13 rannych w wypadku autobusu. Droga krajowa odblokowana

22.12.13

Autobus zderzył się z samochodem ciężarowym na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Jadowniki w powiecie brzeskim w Małopolsce. Według strażaków 13 osób jest rannych, w tym jedna ciężko. Z kolei pogotowie informuje o 21 poszkodowanych. Kierowca autobusu został zatrzymany przez policję.

Partia Jarosława Gowina chce powołania komisji śledczej w sprawie funkcjonowania sytemu partyjnego w Polsce w ostatnich 25 latach. Powodem są doniesienia "Wprost", który napisał, że to Niemcy finansowali byłą partię Donalda Tuska KLD. Zapowiadana konwencja PO odbędzie się 20 czerwca w stolicy - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak uważa, że decyzje premier Ewy Kopacz w sprawie zmian w składzie Rady Ministrów są korzystne dla rządu, ale i dla Polski.Policjanci z Mokotowa zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże metodą"na administratora" - poinformowała w czwartek Komenda Stołeczna Policji. Bronisław Komorowski ogłosił dziś swoją decyzję o starcie w wyborach prezydenckich. Były wpływowy wiceminister finansów nie jest już w zarządzie PGNiG.

62 senatorów było za, 24 przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. W ten sposób w Senacie przeszła poprawka do ustawy o usługach turystycznych w sprawie odpowiedzialności marszałków za organizowanie powrotu klientów biur podróży do kraju

Ponad 200 związkowców z trzech central – NSZZ „Solidarność”, Forum Związków Zawodowych i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych protestują właśnie przed Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog.” Podniesione w piśmie sędziego Igora Tulei zastrzeżenia nie dają podstaw do stwierdzenia naruszenia przepisów Kodeksu postępowania karnego w związku ze sprawą kardiochirurgadr. Mirosława G. - oznajmiła warszawska prokuratura okręgowa.

Klub PiS chce, by Sejm przyjął uchwałę o solidarności z Węgrami w związku z niedawnym raportem Parlamentu Europejskiego. Raport, zdaniem PiS, to "brutalny atak" na Węgry, a PE nie miał prawa go przyjąć. Projekt uchwały PiS w piątek trafił do Sejmu. Prokuratorzy zbadają sprawę domniemanej korupcji gorzowskich działaczy PO przy obsadzaniu stanowisk w ANR Poznaliśmy nagrania z monitoringu, na których zarejestrowano starcie posła Przemysława Wiplera z policjantami. Film potwierdza wersję polityka.Zobaczyłam osobę rozpoznawalną publicznie w niecodziennej sytuacji, mam kamerę, relacjonuję jakieś wydarzenie, to tam idę - mówi Ewa Stankiewicz Robertowi Mazurkowi 25 października 2013 r. w Lucimiu (Kujawsko-Pomorskie) zaginęła Dorota Piekarska. Ma 16 lat, 176 cm wzrostu i niebieskie oczy oraz półdługie faliste włosy pofarbowane na rudo. Były burmistrz Ursynowa i organizator referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy Piotr Guział nie ma już rekomendacji Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.

RSS

Sebastian zostanie w domu dziecka

08.03.10

Sąd Rejonowy w Lublinie zdecydował, że 11-letni Sebastian z Bystrzycy Nowej pod Lublinem pozostanie jeszcze w domu dziecka. Chłopiec trafił do placówki w lutym. Jego rodzice są chorzy, rodzina żyje w złych warunkach.

RSS

Milionowe oszustwo przy sprzedaży gazu

08.03.15

Dzięki nielegalnym urządzeniom montowanym w ciężarówkach kierowcy przywłaszczali gaz i sprzedawali go na lewo - twierdzą śledczy. Zysk przekazywali właścicielowi, który się z nimi dzielił. W taki sposób mieli dopuścić się oszustw na ponad 6 mln zł.

RSS

Kres Kresów

15.09.13

Arkadyjski mit Kresów w polskiej kulturze skończy się już wkrótce, wraz ze śmiercią ostatnich przedstawicieli pokolenia urodzonego za Bugiem. Wtedy zostaną nam spory o historię wschodnich rubieży Rzeczypospolitej: o Wołyń czy litewskich Polaków.

RSS

Co się stało z ojczyzną polszczyzną?

22.07.12

Chamostan rośnie w siłę, jego kodeks postępowania staje się niepisaną normą

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Areszt dla zabójców rowerzysty

15.12.14

Trzech mężczyzn, współodpowiedzialnych za zabójstwo rowerzysty w Pabianicach, zostało tymczasowo aresztowanych

RSS

Arłukowicz: Mamy pakiet rozwiązań dotyczących in vitro

22.10.12

Mamy przygotowany pakiet rozwiązań dotyczących zapłodnienia in vitro - powiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Dodał, że najważniejszą kwestią jest uregulowanie prawne stosowania tej metody

RSS

Kalisz: Palikot popełnił polityczne samobójstwo

08.10.14

Wystąpienie Janusza Palikota podczas debaty po expose Ewy Kopacz było politycznym samobójstwem - ocenił Ryszard Kalisz

RSS

Wyciekły tajne materiały wywiadu

15.12.12

Zawierające tajne informacje materiały słowackiego wywiadu wojskowego, które pierwotnie sfabrykowano dla załatwiania porachunków między oficerami tej formacji, wyciekły na zewnątrz

RSS

Muzeum nie odpowie za kradzież

01.05.10

Krakowska prokuratura umorzyła w czwartek śledztwo w sprawie zaniedbań w ochronie Muzeum Auschwitz po kradzieży tablicy z napisem "Arbeit Macht Frei"

RSS

Uciekający przed policją motocyklista zginął w wypadku

22.05.13

20-letni motocyklista, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wBiałobrzegach (Mazowieckie) i uciekał przed policją, zginął w wypadku po zderzeniu z innym autem -poinformował Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

RSS

Dwa priorytety rządu. Wreszcie coś dla młodych

29.08.14

W przyszłym roku gabinet szczególnie potraktuje emerytów i rencistów. Prawdziwa rewolucja 
w podatkach czeka jednak rodziny z dziećmi.

RSS

Siemoniak: Nie zaniedbywać tradycyjnych zadań NATO

15.03.15

Formując siły „szpicy” i wzmacniając szczeciński korpus NATO musi pamiętać o tradycyjnych zadaniach i znaczeniu tradycyjnej broni – powiedział we wtorek wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak.

RSS

Kraków turystycznym hitem

15.12.09

Mimo kryzysu, w Krakowie spadek liczby turystów nie jest wielki - pisze "Dziennik Polski".

RSS

Niech państwo płaci klientom biur podróży

22.07.12

Solidarna Polska chce, by klienci upadłych biur podróży dostawali z budżetu państwa zwrot utraconych pieniędzy, kiedy gwarancje ubezpieczeniowe są za małe. Złożyła projekt zmiany ustawy turystycznej

RSS

Eugeniusz Kłopotek: Nie będę umierał za Sienkiewicza

08.07.14

Wyborcy mają do nas żal, że żyrujemy rządy Platformy. I mają trochę racji – mówi poseł PSL.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny