Krótsze życie przed dziećmi

15.09.13

Rośnie pokolenie niewydolnych pracowników, grubasów i rencistów – alarmują badacze sprawności fizycznej Polaków.

W czerwcu głosowanie na PiS wraz z koalicyjnymi partiami zadeklarowało 31 proc. badanych. Na PO chce oddać głos 25 proc. badanych, a na ruch Pawła Kukiza - 19 proc. - wynika z sondażu CBOS. Pracodawcy coraz częściej proponują korzystne rozwiązania dla matek powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim Firmy proponują elastyczny czas pracy, kuszą firmowym żłobkiem. Ze względu na sytuację demograficzną udogodnienia dla rodziców będą pojawiały się częściej. Startujące w wyborach komitety są niezadowolone z debaty między Ewą Kopacz i Beatą Szydło. Ich zdaniem media faworyzują jedynie dwa ugrupowania.Taktyka Donalda Tuska: Najpierw konfrontacja, potem rozwadnianie Namawiałam Annę Grodzką do kandydowania na wicemarszałka, ale później zmieniłam zdanie – mówi „Rz" Wanda Nowicka Powalone drzewa, ponad 70 zerwanych lub uszkodzonych dachów, zalane piwnice i ulice - to bilans nawałnic, które wczoraj przeszły nad Polską

Hassliebe. To niemieckie słowo oznacza skomplikowany splot miłości i nienawiści. Termin „Hassliebe" idealnie pasuje do ponadtysiącletnich stosunków między Niemcami a Rosjanami. Trudno chyba znaleźć dwa inne narody o tak długiej tradycji współpracy, ale i tak dramatycznym bilansie wzajemnych konfliktów.

Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał byłego senatora Henryka Stokłosę na karę ośmiu lat pozbawienia wolności. Skazany ma też zapłacić 600 tys. zł grzywny Andrzej Duda chce iść sladem Lecha Kaczyńskiego, to jest błąd - powiedział szef SLD Leszek Miller.

Nie wiadomo, ilu ludziom co roku udaje się przejechać do Polski lub dalej. W 2011 r. straży granicznej udało się zatrzymać 18 nielegalnych imigrantów. W tym roku do tej pory ośmiu - donosi "Gazeta Wyborcza" Kupnem polskiego niszczyciela min zainteresowane są Ukraina i Kazachstan – informuje portal polska-zbrojna.pl Sprawa ambasadora tytularnego Tomasza Turowskiego rozstrzygnie się w Sądzie Najwyższym. Prokurator generalny Andrzej Seremet wniósł kasację od wyroku sądu niższej instancjiKodeksy dobrych praktyk zwiększajš ochronę konsumentów, ograniczajš działania sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, w rezultacie przyczyniajš się do wzrostu zaufania klientów. O tym, co powinien zawierać kodeks dobrych praktyk branży suplementów diety dyskutowali przedstawiciele 26 instytucji i stowarzyszeń branżowych. Resort edukacji odniósł się do opisanego dziś przez "Rz" kontrowersyjnego procederu wyboru podręcznikach w wielu polskich szkołach. W komunikacie MEN czytamy, że są to działania niezgodne z prawem. Komentuje Andrzej Stankiewicz z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.

RSS

Rusza kongres o polityce dla seniorów

01.02.14

Dziś w Warszawie rozpoczyna się Kongres Zdrowego Starzenia. To kluczowa impreza z punktu widzenia ustalenia priorytetów polityki senioralnej w Polsce.

RSS

Kasacja sprawy b. ministra Lipca odroczona, on sam za kratami

22.05.14

Na wniosek prokuratora Sąd Najwyższy odroczył rozpoznanie kasacji obrony w procesie skazanych za korupcję b. ministra sportu w rządzie PiS Tomasza Lipca i członka jego gabinetu politycznego - Arkadiusza Ż. Ujawniono, że obaj odbywają już swe kary.

RSS

Śledztwo w sprawie Rutkowskiego umorzone

15.10.12

Prokuratura w Gliwicach umorzyła śledztwo dotyczącego działań Krzysztofa Rutkowskiego w związku z poszukiwaniami małej Magdy z Sosnowca

RSS

Ukraińcy w IPN

15.12.14

Do Instytutu Pamięci Narodowej przyjadą archiwiści i historycy ukraińskiego odpowiednika IPN oraz przedstawiciele ukraińskich służb bezpieczeństwa – dowiedział się „Nasz Dziennik”.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Były oficer UB skazany na trzy lata więzienia

29.06.12

Były oficer UB 86-letni Jerzy K. został prawomocnie skazany na trzy lata więzienia za znęcanie się nad więźniami politycznymi okresu stalinowskiego. Mężczyzna zapowiada kasację do Sądu Najwyższego

RSS

Śledczy chcą zbadać brzozę

08.02.13

Między 17 lutego a 8 marca polski prokurator i biegli będą wSmoleńsku i Moskwie.

RSS

Po stolicy pędziła 200 km na godzinę

29.01.15

Policjanci zatrzymali 20-letnią kobietę, która trasą S-2 pędziła z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę. Prawo jazdy ma od roku.

RSS

„Kaczyński największym przegranym”

15.10.13

Komentuje Michał Szułdrzyński z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.

RSS

Irytował i wciąż irytuje

29.12.12

Do tej pory - choć to czasy zaprzeszłe i do znudzenia omawiane - działania kilku postaci w naszej historii mogą wciąż irytować. Do takiej czarnej listy można dopisać panowanie Zygmunta III Wazy

RSS

Kibice nieco łagodniejsi

15.12.12

Spada przestępczość na stadionach. W tym roku było o 230 incydentów mniej niż w ubiegłym.

RSS

Rozumie nas więcej posłów

01.08.18

Czy kompromis w Unii Europejskiej w sprawie pakietu mobilnoœci jest możliwy?

RSS

Migalski chcę podziękować Saakaszwilemu

22.04.10

Europoseł PiS Marek Migalski rozpoczął akcję zbierania podpisów pod listem z podziękowaniami dla prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, który mimo utrudnień w ruchu lotniczym, choć spóźniony, dotarł w niedzielę do Krakowa na pogrzeb prezydenckiej pary

RSS

Ciemnogród jestem i faszysta

15.06.15

Naiwny jak dziecko i szczery do bólu – mówią o Pawle Kukizie analitycy jego twórczości. Można też dodać: zawsze zbuntowany 
przeciw status quo, co wywołuje dziś wściekłość establishmentu z Czerskiej.

RSS

Macierewicz: Potrzebna jawna debata o Smoleńsku

29.04.13

Antoni Macierewicz zaapelował o otwartą dla opinii publicznej debatę naukową ekspertów parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej z ekspertami rządowymi

RSS

Wojciech Romański: Po zielonej stronie mocy

01.05.10

Ledwieśmy zdążyli się przyzwyczaić do przyjemnej wizji końca wielkiego kryzysu i wszelkich kłopotów z nim związanych, a tu masz, kroi się następny. „Grecki kryzys zaraża Europę” – ostrzega „Gazeta Wyborcza”, „Grecja ciągnie na dno całą Unię” – dokłada się do tej wizji „Polska The Times”, lokując przy okazji ten kraj w „finansowym piekle”

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny