NIK chce odtajnienia raportu dotyczącego umów z Gazpromem. Ministerstwo odmawia

15.11.13

Janusz Piechociński twierdzi, że zaszkodzi to interesom naszego kraju.

Zobacz, jak odpowiadać. Używanie aplikacji Snapchat może drogo kosztować. Przekonał się o tym szef Royal Bank of Scotland Rory Cullinan, który być może właśnie przez Snapchata mógł stracić swoje stanowisko - pisze "Business Insider". W niedzielę rozlosowano pary ćwierćfinałów Pucharu Polski. Szlagierowo zapowiada się mecz w Warszawie. Do stolicy wróci Jose Mari Bakero - jego Lech zagra z Polonią, z której Baska wyrzucono we wrześniu.B. prezydent Lech Wałęsa nie będzie uczestniczył w sobotnim spotkaniu prezydenta USA Baracka Obamy w Pałacu Prezydenckim z liderami opozycji antykomunistycznej oraz przedstawicielami partii politycznych. Na spotkaniu nie pojawi się też prof. Leszek Balcerowicz. Ci, którzy kazali kandydować Jarosławowi Kaczyńskiemu w wyborach prezydenckich, popełnili błąd - twierdzi rzecznik rządu Paweł Graś. Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski uważa natomiast, że prezes Prawa i Sprawiedliwości to tylko... kopia Bronisława Komorowskiego. Dawid "Cygan" Kostecki zmierzy się z legendarnym amerykańskim bokserem Royem Jonesem Jr. Pojedynek odbędzie się 30 czerwca w Łodzi lub w Gdańsku w umownym limicie wagowym 185 funtów (ok. 84 kg).

Nabywanie oraz sprzedaż towarów i usług to podstawowy obszar aktywności podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Aby jednak stworzyć i utrzymać sieć odbiorców i dostawców, trzeba mieć tzw. kontakty biznesowe. Ich zapewnienie wiąże się z ponoszeniem dodatkowych wydatków, z których nie każdy stanowi firmowy koszt podatkowy.

Amerykański parkiet pokazał wczoraj, że potrafi jeszcze pozytywnie zaskoczyć, Trzy najważniejsze indeksy tamtejszych giełd ? SP500, DJIA i NASDAQ - notowały wzrosty zbliżone do 1,5%, To reakcja na optymizm, który przepłynął z Chin do ,,, Jacek Sasin (PiS) jest pewien, że na Wawelu pochowany został Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. - Nie mam żadnych przesłanek, żeby wątpić - powiedział i podkreślił, że nie wyobraża sobie ekshumacji z sarkofagu wawelskiego. Jarosław Gowin (PO) odnosząc się do wątpliwości Jarosława Kaczyńskiego co do tożsamości ciała przywiezionego w prezydenckiej trumnie stwierdził, że ten "nie jest w stanie otrząsnąć się psychicznie po skutkach tragedii".

Tomasz Nałęcz i Paweł Kowal w "Kropce nad i". Premier Donald Tusk poinformował, że zostało przygotowane rozporządzenie, dzięki któremu osoby wysyłające dobroczynne SMS-y nie będą musiały płacić od nich VAT-u. Termin wejścia w życie zmian zależy m.in. operatorów telekomunikacyjnych. Awantura na pokładzie, niejasności finansowe i nieobecność na posiedzeniu. Marszałek Sejmu zażądał wyjaśnień.Leszek Miller w "Faktach po Faktach" w TVN24 o sobotnim spotkaniu SLD i Ruchu Palikota. Beata Kempa w "Kropce nad i". Na dane, które Narodowy Bank Polski publikował o godz, 14:00 wielu inwestorów czekało z dużym napięciem, Okazało się jednak, że rewizja względem podawanych wcześniej danych wyniosła niecałe 300 mln EUR #8211; deficyt wzrósł w IV kwartale do 5,28 mld ,,,

RSS

Mogli pomagać zamachowcy. Tunezyjczycy szukają dwóch mężczyzn

01.07.15

Tunezyjska policja opublikowała we wtorek fotografie dwóch mężczyzn, których poszukuje.

RSS

Tak wnioskowała jego obrona: Proces ws. Papały. Bogucki odmawia wyjaśnień

15.02.10

Ryszard Bogucki, oskarżony o nakłanianie i współudział w zabójstwie byłego szefa policji gen. Marka Papały, odmówił na prośbę obrony dalszego składania wyjaśnień. Przed Sądem Okregowym w Warszawie przez kilka godzin odczytywano jego zeznania ze śledztwa.

RSS

Prognoza na koniec świata: chaos, bezwzględne zero

15.12.12

Wątek końca świata przewija się już niemal w każdej sprawie.

RSS

"Wiem, po której stronie jestem". Demonstracja muzyków

15.12.16

Koncert pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy wymknął się organizatorom spod kontroli.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Wybór kamer internetowych: Zobacz ośnieżone polskie góry

08.01.10

W górach jest kompletnie biało. Ręce zacierają narciarze, złorzeczą za to kierowcy. Ale nawet oni pewnie chętnie wybiorą się w góry. Wirtualnie. Bo co innego podziwiać ośnieżone szczyty, a co innego zmagać się z białym puchem na drodze. Oto wybór kamer z widokiem na popularne stoki.

RSS

Problem z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego: Zakazują CBA zbierać dane. Chodzi o haki?

22.06.10

CBA zbiera dane jak każda inna specsłużba. Jednak decyzją Trybunału Konstytucyjnego od lipca w archiwach biura nie można gromadzić notatek, np. o orientacji seksualnej prześwietlanej osoby. Jacek Cichocki, minister odpowiedzialny za służby specjalne mówi, że "działalność biura będzie utrudniona".

RSS

32 lata w więzieniu za gwałt i zabójstwo 3-latki. Niewinny!

08.07.12

Po 32 latach za kratkami na wolność wyszedł 50-letni Amerykanin Andre Davis, skazany przed ponad trzema dekadami za zgwałcenie i zamordowanie 3-latki. Okazało się, że jest on niewinny.

RSS

Złoty walczy z psychologicznymi poziomami

29.03.11

Złoty w poniedziałek zyskuje na wartości w relacji do głównych walut, próbując przekroczyć psychologiczne poziomy 4 zł za euro oraz 3,10 za szwajcarskiego franka, O godzinie 12:53 kurs EUR/PLN testował poziom 3,9995 zł, a CHF/PLN 3,0992 zł, Brak istotnego

RSS

"To przestroga dla nas". Żółtawa mgła dusiła ludzi, tysiące zmarły

15.01.17

Londyńczycy byli przyzwyczajeni do mgły, więc początkowo nic sobie nie robili z tej, która zaległa w ich mieście rano 5 grudnia 1952 r.

RSS

Zamknięte drogi, 6 tys. gości. Prezydent wydał córkę za producenta dronów

15.05.16

W Stambule, pod ochroną sił bezpieczeństwa.

RSS

Polityka rządzi funtem

12.07.16

Perspektywa szybkiego powołania Theresy May na stanowisko premiera wyraźnie pomaga funtowi, Bardziej jastrzębia część FOMC może coraz wyraźniej sugerować konieczność podwyżki stóp procentowych przez Fed,

RSS

Geopolityczna niepewność ciąży rynkom

08.08.14

W USA w środę kalendarium znowu było bardzo ubogie, Pozostawała geopolityka, czyli szukanie odpowiedzi na pytanie: czy Rosja wprowadzi siły zbrojne na Ukrainę? Zażądała we wtorek pilnego spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ, ale skończyło ,,,

RSS

Banki na plusach

22.09.11

Akcje dużych francuskich banków, które w godzinach przedpołudniowych mocno traciły na wartości, spadając po 4-6%, obecnie zdołały odrobić straty, Akcje NBP Paribas rosną o 1,4%, Societe Generale drożeją o 2,7%, a Credit Agricole zyskują o 0,2% w stosunku

RSS

Prognoza USD/JPY

22.11.10

Na początku bieżącego tygodnia kurs USD/JPY wybił się górą z kanału spadkowego w którym pozostawał od ponad pół roku, co daje mu potencjał do wzrostu nawet w okolice poziomu 86,00, Jak na razie zdołał on dotrzeć do 83,70, Jego zwyżkę hamuje obecnie,,

RSS

Sfilmowali tornada z kilkuset metrów. Niesamowite nagrania

22.05.13

Znaleźli się odważni, którzy zaryzykowali sfilmowanie potężnego żywiołu nad Oklahomą.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny