13 rannych w wypadku autobusu. Droga krajowa odblokowana

22.12.13

Autobus zderzył się z samochodem ciężarowym na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Jadowniki w powiecie brzeskim w Małopolsce. Według strażaków 13 osób jest rannych, w tym jedna ciężko. Z kolei pogotowie informuje o 21 poszkodowanych. Kierowca autobusu został zatrzymany przez policję.

"Pracownik to nie towar", "Dziś Platformę zatopimy, a Donalda pogonimy!" - pod takimi hasłami tysiące ludzi demonstrowało w stolicy przeciwko polityce rządu. Była to kulminacja trwających od środy Ogólnopolskich DniProtestu. ABW pierwszy raz oficjalnie stwierdza, że Antoni Macierewicz ujawnił jej agentów. I chce go za to ścigać. Z powodów rodzinnych prezydent Lech Kaczyński nie uda się we wtorek do Budapesztu. Przesunięto też termin wizyty w Warszawie prezydenta Serbii Borisa Tadicia.Unikalna broń inżyniera Maroszka niebawem trafi zza oceanu do Warszawy. Będzie eksponowana w Muzeum Powstania Warszawskiego. - Romowie też mieli swój holokaust, który przez 30 lat po wojnie był czymś zapomnianym. Chcemy przypomnieć o zagładzie Romów, chcemy by wszyscy o niej usłyszeli - mówią organizatorzy uroczystości w Treblince. Hitler nie był pierwszym przywódcą Niemiec, który wierzył w cudowną broń, dzięki której wygra wojnę światową. Przed nim podobnemu złudzeniu uległ cesarz Wilhelm II.

Józef Ignacy Kraszewski, pisarz niestrudzony, uprawiał wszystkie chyba gatunki literackie. Dziś mija 200. rocznica jego urodzin

Benedykt XVI napisał list do abp. Henryka Muszyńskiego, który 19 grudnia zostanie prymasem Polski Prezydent Andrzej Duda rozpoczął dwudniową wizytę w Niemczech. Weźmie udział w XI spotkaniu prezydentów państw grupy Arraiolos w Erfurcie oraz Eisenach.

PiS zdecydował się jedynie na kosmetyczne roszady w kancelariach parlamentu. Powód? Zbyt krótka ławka. 31-letni pilot szybowca został ciężko ranny w wypadku do jakiego doszło w Goliszowcu koło Stalowej Woli - poinformował Jacek Kocan z zespołu prasowego podkarpackiej policji Przestrzeganie postanowień porozumienia z Mińska jest niezbędne dla bezpieczeństwa i pokoju w Europie - powiedział w Warszawie premier Francji Manuel Valls pytany, czy naruszanie porozumienia może doprowadzić do nałożenia nowych sankcji na Rosję.Apeluję do polityków opozycji, by nie rozgrzewali polskich emocji - tak szef PSL Janusz Piechociński zareagował na pomysł powołania komisji śledczej w związku z publikacją "Gazety Wyborczej" o nielegalnej inwigilacji pod nadzorem byłego ministra Bartłomieja Sienkiewicza. Choć nowe nagranie sugeruje korupcję na szczycie MON, to nie zawiera informacji, które pozwoliłyby ten zarzut zweryfikować. Roman Giertych skomentował słowa Martina Schulza, który porównał zmiany w Polsce do zamachu stanu.

RSS

Na co choruje górnik?

22.03.10

Pylica płuc to wciąż najczęstsza choroba zawodowa górników węgla kamiennego. Zapada na nią od 380 do 530 mężczyzn rocznie – wynika z zestawienia Wyższego Urzędu Górniczego

RSS

Napadł na taksówkarza, by ukraść samochód

15.12.14

Zarzut rozboju chce chełmska prokuratura postawić 24-letniemu mężczyźnie, który napadł na taksówkarza. Chciał też ukraść jego auto, ale silnik nie zapalił.

RSS

Wojna w Akademii Nauk

22.03.15

Dyrektor jednego z instytutów PAN atakuje kandydata na prezesa tej instytucji, bo chce uratować swoją posadę?

RSS

Pod rządami Waltz "Warszawa się zwija"

22.05.12

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zasługuje na żółtą kartkę. Stolica pod jej rządami pogrąża się w chaosie - przekonują politycy Ruchu Palikota

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Polsat trafił w gusta muzyczne

05.01.14

W tym roku główne telewizje postawiły 31 grudnia wieczorem na koncerty sylwestrowe. Najlepiej wyszedł na tym Polsat.

RSS

Cienki lód na mazurskich jeziorach

29.12.12

Mimo trwającej od kilku dni odwilży mazurskie jeziora pokryte są kilkucentymetrową taflą lodu. Mimo to ratownicy odradzają spacerowanie po zamarzniętych jeziorach, bo - jak mówią - lód w czasie odwilży "nie jest zbyt pewny"

RSS

Rowery wracają na wiosnę

22.03.15

W kilku miastach Polski na ulice wróciły publiczne rowery, ale kilka jeszcze czeka z rozpoczęciem tegorocznego sezonu.

RSS

Chcą dłuższego aresztu dla muzyka

01.10.14

Prokuratura wystąpiła o przedłużenie aresztu dla muzyka i celebryty Dariusza K., który w lipcu zabił na pasach 63-letnią kobietę.

RSS

Nie będzie danych o frekwencji w trakcie referendum

01.09.15

W dniu referendum - 6 września - PKW nie będzie podawała danych o frekwencji. Oficjalne wyniki planuje ogłosić w poniedziałek 7 września w godzinach popołudniowych.

RSS

Można budować przy Starówce. Uchylona decyzja prezydent stolicy

08.12.13

Spółka Senatorska Investment może kontynuować prace przy budowie biurowca przy pl. Zamkowym w Warszawie. Wojewoda mazowiecki uchylił wcześniejszą decyzję stołecznego ratusza.

RSS

Fikcyjne patrole wśród skinów

29.08.13

Policjanci z Białegostoku mieli brać pieniądze 
za dodatkowe patrole 
w rejonach zagrożonych rasistowskimi atakami 
– i nie ruszać się zza biurka.

RSS

Polacy źle oceniają Sejm, dobrze - prezydenta

22.05.13

71 proc. badanych źle ocenia pracę Sejmu, a 55 proc. Senatu - wynika z sondażu CBOS. Z kolei pracę Bronisława Komorowskiego dobrze ocenia 68 proc. badanych.

RSS

Zrabowane obrazy zobaczy cały świat

15.10.14

Ponad 120 tys. użytkowników aplikacji DailyArt zobaczy najcenniejsze zrabowane polskie dzieła sztuki.

RSS

Śmierć noworodka. Spał z pijanym ojcem

01.11.14

Policjanci z Kolbuszowej badają okoliczności śmierci dwutygodniowego noworodka. Dziecko zmarło podczas snu na jednym łóżku razem z rodzicami. Ojciec był pijany.

RSS

Chrabota: Gdyby nie Oni... Papieże wielkiej zmiany

22.04.14

O dwóch przełomowych pontyfikatach pisze Bogusław Chrabota

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny