Rosja wstrzymuje testy strategicznych okrętów podwodnych

08.09.13

To efekt porażki Buławy.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na Wale Miedzeszyńskim w Warszawie. Na południe od Mostu Siekierkowskiego strażacy będą przepompowywać wodę gruntową, która wybiła za wał przeciwpowodziowy - poinformował Marcin Ochmański ze stołecznego ratusza.        Woda po powodzi powoli opada i ludzie z prawobrzeżnej, zalanej części Sandomierza szacują straty. Powódź zdewastowała większość domów, w których pozostały tony szlamu. Straż pożarna wypompowuje wodę, ale wiele budynków nadaje się tylko do wyburzenia. "Jak ktoś pamięta tsunami czy Haiti to nie trzeba tam jechać, żeby to zobaczyć. Wystarczy przyjechać do Sandomierza" - powiedział IAR burmistrz miasta Jerzy Borowski.
       Powódź zniszczyła około 800 domów jednorodzinnych. Bez dachu nad głową w Sandomierzu jest prawie 2,5 tysiąca osób. Woda zniszczyła także infrastrukturę. "Uszkodzone są drogi, kanalizacja, tory i sieci energetyczne" - wylicza burmistrz.
       Jerzy Borowski apeluje o dary dla powodzian. Jak mówi potrzebne jest wszystko, bo woda zabrała ludziom cały dobytek. "Potrzebne są środki czystości, bielizna, pościel, jedzenie, a nawet żelazka, lodówki, meble, czy radia" - dodaje.
       Burmistrz miasta zachęca wolontariuszy do udziału w akcji sprzątania zalanej dzielnicy. Jak mówi byłby to wspaniały gest solidarności.
 
Ujawniono nowe szczegóły.Książę William i księżna Catherine wrócili z podróży poślubnej - poinformował dwór królewski. Młoda para spędziła 10 miodowych dni na Seszelach. Zwycięstwo z Zagłębiem, później z Piastem i feta - takie były plany Legii. Muszą ulec zmianie, bo lider doznał dotkliwej porażki w Lubinie. BREXIT: Wczoraj wieczorem w Izbie Gmin ostatecznie odbyło się 8 orientacyjnych głosowań nad różnymi scenariuszami dla Brexitu, ale żaden z nich nie zebrał większości, Pewne jest tylko to, że parlamentarzyści nie chcą bezumownego Brexitu,,,

Przy ulicy Zdunów w Krakowie zapaliła się najwyższa kondygnacja domu jednorodzinnego.

Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym spadku, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1415 PLN za euro, 3,7859 PLN wobec dolara amerykańskiego,,, Turcja zmieniła zasady użycia siły w czasie konfliktów zbrojnych (ang. rules of engagement). Pozwoli to sojusznikom z NATO na przeprowadzanie większej liczby lotów patrolowych wzdłuż granicy z Syrią.

Stają przy poboczu i przez lornetki obserwują kierowców jadących kilkaset metrów dalej. Policja prowadzi śledztwo ws. zabójstwa artystki i jej prawnika. Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w poniedziałek w Tallinie, że przejęcie przez NATO dowodzenia operacją libijską nie musi oznaczać polskiego udziału w akcji militarnej. Jak podkreślił, naszym priorytetem będzie szykowanie pomocy humanitarnej.Tragiczny wypadek na ul. Mickiewicza w Warszawie. Czwartek rozpoczął się na rynkach delikatnymi wzrostami bazowych indeksów w Europie, Było to rezultatem porozumienia do jakiego doszły w środę kraje OPEC w sprawie ograniczenia wydobycia ropy naftowej, Problem jednak jest w tym, że brakuje w ,,, Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się w kontekście oczekiwania świata na wieczorny komunikat Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w USA i na dzień przed świąteczną przerwą, która wyłączy z gry nie tylko ,,,

RSS

Kwiatkowski: Na Tour de France przyjechałem się uczyć

01.07.13

Nieoczekiwanie stanął na podium drugiego etapu najsłynniejszego wyścigu kolarskiego świata.

RSS

Czarny koń (dosłownie) tych wyborów?

08.10.11

Prezes PJN Paweł Kowal przekonywał w piątek, że PJN to "czarny koń tych wyborów" i apelował o głosowanie na tę partię. W ramach happeningu działacze PJN przeprowadzili z warszawskiej Agrykoli przed Sejm czarnego konia z logo partii.

RSS

Januzaj opuścił Manchester United. Wybrał Bundesligę

01.09.15

Reprezentant Belgii Adnan Januzaj zmienia Anglię na Niemcy. Manchester United wypożyczył swojego pomocnika do Borussii Dortmund. 20-latek będzie grać w Bundeslidze przynajmniej przez rok.

RSS

GPW wciąż silniejsza, ale przełomu brak

08.02.16

Wczorajsza bardzo udana sesja narobiła apetytów wobec dzisiejszych notowań, ale mieszane dane z USA nie umożliwiły na większe wzrosty, Co prawda GPW wciąż prezentuje lepszą kondycję od otoczenia, ale przy utrzymujących się skromnych ,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Ukraina: Stan Tymoszenko bardzo ciężki

22.11.11

Stan zdrowia skazanej na 7 lat więzienia i przetrzymywanej od sierpnia w areszcie byłej premier Julii Tymoszenko jest bardzo ciężki - poinformowała ukraińska rzeczniczka praw człowieka Nina Karpaczowa.

RSS

Amerykanie krytykują Fotygę, Fotyga odpowiada. Kto winien?

08.09.11

To wynik niechęci mediów i efekt plotkowania nieprzychylnych mi podwładnych z urzędnikami amerykańskiej ambasady - komentuje dla IAR treść depesz opublikowanych przez Wikileaks, Anna Fotyga.

RSS

Zastrzelił żonę, a potem siebie. Rodzinna tragedia w Goniądzu

08.09.15

Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Komentarz Ryszarda Petru: "Kto pamięta euro?"

08.04.10

Donald Tusk ogłosił termin wejścia Polski do strefy euro półtora roku temu w Krynicy. Kilka dni później upadł Lehman Brothers i rozpoczął się najgłębszy od lat 30. kryzys na rynkach finansowych. Rząd musiał zweryfikować swe plany - pisze ekonomista Ryszard Petru.

RSS

Nastroje trochę lepsze

01.05.10

Wczorajszą sesję giełdy amerykańskie zakończyły na solidnych plusach, Indeks Dow Jones wzrósł o 1,1%, SP 500 o 1,29%, a technologiczny Nasdaq zyskał 1,63%, Sytuacja na amerykańskich parkietach uległa znacznej poprawie wraz ze spadkiem rentowności greckic

RSS

Gepardy przyszły na świat dzięki cesarskiemu cięciu

22.03.16

Ten zabieg bardzo rzadko wykonuje się u dzikich zwierząt.

RSS

Marynarze USA schwytani przez Irańczyków, zawiodło dowództwo i załoga

01.07.16

Miażdżący raport.

RSS

Bez prawa jazdy i na podwójnym gazie. Szalona ucieczka ulicami Braniewa

01.12.14

Policja udostępniła nagranie i szuka świadków.

RSS

Trumpowi ufamy, znowu

15.09.17

Dolar króluje teraz na rynku, a świeżym powodem jest ożywiona nadzieja, że prezydent Trump jest w stanie współpracować z obiema partiami Kongresu, Ale dziś potrzebny jest dobry odczyt inflacji, zęby podtrzymać rajd USD, Poza tym mamy ,,,

RSS

W odpowiedzi na Patrioty w Polsce: Rosja znów straszy nas Iskanderami

22.01.10

W odpowiedzi na rozmieszczenie w Polsce amerykańskich baterii obrony powietrznej Patriot Rosja może ulokować w obwodzie kaliningradzkim rakiety taktyczne Iskander - informuje w czwartek dziennik "Wiedomosti".

RSS

Kampania buraczana, czyli nasz zbiorczy ranking wyborczy

08.07.10

Kto był najważniejszą osobą w kampanii wyborczej, kto będzie chciał o wyborach jak najszybciej zapomnieć, jakie zdarzenie odmieniło losy walki prezydenturę i czy dwururka Bronisława Komorowskiego, którą zawiesił na kołku w związku z wyborami była ważniejszym rekwizytem niż jabłka rozdawane przez Grzegorza Napieralskiego? „Wprost” przygotował zbiorczy ranking wyborczy porządkujący to, co zdarzyło się w polskiej polityce w czasie dwumiesięcznej kampanii prezydenckiej.
Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński (fot. Wprost)

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny