Posłowie korzystają z... zapomóg

08.03.14

Komentuje Wiktor Ferfecki z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.

Polska Razem Jarosława Gowina szykuje swą odpowiedź na promowaną przez PO wicepremier Elżbietę Bieńkowską. Warszawski sąd aresztował dwóch podejrzanych w związku z korupcją w tzw. infoaferze - Jacka D., naczelnika wydziału Komendy Głównej Policji oraz Grzegorza W., członka zarządu jednej z firm informatycznych Marynarka Wojenna pomoże niemieckiej armii. Już wkrótce dwie jednostki transportowo-minowe zabiorą żołnierzy Bundeswehry oraz sprzęt na międzynarodowe manewry do EstoniiPracować, kupić mieszkanie i sprowadzić rodzinę – taki jest cel rodaków na emigracji. Wielkich powrotów nie będzie, rosnących przelewów do kraju też - informuje "Puls Biznesu". Rada Ministrów prawdopodobnie do końca roku przyjmie uchwałę dotyczącą podpisania Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej - informuje Amnesty International 10 kwietnia 2014 r. w Ziębicach (Dolnośląskie) zaginął Julian Mazur. Ma 81 lat, 170 cm wzrostu i szare oczy.

Siatkarze Serbii wygrali z Bułgarami 3:0 (25:21, 25:22, 28:26) w ćwierćfinale mistrzostw Europy. O wejœcie do finału powalczš w sobotę w Krakowie z bršzowymi medalistami globalnego czempionatu Niemcami.

Dwóch polskich marynarzy zginęło, a 13 trafiło do szpitala po zatruciu na statku towarowym „Nefryt”. Pracownicy kopalń z Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowali w referendum o podjęciu strajku. Jest to efekt "karygodnych działań zarządu".

Były minister rolnictwa Marek Sawicki będzie członkiem Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL - poinformował prezes Stronnictwa Janusz Piechociński Polskie obrazy nagrodzono na prestiżowym Festiwalu Filmów Turystycznych Art&Tur w portugalskim Barcelos Samorządy medyczne powołują rzeczników, którzy będą bronić lekarzy. Do sądów trafiło już kilka pozwów, m.in. o ochronę dóbr osobistychW czasie konferencji Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M poseł Antoni Macierewicz łączył się ze swoimi ekspertami za pośrednictwem komunikatora Skype. Nieukrytą nazwę konta jednego z rozmówców od razu zauważyli internauci i masowo zaczęli dzwonić do prof. Biniendy, który akurat omawiał swoją prezentację. Sojusz Lewicy Demokratycznej w trzech łódzkich dziennikach ma zamieścić sprostowanie sześciu informacji dotyczących działalności prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego, zamieszczonych w wydawanej przez łódzkie SLD "Gazecie Referendalnej". Kibice i rodzina chcą w ciągu tygodnia zebrać pieniądze na kaucję dlaPiotra Staruchowicza, przywódcy kibiców warszawskiej Legii.

RSS

Kopernik zachęca do zabaw z prądem

22.11.14

Polską energetykę czeka rewolucja, związana z coraz powszechniejszym wykorzystaniem energii słonecznej – twierdzi wielu specjalistów. Czy w przekonywaniu do nowych technologii mogą pomóc gimnazjaliści?

RSS

Śmiałe plany "niejagiellońskiego" Jagiellona

29.08.12

Król Jan był najbardziej "niejagiellońskim" z Jagiellonów na polskim tronie. Odstawał od przodków i rodzeństwa wyglądem

RSS

Nowoczesna pyta Polaków o ich postulaty

08.10.15

Nowoczesna Ryszarda Petru pyta Polaków o ich postulaty. Zapraszamy Polaków, aby na kartach napisali swoje postulaty, zrobili sobie zdjęcie i pokazali, co chcą w Polsce zmienić - mówił Petru.

RSS

Trwa śmieciowy chaos w stolicy

15.01.14

Nowy system odbioru odpadów nie będzie od lutego działał w całej Warszawie, bo przedłuża się postępowanie odwoławcze w sprawie wyniku przetargu.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Portale radzą, jak nie płacić mandatów

08.05.14

Powstają kolejne portale internetowe, które radzą, jak anulować mandat, ale żaden nie daje gwarancji wygranej przed sądem. Całe ryzyko ponosi właściciel auta.

RSS

Tusk: Kraje UE mogłyby kupować od Rosji gaz wspólnie

15.03.14

Premier Donald Tusk uważa, że gdyby kraje Unii zdecydowały się wspólnie kupować od Rosji gaz, a dopiero potem dzielić surowiec między siebie, to nikt, także Moskwa, nie mógłby lekceważyć takiego klienta.

RSS

Skazany policjant, który pobił demonstranta

08.12.13

Chodzi o incydent, który miał miejsce w Święto Niepodległości w 2011 roku. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok półtora roku więzienia wzawieszeniu na trzy lata oraz ośmioletni zakaz wykonywania zawodu dla policjanta, który pobił wówczas demonstranta.

RSS

Ponownie umorzono śledztwo w sprawie rzeczy ofiar katastrofy smoleńskiej

22.09.13

Warszawska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie "zaboru w celuprzywłaszczenia" po katastrofie smoleńskiej złotej obrączki i zegarka Tomasza Merty oraz złotego sygnetu Wojciecha Seweryna.

RSS

Szefowa MSW zajmie się pobiciem Wiplera

08.11.14

Media opublikowały dziś nagrania z monitoringu z ul. Mazowieckiej, gdzie ponad rok temu doszło do pobicia posła Przemysława Wiplera przez funkcjonariuszy policji. Sprawie ma się przyjrzeć minister Teresa Piotrowska.

RSS

Niepokonani 2012: niech państwo płaci za błędy

15.05.14

Jeśli urzędnik się myli, to odpowiedzialność za jego decyzję powinno wziąć na siebie państwo – uważają działacze stowarzyszenia.

RSS

Wyrok, który miał złamać "krnąbrny" Kościół

22.09.13

21 września 1953 r. biskup kielecki Czesław Kaczmarek został skazany przez sąd wojskowy w pokazowym procesie na 12 lat więzienia

RSS

PO chciała, żebym się wycofał

15.11.14

- Miałem zrezygnować z udziału w wyborach. W zamian miało być dobrze – mówi prezydent Poznania Ryszard Grobelny

RSS

Graś: premier jest do dyspozycji komisji hazardowej

22.01.10

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że premier Donald Tusk jest do dyspozycji komisji śledczej ds. tzw. afery hazardowej i stawi się na jej posiedzenie, wtedy - kiedy komisja uzna to za stosowne

RSS

Trzy tygodnie na odpoczynek

22.06.15

Optymalny odpoczynek od pracy powinien trwać około trzech tygodni, a na urlopie należy ograniczyć korzystanie z urządzeń elektronicznych - opisują uczestnicy konferencji "Stres w pracy - znajdź rozwiązanie"

RSS

Pożegnanie prof. Wiesława Chrzanowskiego

08.05.12

W kościele pw. św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe prof. Wiesława Chrzanowskiego

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny