Prezydent Warszawy: Stanowisko ws. prof. Chazana nie ulega zmianie

01.11.14

Stanowisko ws. odwołania prof. Bogdana Chazana ze stanowiska dyrektora szpitala im. Św. Rodziny nie ulega zmianie - poinformowała w poniedziałek prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, pytana o apel zespołu KEP o przywrócenie Chazana na stanowisko.

Ekspertyza wywiadu 
na temat brzozy budzi wątpliwości. Po pytaniach „Rz" wyjaśni je prokuratura. Marszałek Sejmu Radosław Sikorski pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa i poinformował, że zaprzysiężenie na prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym odbędzie się 6 sierpnia. W niedzielę odbędzie się referendum, które może przemienić ten alpejski kraj w pole doœwiadczalne w dziedzinie bankowoœci i polityki pieniężnej.Dziewięcioprocentowej podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli, waloryzacji wynagrodzeń pracowników administracji, obsługi szkół i przedszkoli domaga się oświatowa "Solidarność". Ochrona sklepu w Kętrzynie złapała złodzieja męskich spodni. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli tez marihuanę. W sobotę Magdalena Ogórek po raz trzeci wystąpi w roli kandydatki SLD na prezydenta.

Kościół budowany przy tamie na Wiśle we Włocławku będzie pierwszym dedykowanym kapłanowi męczennikowi

Europoseł Marek Siwiec ma przeprosić europosła Zbigniewa Ziobrę za swe słowa, że jako minister sprawiedliwości "wysłał siepaczy" do Barbary Blidy, orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Ratownikom GOPR udało się dotrzeć do turystów, którzy zgubili się w rejonie Babiej Góry w Beskidach. Zaginieni znajdują się na żółtym szlaku po stronie słowackiej. Są zmęczeni i zziębnięci, ale nic im nie zagraża.

Sąd uznał, że trener kadry snowboardzistów Paweł Dawidek jest winny zniesławienia olimpijki, obecnie posłanki PO Jagny Marczułajtis-Walczak i jej męża Siedmiu mężczyzn, skazanych na karę śmierci, zostało publicznie rozstrzelanych na placu w mieście Abha w prowincji Asir na południowym zachodzie Arabii Saudyjskiej Emerytury pomostowe, umowy śmieciowe, patologia w agencjach pracy tymczasowej i elastyczny czas pracy - to tematy, o których związkowcy chcą rozmawiać z premier Ewą Kopacz - poinformował we wtorek szef Solidarności Piotr Duda. Związkowcy chcą rozpocząć rozmowy w styczniu.Amerykanista prof. Krzysztof Michałek zginął wczoraj w wypadku samochodowym koło Wyszkowa (mazowieckie). Miał 54 lata. Prokuratura otrzymała tłumaczenie ok. 300 stron nowych dokumentów z Dominikany dotyczących ks. Wojciecha G., podejrzanego o pedofilię – dowiedział się portal tvp.info. Trwa analiza dokumentów. Kardynał Stefan Wyszyński jest postacią pomnikową. Trudno zatem wchodzić w spór z jego dziedzictwem intelektualnym

RSS

Szydło: Pacjent w centrum uwagi

22.09.15

Chcemy finansowanej z budżetu państwa służby zdrowia, w której lekarze mogą spokojnie wykonywać swój zawód, a w centrum uwagi jest pacjent - mówiła Beata Szydło po niedzielnej wizycie w szpitalu im. T. Chałubińskiego w Zakopanem.

RSS

Jaceniuk: rząd polski poinformował o programie kredytu dla Ukrainy

22.01.15

Rząd polski poinformował o zapoczątkowaniu programu kredytowania Ukrainy w wysokości do 100 mln euro w ciągu 10 lat - powiedział premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk po spotkaniu z premier Ewą Kopacz w Kijowie.

RSS

Państwo wykańcza importera pikapów

08.05.12

Bagażnik był za krótki o 6 cm. To wystarczyło celnikom, by dobrać się do firmy

RSS

Piechociński broni Sawickiego

22.10.14

Słowa Marka Sawickiego zostały wyrwane z kontekstu, nie chciał on nikogo urazić – zapewnił dziś w Kaliszu wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński. Jak dodał, minister rolnictwa popełnił błąd, za który przeprosił.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Z archiwum "Rz". 1923: Ratowanie „Rzeczpospolitej”

01.04.13

Sytuacja finansowa „Rzeczpospolitej” pogarszała się coraz bardziej. Władze stolicy za ataki dziennika na Naczelnika Piłsudskiego konfiskowały nakład, zawieszały, nakładały kary grzywny, co zachwiało równowagą finansową pisma.

RSS

Sputnik nadaje nad Wisłą

22.01.15

W Polsce legalnie działa radio emitujące kremlowską propagandę. KRRiT złamania prawa nie widzi.

RSS

W czasie Euro zatrzymano ponad 500 osób

22.06.12

W związku z incydentami, do których doszło do tej pory podczas Euro, zatrzymano ponad 500 osób, a mecze fazy grupowej oglądało na stadionach oraz w Strefach Kibica ok. 3 mln kibiców - poinformowano podczas konferencji w Krajowym Centrum Medialnym

RSS

Prezydent z głębokim żalem żegna Mazowieckiego

29.10.13

Prezydent Bronisław Komorowski z głębokim żalem przyjął wiadomość o śmierci Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego premiera III Rzeczpospolitej - czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

RSS

Falstart z otwarciem komisariatu

15.03.15

Policja z Sosnowa zrobiła uroczyste otwarcie nowego komisariatu, ale mundurowi nie mogą go jeszcze użytkować.

RSS

Majchrowski: definitywny koniec starań o igrzyska

01.06.14

11 czerwca Rada Miasta ma przegłosować uchwałę o rezygnacji Krakowa ze starań o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku. "Decyzja ta zakończy starania Polski i Słowacji o przeprowadzenie tej imprezy" - ogłosił prezydent Jacek Majchrowski.

RSS

Strażnicy zawieszeni?

29.12.09

Trzech strażników z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, którzy pełnili służbę w nocy, gdy skradziony został napis "Arbeit macht frei", zostało zawieszonych w obowiązkach - wynika z nieoficjalnych informacji.

RSS

Kopacz ponownie jedzie do Moskwy

22.04.10

Jutro rano minister zdrowia z grupą polskich specjalistów ponownie udaje się Moskwy, by pomóc w identyfikacji ostatnich 21 ofiar katastrofy

RSS

Guział wytyka Gronkiewicz-Waltz niezrealizowane obietnice

22.09.13

Raport z realizacji programu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz "Gruszki na warszawskiej Wierzbie 2006-2013" - zaprezentowali przedstawiciele Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Wymienili w nim niezrealizowane - ich zdaniem - obietnice prezydent stolicy.

RSS

Smirnow: Wstępowałem do innej Platformy

08.07.14

Wspólnie z PiS uchwaliliśmy ustawę o CBA. I uznaliśmy, 
że bez prawa do prowokacji, 
które nie budzi sympatii, 
może być trudno zwalczyć korupcję białych kołnierzyków – mówi Elizie Olczyk 
poseł, były polityk PO.

RSS

Sejmowa brzytwa Napieralskiego

01.04.15

Na lewicy powstaje nowa siła. Wesprzeć ją może były lider SLD, jeśli zostanie wyrzucony z partii.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny