"Zielony" prąd wprost z rośliny? Polscy naukowcy już próbują

08.02.15

Rośliny mogą się okazać niewielkimi elektrowniami, z których można uzyskiwać prąd. Polscy naukowcy chcą go wydobyć za pomocą nanocząstek i przyczepionej do liścia przezroczystej elektrody. Jako pierwsze prąd dostarczą tytoń i rzodkiewnik pospolity.

Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w "Tak jest". Marit Bjoergen zwyciężyła w Finale Pucharu Świata w szwedzkim Falun. Norweżka utrzymała przewagę na drugą Justyną Kowalczyk i wygrała dzisiejszy bieg na 10 kilometrów techniką dowolną. Trzecie miejsce zajęła szwedka Charlotte Kalla. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Marit Bjoergen awansowała, kosztem kontuzjowanej Słowenki Petry Majdić, na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Bieg w Falun odbywał się bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Silny wiatr i bardzo gęsto padający śnieg utrudniały rywalizację.
Kowalczyk już wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za cały sezon, zdobyła też małe Kryształowe Kule za sprinty i dystanse.
Polka zapisała się również w historii biegów narciarskich w inny sposób. Kowalczyk jako pierwsza zawodniczka w historii zdobyła w PŚ ponad 2000 punktów.
W USA reagowano w czwartek przede wszystkim na publikowane raporty makro, W mniejszym stopniu znaczenie miały raporty kwartalne spółek, Chyba już mało kto spoglądał na rynek chiński, gdzie Shanghai Composite stracił 2,2 proc,Wykonano już badania tomograficzne. Dzisiaj ma być jeszcze przeprowadzona sekcja zwłok zaplanowana na kilka godzin. Sekretarz generalny PO, szef klubu Platformy Grzegorz Schetyna powiedział dziś, że w ciągu kilku tygodni można się spodziewać rekomendacji zarządu partii w sprawie kandydata Platformy w wyborach prezydenckich. Mówiła w programie " Tak jest" Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna). Dyskutował z nią Marek Ast (PiS).

Pojawili się w czwartek.

Hiszpania nie planuje zabiegać o jakiekolwiek środki pomocowe z przygotowanego przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy pakietu o wartości 750 mld euro, powiedział wiceminister finansów Hiszpanii, Carlos Ocana, Dodał on jednocześnie, że obe Biuro Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców skrytykowało ustawę, którą we wtorek przyjął węgierski parlament. Akt prawny przewiduje przetrzymywanie osób ubiegających się o azyl w strefach tranzytowych na granicy do czasu załatwienia ich sprawy.

Singiel może liczyć na kredyt w dokładnie takiej samej wysokości co małżeństwo lub para partnerów o identycznych łącznych zarobkach, I to mimo tego, że koszty utrzymania jednej osoby są przecież niższe niż wydatki dwójki, Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Jarosław Naze w "Tak jest" w TVN24. W miarę zbliżania się końca drugiego kwartału, państwa-wierzyciele strefy euro (tj, państwa skandynawskie, ale w szczególności Niemcy) odnotowały gwałtowny spadek rentowności obligacji, Niemieckie obligacje trzydziestoletnie osiągnęły dołek w wysokościWystarczyła krótka kłótnia i "rzucanie mięsem", by nadziać się na nóż masarski kolegi. Do szpitala w Jaśle trafił młody mężczyzna z raną kłutą serca. Obaj pracowali przy rozbiórce półtusz. Degradacja i wydalenie ze służby. Polacy klną na śnieg na czym świat stoi, Donald Tusk tymczasem beztrosko korzysta z uroków białego puchu. Premier z rodziną szusuje na nartach w alpejskim kurorcie. Każdy jego najmniejszy krok śledzą jednak paparazzi. "Fakt" donosi nawet, że szef rządu jeździ bez ochronnego kasku.

RSS

Kerry: do końca roku rozpocznie się proces pokojowy w Syrii

15.11.15

Sekretarz stanu USA John Kerry oświadczył w sobotę, że uczestnicy rozmów w sprawie konfliktu w Syrii uzgodnili, iż spotkania przedstawicieli rządu w Damaszku i opozycji powinny ruszyć do 1 stycznia. W ciągu 18 miesięcy powinny się odbyć wybory w tym kraju.

RSS

Jest decyzja środowiskowa dla budowy metra na Woli

08.10.14

RSS

Dane z Polski i Chin. Stopy procentowe w Kanadzie

22.01.18

Wynagrodzenia w Polsce znów rekordowe, Kolejne dobre dane z Chin, Kanada podniosła stopy procentowe

RSS

Najtańsze i najdroższe województwa : Nie daj się okraść na ubezpieczeniu auta

22.03.10

Polska to dziki zachód dla ubezpieczycieli! Ceny polis są brane z sufitu - w jednym województwie ubezpieczenie samochodu potrafi kosztować 2,5 raza więcej niż gdzie indziej. To rozbój w biały dzień! Koniec z wydawaniem fortuny! Zobacz, gdzie jest najtaniej.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Obawy na rynkach maleją

22.05.17

Rynki finansowe żyły w ostatnich dniach skandalem w Stanach Zjednoczonych związanym z Donaldem Trumpem, Rozpoczęły się spekulacje, że może dojść nawet do odwołania amerykańskiego prezydenta, W tym momencie obawy jednak nieco zmalały,,,

RSS

Pocisk na radomskim chodniku

15.11.12

RSS

Szwedzi porównują Polskę Tuska i Polskę Kaczyńskiego

01.07.11

Szwedzki dziennik "Svenska Dagbladet" stwierdza w czwartek w artykule "Od awanturnika do wzorowego ucznia Unii Europejskiej", że Polska jest dobrze przygotowana do objęcia przewodnictwa w Radzie UE.

RSS

W grudniu nie będzie drożej

01.12.12

W tym tygodniu detaliczne ceny na stacjach paliw spadły już znacznie mniej, niż w przypadku poprzednich notowań, Grudzień zaczniemy zatem na poziomach bliskich 5,55 zł/l benzyny i 5,63 zł za litr diesla, Co prawda zmiana jest nieduża, ale ,,,

RSS

Brylewski i Zanussi pozytywnie o podatku od tabletów i smartfonów

08.10.14

- Nowy podatek może być dobrym pomysłem, aby walczyć z piractwem - mówi Krzysztof Zanussi. Robert Brylewski obawia się, że pieniądze nie trafią do artystów.

RSS

Wiosna w listopadzie. Jesień wróci we wtorek

15.11.10

Dużo słońca, bezchmurne niebo i temperatury sięgające nawet 20 st. - tak wyglądała niedziela niemal w całym kraju. Tę nietypową jak na listopad pogodą będzie się można cieszyć jeszcze tylko w poniedziałek. Od wtorku wraca zimna i mokra jesień.

RSS

Pogrzeb żołnierza wyklętego przełożony. Rodzina: doszło do zamiany ciał

29.12.16

Chodzi o ostatniego żołnierza "Ognia", mjr. Zbigniewa Paliwodę ps. Jur.

RSS

Rentowność najmu nadal w dół

15.06.10

Średnia rentowność najmu mieszkań w największych miastach Polski spadła do 3,87 proc, netto (z 3,98 proc, miesiąc wcześniej) #8211; wynika z naszych obliczeń dokonanych na bazie nowych ogłoszeń zebranych przez Domiporta,pl,

RSS

Brytyjscy konsumenci zaciskają pasa

22.01.11

Dziś przed południem rynek poznał grudniową dynamikę sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii oraz odczyt indeksu niemieckiego instytutu Ifo, Dane z Wysp Brytyjskich były zdecydowanie gorsze od prognoz: w ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna spadła o

RSS

Katowicki Spodek jak wielka flaga Ukrainy

22.02.14

RSS

Rozbierają most Uniwersytecki w Poznaniu. "Dobrze, że się nie zawalił"

08.03.14

Most ma być rozebrany i zbudowany na nowo. Prace prowadzone są tam przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny