Teaser kolejnych "Gwiezdnych Wojen" rozgrzał sieć

29.11.14

Miłośnicy filmu czekają na premierę "Przebudzenia Mocy".

W USA aktywność inwestorów mogła we wtorek zmniejszać śnieżyca, która miała zaatakować Nowy Jork, Rynek był od dłuższego już czasu dosyć słaby, więc byle sygnał mógł doprowadzić do spadku indeksów, A kilka takich sygnałów ,,, Jobs, Buffett i Bernanke, to trzej amerykanie, którzy w minionym tygodniu wywarli największy wpływ na amerykańskie indeksy,Pierwszy z nich, Steve Jobs, założyciel i prezes Apple#8217;a ogłosił, że ze względu na swój zły stan zdrowia odchodzi Pięć lat temu młodzi ginęli na Utoi.Dzisiejsza sesja z góry zapowiadała się na bardzo spokojną, a przemożny wpływ na to miał fakt dnia Martina Luthera Kinga w USA, z powodu którego Wall Street pozostawała nieczynna, Niestety często tak się dzieje, że bez inwestorów amerykańskich handel na i Jan G. ma 52 lata. W ostatni weekend pokłócił się z żoną. Był pijany, żądał od niej pieniędzy. Gdy odmówiła, zabił ją kijem od miotły. Dwa dni przed tragedią, po poprzedniej rodzinnej awanturze, policja odwiozła mężczyznę do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu. Nie przyjęto go na oddział - lekarze tłumaczą, że odmawiał leczenia. Dziś zaprezentowano programy i gwiazdy, z którymi powitamy wiosnę.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie pozostały bez zmian rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny w szacunku flash.

Polityk i profesor entomologii wyjaśnia, czemu kąsają oraz dlaczego nie należy stosować masowych oprysków. John Godson w "Tak jest": proponowano mi przejście do PiS.

Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocnego złotego na bazie słabego USD, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1757 PLN za euro, 3,4949 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5714 PLN wobec franka szwajcarskiego ,,, Mimo, że temperatury jeszcze nie te, to temat Grecji coraz bardziej emocjonuje inwestorów na rynkach finansowych, Spread, czyli różnica między oprocentowaniem 10-letnich obligacji greckich, a niemieckich wzrósł dzisiaj do poziomu 516 pkt,, co być może zmu W zeszły piątek kurs USDPLN ustanowił 11-letni szczyt, Tydzień temu za dolara płacono 3,9894 zł, W obecnym tygodniu kurs USD spadł w czwartek do poziomu 3,9088,Ceny ropy są teraz najniższe od sześciu lat. Na takim poziomie ostatni raz ropa była w marcu 2009 roku, kiedy to baryłka ropy Brent kosztowała zaledwie 41,30 dol. Spadki te są negatywną reakcją inwestorów na piątkową decyzję OPEC. Państwa kartelu, wbrew oczekiwaniom, zdecydowały o podwyżce produkcji i uchyleniu limitów.

RSS

Motocyklista, który śmiertelnie potrącił pieszego, zmarł w szpitalu

15.09.13

Był poszukiwany przez policję dwoma listami gończymi, między innymi za rozboje.

RSS

Nie wiadomo, czy nasi rodacy są bezpieczni: Polacy w Chile? MSZ prosi o informacje

01.03.10

Nie wiadomo, co dzieje się z Polakami, którzy byli w Chile w czasie potężnego trzęsienia ziemi. Na razie nie ma informacji o tym, by ktoś z nich ucierpiał. Ale nasze MSZ nie ma kontaktu z placówką w Concepcion. Dlatego prosi o informacje o wszystkich Polakach przebywających w rejonie kataklizmu.

RSS

Komentarz Tomasza Wróblewskiego: "Dziwna debata Komorowskiego z Sikorskim"

22.03.10

Jest debata i jej nie ma. Debatuje dwóch kandydatów, którym różnić się zakazano. Odpytuje poseł, dziennikarze nie mogą zadać pytania - Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "DGP" krytycznie ocenia pomysł na pojedynek Bronisława Komorowskiego z Radosławem Sikorskim.

RSS

Wystrzelili Agni-V. "Pokazali zęby Chinom"

01.02.15

Najbardziej śmiercionośna broń Indii.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Ziemia przysypała robotników. Dwie osoby nie żyją

15.12.13

Śmiertelny wypadek w Kielcach.

RSS

Bruksela wbija gwóźdź do trumny papierosów

15.03.14

Ministrowie krajów UE przyjęli w piątek nowelizację dyrektywy tytoniowej. Przewiduje ona m.in., że 65 proc. powierzchni opakowań papierosów zajmować będą ostrzeżenia zdrowotne. Według dyrektywy w 2020 r. z rynku w UE znikną papierosy mentolowe.

RSS

Ślub w szafie - dlaczego polscy geje się żenią

22.08.10

Mają dość pytań, kiedy się ożenią i będą mieć dzieci. Ze strachu przed ujawnieniem polscy geje szukają gorączkowo partnerki, by stworzyć z nią pozory normalnego związku. Niektórzy są gotowi nawet się ożenić.
fot. Wprost

RSS

Kiedy nie trzeba mieć kasy fiskalnej?

15.06.11

Przedsiębiorcy, którzy są zwolnieni podmiotowo z podatku VAT powinni pamiętać, że nie jest to równoznaczne ze zwolnieniem z obowiązku prowadzenia ewidencji za pomocą kas fiskalnych. Jednolite zasady są określone dla zwolnionych i czynnych podatników VAT.

RSS

Przywieźli czołg z Portugalii. "Na autostradzie musieli rozbierać barierki"

22.06.13

Unikatowy czołg Cruiser Tank Mk VIII Centaur Mk I typ C dotarł w piątek do Poznania.

RSS

Śpiączka powalił Lecha. Czy to już coma?

08.11.14

Lech Poznań długo prowadził u siebie w meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Podbeskidziem Bielsko-Biała, ale ostatecznie dał sobie wydrzeć zwycięstwo i tylko zremisował 1:1. Bramkę na wagę punktu zdobył dla gości Bartosz Śpiączka.

RSS

Turysta zginął w rejonie Rysów

08.06.14

RSS

PO-PiS nasz współczesny

22.09.10

Koalicja PO-PSL to tylko przykrywka dla prawdziwej koalicji rządzącej niepodzielnie Polską. Koalicję tę tworzą PO i PiS. Role w koalicji są precyzyjnie rozpisane – Platforma po cichu administruje Polską, a PiS głośno odciąga uwagę opinii publicznej od jej błędów.

RSS

Mam inną wizję PiS

08.11.10

Jeśli kiedyś Zbigniew Ziobro wystartowałby do wyborów na stanowisko prezesa PiS, to ja też stanęłabym do tej rywalizacji - mówi w rozmowie z Tomaszem Machałą dla "Wprost" Joanna-Kluzik-Rostkowska. Podkreśla jednak, że nie kwestionuje przywództwa Jarosława Kaczyńskiego.

RSS

Uroczystość w Gnieźnie: Arcybiskup Kowalczyk prymasem Polski

29.06.10

Po uroczystym odczytaniu bulli papieskiej i podpisaniu protokołu kanonicznego objęcia diecezji arcybiskup Józef Kowalczyk stał się oficjalnie nowym metropolitą gnieźnieńskim i prymasem Polski. We mszy w Gnieźnie uczestniczyło kilkudziesięciu hierarchów.

RSS

Rosną oczekiwania na QE3

15.06.12

Opublikowane podczas środowej sesji dane z amerykańskiej gospodarki mocno rozczarowały, Sprzedaż detaliczna i sprzedaż detaliczna bez aut obniżyła się w maju odpowiednio o 0,2% i o 0,4% w ujęciu miesięcznym, a dane za kwiecień zostały zrewidowane w dół, S

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny