Galeria osobliwości na trybunach. Zobacz najciekawsze stroje fanów

22.06.14

Na mundialu w Brazylii wyróżnić się próbują nie tylko piłkarze, ale i kibice.

W zaparkowanym na uboczu samochodzie dostawczym w północnoirlandzkim mieście Newry znaleziono największą bombę w historii wyspy. Ładunek miał masę 250 kilogramów i był gotowy do użycia. - Gdyby ta bomba wybuchła, spowodowałaby wielkie straty wśród ludzi i masowe zniszczenia - powiedział szef policji Alasdair Robinson. Rząd węgierski zaprosił przedstawicieli Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie na rozmowy dotyczące kontrowersyjnej ustawy medialnej, która była krytykowana przez OBWE. Pogorszenie nastrojów na rynkach akcji i silna realizacja zysków na rynku długu, przy wsparciu spadającego eurodolara i analizy technicznej, przełożyła się na mocą wyprzedaż złotego, W relacji do głównych walut był on najsłabszy od ,,,Zadania przed polskimi piłkarzami poważne, ale dobry humor ich nie opuszcza. W kwietniu nastroje niemieckich przedsiębiorców kolejny miesiąc z rzędu poprawił się i są najlepsze od lipca 2011 roku, Obrazujący te nastroje indeks klimatu gospodarczego instytutu Ifo nieoczekiwanie wzrósł do 109,9 pkt z 109,8 pkt miesiąc wcześniej, Dan Po załamaniu notowań ropy naftowej przyszła kolej na miedź, która w pewnym momencie traciła dziś ponad 8 proc, Obawy o perspektywy globalnego popytu, podsycone rewizją prognoz Banku Światowego, ciążą na notowaniach metali przemysłowych,

Osoby wyceniające i zarządzające nieruchomościami oraz pośredniczące w ich obrocie osiągają miesięczne zarobki nawet kilkanaście razy przewyższające średnią krajową, Uzyskanie licencji na wykonywanie tych zawodów wymaga czasu, nauki i jest kosztowne,

      Ciągle zatrważająco duża jest liczba utonięć. W tym roku  doliczono się już już 250 ofiar. W czasie wakacji rośnie tego rodzaju zagrożenie - podkreślano podczas spotkania w Warszawie, w którym wzięli udział strażacy, policjanci i przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
      Zdaniem Jerzego Telaka - prezesa Zarządu Glównego WOPR, widać
wyraźnie, że najniebezpieczniej jest na kąpieliskach niestrzeżonych. Podkreśla on, że tam gdzie są ratownicy WOPR, na przykład na Zalewie Zegrzyńskim, w ubiegłym roku nikt nie utonął. Do tragedi dochodzi najcześciej podczas kapieli w stawach, gliniankach i rzekach.
      W tym roku Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe będzie dysponować 15 tysiącami ratowników. Tam gdzie ich zabraknie i nie zostanie wyznaczone kapielisko, trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Tymczasem - jak podkreślająÂ  woprowcy - ponad 50 %  ofiar przed wejściem do wody spożywało alkohol.
      W opinii Jerzego Telaka do podstawowych reguł, jakich trzeba przestrzegać chcąc korzystać z kapieli, należą nabyta wcześniej  umiejętność pływania, korzystanie z asekuracji i zaopatrzenie się w bojkę ratowniczą.
      Tomasz Zalewski - prezes Zachodniopomorskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego uważa, że najbezpiecznej jest kąpać się w morzu, ponieważ włodarze nadmorskich gmin dbają o zapewnienie odpowiednich warunków. Poza tym turyści mają więcej respektu przed "wielka wodą" niż przed stawem czy glinianką.
      Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe dokonuje audytu i kategoryzacji kapielisk pod wzlędem zapewnienia na nich warunków bezpieczeństwa. Na przykład w Zachodniopomorskiem takiej procedurze poddano 50 kąpielisk, z czego połowa to kąpieliska morskie. W zależności od poziomu bezpieczeństwa są one oznaczane odpowiednią liczbą gwiazdek, podobnie jak hotele.
 
Rano eurodolar wzrastał po nieudanej próbie sforsowania kwietniowych dołków, Jeszcze przed południem zawrócił, a po południu kurs spadał w okolice poziomu 1,4100, który hamował dalsze spadki, Dziś, podobnie jak wczoraj, poznaliśmy bardzo dużo istotnych da

Centrala brytyjskiego wywiadu SIS (Secret Intelligence Service) nie dała w 1939 roku wiary doniesieniom własnego agenta na temat tajnych sowiecko-niemieckich negocjacji, których wynikiem był pakt Ribbentrop-Mołotow i tzw. czwarty rozbiór Polski. W Afganistanie pełnił służbę jako drugi pilot, operator uzbrojenia śmigłowca Apache. Komisja Europejska przedstawiła w środę szczegóły ustanowionej w Traktacie z Lizbony "inicjatywy obywatelskiej", która umożliwia złożenie w KE wniosku o propozycję ustawodawczą, o ile podpisze się pod nim milion obywateli UE z jednej trzeciej państw.- Z tych pewnych informacji, które posiadamy na obecnym etapie, nie bardzo widzę powód do krytyki policji - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 b. wicepremier Roman Giertych. Według niego policja w swoich działaniach prawidłowo skupiła się na odnalezieniu porwanego dziecka, a dopiero później na jego rodzinie. Jak zauważył prof. Piotr Kruszyński z Instytutu Prawa Karnego UW, Rutkowski w kwestii odnalezienia ciała Magdy "miał szczęście i błysnął". Napastnik zespołu Niemiec Miroslav Klose rozważa możliwość zakończenia kariery reprezentacyjnej po zakończeniu piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Powodem są problemy ze zdrowiem. Na najbliższym posiedzeniu komisji śledczej ds. afery hazardowej posłowie PO i Lewicy chcą wnioskować o zawieszenie jej prac na czas kampanii prezydenckiej. Politycy Platformy chcieliby przesunięcia daty zakończenia sejmowego śledztwa na koniec lipca.

RSS

Wojna o pieniądze na pacjentów: Szpitale się buntują. Nie będą leczyć

15.01.10

"Podkarpacie to nie dziura zabita dechami, po której biegają niedźwiedzie, a życie naszych mieszkańców nie jest mniej warte niż życie warszawiaków" - mówi dyrektor jednego z podkarpackich szpitali. Jego opinię podziela 34 innych dyrektorów, którzy zawarli sojusz przeciw NFZ-owi.

RSS

Kto mówi prawdę?: Ziobro zeznawał, Kaczmarek go pozwie

22.03.10

"Byłoby lepiej dla mnie, żebym zapomniał, że go informowałem" - takie rady Janusza Kaczmarka wspominał przed naciskową komisją śledczą Zbigniew Ziobro. I m.in. za te słowa były szef MSWiA zamierza pozwać go do sądu. "Prawda w oczy kole. Powiedziałem prawdę i samą prawdę" - odparował Ziobro.

RSS

PSL: PO i PiS mogą rozwiązać Sejm na jesieni

01.05.10

Politycy PSL obawiają się, że po wyborach prezydenckich PO i PiS mogą się porozumieć w sprawie samorozwiązania Sejmu już na jesieni. – Doprowadziłoby to do polaryzacji sceny politycznej. Dla nas byłoby to niekorzystne – ocenia w rozmowie z „Wprost” poseł Stronnictwa Janusz Piechociński.
fot. FORUM

RSS

Rosja: Uczczono 94. rocznicę przewrotu bolszewickiego 1917 roku

08.11.11

Tysiące zwolenników Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) i innych ugrupowań lewicowych przemaszerowały w poniedziałek przez centrum Moskwy, aby uczcić przypadającą w tym dniu 94. rocznicę przewrotu bolszewickiego 1917 roku.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Raporty Saxo Bank dla opcji walutowych: narzędzie dla profesjonalistów, część 2

08.06.13

W zeszłym tygodniu przedstawiliśmy ?Raporty Saxo Bank dla opcji walutowych?, a w pierwszym artykule z trzyczęściowej serii, zatytułowanym Raport Saxo Bank dla opcji walutowych: Profesjonalne narzędzie dla każdego, szczegółowo ,,,

RSS

Studentka z Wirginii została miss USA: Oto najpiękniejsza Amerykanka

01.02.10

Ma 22 lata, pochodzi ze stanu Wirginia. Jest studentką, pięknie śpiewa. Od tego weekendu do listy swych osiągnięć może dopisać to najważniejsze: ciemnoskóra Caressa Cameron została uznana za najpiękniejszą kobietę w całych Stanach Zjednoczonych.

RSS

Raport o księżach-pedofilach

08.12.12

RSS

Niezwykłe wydarzenie w Warszawie: Nie możesz spać? Przyjdź na Noc Muzeów

15.05.10

158 placówek kulturalnych i instytucji, m.in.: muzea, galerie, biblioteki, Sejm i Giełda Papierów Wartościowych, wezmą udział w tegorocznej, siódmej edycji Nocy Muzeów. Impreza odbędzie się w Warszawie z soboty na niedzielę.

RSS

Rynki po południu - waluty surowcowe w natarciu

08.10.15

Środa to kolejny dzień spadku zmienności na parze EURUSD, co wciąż zachęca inwestorów do korzystania ze strategii carry trade, które są bardziej opłacalne właśnie w momentach wspomnianej spadającej zmienności,

RSS

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego: Czy Polacy zaczną płacić abonament?

22.03.10

Trybunał Konstytucyjny nie miał wątpliwości: przepisy dotyczące kontroli opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego i jego egzekucji nie naruszają konstytucji. Poczta Polska, która ma duże problemy ze ściąganiem opłat, może zwrócić się o pomoc do urzędu skarbowego. Czy wyrok sprawi, że Polacy zaczną płacić abonament?

RSS

Demonstracja Rosjan? "Nie ma takiego wniosku"

29.05.12

- Nie ma żadnego wniosku, traktuję to jako fakt medialny. Jeśli taki wniosek wpłynie i będzie zgodny z polskim prawem zarejestruje go - tak w "Faktach po Faktach" prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, odniosła się do informacji, że 12 czerwca związek kibiców z Rosji zamierza przemaszerować ulicami Warszawy. W tym dniu Rosjanie obchodzą święto narodowe.

RSS

Dziś CAD przyciąga uwagę inwestorów

22.12.17

W przedświątecznym tygodniu sentyment do waluty amerykańskiej pozostaje słabszy, Notowania indeksu dolara utrzymują się poniżej poziomu 93,00 pkt, w oczekiwaniu na dzisiejsze finalne dane z USA odnośnie PKB w trzecim kwartale, bezrobocia ,,,

RSS

Ukraina planuje pełną blokadę Krymu. Chyba że Rosja pójdzie na ustępstwa

29.01.15

Donosi ukraiński portal „Nowoje Wremja”.

RSS

Dokąd zmierza Wall Street?

15.09.16

Indeks SP 500 po ustanowieniu nowych historycznych maksimów ponownie wpadł w okres konsolidacji, a w miniony piątek przełamał jej dolne ograniczenie, Czyżby to był początek rynku niedźwiedzia?

RSS

Zaproszenie na debatę przyjmą. "Bo taka jest nasza rola"

08.09.12

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny