kraju sprowadzi Polska Organizacja Turystyczna – ogłosiła podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska. Dziennikarze chcieli wiedzieć, kto za to zapłaci Siedem dekad po dekrecie PKWN krzywdy wciąż nie zostały naprawione.

RSS

"Nie dostrzegamy problemów osób prostytuujących się"

15.08.15

W Polsce nie dostrzega się problemów osób zajmujących się usługami seksualnymi - ocenia wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka. Z kolei Amnesty International przekonuje, że osoby prostytuujące się powinny mieć zapewnione m.in. wsparcie socjalne.

RSS

Poroszenko zwalnia ministra obrony i liczy na pokój

15.10.14

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przyjął w niedzielę dymisję ministra obrony Wałerija Hełeteja i wyraził nadzieję, że w ciągu najbliższych dni dojdzie do całkowitego wstrzymania ognia na linii walk z separatystami na wschodzie kraju.

RSS

MEN nie skróci roku szkolnego dla turystyki

29.07.14

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie przewiduje żadnych zmian w organizacji roku szkolnego - poinformowała w Sejmie wiceminister edukacji Joanna Berdzik. Pierwszeństwo nad wakacjami ma realizacja podstawy programowej

RSS

Mężczyzna zatrzymany podczas obławy usłyszał zarzuty

15.07.12

Mężczyzna zatrzymany we wtorek wieczorem podczas policyjnej obławy w Krakowie usłyszał zarzut udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia - poinformował prok. Krzysztof Dratwa z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Obama o Poroszence: "Mądry wybór"

08.06.14

Barack Obama spotkał się w środę w Warszawie z prezydentem elektem Ukrainy Petro Poroszenką. Prezydent USA podkreślił, że Ukraińcy dokonali "mądrego wyboru", powierzając Poroszence kierowanie krajem. Było to pierwsze spotkanie tych przywódców.

RSS

Ludzie spadli z tratwy. Jedna osoba zaginiona

22.04.13

Podlascy strażacy przerwali poszukiwania uczestnika wyprawy tratwą na Biebrzy. W okolicywsi Dębowo z tratwy spadło sześć osób - pięć zostało uratowanych, jedna jest zaginiona

RSS

Gowin: Spieram się z Tuskiem o gospodarkę

15.07.13

To, że jestem w ostrym sporze politycznym z PiS nie znaczy, że muszę tej partii odmawiać patriotyzmu, dobrej woli czy szacunku dla demokratycznych reguł – mówi były minister sprawiedliwości Elizie Olczyk

RSS

Prezydent Komorowski spotkał się z prezydentem Francji

29.01.15

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się wieczorem w Krakowie z prezydentem Francji Francois Hollande'em.

RSS

Komorowski porównany do Hitlera? "Sprawdzamy"

01.08.15

Postępowanie sprawdzające dotyczące ewentualnego publicznego znieważenia prezydenta Bronisława Komorowskiego w programie Radia Maryja wszczęła z urzędu Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód. W audycji wypowiadali się słuchacze i o. Tadeusz Rydzyk.

RSS

Są zarzuty dla złodziei

22.12.09

Policjantom udało się odzyskać skradziony napis "Arbeit macht frei". Zatrzymanym złodziejom, grozi 10 lat więzienia

RSS

Ordonka - kołnierzyk nr 1

22.07.12

Była najsłynniejszą artystką II Rzeczypospolitej, a jej pseudonim na zawsze splótł się z dziejami polskiej piosenki

RSS

Zabarykadował się z kobietą w hotelu.Uwolnili ją policjanci

15.05.14

Kilka godzin trwała akcja policji w jednym z łódzkich hoteli, gdzie w nocy zabarykadował się młody mężczyzna. Groził, że zabije kobietę, która była z nim. Uwolnili ją antyterroryści.

RSS

Bieda na szpitalnym talerzu

22.07.15

Pacjenci wychodzą niedożywieni ze szpitala, bo dostają tam śmieciowe jedzenie.

RSS

Sąd aresztował dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa Ziętary

29.11.14

Krakowski sąd aresztował w czwartek na trzy miesiące Mirosława R. i Dariusza L., podejrzanych o pomocnictwo w uprowadzeniu i zabójstwie poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary.

RSS

Wielki Tydzień w Izraelu [GALERIA]

08.04.15

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Tydzień poprzedzający Wielkanoc jest wyjątkowym okresem wspominania najważniejszych dla wiary wydarzeń oraz czasem poświęconym rodzinie i najbliższym. Zobacz obchody Wielkiego Tygodnia w Izraelu.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny