Francja ma rekordowe długi

01.01.10

Dług publiczny Francji osiągnął na koniec września astronomiczną wielkość 1,46 biliona euro. Biuro statystyczne INSEE podało, że stanowi już 76 proc. PKB tego kraju. To rekordowy wynik od 1995 roku, kiedy francuskie biuro statystyczne zaczęło takie obliczenia.

Niemcy ogłaszają rekord liczby zagranicznych turystów odwiedzających ten kraj. W pierwszych siedmiu miesiącach tego roku odnotowano największą w historii liczbę turystycznych przyjazdów - podał Statistische Bundesamt w Światowym Dniu Turystyki.

Styliści są zgodni co do trendów panujących wiosną 2010 roku. Modne będą fryzury naturalne: układany wiatrem artystyczny nieład, luźne koki, niedbałe upięcia, fale i jasne kolory. Niestety, tego typu uczesania wymagają idealnej kondycji włosów, których stan po zimie pozostawia wiele do życzenia.

czytaj dalej

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła skargę chińskiego konsorcjum Covec na Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dyrekcja chce udzielić zamówienia z wolnej ręki na dokończenie po Covec dwóch odcinków A2 Stryków - Konotopa - poinformowała rzeczniczka KIO Agnieszka Trojanowska.Niemiecki koncern Siemiens otrzymał od firmy Eurostar zamówienie na dziesięć swych szybkich pociągów, które mają być przeznaczone do obsługi połączeń przez tunel pod kanałem La Manche. Obsługująca tunel firma Eurostar zamierza w najbliższych latach zainwestować 800 milionów euro w modernizację swego taboru. Wykonawca odcinka autostrady A4 Brzesko - Wierzchosławice porzucił plac budowy, nie wywiązując się z kontraktu - ogłosił rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawca odpowiada, że to przedstawiciele Dyrekcji nie stawili się, by odebrać plac budowy, w związku z czym spisał protokół bez ich obecności. Kwota ponad pół miliona złotych, którą dostanie b. szef Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler robi wrażenie. Ale nie na wszystkich. Zdarzało się, że prezesi innych spółek z udziałem Skarbu Państwa, którzy w przeszłości odchodzili ze stanowisk, dostawali znacznie większe pieniądze.

Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 12,1 proc. wobec 11,8 proc. w październiku - wynika z szacunków resortu pracy.

Dzierżoniów pozyskał kolejnego inwestora, który stworzy nowe miejsca pracy. W podstrefie trwa już budowa fabryki HMP S.A – producenta opakowań ekologicznych. Wytwórca palet, palet nietypowych, dostoswanych do indywidualnych potrzeb klientów, skrzyń, przekładek do szkła, wypełnień drzwi i płyt tylko do końca tego roku zainwestuje w Dzierżoniowie ponad 11 mln zł.

czytaj dalej

Naturalne zasoby ropy naftowej, węgla kamiennego oraz gazu ziemnego kurczą się w zawrotnym tempie. Z kolei zapotrzebowanie na energię elektryczną z każdym rokiem jest coraz większe. Sytuacja ta zmusza do poszukiwania alternatywnych metod pozyskiwania prądu i ciepła. Nieocenionymi nośnikami są odnawialne źródła energii, które wytwarzają czystą i przyjazną dla środowiska moc. O innowacyjnych metodach pozyskiwania energii mówi Rajmund Reichel, Dyrektor Działu Zbiorników w firmie Wolf System Sp. z o.o., specjalizującej się w budowie zbiorników dla biogazowni rolniczych.

czytaj dalejW ciągu 10 lat nasza stopa życiowa znacznie się podniosła. Mamy więcej telewizorów, telefonów, samochodów i mieszkań, ale to wszystko kupiliśmy na kredyt. finanse.wp.pl Stany Zjednoczone po raz pierwszy w historii tracą punkty w ocenie wiarygodności kredytowej. W nocy z piątku na sobotę czasu polskiego amerykańska agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła ocenę USA z maksymalnego poziomu AAA do AA+. Jak pisze Reuters, administracja USA zakwestionowała jednak wiarogodność analiz, które legły u podstawy decyzji S&P. Miesięcznik "Forbes" kolejny raz opublikował ranking 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w którym agencje reklamowe wyceniają za czyj udział w kampanii reklamodawcy zapłaciliby najwięcej. finanse.wp.plWczoraj (29 bm.) we Wrocławiu rozpoczęła się XII Konferencja Lean Management. Jej organizatorem jest Lean Enterprise Institute Polska, a Biznes Dolnośląski jest jednym z patronów medialnych tego ważnego wydarzenia.

czytaj dalej

Polski rząd nie ma wiarygodnego planu naprawy finansów publicznych i obniżenia poziomu zadłużenia - napisał w swoim raporcie bank Barclays Capital i zarekomendował swoim klientom zakup instrumentów CDS na polski dług, wskazujących na prawdopodobieństwo bankructwa danego kraju. - Z raportu Barclays nie wynika teza o bankructwie Polski - zapewnia wiceminister finansów Dominik Radziwiłł. Rząd będzie mógł sprzedawać na aukcjach akcje spółek państwowych poniżej ich wartości księgowej. Obecnie zabrania mu tego ustawa o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, którą zamierza zmienić - - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

RSS

Czy winyle przejdą do lamusa?

22.09.11

Producenci sprzętu muzycznego co chwila prześcigają się w pomysłach jak ułatwić życie DJ’om. Co chwila na rynku pojawiają się nowe urządzenia, mniej zawodne, bardziej wytrzymałe, rozbudowane etc. Czy możliwe jest, że „klasyczny zestaw” wkrótce przejdzie do historii?

czytaj dalej

RSS

Zamieszkać w Oazie

15.09.11

Na osiedlu Oaza przy ulicy Pięknej we Wrocławiu powstanie łącznie 460 mieszkań wpisanych w nowoczesną i elegancką architekturę budynków. W I etapie osiedla, który jest obecnie w budowie, znajdzie się 116 lokali, natomiast w II etapie zaplanowanych zostało 130 mieszkań. Oddanie do użytku I etapu osiedla Oaza we Wrocławiu planowane jest na koniec trzeciego kwartału 2012 roku, natomiast II etapu w drugim kwartale 2013 roku.

czytaj dalej

RSS

Chcą kupić Bogdankę? Za tanio...

08.10.10

Największy udziałowiec kopalni Bogdanka uważa ofertę New World Resources za niesatysfakcjonującą - dowiaduje się TVN CNBC. Aviva PTE zarządza blisko 15-procentowym pakietem akcji Bogdanki, należącym do Aviva OFE. We wtorek NWR ogłosiło wezwanie za akcje Bogdanki po 100,75 zł.

RSS

Najlepszy slogan reklamowy na świecie?

29.03.14

Dobry slogan reklamowy jest nie tylko uzupełnieniem nazwy. To odrębny komunikat przekazujący informację o wartościach firmy lub marki. Slogan reklamowy jest to zwięzłe zdanie, znajdujące się pod lub obok znaku towarowego, które niesie przesłanie marki i jest zorientowane na silnie oddziaływanie na grupę docelową.

Jaki powinien być najlepszy na świecie slogan reklamowy?

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Weight Loss Tips - With all the Healthy Way to Accomplish cook

15.08.12

{Making sure that|Ensuring|Ensuring that|Being sure that|So that|Being sure} you {drink plenty of water|stay well hydrated|get plenty of fluids|stay hydrated|drink lots of water|stay well hydrated .} {not only|not just|not merely|not simply|but not only|besides} {keeps|retains|maintains|will keep|helps to keep|continues} you {hydrated|moisturized|replenished with water|moist|watered|replenished} {but also|but additionally|but in addition|and also|but|but will also} {helps to|helps you to|really helps to|allows you|enables you to|aids you to} {flush|get rid of|eliminate|remove|cleanse|purge} {t

czytaj dalej

RSS

Prezes odwołany. Wiceprezes na p.o. szefa GUS

15.02.11

Dotychczasowy wiceprezes Głównego Urzędu Statystycznego - Janusz Witkowski - czasowo zastąpi odwołanego dziś Józefa Oleńskiego. Nie wiadomo co jest oficjalną przyczyną dymisji prezesa. Możliwe, że to skutek nieprawidłowości przy Narodowym Spisie Powszechnym.

RSS

300 robotników zeszło z A4

22.04.12

Trzystu robotników zeszło z placu budowy autostrady A4 - informuje Informacyjna Agenca Radiowa. Wszystko przez to, że jeden z głównych podwykonawców jest od kilku miesięcy nieopłacany. Rzecznik Hydrobudowy, która przejęła roboty na tej trasie podkreśla, że winne są "zatory płatnicze" spowodowane przez system rozliczeń finansowych stosowany przy budowie polskie autostrad.

RSS

Kilka Marcpoli zmieni się w Biedronki

15.12.11

Portugalska grupa Jeronimo Martins, właściciel m.in. sieci sklepów "Biedronka" może przejąć dziewięć placówek sieci Marcpol - zdecydował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji - czytamy w komunikacie UOKiK.

RSS

Banki wchodzą na stadiony! Co to się będzie działo!

08.11.10

Zapłacisz nią w sklepie, szybciej kupisz sobie napój na stadionie, a dodatkowo wspomożesz finansowo swoją ukochaną drużynę. Kluby piłkarskie i banki robią wszystko by zachęcić kibiców do używania ich kart. finanse.wp.pl

RSS

Compact Business Loans - Get Acceptable Resources Quickly

08.03.13

During this decrease economy that so many people are experiencing, a low credit score has grown a way of daily life. Consumers are mastering tips to get the money they need beyond regular banks. Increasingly more, bad credit cash advance loans are agreed to people who have been unapproved by traditional banking companies. Financial institutions will not seem to know the amount of prospects that want a bad credit personal loan speedy.

czytaj dalej

RSS

it just came down to the nature of the business.

01.08.14

TORONTO -- Marcus Stroman took care of the Kansas City Royals in the top of the first. The Toronto Blue Jays potent offence took care of the rest. Stroman, the 23-year-old Blue Jays first-round draft pick in 2012, was solid in his first Major League start and the Toronto offence scored early and often in a 12-2 victory Saturday afternoon at Rogers Centre. "It feels great," Stroman said.

czytaj dalej

RSS

Hubert Urbański przeszedł do TVP i... stracił kontrakt!

22.05.11

Banki kochają celebrytów, ale ich łaska na pstrym koniu jeździ. Główną twarzą Banku Millennium był do niedawna Hubert Urbański. Na przełomie roku Urbański porzucił stację TVN i przeszedł do TVP. Od tego czasu nie pojawia się już w reklamach. Dlaczego? finanse.wp.pl

RSS

8 bilionów przepłynęło przez parkiet GPW

08.01.11

8,2 bilionów złotych - taka była wartość 18 miliardów transakcji rozliczonych w ubiegłym roku przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.

RSS

Rumunia podniesie VAT do 24 proc.?

29.06.10

Rumuński rząd ma w planach podniesienie podatku VAT z 19 do 24 proc. - donosi BBC. Ma to być sposób na zmniejszenie deficytu budżetowego - kolejny po oprotestowanym i odrzuconym pomyśle obcięcia wynagrodzeń. Rumunia szuka sposobu utrzymanie pakietu pomocowego.

RSS

BlackBerry nie ugryzie jabłka

01.01.11

Producent smartfonów BlackBerry wchodzi na rynek tabletów z produktem PlayBook, ale analitycy nie dają mu wielkich szans. Według Kaufman Bros., rynek tabletów będzie zdominowany przez jednego gracza - iPada Apple.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny