"Prosiliśmy prezydenta, by ustąpił dwa dni temu". Dziś przegłosowali jego usunięcie

01.06.14

Parlament prorosyjskiej Abchazji odwołał prezydenta.

Osłabienie amerykańskiej waluty, spowodowane publikacją komunikatu z ostatniego posiedzenia FOMC, okazało się krótkoterminowe ? po znaczących wzrostach głównej pary walutowej w środę, podczas wczorajszej sesji kurs EUR/USD zniżkował o ,,, Wzrosty na AUDUSD zatrzymały się na ważnej strefie oporu wyznaczonej przez Kijun-sen, Senkou Span B oraz zniesienie Fibonacciego, Jeżeli w najbliższym czasie Aussie nie pokona ostatniego szczytu (0,9757) powinniśmy spodziewać co najmniej ,,, Dzień przed planowanym na jutro "marszem milionów" w Egipcie wstrzymano ruch kolejowy - poinformowała publiczna telewizja.To być może przyszli kierowcy Formuły 1. Ściganie się na gokartach to dla nich nie tylko zabawa, ale i wielka pasja. Prawda to czy fałsz? Zdania internautów są podzielone. Trudno stwierdzić, czy nagranie, na którym dwóch dziennikarzy lokalnej włoskiej telewizji skacze sobie do gardeł w czasie programu informacyjnego na żywo, jest autentyczne. A może to sprytna akcja promocyjna? Zresztą, oceńcie sami. Policja zatrzymała małżeństwo, w którego mieszkaniu w pobliżu trasy znaleziono bombę domowej produkcji.

Z hipermarketu wyniósł m.in. odświeżacz.

W trakcie wczorajszej sesji amerykańskiej wyhamowało umocnienie złotego, obserwowane podczas notowań w Europie, Kurs EUR/PLN wzrósł z dziennych minimów usytuowanych w pobliżu 4,0900 w okolice 4,1100, Dzisiaj kształtuje się już powyżej drugiego z wymienion W Brukseli rozpoczął się szczyt z udziałem przywódców strefy euro poświęcony sytuacji w Grecji. Na wieczornym spotkaniu powinna zapaść ostateczna zgoda na przyznanie władzom w Atenach finansowego wsparcia - to 110 miliardów euro na najbliższe 3 lata. Kraje ze wspólną walutą mają pożyczyć 80 miliardów euro, a resztę dołoży Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Ostateczna zgoda to tylko formalność, bo decyzję w tej sprawie podjęli ministrowie finansów eurolandu w niedzielę.
Ten szczyt - jak mówią unijni dyplomaci - ma też potwierdzić europejskie poparcie dla greckiego premiera, którego radykalny plan oszczędnościowy wzbudza protesty. To ma być też sygnał, który uspokoi rynki finansowe. Ich nerwowe reakcje i spekulacje powodują zamieszanie w strefie euro. Istnieją obawy, że grecki wirus zarazi też Hiszpanię i Portugalię. Niedawno na przykład pojawiła się informacja, że Madryt będzie potrzebował 280 miliardów euro pomocy. Te informacje dementował już hiszpański premier Jose Zapatero. „Słyszałem te plotki, to całkowite szaleństwo. Zaufanie do gospodarki opiera się na danych, a nie na opiniach czy zgadywankach” - mówił szef hiszpańskiego rządu.
Liderzy strefy euro mają też wyciągnąć wnioski z kryzysu. Mówi się między innymi o unijnej kontroli statystyk, a to dlatego, że Grecja w ubiegłym roku fałszowała dane i ukrywała trudną sytuację finansową. Pojawiają się też pomysły wprowadzenia ściślejszego nadzoru nad agencjami ratingowymi, bo coraz głośniej mówi się, że to one są odpowiedzialne za wywołanie paniki na rynkach.


Byki słabną #8211; naruszona została kolejne linia wachlarza rysowanego od świecy z 15 grudnia ubiegłego roku, Wszystko wskazuje na to, że Chiny powoli dojrzewają do decyzji o umocnieniu juana, Z tonu spuścili również Amerykanie, którzy zmienili nieco formę swojego nacisku, Otóż raport, który miał zostać opublikowany 15 kwietnia i w którym Chiny mogły zostać nazwa Reportaż Jakuba Stachowiaka w "Superwizjerze".PiS krytykuje sposób, w jaki Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) przekazuje stronie polskiej dokumenty związane z kwietniową katastrofą smoleńską. Według PiS Polska nadal nie ma wielu materiałów. PO twierdzi, że należy wyjaśnić nieporozumienia w tej sprawie. Grażyna Gęsicka na pewno będzie lepszym szefem klubu parlamentarnego PiS. Bo szefa gorszego niż Przemysław Edgar Gosiewski, klub tej partii mieć nie może.
Siły specjalne rosyjskiej policji OMON nie dopuściły do zorganizowania w Moskwie manifestacji w obronie praw osób homoseksualnych, biseksualnych i transseksualnych (LGBT). Dwie aktywistki LGBT zostały zatrzymane.

RSS

Skatował 2-miesięcznego synka. Dziecko zmarło

22.06.11

Zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała skutkującego śmiercią dziecka usłyszał 29-latek z Zabrza. Mężczyzna jest podejrzany o skatowanie dwumiesięcznego niemowlęcia. Matka dziecka, która znalazła je martwe w domu, znajduje się pod opieką psychologa.

RSS

Arabska wyprawa, czkawka w Monachium. Bayern przyznał się do błędu

22.01.15

Po kilkudniowym wyjeździe Bayernu na Bliski Wschód pozostał w Niemczech spory niesmak. Klubowi dostało się od polityków za podróż do miejsc, w których łamane są prawa człowieka.

RSS

Dwa lata morderczych treningów, miał nawet swoje znaczki. Jednak nie poleciał

08.05.17

Zenon Jankowski zabiera głos.

RSS

USA chwalą UE, potępiają Rosję. Chodzi o broń dla Syrii

29.05.13

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Prokuratura w ręce ministra. Co jeszcze zakłada flagowy projekt Ziobry?

29.12.15

Najważniejsze nowości w projekcie ustawy o prokuraturze firmowanym przez ministra sprawiedliwości.

RSS

"Putinowi chcę powiedzieć, że nigdy nie pozbawi Ukraińców wolności i niepodległości"

01.01.17

Petro Poroszenko w przyfrontowym Mariupolu nad Morzem Azowskim. Towarzyszyli mu amerykańscy senatorowie.

RSS

Tabloid ostro atakuje dziennikarza TVP: "Super Express": Lis oszukał widzów

08.02.10

Niedopuszczalna manipulacja, nieobiektywny przekaz, zatajenie ważnych informacji, złamanie zasady bezstronności i standardów dziennikarskich - takie zarzuty, jak pisze "Super Express", stawia Tomaszowi Lisowi Rada Etyki Mediów. Za co? Za jeden z programów "Tomasz Lis na żywo".

RSS

Drożejąca ropa nieznacznie pomaga bykom na rynku akcji

19.08.16

Wall Street w czwartek kolejny raz stała przed dylematem: nowe rekordy, wyłamanie dołem, czy nadal trend boczny, Podpowiedzieć kierunek mogły publikowane w czwartek dane makro, ale nie podpowiedziały,

RSS

Fikcyjna ucieczka 10 tysięcy groźnych pająków. Strach w Będzinie

08.06.13

Policjanci od rana weryfikowali informacje zawarte w tajemniczych ulotkach.

RSS

Stuhr: nie jestem w stanie politykowi uwierzyć

15.02.17

W "Faktach po Faktach" aktor i reżyser Jerzy Stuhr.

RSS

Złoty traci przez forinta?

15.09.11

Złoty w środę traci na wartości, pomimo lekkiej poprawy nastrojów na rynkach finansowych, Stoi to w kontrze do obserwowanego wczoraj, popołudniowego umocnienia polskiej waluty, gdy na fali nieco lepszych nastrojów, zdołała ona odrobić wcześniejsze duże st

RSS

Morderca w czerni to "John". Pochodzi ze wschodniego Londynu

22.08.14

RSS

Drugie życie agenta Tomka

29.04.11

Bohater najgłośniejszych akcji CBA ucina spekulacje. Nie będzie kandydatem PiS do Sejmu. W końcu to, że jest jedynym agentem akceptowanym przez „Gazetę Polskąâ€, nie znaczy, że popiera jakąś partię.

RSS

Niesnaski w ekipie trójkolorowych: Francja na mundialu. Nienawiść aż kipi!

22.06.10

Oni się po prostu nienawidzą! I jak tu wygrywać na mundialu? Trójkolorowi piłkarze bojkotują treningi po wyrzuceniu z kadry Nicolasa Anelki, który w przerwie meczu z Meksykiem zwyzywał trenera Raymonda Domenecha. Prezydent Francji wysłał na ratunek panią minister.

RSS

Spokojny początek tygodnia

22.10.13

Podczas dzisiejszej sesji nie poznaliśmy danych makroekonomicznych mogących mieć wpływ na szeroki rynek, Inwestorzy czekają na jutrzejszy odczyt danych z rynku pracy w USA, który został przesunięty ze względu na zamknięcie administracji ,,,

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny