Radosław Sikorski doktorem honoris causa Uniwersytetu w Lizbonie

29.03.15

Marszałek Sejmu RP został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu NOVA w Lizbonie.

"Podjąłem decyzję o czasowym wycofaniu się z czynnej polityki, a tym samym rezygnacji z wszelkich funkcji w Solidarnej Polsce" - napisał na swoim blogu Jacek Kurski, wiceprezes Solidarnej Polski. Stołeczna prokuratura umorzyła postępowanie, w którym badała czy były nieprawidłowości w ochronie prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas wizyty w Gruzji w 2008 roku przez oficerów Biura Ochrony Rządu 13-odcinkowa telenowela dokumentalna, zrealizowana w 2000 roku przez Ewę Straburzyńską, była jedną z pierwszych pokazywanych na polskich ekranach.PSL nie straci pieniędzy 
z tegorocznej subwencji budżetowej, a sprawca zamieszania z finansami 
chce wrócić. Przywódcy Włoch, Francji, Niemiec, czy Grecji w ostatnich tygodniach polecieli do Moskwy na rozmowy z Władimirem Putinem. Ale nowy polski prezydent nie ma takich zamiarów. Przekonuje o tym w rozmowie z "Rz" Krzysztof Szczerski, przyszły minister ds. zagranicznych Dudy. Wczoraj marszałek Sejm podpisał znowelizowaną ustawę o IPN - o czym informują wszystkie ogólnopolskie dzienniki.

Wkrótce Magdalena Merta otrzyma od dyrektora generalnego MSZ list z wyjaśnieniami ws. rzeczy jej męża, wiceministra kultury Tomasza Merty, który zginął w katastrofie smoleńskiej - zapowiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Nowe zarzuty za Komisję Majątkową: pełnomocnik zakonów Marek P., ksiądz Mirosław P., rzeczoznawcy majątkowi wyłudzili odszkodowania z rządowo-kościelnej Komisji Majątkowej - twierdzi Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Drugi w Polsce całkowity przeszczep twarzy przeprowadził zespół lekarzy pod kierownictwem prof. Adama Maciejewskiego w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach.

W Budapeszcie odsłonięto w środę pomnik królów Polski: św. Jadwigi Andegaweńskiej i Władysława Jagiełły. Monument stanął na Wzgórzu Zamkowym koło Bramy Wiedeńskiej. Tylko pojedyncze pokoje na okres sylwestrowy można znaleźć w zakopiańskich hotelach. Miasto co roku w pod koniec roku przeżywa najazd turystów Zorganizowaną grupę przestępczą, która czerpała korzyści z nierządu rozbiło Centralne Biuro Śledcze Policji.W Środę Popielcową Caritas rozpoczyna zbiórkę pieniędzy w ramach akcji "Jałmużna Wielkopostna 2013". Zebrane w tym roku fundusze będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych oraz na wsparcie hospicjów. Hasło akcji to "Wiara działająca w miłości". Dyrektorzy i pracownicy szpitali powiatowych i wojewódzkich z Podkarpacia pikietują w czwartek przed rzeszowskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Podkarpackie jest jedynym regionem, w którym szpitale nie mają kontraktów na ten rok. Krakowska prokuratura apelacyjna, prowadząca śledztwo w sprawieprzygotowywanego zamachu bombowego na konstytucyjne władze RP, po południu zadecyduje, jakie środki zastosuje wobec trzeciego podejrzanego w tej sprawie

RSS

Zjednoczona prawica ma szansę odbić duże miasto

22.07.14

Prawica dogadała się już 
w Łodzi. Efekt? To jedyna metropolia, 
w której PiS może pokonać PO.

RSS

Okradli 14 banków. Wzięli 1,5 mln zł

01.03.13

Za 14 napadów na banki i placówki pocztowe odpowie przed sądem pięciu mieszkańców woj. śląskiego. Posługując się bronią lub jej atrapami skradli łącznie ponad 1,5 mln zł.

RSS

Polska NASA jednak w Gdańsku. „To sabotażâ€

29.09.14

Sejm przyjął dziś ustawę o powołaniu Polskiej Agencji Kosmicznej. Zagłosował m.in. za senacką poprawką wyznaczającą na jej siedzibę Gdańsk, choć wcześniej głośno protestowali przeciw temu naukowcy.

RSS

Duda: jesteśmy bliscy zwycięstwa, naprawimy Polskę

08.05.15

Jesteśmy bliscy zwycięstwa i zwyciężymy, naprawimy Polskę - przekonywał kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda podczas konwencji podsumowującej jego kampanię wyborczą.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Ministerstwo zarabia na meczach

22.10.12

Umowa dzierżawy Stadionu Narodowego w Warszawie przez Narodowe Centrum Sportu od sierpnia nie została podpisana

RSS

Śledczy wchodzą na majątki

01.04.15

Mienie warte 600 mln zł zabezpieczyły w 2014 r. prokuratury. Zajmują podejrzanym konta, działki, komputery.

RSS

Policja szukała niemowlaka, zabranego przez pijanego ojca

22.01.13

Ponad dziewięć godzin policjanci z Częstochowy poszukiwali pięciomiesięcznego chłopczyka, który siłą został odebrany matce przez pijanego ojca

RSS

Gursztyn: Posłowie Ruchu Palikota tracą wiarę w intuicję lidera

22.05.12

Formacja Janusza Palikota znalazła się na zakręcie. Ogłoszenie na drzwiach świątyni aktu odejścia z Kościoła miało podnieść akcje lidera ugrupowania. Obnażyło jednak jego słabość

RSS

Henryk Kmiecik odchodzi z klubu Twojego Ruchu

29.09.14

Dotychczasowy poseł Twojego Ruchu Henryk Kmiecik zrezygnował z zasiadania w klubie tej formacji. Pismo w tej sprawie złożył do marszałka Sejmu. - Ubolewam, że zrobił to po cichu i nie informował klubu - mówi Michał Kabaciński (TR).

RSS

Ocenzurowana „śpiączka” algierskiego prezydenta

22.05.13

Po raz pierwszy od dziesięcioleci algierskie gazety dostały nakaz ocenzurowania artykułów. Dotyczyły stanu zdrowia prezydenta Abdelaziza Butefliki. Informowały w nich, że jest w stanie śpiączki

RSS

Zmienią się opłaty za drugi kierunek studiów

01.03.14

Ministerstwo Nauki chce wprowadzić zmiany w opłatach za drugi kierunek studiów. Dzięki temu studenci zaczynający studia na drugim kierunku od razu będą wiedzieli, czy za naukę będą musieli zapłacić, czy będą z opłaty zwolnieni - powiedziała minister Lena Kolarska-Bobińska.

RSS

IPN oskarża byłego funkcjonariusza UB

22.10.12

O znęcanie się nad aresztantem na przełomie lat 1948-49 oskarżył krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej 87-letniego byłego funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Myślenicach Władysława B.

RSS

Dziura w budżecie policji

08.11.15

Wzrosły długi komend, zmalała wykrywalność. To skutki nowelizacji kodeksu postępowania karnego.

RSS

Szczęśliwego Nowego Roku!

01.01.13

W Nowym Roku życzymy Drogim Czytelnikom, a i sobie także...

RSS

Czarzasty: Polacy na Ukrainie to eskalacja konfliktu

01.03.15

Włodzimierz Czarzasty z SLD uważa, że wysłanie polskich intruktorów na Ukrainę tworzy eskalację trwające konfliktu.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny