Angielska robota. Koniec gigantycznej budowy tunelu pod miastem

08.06.15

Astronomiczny koszt i wielkie wyzwanie inżynieryjno-budowlane. MateriałÂ "Faktów" TVN.

Parlament pogrążonej w kryzysie Grecji głosuje w nocy z wtorku na środę nad wotum zaufania dla zreorganizowanego rządu Jeorjosa Papandreu. Jeśli premier i jego gabinet wyjdą z tej próby zwycięsko, 28 czerwca parlament będzie głosował nad najnowszym rządowym programem oszczędnościowym, a jego przyjęcie jest warunkiem otrzymania 12 mld euro, bez których Grecja może zbankrutować. To był szok. 20 lat temu człowiek znikąd wylądował w Polsce z czarną teczką i pokonał Tadeusza Mazowieckiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Dziś zbiera grzyby w Kanadzie i wciąż jest przekonany, że wtedy został prezydentem.
Stan Tymiński z trzecią żoną RPP nie zmieniła stóp procentowych w Polsce, Mario Draghi również nie zaskoczył na dzisiejszej porannej konferencji, Obecnie największą ofensywą cechuje się Bank Anglii, który wczoraj zapowiedział zmniejszenie wymogów kapitałowych dla ,,,



NATO uzna cyberprzestrzeń za sferę, w której mogą rozgrywać się konflikty, tak jak na lądzie, w powietrzu i na morzu - poinformował we wtorek sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg po pierwszym dniu obrad ministrów obrony państw NATO w Brukseli. "Walka trwała pół godziny, ryba połamała podbierak". Wiemy, ile ważyła. Beata Kempa i Zbigniew Wassermann przez 13 godzin starali się wczoraj udowodnić premierowi, że chociaż sam się jednorękimi bandytami nie zajmował, to jednak niechybnie "przeciekał" rozpowiadając na lewo i prawo, że Mariusz Kamiński i jego smutni chłopcy wzięli na celownik Rycha, Zbycha, Mira i Grzesia. Premier ze spokojem przez 13 godzin temu zaprzeczał. Jeżeli PiS chciało dzięki bezwzględnej dociekliwości Wassermanna i urokowi Beaty Kempy zdobyć parę procent kosztem plączącego się w zeznaniach premiera, to okazało się to równie skuteczne jak taktyka Beenhakkera na mecz ze Słowenią w Ljubljanie. Efekt? Taki sam jak w przypadku polskich piłkarzy. Tusk kontra Kempa i Wassermann 3:0.

Już gdy Justyna Kowalczyk awansowała do ćwierćfinału sprintu w Oslo, mogła być pewna zdobycia trzeciej w tym sezonie Kryształowej Kuli. I choć skończyło się na czwartym miejscu i wygranej Norweżki Marit Bjoergen, ale to Polka zgarnęła w tym sezonie narciarskiego "wielkiego szlema".

Iran nie zmienił postępowania w ostatnich latach i nadal jest państwem sponsorującym terroryzm - powiedział sekretarz obrony USA James Mattis w piątek podczas wizyty w Wielkiej Brytanii. Podkreślił też, że należy powstrzymać zagrożenie ze strony Korei Północnej. Jarosław Kaczyński nie ustąpi - zgłosi Beatę Kempę i Zbigniewa Wassermanna do komisji hazardowej raz jeszcze. Tymczasem PO twardo odpowiada, że nie zgodzi się na powrót tej pary posłów śledczych. Co wtedy? Komisja hazardowa może przestać istnieć - mówi marszałek Bronisław Komorowski.

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych miały być pod wieloma względami wyjątkowe, Zbliżający się okres świątecznego spadku aktywności i zamknięcie rynku na wiele dni połączyły się z niepewnością na rynkach ,,, Zderzyły się dwa samochody. Obaj kierowcy trafili do szpitala. Wybory, wybory i po wyborach. Po dramatycznej kampanii, pełnej zwrotów akcji, czas na podsumowanie zysków. Wszystkie partie ogłosiły zwycięstwo. Zwycięska okazała się też demokracja - bo frekwencja, mimo obaw malkontentów, nie była taka zła. Skoro wszyscy możemy poszczycić się zwycięstwem, kto poniósł porażkę? Otóż największym przegranym tych wyborów okazała się…Platforma Obywatelska.



Czy łatwo sprostać wymaganiom młodszej żony? Na to pytanie mógłby odpowiedzieć Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier stara się, jak może. Nie dość, że nurkuje, pływa na windsurfingu i jeździ na nartach, to jeszcze specjalnie dla Isabel... odmłodził się o 11 lat. We wtorek mija pierwsza rocznica tragicznego pożaru hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie). Zginęło wówczas 23 mieszkańców budynku, w tym 13 dzieci. Był to jeden z najtragiczniejszych pożarów w powojennej historii Polski. Waszyngton wezwał prezydenta Rosji Władimira Putina, by "zaniechał destabilizowania" Ukrainy.

RSS

Zszedł z kontuzją i zalał się łzami. Trener próbował utulić

08.04.14

Przemysław Trytko swój występ w Chorzowie zakończył już po 35. minutach, schodząc z boiska z kontuzją. Zawodnik rozpłakał się na ławce rezerwowych,a pocieszać próbował go trener Pacheta.

RSS

Nawet bez Stocha mielibyśmy medal. Jesteśmy potęgą

22.12.13

Najlepszy dla Polaków konkurs w skokach narciarskich od wielu lat. Wygrał Ziobro przed Stochem, a w "10" byli jeszcze Żyła i Murańka. Gdyby w takiej formie byli podczas drużynowego konkursu w Soczi, złoto igrzysk zgarnęlibyśmy z ogromną przewagą nad innymi.

RSS

Kościół rozlicza przestępców: Watykan rzuca klątwę na księży pedofilów

01.06.10

Księży - pedofilów czekają straszliwe męki w piekle - twierdzi ksiądz Charles Scicluna, który jest prokuratorem w specjalnym kościelnym trybunale, zajmującym się takimi sprawami. To najostrzejsze słowa, jakich użyto wobec przestępców w sutannach.

RSS

"Obóz rozsądku, obóz ludzi nowoczesnych, europejskich, bardzo nam się kurczy"

29.08.17

Aleksander Kwaśniewski wspominał w "Kropce nad i" Grzegorza Miecugowa.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Ambasador w Londynie pisze list i wylicza zasługi Polaków

08.01.14

Wyliczył w nim korzyści, jakie zatrudnianie i życie Polaków daje monarchii i przestrzega Londyn.

RSS

Gdzie była najniższa frekwencja?: Tutaj wyborcy zignorowali głosowanie

08.07.10

W stolicy tego regionu Polski Bronisław Komorowski był bezkonkurencyjny. Kandydata PO poparło tam ponad 73 procent wyborców. Ale jeśli chodzi o frekwencję, to już tak różowo nie było. W tym województwie poszło do wyborów najmniej ludzi w całym kraju.

RSS

Dwie osoby ranne po nawałnicach: Zobacz, jak pioruny szalały nad Pomorzem

15.06.10

Aż 300 razy wzywano strażaków po gwałtownych burzach i ulewach, jakie szalały nad Pomorzem. Upadające na samochody drzewa raniły dwie osoby. Do tego wiele piwnic zostało zalanych, a wiatr porozrzucał na ulicach połamane gałęzie. Zobacz, co działo się nad północną Polską.

RSS

Nielegalny arsenał broni w mieszkaniu 42-latka

22.05.14

RSS

Cenimy kościół i policję: Polacy nie lubią ZUS i NFZ

29.04.10

Polacy dobrze oceniają Kościół, wojsko i policję, negatywną opinię mają natomiast o działalności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Narodowego Funduszu Zdrowia - wynika z sondażu CBOS.

RSS

Złoty najsłabszy od 4 miesięcy, winna jest Grecja

15.05.12

Pogłębiające się obawy o przyszłość Grecji, a co się z tym wiąże całej strefy euro, stały się w poniedziałek źródłem gwałtownej wyprzedaży ryzykownych aktywów na rynkach globalnych,

RSS

Prezydent Filipin zapowiada działanie na spornych wyspach, Chiny są zaniepokojone

08.04.17

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zapowiedział zajmowanie niezamieszkanych wysp na Morzu Południowochińskim. Ministerstwo Obrony w Manili wyjaśniło, że chodzi jedynie o "naprawę istniejącej infrastruktury". Plan Duterte spotkał się z krytyką władz chińskich.

RSS

Śmiała inwestycja w stolicy. Ogród Muzyki za murem

15.11.10

Austriacki architekt Thomas Pucher zwyciężył w konkursie na projekt nowej siedziby orkiestry Sinfonia Varsovia. Dawne zabudowania SGGW przy ulicy Grochowskiej znikną w tajemniczym ogrodzie otoczonym wysokim murem, który... będzie unosił się w powietrzu.

RSS

Muzułmanie nie chcieli wpuścić żydów

15.09.15

Izraelscy policjanci zostali obrzuceni kamieniami przez zamaskowanych mężczyzn na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Później zamieszki przeniosły się na Starówkę. To drugi dzień starć, które wybuchły z powodu obchodów żydowskiego Nowego Roku.

RSS

Czkawka po Frankfurcie. Protasiewicz rezygnuje

01.03.14

Nie będzie szefem kampanii i polskiej delegacji w EPP.

RSS

Sąd obwodowy utrzymał wyrok: Odwołanie nic nie dało. Dom Polski przepadł

15.03.10

Sąd obwodowy w Mińsku utrzymał decyzję sądu w Wołożynie, który odebrał Dom Polski w Iwieńcu nieuznawanemu przez władze białoruskie Związkowi Polaków na Białorusi kierowanemu przez Andżelikę Borys, przekazując go oficjalnemu ZPB.

RSS

Informacje



polska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny