TNS Polska: Polacy lepiej oceniają Tuska i Komorowskiego

22.09.13

72 proc. badanych we wrześniu przez TNS Polska źle ocenia pracę rządu; dobrze - 20 proc. Premiera Donalda Tuska krytykuje 68 proc. ankietowanych, a chwali - 24 proc.

Muzyka, światła stroboskopów, złote konfetti towarzyszyły przemianie Ruchu Palikota w nową partię. Ale dla większości wyborców ugrupowanie nie jest wiarygodne. Ukraina przygotowuje się do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. - Trzymamy kciuki, żeby Ukraina potwierdziła swoją europejską drogę - powiedział Grzegorz Schetyna z PO W połowie czerwca odbędzie się kongres programowy Platformy Obywatelskiej, na którym przedstawiony zostanie program, z jakim pójdziemy do wyborów parlamentarnych - zapowiedziała premier Ewa Kopacz. Podziękowała za oddanie głosu na Bronisława Komorowskiego.„Przebrzydła szumowino, pachołku moskiewski, ty farbowana świnio...”. Anonimowy wierszyk o generale z czasów stanu wojennego Rozmowa: Antoni Dudek, historyk i politolog, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej Metropolita warszawski na noworocznym spotkaniu z dziennikarzami zakomunikował, że w tym roku nastąpi beatyfikacja dwóch Polaków.

Do PKW trafiło 510 tys. podpisów pod kandydaturą Magdaleny Ogórek na prezydenta. To jest mój wielki dzień, dziękuję Polakom - mówiła Ogórek przed złożeniem podpisów.

Dwa pociągi zostały zatrzymane przez powalone drzewo w okolicach Ostrzeszowa w Wielkopolsce. To składy relacji Katowice-Szczecin i Gdynia-Katowice, przebywa w nich około 200 osób. W obecnej kadencji parlamentarnej 47 posłom wygaszono mandaty. Powody były różne: niektórzy zostali europosłami, część wybrała pracę w samorządzie. Byli też tacy, którzy sejmowe ławy zamienili na gabinet prezydenckiego doradcy, prezesa NIK, czy szefa Rady Europejskiej.

13 maja 1901 roku urodził się rotmistrz Witold Pilecki. Urodził się w Rosji, dokąd władze carskie zesłały jego rodzinę za udział w powstaniu styczniowym. Po powrocie do wskrzeszonej Polski w latach 1918-1920 służył w wojsku. Walczył z bolszewikami, m.in. w bitwie warszawskiej Chcę wyznaczyć termin wyborów po konsultacji z prezydentem i premierem, by nie był kwestionowany z punktu interesu państwa - zadeklarował Komorowski Europoseł PiS Jacek Kurski pozywa dziennik "Fakt"za tekst o jego domniemanym eurolenistwie. Sprawie zamierza się przyjrzeć szef partii.Sąd Najwyższy uniewinnił Henryka Bogulaka, skazanego w latach 80. zaocznie przez sąd wojskowy PRL na śmierć za "zdradę i dezercję". Miał on w 1982 r. ujawnić francuskim służbom tajemnice wywiadu PRL. Przez Mazury do Niemiec idzie pieszo obywatel Czech. Policjanci dali mu suchy prowiant na drogę. Naczelna Prokuratura Wojskowa otrzymała od Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej zapewnienie, że wrak Tu-154M nie był czyszczony

RSS

Biskupi wracają do klauzuli sumienia

08.10.14

Konsekwencje sprzeczności między konstytucją a innymi przepisami w kwestii wolności sumienia – to jeden 
z głównych tematów posiedzenia episkopatu.

RSS

Pytania o umowę z rosyjską FSB

08.10.13

Służba Kontrwywiadu Wojskowego podjęła współpracę 
z rosyjską specsłużbą. Czego dotyczyła?

RSS

Niemiecka prasa o 75. rocznicy zbrodni katyńskiej

08.04.15

W 75. rocznicę zbrodni katyńskiej niemiecka prasa pisze, że Katyń kładzie się cieniem na polsko-rosyjskie relacje. „Bez wiedzy o Katyniu, nie można zrozumieć, dlaczego Polacy tak bardzo nie ufają Rosji"- pisze FAZ.

RSS

Wyzwania dla prezydenta Dudy

08.08.15

Podpowiadamy prezydentowi, jakich zmian potrzebuje Polska, by stać się krajem, w którym żyje się lepiej.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Polska wygrywa w pokera, ale na wyjeździe (+wideo)

08.01.13

Za granicą Polacy wygrywają najbardziej prestiżowe turnieje, 
w kraju są traktowani jak przestępcy. Poker to tylko hazard czy też sport?

RSS

Wojna o TK: Platforma o jeden dzień przed PiS

29.11.15

Doba może zdecydować o losach politycznej wojny o kontrolę nad Trybunałem Konstytucyjnym.

RSS

Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej

29.03.10

Misterium przedstawiające triumfalny wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy w Niedzielę Palmową zainauguruje odpust Wielkiego Tygodnia w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

RSS

PO. Każde wiosło w inną stronę

01.07.15

Szef kampanii Platformy musi przekonać wszystkie frakcje, że jedynym celem jest zwycięstwo - twierdzą jego koledzy z partii.

RSS

Jan Kulczyk. Pokazał, że Polak potrafi

01.08.15

Jacek Szwajcowski, prezes Polskiej Rady Biznesu oraz spółki Pelion o Janie Kulczyku.

RSS

Afera przed rudzkim referendum o odwołanie prezydent

15.05.13

Prawdopodobnie ponad tysiąc podpisów złożonych przez Komitet Referendalny Komisarzowi Wyborczemu w Katowicach zostało zebranych niezgodnie z prawem

RSS

Losy jednostki na tle powstania styczniowego

29.01.13

Ponad 150 osób, w warszawskim Hotelu Europejskim, wzięło udział w konferencji: „Powstanie styczniowe – Polak i jego marzenia". – Celem konferencji nie było przedstawianie po raz kolejny historii powstania

RSS

Eska Rock dostanie karę? Wojewódzki się broni

29.06.12

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że wypowiedzi Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego naruszają zapisy ustawy o radiofonii i telewizji

RSS

Komorowski - Duda. Druga debata

22.05.15

Zakończyła się decydująca debata Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Zapraszamy do śledzenia relacji. Na czytelników czekają komentarze naszych dziennikarzy.

RSS

Szczepkowska: Do Magdaleny Środy

15.02.14

Droga Magdaleno. W „Ferdydurke" Gombrowicza jest scena, w której uczeń wstaje z ławki i trzymając tomik wierszy Słowackiego, mówi nauczycielowi: „Jak zachwyca, jeśli nie zachwyca?". To samo mogę powiedzieć Tobie: Jak nie zagraża, jeśli zagraża?

RSS

Oskarżeni o milionowe straty znaleźli pracę w... ministerstwie

15.11.13

Komentuje Wiktor Ferfecki z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny