Prezydent Warszawy: Stanowisko ws. prof. Chazana nie ulega zmianie

01.11.14

Stanowisko ws. odwołania prof. Bogdana Chazana ze stanowiska dyrektora szpitala im. Św. Rodziny nie ulega zmianie - poinformowała w poniedziałek prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, pytana o apel zespołu KEP o przywrócenie Chazana na stanowisko.

Sekretarz stanu USA złożył wieniec na grobie byłego premiera RP w Laskach pod Warszawą. Od ponad dwóch lat czeka na rozpatrzenie akt oskarżenia byłego wiceszefa Biura Ochrony Rządu gen. Pawła Bielawnego, dotyczący m.in. niedopełnienia obowiązków w związku z wizytami prezydenta i premiera w Smoleńsku w kwietniu 2010 r. Działacz PiS z Zielonej Góry spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia? Czy dlatego, że mógł być pijany? - Szukamy sprawcy, wyjaśniamy szczegóły zdarzenia - mówi "Rz" policja.Rząd chce podwyższyć akcyzę na papierosy o 5 proc. od początku 2014 r. Eksperci ostrzegają, że zmiana wpłynie rozwój szarej strefy oraz rynek papierosów elektronicznych. Byli koalicjanci zarzucają sobie nawzajem kłamstwo w sprawie domniemanego zbierania haków na polityków Platformy Członkowie rodziny Stanisława Pyjasa rozpoznali jego szczątki podczas ekshumacji grobu na cmentarzu w Gilowicach - poinformował Piotr Piątek

By ruszyć wreszcie z legislacyjnš ofensywš, partia Petru zatrudniła specjalistę z doœwiadczeniem w Rzšdowym Centrum Legislacji. Ale nie uchroniło jej to przed wpadkš.

Michał Boni zwrócił się do sejmowej podkomisji o wycofanie złożonych przez resort poprawek dotyczących zbiórek publicznych - Młodzi mogą nie pamiętać rządów Prawa i Sprawiedliwości, kiedy PiS był „partią obciachu" - mówił na antenie TVN24 szef MSZ Grzegorz Schetyna.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia można jeść pokarmy mięsne. Episkopat Polski udzielił dyspensy na ten czas. Przy współpracy 10 środowisk laboratoriów naukowych i nakładem ponad 380 milionów złotych na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powstało Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii. Dwie osoby - kobieta i mężczyzna - zostały niegroźnie ranne, a ok. 20 ewakuowano po wybuchu butli z gazem, do którego doszło przed południem w domu wielorodzinnym w Kielcach.Kandydaci na prezydenta rozpoczęli kampanię w sieci. Portale społecznościowe liczą, że boom zacznie się po ustaleniu ostatecznej listy kandydatów Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że mając do wyboru stanowiska prezydenta i premiera, z różnych względów, wolałby być premierem. Dminy w całej Polsce zostaną zasypane uchwałami SLD o stołówkach

RSS

W Tatrach zginęło dwoje skialpinistów

01.05.12

Dwoje turystów zginęło na bardzo trudnym szlaku na Rysy w Tatrach. Zjeżdżający ze szczytu na nartach skialpinista przewrócił się i zderzył z turystką idącą szlakiem.

RSS

Majątek Kwaśniewskich zniszczy SLD?

15.06.14

W najnowszym sondażu CBOS Sojusz Lewicy Demokratycznej spadł do poziomu progu wyborczego. Jeżeli ta sytuacja się utrzyma, to będzie to znaczyło, że byle problem może wypchnąć tę partię ze sceny politycznej.

RSS

Zmarła trzecia ofiara lawiny

01.01.10

Mężczyzna w wieku około 30 lat jest trzecią śmiertelną ofiarą lawiny, która zeszła wczoraj w rejonie Buli pod Rysami w Tatrach.

RSS

Więzienie dla kibiców za pobicie Meksykanów na plaży

29.01.14

Sąd Rejonowy w Gdyni wydał wyrok na kibiców Ruchu Chorzów, oskarżonych o pobicie w sierpniu 2013 r. na plaży w Gdyni meksykańskich marynarzy. Jednemu sąd wymierzył karę 2 lat i 2 miesięcy więzienia, sześciu - kary roku i 10 miesięcy.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Pokaz mody w kościele. Oburzeni... projektanci

15.11.13

Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.

RSS

Ludowcy wybrali Adama Jarubasa

01.02.15

Adam Jarubas już oficjalnie jest rywalem Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. Rada Naczelna zatwierdziła dzisiaj jego kandydaturę do tych wyborów.

RSS

Kaczorowski w Panteonie Wielkich Polaków

15.04.10

Ciało ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego spocznie w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej

RSS

Odszkodowanie dla dr. G. od byłego pracodawcy

22.01.13

Krakowski sąd gospodarczy zasądził 120 tys. zł wraz z odsetkami dla kardiochirurga Mirosława G. od spółki Scanmed SA

RSS

Wildstein: Apologia Kaczyńskiego

08.12.09

Dorn głosi, że cnota polityczna lidera PiS „wypaliła się”. Nawet jeśli to prawda, w niczym nie odbiera mu wymiaru i znaczenia dla historii Polski

RSS

Jeszcze Obama: od siłowni w Warszawie po plaże Normandii (przegląd prasy)

08.06.14

Barack Obama zdążył odlecieć do Francji, ale część polskich mediów jeszcze trawi wizytę, która na dwa dni przyćmiła w Polsce wszystkie inne wydarzenia

RSS

Zaginął Zbigniew Gabriel

08.06.12

5 czerwca 2012 r. w Warszawie zaginął Zbigniew Gabriel. Ma 67 lat, 175 cm wzrostu i niebieskie oczy

RSS

Święto smutne, choć radosne

01.11.12

1 listopada jest w istocie radosnym świętem, choć w Polsce bardzo smutnym, gdyż to tego głównie dnia idziemy na cmentarze wspominać naszych bliskich zmarłych.

RSS

Coraz mniej kapłanów

29.04.10

Spada liczba powołań kapłańskich i zakonnych - wynika z najnowszych danych przedstawionych na konferencji prasowej w siedzibie KEP

RSS

Zmienią VAT na treści elektroniczne?

08.10.13

Wydawcy i rząd prowadzą wspólną ofensywę na rzecz obniżenia podatku VAT na treści elektroniczne. Dyskutowali o tym w Brukseli, gdzie zapadają decyzje w sprawie unijnych podatków.- Rząd przesądził już, że będzie zabiegał o niższy VAT na e-książki. Sprawa e-prasy jest trudniejsza i musimy się nad tym wspólnie zastanowić – powiedział w piątek Michał Boni, w czasie Śniadania z „Rzeczpospolitąâ€ w Brukseli.

RSS

Nie ma obaw o wrocławski stadion?

01.03.10

Prezydent miasta Rafał Dutkiewicz i prezes PZPN Grzegorz Lato zapewniali wczoraj zgodnie: nie ma obaw o to, że wrocławski stadion nie powstanie na czas.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny